Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megtilthatja egy eladó, hogy a vevő felpróbáljon egy ruhát? fórum

Megtilthatja egy eladó, hogy a vevő felpróbáljon egy ruhát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
166. Birgit_77 (válaszként erre: 165. - Lepke99)
2013. aug. 31. 10:10
Szerintem meg nem tudsz olvasni a sorok között.
165. lepke99 (válaszként erre: 162. - Birgit_77)
2013. aug. 30. 20:20
igen, végigolvastam, és ami lejött: akárki, akármilyen érvet mond, Te azt nem bírod elfogadni, mert, hogy joga van hozzá szerinted.
164. Birgit_77 (válaszként erre: 161. - Panonimo)
2013. aug. 30. 15:02

Ha egy vevő nem ledobja, vagy otthagyja a fülkében a ruhát, szerintem az eladónak kutyakötelessége a nem megfelelő ruhák akasztójáról (jobb helyeken ilyen már van minden boltban) visszarakni a helyére a ruhákat minden grimaszolás nélkül. Szerintem ez hozzátartozik a feladataihoz, meg gondoljunk bele, mennyi ideje elmenne a vevőnek azzal, ha vissza kéne futkosnia az összes állványhoz, a lényeg, hogy szerintem nem a vevő dolga. Jobb helyeken egyébként meg is kérdezik, hogy visszarakhatják-e és közben kedvesen mosolyognak.

Mert gondoljunk csak bele, jön valaki a rendelőbe, egy csomó papírt elő kell venni miatta, nem a páciens fogja utána visszapakolni. S így tovább. Szerintem a cipőknél is igaz, persze ne rakja egész más helyre, mint ahol a helye, de a visszaigazgatás (ha nem megfelelő) az eladó dolga, ebben az esetben is, legalább van mint csinálnia, mert sok helyen konganak az ürességtől az üzletek.

163. Birgit_77 (válaszként erre: 160. - 55416fb8e2)
2013. aug. 30. 14:57
Másikat, de nem abból a fajtából.
162. Birgit_77 (válaszként erre: 158. - Lepke99)
2013. aug. 30. 14:56
Végigolvastad egyáltalán?
161. panonimo (válaszként erre: 151. - 9b10f3d7ff)
2013. aug. 29. 14:16
Ruháknál nehezebb a vevőknek úgyanúgy visszarakni a ruhát, vagy úgy összehajtogatni, ahogy ki kell néznie, tegyük fel. Emiatt sosem voltam ideges, legalább azzal ment az idő,hogy visszahajtogattam. Viszont amikor cipőket árultam, na attól kivoltam :) A cipők kifele néztek, de a vevő forítva tette vissza az összeset, amit megfogdosott... ilyenkor nekem is az agyvizem az egekben volt :)
160. 55416fb8e2 (válaszként erre: 156. - Birgit_77)
2013. aug. 29. 12:07
azert nem ertelek, mert nem is veled tortent. a no helyeben en rakerdeztem volna az eladotol, hogy van-e valami gond a bluzzal, amiert nem probalhatom, ennyi. ha latok valakit, akinek mas bluzt ajanl az elado, mint amit kinezett maganak, es ahogy irtad, a non nem latszodott, hogy esetleg a koversege miatt beszelte volna le a bluzrol, nem gondolnam rogton azt, hogy a kovereket eltiltjak a ruhaprobalastol, milyen szemetseg :) plane ugy, hogy ajanlott neki masikat, tehat nem az uzletbol akarta kinezni
159. ina87
2013. aug. 29. 11:32
Szerintem nem,mivel a vevö érdekeit kellene néznie mert ha megveszi valaki a kinézet ruhát és nem jó rá akk a bolti vezetö nem jelenti h vissza fogja venni a ruhát,szoval egyik sem jó
158. lepke99 (válaszként erre: 157. - Birgit_77)
2013. aug. 29. 09:07
És ez Téged ennyire zavar? Ahogy elnéztem idáig nem nagyon mozgatott, hogy mi az üzlet érdeke, csak a ducibb vevők jogai érdekelt.
157. Birgit_77 (válaszként erre: 155. - Lepke99)
2013. aug. 29. 02:40
Igaz, hogy akkor meg vevőket veszít.
156. Birgit_77 (válaszként erre: 154. - 55416fb8e2)
2013. aug. 29. 02:40
Ezek szerint, mindenki, aki feltesz itt egy témát túllihegi a dolgot?? Nekem ez volt a problémám, amire választ kerestem, miért nem lehet csak a problémára koncentrálni és nem mellé irkálni ilyen kérdéseket, amiket te feltettél?
155. lepke99 (válaszként erre: 152. - Birgit_77)
2013. aug. 28. 21:14
Amúgy a ruha a bolt tulajdona, amíg ki nem fizeti valaki, úgyhogy szerintem simán joga van hozzá, hogy valakinek ne engedje meg.
154. 55416fb8e2 (válaszként erre: 147. - Birgit_77)
2013. aug. 28. 20:45
de te miert liheged ennyire tul ezt az esetet? az is meglehet, hogy az elado kinezte maganak azt a bluzt, talan utolso darab volt, es ezert ajanlgatott neki masikat :)
153. Birgit_77 (válaszként erre: 151. - 9b10f3d7ff)
2013. aug. 28. 19:19
A szomszédban, Romániában történt az eset.
152. Birgit_77 (válaszként erre: 150. - Panonimo)
2013. aug. 28. 19:17

Végre valaki. Akkor végülis szerinted sem tilthatná meg?

S most azoknak, akik ismét kekeckedni akarnának, nem olyan eset lett volna, ahol begyömöszöli magát a blúzba. Lehet, hogy nem állt volna jól neki, de ránézésre nem is szakította volna el. Sokszor egyébként olyan ruha is jól állhat, amiről nem is gondolnánk, ezért is kell felpróbálni. Szerintem a legtöbb ember nem fog felpróbálni egy ruhát, ha látja, hogy nem fér bele.

151. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 150. - Panonimo)
2013. aug. 28. 14:52

Ezzel a fórum kérdéssel az a gond, hogy egy meg nem nevezett külföldi országban történt az eset. Tehát a jó ég tudja ott milyen szabályok vannak.


Voltam pl. Angliában ruházati, cipő, játék üzletben, anyukák bementek, 4-5-6 gyerekkel, a gyerekek, mint elefánt a porcelánboltban, de anyukák, apukák is tépték le a ruhákat és bármilyen árút fogasokról,polcokról, csizmáikkal tiporták, az eladók pofavágások nélkül, mentek és akasztották vissza, vagy egy gyűjtő dobozba dobálták be a szennyezett darabokat. Ezek közép kategóriás üzletek voltak az ottani szinten.

Itthon már akkor ferde szemmel néznek ránk, ha nem a megfelelőhelyre tesszük véletlenül vissza az árút.

Sajnos vannak üzletek ahol az eladóval fizettetik meg az árút. Sok az olyan üzlet, ahol darabra megveszi az eladó a gyártótól és nem engedheti meg azt a luxust, hogy az ő kára legyen, kevés a vevő magas a kiadás a tulajdonosnak.

Egy nagy nemzetközi cég megengedheti magának azt a gesztust, hogy leírja, de egy kisebb üzlet szerintem nem. Ha nekem lenne üzletem, biztos én is igyekeznék megakadályozni, hogy károm legyen, az nem mindegy, hogyan teszem ezt. Egyik ismerősöm eladó és ő panaszkodott az üzletben, hogy van egy nő,szándékosan nem vevőnek neveztem, akinek az a mániája, hogy állandóan több ruhát felpróbál, aztán otthagyja kifordítva,rádobva az akasztóra, nem győznek pakolni utána. Tehát elsőre jobb, ha hallgatunk, nem tudhatjuk mi volt a háttere az eladó viselkedésének, ha minket ér a goromba bánásmód szóvá tehetjük, nálunk igen, több országban is élhetünk ezen jogunkkal, de a fórumban meg nem nevezett országban mik a jogszabályok azt a manó tudja így.

150. panonimo (válaszként erre: 120. - Birgit_77)
2013. aug. 28. 13:52

én ezt értem, amit írsz.

Viszont egyetlen egy eladó se tilthatja meg,hogy felpróbálja , ha elszakadt, így járt az üzlet, annyira nem pénzkiesés, hacsaknem 50 ezres ruhákról beszélünk most. :)

Én dolgoztam cipőboltban, sok idős néni jött feldagadt lábban, törött lábujjal, de mégis kértek cipőt , hogy megpróbálják belegyömöszölni a lábukat. Hány cipőnek letaposták a sarokrészét, nem azt mondom,hogy nem érdekelt, mert nagyon is érdekelt.De mindig a vevő az első..nem? Dolgoztam ruhaüzletben is, de ilyen gondom sosem volt.. Ha elszakad, hát elszakadt, adtam neki másfajtából nagyobb méretet, és megveszi...

149. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 148. - Lepke99)
2013. aug. 27. 21:45
Lehet...olyan röhögőgörcsöt kap, hogy mozdulni sem tud. :DDD
148. lepke99 (válaszként erre: 138. - Birgit_77)
2013. aug. 27. 21:35
:D mert ez aztán segít, ha fizetés nélkül akar távozni, tényleg ez fogja megakadályozni.
147. Birgit_77 (válaszként erre: 145. - Michelle.r)
2013. aug. 27. 15:27

Igen, említetted, s én is el is hittem, amit írtál :)

Amit én írtam, az is igaz. S ugyan az eladó az én storymban ajánlott másikat, csak éppen nem abból a darabból. Persze, lehet, hogy csak az az egy volt, azt már nem tudom. Az viszont biztos, hogy tényleg szó szerint odaugrott a ruha és a vevő közé, amikor a vevő le akarta emelni a blúzt, hogy bevigye a fülképbe felpróbálni.

146. michelle.r (válaszként erre: 144. - Birgit_77)
2013. aug. 27. 15:26

Velem egyszer történt ilyen, de azon azóta is röhögök. A Mammutban megtetszett egy babán egy szett, a barátnőm éppen telefonált az üzlettel szemben, intettem neki, hogy bemegyek, megnézem közelebből.

A hölgy rám nézett és közölte, sajnálom, az ön méretében nincs. Kérdeztem, esetleg hasonló van-e? Mondta, nincs.


Szerintem ő azt gondolta, froclizom, én pedig azt, hogy félreértette a rongyos farmeromat és tornacipőmet :o)). A barátnőm a röhögéstől fulldokolva avatott be, azóta tudom, hogy Ulla Popken oversize ruhákat gyárt és tényleg semmilyük nincs 38-asban :D

145. michelle.r (válaszként erre: 140. - Birgit_77)
2013. aug. 27. 15:23

Mint említettem, egyetem mellett besegítettem két belvárosi butikban délutánonként, tehát személyes a tapasztalatom. Mindig udvarias és segítőkész voltam a vevőkkel, de soha nem mentem le kutyába és az üzlet tulajdonosa sem képviselte azt az álláspontot, hogy mindig, mindenben a vevőnek van igaza.


Fiktív kérdésről beszélgetünk, hiszen jelen esetben sem tiltotta meg, csak azt mondta, ez nem az ő mérete. Már más is felpróbálta, neki sem volt jó. Egy jó eladótól elvárható, hogy szemre megállapítsa, jó-e a méret, előnyös-e a fazon vagy sem.

144. Birgit_77 (válaszként erre: 143. - Michelle.r)
2013. aug. 27. 15:13

Ez érthető volt az eladó részéről.

Azonban én meg az eladók részéről láttam túlkapásokat :)

143. michelle.r (válaszként erre: 141. - Birgit_77)
2013. aug. 27. 15:11
Igen, láttam már ilyen esetet, konkrétan egy nyakláncot szakított el a hölgy. Azóta ismerem a kifejezést, hogy 'káló', mert nem fizette ki, majd sértődötten távozott, amikor a továbbiakban az üzletvezető megtagadta, hogy egy másikat is közelebbről megnézhessen.
142. Birgit_77 (válaszként erre: 139. - Michelle.r)
2013. aug. 27. 15:03
Sok helyen van már biztonsági őr is, egyébként.
141. Birgit_77 (válaszként erre: 139. - Michelle.r)
2013. aug. 27. 15:02
S már találkoztatok ilyen esettel, hogy "rajtakapták" hogy valaki levert valamit és nem akarta kifizetni? Vagy maradjunk a ruhánál, elszakította, s nem akarta kifizetni?
140. Birgit_77 (válaszként erre: 138. - Birgit_77)
2013. aug. 27. 15:01
Most viszont te válaszolj, ha tudsz rá, mik az eladó kötelezettségei? :) Jó, én is rákereshetek, de én a te véleményedre vagyok kíváncsi, no és persze arra, hogy joga van-e megtiltani, hogy bármely vevő felpróbáljon egy ruhát? Mert ennyi erővel bárkinek lehet bármi baja, pl. nagy a feje a ruha nyakméretéhez képest, nem csak duci lehet egy ruhához valaki.
139. michelle.r (válaszként erre: 133. - 9b10f3d7ff)
2013. aug. 27. 15:00
Pontosan egy ilyen helyzetre gondoltam. Hívhatsz rendőrt, de az ismerősöd esetén is csak azért jöttek, mert személyi sérülés történt. Egy ruhaüzletbe, egy elszakad ruha, egy porcelánboltba egy levert darab miatt nem fognak kijönni, még ha az egy Ming váza is.
138. Birgit_77 (válaszként erre: 136. - Michelle.r)
2013. aug. 27. 14:58
Fellapozom szerintem a vevők kötelességeit - ha van ilyen szabálykönyv és az orra alá dugom.
137. Birgit_77 (válaszként erre: 133. - 9b10f3d7ff)
2013. aug. 27. 14:57
Megint "kiszaladtál a képből", eltúloztad magyarán a kérdést. Az én kiírt esetemben nem banditákról van szó. "Normális" vásárlóról és egy kissé túlbuzgó eladóról. Amit te leírsz az már kriminalisztikai példa, magyarán nem tartozik a tárgyhoz.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook