Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megtilthatja egy eladó, hogy a vevő felpróbáljon egy ruhát? fórum

Megtilthatja egy eladó, hogy a vevő felpróbáljon egy ruhát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
16. Birgit_77 (válaszként erre: 12. - 408020f45e)
2013. aug. 23. 22:37

Nem ez volt a helyzet, ettől függetlenül lehet, hogy valóban kicsi lett volna rá a ruha, de ez nem derült ki, mert a vevő végül otthagyta a butikot.

Szerintem ha valaki megrongál egy ruhát, annak ki is kell fizetni.

Másrészről viszont ez lehet diszkrimináció is, elvégre sokszor nagyon piszkos emberek is felpróbálják a ruhákat, vagy ahogy már írtam, bőrbetegek... ők szerinted joggal megtehetik?

15. 36a26f5226 (válaszként erre: 9. - XXXT)
2013. aug. 23. 22:35
Nem a próbafülke, hanem megvásárlás után.. gondolom, mindenki kimossa..
14. 36a26f5226 (válaszként erre: 11. - Birgit_77)
2013. aug. 23. 22:35
Azért kérdeztem, mert te a bőrbetegséggel jöttél.. a bőrbetegség, bárkinek is van, nem marad a ruhában.. a bőrbetegség, nem fertőző, ha meg az, akkor a fertőző beteg ki sem mozdul a lakásból, nemhogy ruhát megy próbálni..
13. Birgit_77 (válaszként erre: 10. - Bársony)
2013. aug. 23. 22:34

Nem erről volt szó. Egy kisebb butikban voltunk és már nekem volt kínos, hogy az eladó mindenáron le akarta beszélni a kissé duci, de ugyanakkor teljesen ápolt vevőt az egyik blúzról, s másra akarta rábeszélni.

Ha a vevő megrongálta volna a blúzt, az rögtön látszott volna, mert kicsi volt az üzlet, csak páran voltunk bent.

Azért szerintem senkinek sem érdeke, hogy megrongáljon egy ruhát, aztán meg otthagyja. Én legalábbis nem erőltetem magamra, ami nem megy, de szerintem mindenki ismeri már magát annyira, hogy tudja, mit tud felhúzni és mit nem, szóval én biztos beszóltam volna, ha én lettem volna a vevő, de így csak akaratlan nézője voltam a jelenetnek.

2013. aug. 23. 22:32

Megtiltanini nem tilthatja meg, de másik méretet vagy fazont azért ajánlhat! Arról már nem is beszélve, hogy egy ember, akire láthatóan kicsi lesz a felpróbálni szánt ruha, miért akarja mindenáron próbálni?! Egy 38-as ruhába ne akarja magát belepréselni egy 46-os méretű. Ha pedig a ruha gombja leszakad, a zipzátja szétnyílik, a hóna alatt elhasad, akkor az kinek a kára lesz? Nyilván nem fogja kifizetni a vevőjelölt. De a kár megvan!

Ezért, ha az eladó udvariasan közli, hogy az a bizonyos méretű ruha kicsi lesz rá, ezen nem szabad megsértődni!

11. Birgit_77 (válaszként erre: 7. - 36a26f5226)
2013. aug. 23. 22:31
Ez most hogy jön ide? :) Persze, hogy kimosom. A lényeg azonban az eladón és a vevőn van. Milyen esetekben tilthatja meg egy eladó, hogy egy vevő felpróbáljon egy ruhát?
2013. aug. 23. 22:30

Sokan próbálnak magukra passzírozni egy ruhát, és akkor elszakadhat mondjuk a varrás mentén. Nem hiszem, hogy ezért mindenki szólna és kifizetné, hanem visszateszi a helyére vagy otthagyja.


De amúgy nyilván nem tilthatná meg.

9. XXXT (válaszként erre: 7. - 36a26f5226)
2013. aug. 23. 22:27
Hát nem is tudom, én nem szoktam kimosni, mikor beviszem a próbafülkébe :))))
2013. aug. 23. 22:22
Mindenkinek joga van a ruhát felpróbálni, ha meg ezt megtiltja az eladó, vagy a tulaj, akkor ne csodálkozzon, ha nem lesznek vevői, elpártolnak tőle..
7. 36a26f5226 (válaszként erre: 5. - Birgit_77)
2013. aug. 23. 22:21
Ha te megvásárolsz egy új ruhát... ezek szerint nem szoktad kimosni?
6. Birgit_77 (válaszként erre: 4. - Annette)
2013. aug. 23. 22:20
Ööö... hogy érted? :) Te ruházati eladó vagy? S úgy érted, hogy nem szólhatsz bele, hogy egy duci vevő felpróbáljon egy ruhát?
5. Birgit_77 (válaszként erre: 3. - Mese)
2013. aug. 23. 22:19

Szerintem megalázó.

Főleg, hogy senkiről sem lehet tudni, hogy pl. nincs-e valami durva bőrbetegsége a ruha alatt, s úgy próbál fel egy másik ruhát...

2013. aug. 23. 22:16
Én a másik véglat vagyok, szóval tapasztalatom nincs, de szerintem ebbe abszolút nem szólhatnak bele.
3. mese (válaszként erre: 1. - Birgit_77)
2013. aug. 23. 22:16
Nem, semmiképp nem tilthatja meg... elég durva eset amit leírtál.
2013. aug. 23. 22:16
Én nem láttam még ilyent.
2013. aug. 23. 22:12
... esetünkben egy túlsúlyos vevő felpróbáljon bármely ruhát az üzletből? Lehet, hogy tényleg kicsi rá, de nem biztos, úgy sem fogja magára kényszeríteni - gondolom én - ha érzi, hogy nem megy fel rá, elvégre neki sem érdeke, hogy elszakadjon, vagy bármi baja történjen és akkor potyára kifizesse. De bármilyen segítőkész is az eladó, megtilthatja a vevőnek - csak azért mert duci -, hogy felpróbáljon egy ruhát? Láttatok már ilyet?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook