Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


3219. Ekka74 (válaszként erre: 3218. - 289fab1d6b)
2010. jún. 7. 18:19

Igen, az orvos is ugyanezt mondta. Mindegy, az biztos hogy sokkal simább ügynek gondoltam.

Én nem tudom, hogy lehet megoldani, hogy hosszú hónapokig ne emeljetek- ez nálam kizárt. Most még persze nagyon vigyázok, de a legkisebbem is csak 2 éves. Biztos nem fogom tudni kikerülni az emelést egy bizonyos időn túl.

Ettem egy hatalmas fagyit:)

3218. 289fab1d6b (válaszként erre: 3215. - Ekka74)
2010. jún. 7. 18:09
Azért ne feledd, hogy a császárnál csak a gyereket vették ki belőled:) Na meg valamivel fiatalabb is voltál
3217. Ekka74 (válaszként erre: 3212. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 7. 18:06
Mélyen egyetértek, nálam is voltak ilyen "húdejólvagyok" időszak, aztán rájöttem, hogy ááá, ez még nagyon nem oké.
3216. Ekka74 (válaszként erre: 3215. - Ekka74)
2010. jún. 7. 18:05
sétagalopp-na:)
3215. Ekka74
2010. jún. 7. 18:04

Köszönöm a válaszokat, így már megnyugodtam.

Emma, nekem is volt a kórházban ilyen hidegveríték és nekem azt mondták a hőemelkedés/láz az oka. Azóta nem volt. Nekem teljes méheltávolítás történt, (méhnyak sincs)- petefészkek maradtak.

Sylvice, nagyon jól leírtad mert néhe én is azt érzem, elhagyom a teljes berendezést ami megmaradt:) 1 biztos!: én sosem gondoltam volna, hogy ebből én ilyen nehezen mászom ki, teljesen lerobbantam, nagyon nehezen térek vissza a hétköznapokhoz. Pedig 4 császáron vagyok túl, mindegyik sétagalpoo volt ehhezképest...

2010. jún. 7. 17:48
Timi! Szorítok neked, majd kérjük a beszámolót, mit mondott a doktor bácsi.
2010. jún. 7. 17:47

Gratulálok Emma, nagyon ügyes vagy, és bátor. Én 1 hetesen, csak nagyon rövideket sétáltam, azt is az udvaron, nem engedtek ki az utcára a híveim:)


Ibi, fel a fejjel, majd küldjük neked is a pozitív energiákat, kérdezd meg az Emmát, milyen hatásos az a tudat, hogy nem csak a családod és közeli barátok szorítanak érted, hanem sok sok sorstársad szerte az országból.


Ekka, amit leírtál, a fájdalom nekem is volt, de pikk pakk elmúlt, nekem volt olyan időszakom, hogy minden lépésnél úgy éreztem, mintha valami ki akarna belőlem esni, persze nem pottyant ki semmi, nem is tudott volna, olyan jól bestoppoltak:)

3212. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 3211. - Emma*)
2010. jún. 7. 17:44

húha, Emma, nem semmi csaj vagy!

Én 1 hetesen örültem, ha a WC-re kimentem, meg vissza. De ne erőltesd magad, tanulj a mi hibáinkból. Puszi

3211. Emma*
2010. jún. 7. 17:07

El sem hiszem, de ma vagyok 1 hetes.:-))) Ennek örömére 2x mentem egy nagy kört sétálni az egyik forgalmas útvonalon itt, Bpesten. El is fáradtam rendesen, de vettem két pár cipőt magamnak, jutalmul.:-)))


Olvastam, mit írtatok, kicsit megijedtem. Megijedtem, hogy nekem végül is megmaradt a méhnyak és a 2 petefészek is. Talán a myoma esete más, mint a cisztáé, igaz?


Na, megyek és kipihenem magam, hosszú volt a napom. Holnap is jövök, sziasztok!

3210. Emma* (válaszként erre: 3161. - Szofi99)
2010. jún. 7. 16:59

Szofi: nekem van aninonos betétem (nappali és éjszakai is). A kolléganőm foglalkozik vele. Műtét után használtam, mert mondták, lehet színes folyás. Azóta még nem is véreztem, nagyon jó.


Egyenlőre nem tudom, mennyiben más ez a betét a hagyományosnál, bár elmondták, nem éreztem.

3209. Emma* (válaszként erre: 3141. - Ildikó 67)
2010. jún. 7. 16:51

Sziasztok!


Ildikó: nekem csak egyszer volt az a hidegverítékes izzadás, azóta nem. De ez jó, mert nem szeretek verejtékezni.

3208. szofi99 (válaszként erre: 3194. - 08a132e724)
2010. jún. 7. 16:32

Én már sokat nyomoztam természetes hormonpólás ügyben. Korábban ezt már leirtam, ha akarod leirom mégegyszer, egyszerübb mint visszakeresni. Szerintem mi vagyon itt a hoxán a csucsfelhasználók, annyit irunk.


Szóval találtam egy hormonterapeutát, ő egy természetes alapu krémet ajánl. A gyógynövényszakértő is ajánlott egy másikat. Ezek hormonpótlók, és mindegyiknek alkotórésze a wild yam gyökér. Olvassatok róla, és ha érdekel akkor leirom részletesen hogy mit irtak.


A tünetek enyhitésére pedig vannak az ismert gyógynövénykészitmények, és lehet felváltva használni a homeopátiás szereket, és egyéb gyógyszertári termékeket.


Az orvos nekem is a divigélt ajánlotta, de egy hónapot kaptam még hogy regenerálódjak. Addig szedem a remi-t, meg ezt, azt.

3207. szofi99 (válaszként erre: 3203. - Ekka74)
2010. jún. 7. 16:24

Én is éreztem ilyesmit, combtőben is, de én leginkább a hónaljnyirokcsomómban. Szerintem ez akkor van ha valami gyulladás van a szervezetben, és ez a gyógyulási folyamat hosszu.

Szerintzem igy a méhnyakcsonkkal méginkább.

3206. szofi99 (válaszként erre: 3202. - Kisibi)
2010. jún. 7. 16:21
Ne félj! Jó könnyü ezt már mondani nekünk, miután megkapod a bátoritód , biztos helyesnek látod a mütősfiut:) Tudnánk erről mesélni még midnyájan !:):) Hidd el semmi baj nem lesz, látod mi is tuléltük !
3205. a0aecda338 (válaszként erre: 3202. - Kisibi)
2010. jún. 7. 15:50
Olyan gyorsan történt minden,hogy a műtösfiút nem is néztem meg.Amikor hozott ki arra meg nem emlékszem.Az első emlékem már az ágyamban volt.
2010. jún. 7. 15:47

Szia Ekka!

Nem mászkáltál többet,mint amennyit szoktál?Nekem ilyen tünetem nem volt,de akár ez a hirtelen jött meleg is okozhatja.Mindenképpen pihenj sokat.

ma vagy 4 hetes,akkor hipp-hopp rendben leszel,de ne akarj 6 hét után dolgozni,az még korai.Nyolc hét minimum kell a gyógyuláshoz.

3203. Ekka74
2010. jún. 7. 15:35

Sziasztok,

Remélem mindenki jól van, és szépen gyógyul.

Egy gyors kérdésem lenne hozzátok: mással is előfordult, hogy a lágyékrésznél fáj? Mintha a combhajlatom, vagy nem is tudom....a nyirokcsomóm fájna. Meg sem tudom fogalmazni rendesen:)

Szóval pont a hajlatban, és nem is kicsit..., de csak a bal oldalon.

Jó lenne ha megnyugtatnátok, ma vagyok 4 hetes.

kisibi: szorítok nagyon:)

3202. kisibi (válaszként erre: 3200. - A0aecda338)
2010. jún. 7. 15:20

Remélem jóképü lesz az a műtősfiú, legalább ennyi örömöm legyen. Ahány kórház annyiféle módi, de ami jön azt kell elfogadni. Úgy tudom, hogy itt szó szerint a betegért vannak az az orvvosok és az ápolónők, kedvesek és segítőkészek.

Köszi hogy szorítatok.

3201. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 3195. - Kisibi)
2010. jún. 7. 15:17

Szia Ibi!

A pánikbetegséggel jársz orvoshoz, vagy szedsz valamilyen gyógyszert?

Én is pánikos voltam, én teljesen megértelek, milyen az, hogy félni, közben azt sem tudjuk mitől.

2 évig volt gyógyszerem, már nem szedem, de abban az időben még az utcára sem mertem kimenni, olyan súlyos volt. Jó volt a pszichiáterem, az igaz, és látod, mára már milyen vígkedélyű csaj lettem.

Na jó, ha moziba megyünk, akkor igyekszem a külső székbe ülni, hogy tudjak menekülni...., vagy az autó hátsó ülésén se ülök középen, hogy tudjak menekülni....,de nagy bevásárlóközpontba se megyek egyedül, mert mi lesz ha rosszul leszek. Apró cselekkel úgy szoktam intézni, hogy nekem mindig a legjobb legyen.

Írtam már, hogy műtét előtt olyan frankó bátorítót adnak, vagy tabletta, vagy szuri, dehogy akarsz te elmenekülni, egy nagyon kiegyensúlyozott, mosolygós, vagány nőt csinál mindenkiből az a szer.

3200. a0aecda338 (válaszként erre: 3195. - Kisibi)
2010. jún. 7. 15:14

Ibi!

Az első mondatodban nagyon szépen megfogalmaztad a dolog lényegét.Amikor rád tör a félsz ezt olvasgasd.Tudod,hogy meg kell szabadulnod a betolakodótól és utána minden rendben lesz.

Minden kórházban más a módi,de nálunk az ágyban felhelyezték a katétert és attól kezdve a műtősfiú rakosgatott ide-oda.Még felülnöm sem szabadott,nem hogy a műtőbe sétálni.

Hidd el nem lesz semmi gond,vigyázni fognak rád,és mi veled leszünk . Puszi:Timi

3199. a0aecda338 (válaszként erre: 3196. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 7. 15:04
Oké,Jucika,felírtam,plusz eszembe jutott a strand,napozás.
2010. jún. 7. 15:02
Lemaradt egy k.,készítményeket akartam írni.Egy kicsit már izgulok.
3197. a0aecda338 (válaszként erre: 3194. - 08a132e724)
2010. jún. 7. 15:01

Felírtam a listámra a gél nevét,rá fogok kérdezni,bár én készítménye nélkül szeretném átvészelni a dolgot.Eddig csak hőhullám formájában jelentkeztek a tüneteim,kicsit tartok tőle,hogy kánikulában ez is rosszabb lesz.

Rengeteget olvastam a hormonpótlásról,sajnos mindenhol a rákra hajlamosító mellékhatásokról számolnak be.Mell,vastagbél stb.

2010. jún. 7. 15:00

Timi, Timi, Timi!

Mivel tegnap voltam 5 percre a szoliba, és azóta nagyon fáj a hasam, arra gondolok attól van. Egy kis csellel kérdezd már meg az orvosod, hogy mikor mehetsz szoliba. Tudom, hogy Te nem mész, de legalább akkor tudjuk, hogy mit fog válaszolni. Jó??

Írd már fel gyorsan a kérdeznivalók listájába. Köszi. És aztán mindenről számolj be, várunk.

3195. kisibi (válaszként erre: 3191. - 08a132e724)
2010. jún. 7. 14:55
Az út vége ígyis-úgyis csak egyfelé vezet, és ez a valami ami bennem növekszik jobban zavar mindennél. Ha veletek beszélek megnyugszom, úgyhogy nincs más hátra mint előre. Jó hallani, hogy másba is felmerültek ezek a gondolatok, nem egyedi eset vagyok.
3194. 08a132e724 (válaszként erre: 3193. - A0aecda338)
2010. jún. 7. 14:52
Szia! Hát igen, én is attól tartok, hogy ez nem olyan egyszerű! de biztos olvastad, hogy állítólag rákot is okozhatnak az ilyen készítmények. Én a Divigélt kaptam a Malbitól, de ha esetleg rákérdezel a Molnárnál, kíváncsi leszek mit mond rá! A leggyengébb 0,5-ös gélt kaptam. A gyógyszertárban semmi rosszat nem mondtak rá, sőt kedvesek voltak, és a hölgy utána nézett a gyógynövényeknek is, ami több féle is van. Ha visszajöttél a dokitól írd meg mit mondott. Köszi
2010. jún. 7. 14:48

Ágica!

Nem szeretnélek elkeseríteni,valóban a változókor egyénenként változó ideig tart,de sajnos van akinél ez az idő akár 10 év is lehet.A tünetek is különbözőek. Ez a gél amit használsz,hormontartalmú készítmény?

Kíváncsi leszek Gábor véleményére ezzel kapcsolatban,ugyanis műtét után azt mondta,hogy majd a kontrollon mindent megbeszélünk.

3192. 08a132e724 (válaszként erre: 3190. - Kosarozalia)
2010. jún. 7. 14:37
Már gondolkodtam rajta, mivel inkább gyógynövény párti vagyok. Az lenne az igazi, ha semmit nem kellene szednem. Egy időben azon is gondolkodtam, hogy jól döntöttem-e mikor mindent engedtem kipakolni, mert ugye laporoszkópos műtéttel ki lehetett volna szedni a myomát meg a cisztát is, és minden más megmaradhatott volna. A barátnőm úgy csináltatta meg, és most egy hónapja megint vérzik folyamatosan. Ezt figyelembe véve, lehet hogy én döntöttem okosabban. Egyáltalán meddig tart a változó kor? Az is mindenkinél más és más, gondolom, de ha már így jártam, lehet, hogy pár hét alatt át is menne rajtam a dolog. Egyébként amitől még tartok, az a súlygyarapodás. Arról viszont már hallottam, hogy előfordul, meg hogy úgymond kinyúlik a hasizom, és lógni fog a hasam. Már alig várom, hogy tornázhassak, és mivel itt már ez is elhangzott, most már azt is tudom, hogy lassan azt is megtehetem. Szóval vannak még "rendezetlen" dolgok bennem is, de majd sűrűn látogatok fel ide, és tuti meg lesz a megoldás. Olyan jó, hogy valaki valaminek mindig utána néz.
3191. 08a132e724 (válaszként erre: 3188. - Kisibi)
2010. jún. 7. 14:31
Nem kötik le a kezed! Az infúziót nekem úgy kötötték be, hogy szinte nem is éreztem. A műtőbe pedig bevisznek, Neked csak hagynod kell magad, a műtő asztalra is úgy tesznek rá finoman. én a katétertől féltem, nem is "szerettem" bele:), de tudtam, hogy mostmár csak jobb lehet, így eltűrtem. A világgá menést meg szerintem többen is fontolóra vettük, de az az izé, amit növesztettünk velünk jönne oda is. Különben is, akkor hogy izgulunk érted?:)
3190. kosarozalia (válaszként erre: 3189. - 08a132e724)
2010. jún. 7. 14:24
Szerintem próbád ki úgy,hogy a hormon helyett gyógynöv.készítményt,kiderül mennyit változik a közérzeted.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook