Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mekkora az igény a pedagógiai, ill. gyógypedagógiai asszisztens iránt a munkaerőpiacon? fórum

Mekkora az igény a pedagógiai, ill. gyógypedagógiai asszisztens iránt a munkaerőpiacon? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. aug. 30. 11:27

A fiam most lesz 1. osztályos és pedagógiai asszisztens kellene hozzá,mert gyermekkori autizmusa van.

Természetesen az iskola nem vesz fel,mert nem tudja fizetni.

Csak azt nem értem,hogyha 3-szoros támogatást kapnak a fiam tanítására,akkor erre miért nem telik?

Kíváncsi lennék,ha több ilyen gyerek is lenne az iskolában,akkor alkalmaznának-e valakit?

Tud valaki segíteni ebben?

12. judy47 (válaszként erre: 11. - Mildora)
2009. aug. 27. 15:29

Szia!

Az elsö év a pedagogiai assz:

Tantárgyak:pedagogia,pszichologia.

Gyp.assz:Gyped.,gy.pszichologia.

És még sorolhatnám.Ezeken belül esetleg az elsö évben lesz számitás techn. is.Gyermekvédelem is az elsö évben lesz.Egészségtan,gyped. egészségtan.

Számomra nagyon érdekes volt és nem bántam meg,hogy elvégeztem.

11. Mildora (válaszként erre: 10. - Judy47)
2009. aug. 27. 14:48

Szia Judy 47!Tudnál mondani vmit a tantárgyakról?Itt Egerben októberben indulna a tanfolyam,de nem sok minden van a tájékoztatójukban.

A tandíj tényleg nem olcsó,de manapság már mit adnak ingyen...?!

10. judy47 (válaszként erre: 6. - Mel81)
2009. aug. 27. 14:42
Igen igazad van.Igény lenne rá,söt kivánatos lenne.Az ovi ( kivétel a speciális) inkább gyerekfelügyelöt alkalmaz már ha alkalmaz.Mert nem igen.Én szeretem is a gyerekeket,nagy rutinom is van hozzájuk,söt az ELTE-TTK-n is tanultam,de még se találok állást.Jo szakma lenne egyébként,érdekes tantárgyak vannak.Engem érdekel.Csak sajna fizetös iskola mindegyik és a tandij 60.000 volt 4 éve.
2009. aug. 27. 11:23
Semekkora. Tanárokra sem.
8. Mildora (válaszként erre: 7. - Brad)
2009. aug. 27. 11:22
Köszi,meg fogom nézni!
7. Brad
2009. aug. 27. 11:17

www.kozigallas.hu


-itt meg tudod nézni kb. mekkora lehet az igény.

6. mel81 (válaszként erre: 5. - Mildora)
2009. aug. 27. 11:05

Igény biztos lenne rá, csak pénz nincs. Azonkívül olyan szinten nem fizetnének meg, hogy meg sem érné. Szerintem. Tudom, hogy nem szabadna így hozzáállni, de ez van.

Szerintem azért keress utána a közalkalmazotti bértáblának, és tényleg meg kéne nézni kínálnak-e állást ebben a szakmában.

2009. aug. 27. 10:56

Még nem tudom,de azért érdekel a dolog mert talán ovikban,bölcsikben esetleg lenne rá igény.

Még 1 évig GYES-en vagyok és szeretnék vmit "kitanulni".Úgy látom nem lesz könnyű a döntés!

2009. aug. 27. 10:47

Fura dolog ez. Külföldön mindenfajta egészségügyis szakmában lehet találni munkát, csak gondolom a pedagógia kivétel, mert ahhoz anyanyelv kell.


Az unokatesóm gyógytornász és egyedüllálló anya (gyerektartást nem kap). Esélye sincs Magyarországon megélni. Ő Franciaországban él és egy kórházban dolgozik. Nagyon szeretne hazajönni, de nem mer. Fél hogy csak felélné a megspórolt pénzét, és mehetne ki újra.


Egyébként azért kérdezed, mert ezt szeretnéd tanulni?

2009. aug. 27. 10:45
Köszi a választ!Szomorú,hogy ez a helyzet!
2009. aug. 27. 10:40
Nem akarlak elkeseriteni de 0.Én mind kettöt elvégeztem és még sem tudtam elhelyezkedni.Az iskola megsporolja éa inkább alkalmaz egy tanárt erre a célra.Pedig még gyakorlatom is van,mivel dolgoztam ilyen helyen csak nem iskolába.
2009. aug. 27. 10:33
Mekkora az igény a pedagógiai, ill. gyógypedagógiai asszisztens iránt a munkaerőpiacon?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook