Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állandó munkahelyem megtilthatja-e másodállás vállalását? fórum

Állandó munkahelyem megtilthatja-e másodállás vállalását? (tudásbázis kérdés)

2012. ápr. 2. 08:20
Igen
2010. okt. 2. 18:33
Nálunk nem tiltják. 2 koleganőmnek is van másodállása. Az volt csak a kérés hogy mindíg a fő munkahely legyen az első. Megkapod a beosztást aztán szabadidődbe mehetsz másodállásba. Eddig nem volt gond velük.
2010. aug. 9. 20:19

pl:

A köztisztviselő további munkaviszonyt csak a munkáltatói jogkör gyakorlójának engedélyével létesíthet és tevékenysége egyéb korlátozások alá esik.

2010. aug. 9. 20:00

Ponrosan nem tudom, hogy eltilthat-e.

Illetve megtilthatja-e.

Én és a férjem is vállaltunk másodállást, pedig a főmunkánk is egy helyen van.

A férjem vállalkozó lett, én egy banknál dolgozom, mint képviselő. Egy nyilatkozatot írt alá a főmunkahelyünk, hogy ott vonják a tb-t, és egyebeket. Így a másodállásból nincs annyi levonás. Bár azért így is vonnak belőle bőven.

Mi 4 fizuból+ családiból élünk 5-en. Egy nagy lakáshitellel, és apehtartozással. Emiatt kellett vállalnunk a másodállásokat. De szerencsére mindkettőnk másodállásában az időt magunknak osztjuk be:)

2010. aug. 9. 19:49
ha köztisztviselő vagy, akkor is megtilthat egyes tevékenységeket
2010. aug. 9. 19:47
igen megtilthatja, ha annak ellátása korlátozza a főállásod ellátását - pl. nem lesz meg a napi 11 óra pihenőidőd, vagyis ha dolgozol 8 órát, akkor másodállásod nem lehet több napi 5 óránál vagy a kettő időtartama ütközik, stb -, vagy pl. azzal összeférhetetlen (versenytársnál vállalod, stb)
2010. aug. 9. 19:42
Sziasztok.van-e vkinek tapasztalata azugyben hogy az állando munkahely nem engedélyezi a másodállás vállalását?ha igen,van-e jogi alapja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook