Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megtalált a féltestvérem, akiről azt sem tudtam, hogy létezik! fórum

Megtalált a féltestvérem, akiről azt sem tudtam, hogy létezik! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
78. Ilián (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 16:27

Szerintem neki lenne jobb ,ha nem ismerne meg.Tényleg ilyen felületes vagy?Minden csak a pénzről szól?Nálad biztos ,azok alapjan ,amit itt írsz!A probléma az ,hogy ezt most rávetíted őrá is. Másról nem tudsz írni,mint nem adok stb..

Dehát nem is kért!Ráertél volna ezzel akkor is ,ha ez megtörténik.

Szerinted elképzelhetetlen, hogy egyedül maradt és próbál valakihez tartozni?

Érdekes ,hogy apukádat nem hibáztatod!Furcsa felfogás, hogy azt hitték nem derül ki.

Pedig legkésőbb a hagyatéki tárgyalás során, amikor a közjegyző értesíti a másik lányt is ,megtudtad volna!

77. Scherlock (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 16:18

Hiba?


Bm, mindenki emberből van.


Gondolom te mindig csak jó döntést hoztál. :/

76. Scherlock (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 16:17

Most látom, mindent pénzben mérsz.


Sajnállak.

75. Scherlock (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 16:17

Azt gondolom, egy kávé és egy találkozás nem a világ.


Ha pénzt akar, lehet nemet mondni.


Mit veszítesz?


Max kellemesen csalódsz, és lesz tesód. :)

74. bozsu55 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 16:13
Egy településen laktok?
2021. nov. 25. 16:08

Szerintem sem biztos, hogy pénzt akar. Meglehet, hogy megpendíti, hogy esetleg nálad, vagy kapcsolataidon, üzletfeleidnél valami munkahely adódna-e? És ezért ez teljesen más, mint lerohanni, hogy adj kölcsön.

Akár te kifaggathatod, milyen végzettsége van, eddig milyen munkakörökben, hol dolgozott? Még az is meglehet, hogy valamelyik számodra fontos üzleti partnernek tudsz ezzel segíteni. Te a magad részéről könnyen lerázhatod azzal, hogy most éppen nincs üresedés, vagy az ő végzettsége nem passzol a tevékenységedhez...

De azért találkozzatok, még jó is kijöhet belőle. Ne parázz, és ne forogjon az agyad rögtön a rossz dolgokon. Meglehet, hogy egy tanult, kulturált nő, és akkora végkielégítéssel jött el egy jól fizető állásból... most van ideje felvenni veled a kapcsolatot, mert éppen kilépett a taposómalomból.

72. Channa* (válaszként erre: 17. - C9155193c4)
2021. nov. 25. 16:01
Ezt honnan tudod?
71. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 15:52

Szerintem adj neki esélyt,már rengeteget szenvedhetett,hogy nem volt kapcsolata az édesapjával, most hogy már édesanyja sincs lehetnél egy kicsit megértőbb is.

Egyáltalán nem biztos, hogy pénzért keres.Férjemnek is van féltestvére,a féltesó született később, tehát a férjem az,aki apa nélkül nőtt fel.Felnőtt korban kereste meg az édesapját.

A féltestvérével nagyon jó,szoros a kapcsolata.

70. nemtomki (válaszként erre: 68. - Nemtomki)
2021. nov. 25. 15:51
Bocs, nyilván FI-nak szántam válaszként :)
69. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 15:48

Először is: nem értem, hogy miért kell eleve a rosszat feltételezni bárkiről, akit még nem ismerünk? Negatívan állsz a dologhoz. Olyat feltételezel, aminek - egyelőre - semmi alapja nincs.

Bennem fel sem merülne, hogy anyagi érdek miatt akarna megismerkedni velem bárki is. Főleg, ha kiderülne, hogy a féltestvéremről van szó.


Másodszor: a szüleidet egyáltalán nem értem. Apádat legfőképp. A titkolózásuk számomra több, mint furcsa.

Apád vajon miért nem kereste korábban az előző kapcsolatából született lányát: Szerintem az nem indok, hogy a volt felesége "lelépett" a gyerekkel. Mert ugye arról nem szól a fáma, hogy vajon miért tette. Nem tudjuk. Lehet, hogy alapos oka volt rá.


Harmadszor: tovább is olvastam a fórumot, és van egy furcsa kanyar a történetedben. Hirtelen letiltott a féltesód, mivel azt mondtad neki, hogy korainak tartod a találkozást...

Nekem itt kezdett furcsává válni a sztori.

Bocsánat, de annyiszor olvastam már ilyen hirtelen kanyart. Mintha meg akarnád erősíteni azt, hogy neked aztán jó megérzésed van, és szidjunk egy számunkra ismeretlen embert, hogy ő bizony a pénzedre hajt.

Mondjuk te is ismeretlen vagy. :)

68. nemtomki (válaszként erre: 47. - 9b10f3d7ff)
2021. nov. 25. 15:48
...neked legalábbis ezt mondták. Hallgattassék meg a másik fél is. Nem tudjuk, mi történt a testvéred anyja meg az apád között, de az az egy biztos, hogy mindig kettőn áll a vásár.
67. nemtomki (válaszként erre: 42. - Babyapocakban)
2021. nov. 25. 15:46

Így van. Most kezdem érteni, lehet, hogy az enyém is ilyeneket gondolt rólam. :(((

Amúgy az én anyám is pont 5 éve halt meg és idén írtam rá a féltesómra... És nem azért, mert pénzt szeretnék.

Ja, nem én vagyok a fórumindító nővére, nekem fiú tesóm van elvileg.

66. libikóka (válaszként erre: 65. - Semleges)
2021. nov. 25. 15:29
Ha csak másként nem rendelkezik,,mert akkor csak a köteles rész.Így tudom ,,bár lehet hogy ???
65. semleges (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 15:25
Remélhetőleg minél később és jó egészségben lesznek még sokáig a szüleid de majd a hagyatékin találkoztok, erre készülj fel. Mint mondtam hallottam ilyen esetet, csak ott derült égből a villámcsapás mert senki nem tudott arról, hogy az apának, van másik gyereke is. Képzelheted mi volt. Te legalább tudod mire számíthatsz. Ami édesapád nevén annak a fele a tesódé is.
64. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 15:14

Hogy lehet erről nem tudni? Hogy lehet erről a szüleidnek nem beszélni? Megértelek, hogy tele vagy kétes gondolatokkal. És ezután jön majd a cécó ezt te is tudod.

Hallottam olyat, hogy a hagyatéki tárgyaláson jelentkezett be a féltesó, mindennek vitte e felét, jár neki. A jog biztosítja számára.

63. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 61. - Fincsi5)
2021. nov. 25. 15:08

Egyébként nem is lehet úgy eldönteni valamit, hogy közben fórumozik, miközben egy nagyon fontos döntést kell, hogy hozzon. Számomra nem illik ez a mozzanat a sikeres üzletasszony szerephez.

Egy egy sértődött óvodás, kiskamasz lehet, nem egy megfontolt felnőtt.

62. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 61. - Fincsi5)
2021. nov. 25. 15:04
Hány kamu fórum indult már, unatkoznak, a reakciót várják és közben jól szórakoznak.
61. fincsi5 (válaszként erre: 60. - 9b10f3d7ff)
2021. nov. 25. 14:59

Igazad van, egy vadidegennek nem szokás elmondani.


De ha kamu, mire jó? Ezt nem bírom megérteni, hogy találgassunk egy kitalációra.😃

60. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 57. - Fincsi5)
2021. nov. 25. 14:56

Lehet az egész fórum egy kamu.

Először azt írta fél, hogy a pénzéért keresi, majd 3-4 mondattal később, hogy ő mondta el neki, hogy egy jól menő vállalkozása van.

Okos ember arról sem beszél, amilye van, a buta meg azzal dicsekszik amilye nincs.

59. liliom10 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 14:52

Ha letiltott, akkor fellélegezhetsz, nem kell ezen filóznod tovább.

Vagy megsértődött, vagy nagyon el van keseredve.

58. simple (válaszként erre: 53. - Babyapocakban)
2021. nov. 25. 14:49
Olvastad mi volt a reakciója? Szerinted ez normális, és elfogadható, hogy akkor nem válaszol és letiltja? Én is úgy gondolom, hogy hátsó szándék vezérelte. Ha valóban szeretné megismerni, akkor elfogadná, hogy egyelőre csak telefonon beszélnek, adna időt a másiknak, maguknak, hogy kialakuljon valami, és eljussanak odáig hogy mindketten kiváncsiak a másikra élőben is. Én így gondolom. A másiknak ő nem fontos ezek szerint, ha ezt így ennyivel lezárta. Biztos ideges lett, hogy nem tud balekot fogni.
57. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 14:49

Még nem olvastam a hozzászólásokat, de nekem furcsa, hogy apukád titkolta, és nem foglalkozott az első házasságából született gyerekével. Hol nevelkedett, vagy már felnőtt volt, mikor az anyukája is lelépett, majd meghalt?

Nem tartom normális dolognak, hogy nem tartotta elsőszülöttével a kapcsolatot, hiszen nem "balkézről" született.

Egy találkozást megtennék, de óvatosságból csak a legszükségesebbeket mondanám el magamról. Ne csacsogj feleslegesen, én el sem mondtam volna, hogy saját vállalkozásom van, mert ilyenkor a legtöbb ember azt hiszi, az "ügyvezető igazgató" milyen jól keres, stb.


Talán beteg? Anyukádat sem értem, apád előéletéről tájékoztathatott volna.

Egy röpke találkozás, és okosabb leszel. Semmiképp nem a te dolgod segíteni, ha netán ezért keresne. De lehet, hogy aranyos, csak mivel senkije nincs, gondolta felkeres.:))

56. liliom10 (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 14:47

Ha írásban tartod vele a kapcsolatot, lehet, hogy egyszer majd mégis szeretnéd az életben is látni. Azért ne szakítsd meg a kapcsolatot vele, nem tudhatod, mi miért vezetett oda, hogy apád és az ő anyja szakítottak, és azután az ő élete hogy alakult, milyennek nevelte az anyja ?

Lehet, hogy Te apádra hasonlítasz, az is lehet, hogy ő is a közös apátokra, és egyáltalán nem az anyjára.

Én mindenképpen beszélnék vele legalább 1X, aztán esetleg csak írásban, telefonon, még kicsit meg nem ismerem. Később döntenék, mennyire akarom vagy nem ezt a testvéri kapcsolatot.

Nem mindenki érdekből keresi meg egy rokonát. Ha igen, arra úgyis rájössz.

Úgy érzem, okos vagy, de főleg az eszed irányít, nem a szíved.

2021. nov. 25. 14:47

Azt illik mondani, hogy első a családegyesités, sosem látott féltestvérek is keressék a kapcsolatot- ,a másik részről akár van rá igény, akár nincs, ez ugyanolyan, mint ahogy nem illik kimondani, ha valaki nem szereti a gyerekeket.

Ne legyen igazam, de a későbbi korban történő összeborulásnak nincs mindig jó vége. - gyerekkorban meg többnyire az irigység ,méricskélés dúl köztük, én nagyon kevés egymást szerető féltesót láttam..

54. Mazee (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 14:45

És neked ebből egyből ez jön le?

Szerintem nem kis bátorság kell ahhoz, hogy ezt a lépést valaki meglépje. Te magad írtad, hogy milyen szuper életed volt, apukádék mindent megtettek érted. Vajon mindent megtett azért is, hogy a gyermekét megkeresse? Nehogy azt gondold, hogy annyira könnyű felszívódni, főleg, hogy nem vagytok idősek. Biztosan járt obiba/suliba, így apukádnak erőfeszítés nélkül meg kellett volna találnia, ha akarja.

Arra nem gondoltál, hogy egy rossz élethelyzetbe csak támaszra volt szüksége és nem a pénzedre. Ha annyira pénzt akart volna üzenetbe is leírhatta volna, hidd el, ha nyomozgatott volna a vállalkozásod után lett volna bátorsága hozzá.

Szomorú ez a történet. Nem azért, mert nem akartál vele találkozni, hanem az om, amiért nem.

53. babyapocakban (válaszként erre: 51. - Simple)
2021. nov. 25. 14:45
Mond. Nekem is van. Kemény és rossz is. Az én családom se piskóta. De egy találkozás nem kerül semmibe. Fórumon ócsárolni előre egy ismeretlent, mert meg merte keresni. Hát... Ez nem élettapasztalat, ez valami más.
52. babyapocakban (válaszként erre: 49. - Dominós)
2021. nov. 25. 14:43
Így így.
51. simple (válaszként erre: 42. - Babyapocakban)
2021. nov. 25. 14:41
Mond neked az a szó valamit, hogy élettapasztalat? Ez vezérelte a kérdezőt, nem a naívság.
50. beYOUtiful (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 25. 14:40

Micsoda mérhetetlen gőg és ridegség van benned.


Semmit nem tudsz arról az emberről, de eldöntötted, hogy a pénzedért ismerkedne veled. Ezer meg egy oka lehet annak, miért csak most keres.


ő nem biztos, hogy pénzleső némber, de te biztosan önhitt vagy.

2021. nov. 25. 14:40
Találkoznék vele. Ha pedig pénzt kérne, kerek-perec elutasítanám.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook