Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megtilthatja egy eladó, hogy a vevő felpróbáljon egy ruhát? fórum

Megtilthatja egy eladó, hogy a vevő felpróbáljon egy ruhát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
106. 55416fb8e2 (válaszként erre: 13. - Birgit_77)
2013. aug. 25. 17:59
te azt irtad, hogy az elado le akarta beszelni a kivalasztott bluzrol es egy masikat ajanlott neki. valoszinuleg nem azert, mert nem ment az elobbi szine a szemehez :) ez azert nem ugyanaz, mint megtiltani a felprobalast. biztosan kinos a vasarlonak, de elvileg az eladok jobban ismerik az adott markak, ruhak meretezeset, es ha kiszakit egy bluzt es nem akarja kifizetni (peldaul azt mondja, mar ilyen volt), akkor mit tehet az elado?
2013. aug. 25. 17:08
Én sajnos már voltam ilyesminek szenvedő alanya. A poén az egészben az volt, hogy ugyanolyan márkájú és méretű ruhám van itthon, és azért mentem abba a boltba, mert nagyon szerettem azokat a ruhákat. És még csak nézelődtem, amikor az eladónő közölte velem, hogy az úgyse lesz rám jó, és nincs a méretemben ruhájuk, így fogtam magam és kijöttem a boltból. Kicsit sértve éreztem magam, és azóta a közelébe se mentem annak az üzletnek. És nem is voltam xxxxxl-es méret, hogy ne kapnék magamra ruhát.
104. bd55e3f068 (válaszként erre: 99. - Birgit_77)
2013. aug. 24. 22:03
Sehol nincs leírva, de minden üzlet megszabhatja, hogy mit hogyan lehet nála a belétéstől kezdve, a sorban álláson át a kiszolgálgás módjáig. Ha bemész a Herendibe, nem nyitogathatod ki magad az összes vitrint.
103. lepke99 (válaszként erre: 99. - Birgit_77)
2013. aug. 24. 21:07
nem vagyok jogász, de lehet van valami arra, hogy az eladó mit enged meg és mit nem, hogy pl, amennyiben úgy érzi, hogy kárt tehet a ruhában a vásárló, akkor van joga nem engedélyezni a próbát, főleg, hogy a ruha a bolt tulajdona, amíg az nincs kifizetve.
102. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 100. - 36a26f5226)
2013. aug. 24. 16:49

A sorokból azt olvasom ki, hogy pont őt érintette.

Ha nem vele történik, nem tudná leírni, milyen méret, milyen fazon és sok egyebet és azt sem kérdezné fórumtársunktól, "kőbe van-e vésve", hogy nem tilthatja meg a próbát az eladó. Főleg ugye, nem tudhatjuk melyik külföldi országban történt az eset, ha elsiklottam ezen információ felett, akkor én kérek elnézést.

101. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 97. - Birgit_77)
2013. aug. 24. 16:04

Szövegértelmezési problémád van. Persze, hogy elmegy, mint fórum kérdés, nem is vitattam jogos vagy sem, hiszen közöm nem lehet hozzá H.xa, mit engedélyez. Tehát a jogos, és az okafogyott, mert ezt írtam, OKAFOGYOTT, köszönő viszonyban sincs.

Ha veszed a fáradságot és visszaolvasol, a kérdésedre válaszoltam, de a rossz fogalmazásod miatt nem értettem a bőrbetegséges dolgot.

Egyébkényt nyugodj le, ne idegeskedj a válaszomon, más válaszán sem, nem ér annyit az egész.

Összefoglalva, hogy érthetőbb legyen, úgy gondolom nincs joga az eladónak megakadályozni, hogy a kezébe vegyen egy terméket a vevő, legyen az kisebb, vagy nagyobb méret, hiszen nem rendelkezhet gondolatolvasással, hogy magának szeretné venni a kuncsaft, vagy meglepni szeretne vele valakit.

Úgy értettem az esetedben ez történhetett, nem a próbafülke elé állt az eladó, hogy csak a testén keresztül.

A kimerítő válaszért, nem, nem vagyunk Sünikével barátok, de haragban sem vagyunk. Jó sok szócsatát vívtunk már meg vele is, de nem estünk egymás torkának.

A fórumok már csak ilyenek, nem mindig a szánk íze szerinti választ kapjuk. Ha zavar, akkor nem szabad kiírni fórumot.

Jogos, hogy Sünike lépett a fórumról, volt annyira intelligens, hogy hülyeségen nem vitatkozik, mint ahogy én sem fogok itt a mi lett volna, haaa...lett-e volna joga, haaa ez meg az történik?...ami nem történt meg.

100. 36a26f5226 (válaszként erre: 97. - Birgit_77)
2013. aug. 24. 16:02

Miután tegnap az én részemről befejeztem a veled való meggyőzést, megkérlek, hogy ne vegyél a szádra!


Én sem emlegetlek sehol!


Pont te vagy az, aki szándékosan provokálja a vitát másokkal. Nem tudsz tovább lépni ilyen piti dolgon, ami meg sem történt, és nem is téged érintett..

99. Birgit_77 (válaszként erre: 93. - Lepke99)
2013. aug. 24. 13:21
Ez le is van írva, szerinted?
98. Birgit_77 (válaszként erre: 89. - Bd55e3f068)
2013. aug. 24. 13:20
Ez a ruha konkrétan egy sima blúz volt, jobban mondva tunika szerű blúz gombok és cipzár nélkül, 42-es méretben. Na, mindegy, nem próbálták fel végül, mert az eladó olyan vehemensen védte, mintha legalábbis neki kellett volna :)
97. Birgit_77 (válaszként erre: 88. - 9b10f3d7ff)
2013. aug. 24. 13:16
Nem lett volna kötelező ide válaszolnod, ha nem tetszik a kérdés. A sok hülyeség mellett, amit egyesek kiírtak, már miért ne lenne jogos, hogy felvetettem egy kérdést? Most én is kérdőjelezzelek meg bármely kérdés feltevésedben??? Ez a legnagyobb hülyeség, mindenkinek megvan a maga problémája, ha nem jön be neked, akkor mi a csudának válaszolsz? Csak hogy te is mondj valamit? S félreértés ne essék, ezt most nem felháborodva írom, sőt, inkább nevetve, hogy te meg ezen túráztatod magad. Ez egy fórumos weblap, ezer-és ezer féle-fajta probléma van rajta, oda írunk, ami érdekel minket, vagy érint, most akkor mi a csudának jössz olyannal, hogy nem jogos ez a fórum?!? Komolyan, nonsense. A kérdés nem ez volt, mégis valahogy olyan vagy, mint sünike, ő is jött, kérdést mellőzve kiragadt a történetből valami teljesen lényegtelent, de miután abban nem rúghatott labdába, puffogva továbbállt. Nem vagy te a barátnője véletlen, mert pont úgy viselkedsz, mint ő:)
96. alidamolnar (válaszként erre: 95. - Alidamolnar)
2013. aug. 24. 12:29
Melltartó volt amúgy, Tr...ph.
2013. aug. 24. 12:28
Az eladók tényleg furcsák. Nekem van némi súlytöbbletem, és volt vagy 40 fok mostanában a kánikulában, és a fehérnemű boltban a konkrét márkát kértem a konkrét mérettel. Meg is volt, de a nő mindenképpen rá akart venni, hogy próbáljam fel. Mondtam neki, hogy évek óta ezt a fazont, ezt a méretet hordom, izzadok is, mint a ló, de ő mégis próbáltatni akart, alig tudtam lebeszélni.
2013. aug. 24. 09:23
Sosem próbálok,38-as a méretem,ha tetszik valami megveszem.
93. lepke99 (válaszként erre: 79. - Birgit_77)
2013. aug. 24. 08:50
oké, lehet, hogy a stílus nem volt megfelelő, és azért az ilyet udvariasan kéne mondani, de attól még szerintem joga van megtiltani.
2013. aug. 24. 06:52
Amennyiben latja az elado, hogy a kedves vasarlo "elnezte magat", udvariasan mondhatja, hogy adok helyette egy masik meretet"; ha megserul a ruha, ugyebar nem a kedves vevo fizet...
91. bd55e3f068 (válaszként erre: 79. - Birgit_77)
2013. aug. 24. 00:53
A legegysuerubb az lett volna, hogy akkor ker az eladotol a szerinte megdelelo meretben. Talan igaza is lett volna, ha nem, akkor meg bekeri a fulkebe a kisebbet.
90. bd55e3f068 (válaszként erre: 36. - Birgit_77)
2013. aug. 24. 00:37
Ahha, es ha azt mondja, nincs nala penz, vagy egyszeruen kimegy az ajton?
89. bd55e3f068 (válaszként erre: 27. - Birgit_77)
2013. aug. 24. 00:33
Mivel a tulajdonos erdekeit kepviseli, mondhatja, hogy azt ne probalja fel, mert nem lesz jo ra, es szetmehet rajta a cipzal. Gondolom, a duci jol verig sertodik, es talan tobbet nem megy oda, de azokra a vevojeloltekre, akik tart okoznanak nincs is szukseg.
88. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 86. - Birgit_77)
2013. aug. 24. 00:23

Oké, de itt hiába hangoztatod, ami megtörtént, azt nem lehet meg nem történtté tenni, ennél nagyobb hibák is történnek az életünk folyamán. Akkor lenne jogos az a fórum, ha akkor ott tettél volna ellene, már késő.

Ha ott megjegyzed az eladónak, hogy de mégis, milyen ez a stílus??.....most komolyan, változik ettől valami, hogy kiírtad...szerintem semmi.

87. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 85. - 130454e42d)
2013. aug. 24. 00:18

Nem próbálnám és nem is venném meg. De attól még pont olyan diszkriminatív, nem megengedni neki felpróbálni, mint ebben az esetben egy túlsúlyos nőt nem engedni próbálni.


Egyébként okafogyott a kérdés is, ha nekem nem tetszik valami, akkor szóváteszem ott. Azért van a vásárlók könyve, hogy jelezzem a hiányosságokat, túlkapásokat. Viszont azt is jeleztem már, ha valakivel nagyon elégedett voltam. Két esetben tettem panaszt, háromszor írtam, hogy elégedett vagyok. A hibát orvosolták, a dicséretet megköszönték.

86. Birgit_77 (válaszként erre: 84. - 9b10f3d7ff)
2013. aug. 24. 00:15

Így van, de akkor már inkább egy túlsúlyos ember próbáljon fel egy ruhát nem? Ahogy PMS írja, én sem próbálnám fel azt a ruhát, amiben előtte egy bőrbeteg ember parádézott. Persze ezt legtöbbször nem tudhatjuk, sajnos. Ha tudnánk, meg lehetne tiltani. Mint ahogy a gyermekpancsolóból is kiparancsolják - jogosan - a gombás lábú szülőket a strandon...

Egy önmagában duci ember azonban maximum csak a ruhának árt, de ha elszakítja, én kötelezném, hogy fizesse ki, viszont nem minden esetben csak egy duci szakíthat el egy ruhát sem. Úgy hogy mindinkább arra jutok, hogy az említett esetben diszkrimináció történt.

85. 130454e42d (válaszként erre: 84. - 9b10f3d7ff)
2013. aug. 24. 00:09

Te megvennéd azt a ruhát amit a szemed előtt próbált fel valaki, akinek látványos bőrbetegsége van?

Én biztos nem, hiába tudom, hogy nem fertőző, pontisabban nem vagyok benne biztos.

84. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 83. - Birgit_77)
2013. aug. 23. 23:45

Nem akadtam ki, csak nem értettem a megfogalmazást.


A bőrbetegséget, ha már szóba hoztad, nem mindig az a fertőző, ami látványra undorító, tehát ez alapján sem lehet valakit eltiltani a próbától.

83. Birgit_77 (válaszként erre: 81. - 130454e42d)
2013. aug. 23. 23:37
Szerintem is, de süni és Enissa is ezen akadt ki, hogy minek hoztam fel példának :)
82. Birgit_77 (válaszként erre: 80. - 9b10f3d7ff)
2013. aug. 23. 23:36

Hát épp ez az, hogy nem ajánlott mást, csak állt a vevő felett, mintha bármelyik pillanatban ki akarná ragadni a kezéből a blúzt. Tényleg nem voltál ott, hogy lásd és halld a szitut, vagy hogy megfigyeld a metakommunikációkat. Megalázó volt a vevőre nézve.


A bőrbeteget meg pont úgy értettem, hogy nem lehet tudni, hogy ki-hogyan próbálja fel a ruhát, tehát elvileg nem tilthatja meg egy eladó, hogy egy túlsúlyos ember is felpróbáljon bármilyen ruhát.

Ha viszont sérül egy ruha, azt szerintem a vevő köteles megtéríteni, s ezzel most nem feltétlenül egy túlsúlyos vevőre értem, hanem mindenkire.

81. 130454e42d (válaszként erre: 79. - Birgit_77)
2013. aug. 23. 23:33
Szerintem ha a betegség látható nem engedik neki felpróbálni a ruhát. ha nem látható ruhában akkor az eladó nem tudhat róla, tehát a kérdés tárgytalan.
80. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 79. - Birgit_77)
2013. aug. 23. 23:32

Ok, nem láttam a szituációt, de nem kell túlkombinálni semmit...ami nem történt meg, lehet nem is történt volna úgy, ahogy most gondolod. Az eladó meg figyelmeztethet finoman,hogy azt a másikat ajánlna, hiszen eladó, az a dolga, hogy segítsen.


Azt meg, hogy milyen bőrbeteg valaki, megint nem lehet tudni, és mivel nem látszik, nem kötelező az orvosi vizsgálat sem ruhapróba előtt, felesleges ezen évődni.

79. Birgit_77 (válaszként erre: 77. - 9b10f3d7ff)
2013. aug. 23. 23:24

Igen, konkrétan, amikor le akarta akasztani a ruhát, vagy egy blúzt, ezt már nem tudom pontosan (ami nem kis méretű volt, inkább olyan 42-es méret körüli), az eladó szó szerint odaugrott és azt mondta a túlsúlyos vevőnek, hogy ez tuti nem lesz jó rá - s ha a duci vevő nem tette volna a helyére egy kis gondolkodás után a ruhát - ezt már én teszem hozzá, szerintem az eladó kivette volna a kezéből... ezért is figyeltem fel rá, meg hallottam is akaratlanul is mindent, mert a következő sorban válogattam, pont mellettük. Még a férjem is kérdőn nézett rám, pedig a férfiak nem szoktak ilyesmire figyelni.


A bőrbetegséget pedig azért hoztam fel, mert egyértelmű volt, hogy a vevő azért nem próbálhatta fel a ruhát, mert duci volt, s mivel az eladó ilyen formán diszkriminálta őt, példának hoztam fel, hogy akkor egy bőrbeteg előnyt élvez?

78. Birgit_77 (válaszként erre: 76. - XXXT)
2013. aug. 23. 23:19
Mert nem értenek hozzá (tisztelet a kivételnek). Régebben sokkal több volt a hozzáértő ember, minden téren.
77. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Birgit_77)
2013. aug. 23. 23:19

Lehet, hogy a késői óra miatt, de most nem értem a kérdésedet. Konkrétan megtiltották valakinek, hogy felpróbáljon egy ruhát....kivették a kezéből, vagy megakadályozták, hogy a próbafülkébe menjen, vagy csupán azt mondták, nem lehet mert kicsi rá?

És végül Te jöttél a bőrbetegséggel, nem is értem, hogy került a hozzászólásba.


"Szerintem megalázó.

Főleg, hogy senkiről sem lehet tudni, hogy pl. nincs-e valami durva bőrbetegsége a ruha alatt, s úgy próbál fel egy másik ruhát...

(válasz mese 3. hozzászólására)"

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook