Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megtalált a féltestvérem, akiről azt sem tudtam, hogy létezik! fórum

Megtalált a féltestvérem, akiről azt sem tudtam, hogy létezik! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
138. 37e1ff8723 (válaszként erre: 137. - Geranna7)
2021. nov. 26. 13:30
Miről beszélsz? 🤔 Nem rólunk szól a fórum.
137. geranna7 (válaszként erre: 10. - 37e1ff8723)
2021. nov. 26. 13:06
Örökség!! Legalább ha már eddig nem gondoskodott róla. Mert ez fura. Mi az ,hogy eltűntek?? Nevetséges magyarázat az apa részéről.
136. geranna7 (válaszként erre: 127. - Babyapocakban)
2021. nov. 26. 13:02
Persze ,hogy kényelmesebb. Ne kellett fizetnie!!
135. libikóka (válaszként erre: 131. - Birebora)
2021. nov. 26. 11:13
Kiköszönt/döntött ,nagyon hamar ,,és tartja is magát hozzá.
134. forrest2010 (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 26. 11:11
... büszke vagy ? ki a rossebet érdekel ?! nem a vállalkozásod a téma !!!
133. forrest2010 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 26. 11:09
... ugyanmár !!! rizsa ! ez csak 1 vélemény rólatok !!! miért Őt minősítené ?!!!
132. forrest2010 (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2021. nov. 26. 11:07
... bizony !!! " Rohadtul nem normális dolog , h eltitkol ilyet !! " azért 1 gyerek ? nem egészen olyan dolog , amiről az ember csak úgy egyszerűen elfelejt említést tenni !
2021. nov. 26. 11:05
FI hol van? Csak olvas, de nem reagál. Vagy családi kupaktanács folyik. Engem érdekelne mire jutottak. Persze ha nem kamu az egész fórum.
130. forrest2010 (válaszként erre: 6. - Lanvin)
2021. nov. 26. 10:56
... késő ! már mondta neki !
129. forrest2010 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 26. 10:55
... az sem zavar ? h apátok eddig nem kereste őt ? mégiscsak a gyereke ő is !
128. New(l) (válaszként erre: 126. - Birebora)
2021. nov. 26. 10:42
Arra van idő, amire szakítunk. :D
127. babyapocakban (válaszként erre: 123. - Birebora)
2021. nov. 26. 10:34

Lehet, hogy nem akarja látni az apját. A családi viszályokban sokszor van, hogy a gyerekek fejét teletömik ellenséges szövegeléssel. Nekem is volt ilyenben részem gyerekként, tudom milyen. Mivel olyan emberek feketítenek be valakit, akiket szeretsz és tisztelsz, magadévá teszed a véleményüket, idővel a sajátoddá válik.

Ha például valakinek az anyja egész életében csak szidta az apját, beletáplálta teljesen a saját gondolatait, akkor zsigeri gyűlöletet is ki tud a gyerekben alakítani az apja iránt.


Apuka mondjuk más kérdés. Ő felnőtt ember az egész történet során, nem gyerek. Az inkább érdekel, hogy ő miért nem kereste a gyerekét és miért titkolta el. Valószínűleg kényelmesebb volt úgy csinálni, mintha nem lenne. De az ilyen kényelmi fagyik sokszor visszanyalnak később.

126. birebora (válaszként erre: 124. - New(l))
2021. nov. 26. 10:31
Annyira de annyira irigylem aki ennyire ráér. Mikor fogok én ennyire ráérni és unatkozni?:)
125. babyapocakban (válaszként erre: 121. - C9155193c4)
2021. nov. 26. 10:29
Legközelebb tedd bele a "szerintem" szócskát és akkor egyértelmű lesz, hogy vélemény.
124. New(l) (válaszként erre: 123. - Birebora)
2021. nov. 26. 10:26
Szerintem mese habbal az egész sztori...
2021. nov. 26. 10:19

Vessetek meg én valahol megértem a FI-t. Ez nekem is gyors lenne igy. De, hogy felgyorsitsam az eseményeket

én hőnszeretett apcival mentem volna el arra a feketére. Apukára nem kiváncsi a féltesó? Komolyan kérdezem, mert nem értem, hogy lehet egy ilyen hirtelen jött, váratlan tesó talira a fater nélkül menni. Vagy ő sem kiváncsi az első szülöttre? Vagy ki tudja hány gyerek van még titokban. Bocsika.

122. New(l)
2021. nov. 26. 10:06

Ha nem lenne munkanélküli, nem #rettegnél# tőle? Nagyon bántó ez a hozzáállás. Ezer okból veszítheti el valaki a munkáját, és jelenleg még nehezebb újat találni. Egyébiránt mitől fostál így be? A kávézóban az asztal alatt nekedszegezett volna egy macsétát az asztal alatt, hogy pénzt adj neki?

De kár volt a szóért, itt az volt a lényeg, hogy te milyen menő vállalkozó vagy, és mennyivel különb.;)

121. c9155193c4 (válaszként erre: 21. - Babyapocakban)
2021. nov. 25. 23:23
Leírtam a véleményem. Hidegen hagy, hogy a tied egyezik vagy nem az enyémmel.
2021. nov. 25. 21:28

Én sem értem, hogy lehet egy gyerekkel csak úgy eltűnni? Apádnak ez így nyilván tökéletesen megfelelt, különben megkereste volna. Elsősorban ő a hibás az egészben. Az első lányát elhagyta, a második elől pedig 30 évig titkolta, hogy van egy tesója.

Hiába puffogsz azon, hogy eddig miért nem keresett, mivel gondolom ő azt hitte te is tudsz róla. Lehet hogy azt várta, hogy te keresd őt. Apa nélkül kellett felnőnie, miközben te boldog családban. Biztosan nagyon nehéz lehetett neki megtenni az első lépést, egyáltalán nem csodálkozom, hogy ezek után letiltott. Szerintem ő járt jobban. Semmi együttérzés nincs benned, Úgy látszik a pénz neked az első. Pedig nem haltál volna bele, ha adsz esélyt neki.

119. michelle.r (válaszként erre: 117. - Simple)
2021. nov. 25. 21:12
Én vele értek egyet. Megkereste a tesóját, megbeszéltek egy találkozót. Valószínűleg lelkesen várta a talit, hogy megismerje a tesóját, az apját, majd hideg vizet kapott a képébe. Nekem teljesen érthető a viselkedése. És megértem, ha ezek után tényleg csak a hagyatéki tárgyalásra megy majd a markát tartani.
118. michelle.r (válaszként erre: 116. - Simple)
2021. nov. 25. 21:08
Erről beszélek. A tesó max. az áldozata lehet ennek a helyzetnek. A kérdező meg egy jól menő üzletasszony, ergo ennél komolyabb, nehezebb helyzeteket jól kezel(t).
117. simple (válaszként erre: 115. - Michelle.r)
2021. nov. 25. 20:57
Kérdező annyit írt, hogy nincs se munkája, se senkije. Nem derült ki, hogy milyen anyagi helyzetben van. De ha eddig várt a megkereséssel, akkor nem tudna még várni egy kicsit a találkozóra? Engem mindig elijeszt ez az erőszakos nyomulás.
116. simple (válaszként erre: 113. - Michelle.r)
2021. nov. 25. 20:53
Valószínűleg valami nagy gebasz van itt a háttérben. A kérdező apja lehet a ludas, máskülönben elképzelni nem tudom miért nem kereste kutatta, hol van a gyereke, hová vitték, meg gondolom akkor gyerektartást sem fizetett. Majd az új feleségével úgy tettek, mintha az előző élete sosem lett volna. Persze nagyon haragudnék anyámékra egy ilyen helyzetben. De megértem a kérdezőt, hogy sok ez így neki hirtelen egyszerre.
115. michelle.r (válaszként erre: 112. - Simple)
2021. nov. 25. 20:45
De ki mondta, hogy bajban van? Honnan tudjuk, hogy mit örökölt az anyjától? Honnan tudjuk, hogy nem tervezi évek óta, hogy megkeresi. Miért olyan nyilvánvaló, hogy akinek nincs munkája, annak pénze sincs?
114. Mazee (válaszként erre: 112. - Simple)
2021. nov. 25. 20:43
Nálad komoly gondok vannak, azt sem érted amit írok....
113. michelle.r (válaszként erre: 109. - Simple)
2021. nov. 25. 20:40

Belegondoltam. Én találkoznék vele. És tudni akarnám, hogy imádott apám miért hanyagolta egész életében.


Az egyik egy szerető családban nőtt fel - a leírtak szerint - biztonságban, anya és apa nevelte. A másikról csak annyit tudunk, hogy valamiért az anyja eltűnt vele az apa látóköréből. Aki jobbnak látta nem keresni, egész életében nem érdekelte. Nem tudjuk milyen körülmények között nőtt fel, volt-e apaminta, érzelmi biztonság az életében.


Apukának farokfelcsapva kéne rohannia, most hogy végre előkerül a másik gyereke. Én nem a felbukkanó tesómat inteném türelemre, hanem apámat "venném" elő. És őt küldeném kávézni először. Fel sem merülne benne, hogy a pénzemet akarja.

112. simple (válaszként erre: 110. - Mazee)
2021. nov. 25. 20:34

Nem is ezt írtam, olvass vissza. Azt írtam, hogy a kérdező van nehezebb helyzetben, mivel a féltestvérnek van vagy 10-15 év előnye, mióta tudja, hogy van egy testvére. A kérdezőt most érte derült égből villámcsapásként az egész.

És akkor szerinted az rendben van, hogy csak akkor keresi meg, mikor ő bajban van? Mikor nem volt bajban akkor miért nem jutott eszébe?

Milyen örökségről van szó? A kérdező apja még él.

2021. nov. 25. 20:30
Félelmetes, hogy nem is ismered, azt sem tudod mi történt a múltban, de itélkezel. Nem arra keresed a választ, miértnem tudtál Róla... Majd egyszer rájössz, hogy az emberi kapcsolatot nem a pénz határozza meg. Sajnállak, mert azt gondolid a pénz az érték. Azt még elfogadom, hogy büszke vagy arra amit elértél, de jobb emberré nem tett. Ez nem itélet, csak benyás. Kívánom, hogy ne kerülj olyan élethelyzetbe, hogy kopogtass valakinél, de Ő ne nyisson ajtót. Nem Neki, hanem magadnak kellett volna esélyt adnod.
110. Mazee (válaszként erre: 109. - Simple)
2021. nov. 25. 19:58

A tesója tök jó helyzetben van, igazad van.

Egyedül van, nincs apja, pénze, állása, munkája. Vette a bátorságot, vagy félretette a rossz érzését és megkereste a saját elmondása szerint boldog szülőkkel felnöcő sikeres üzletasszonyt, akivel megbeszéltek egy találkozót.

A sikeres nőben annyi jó érzés nem volt, hogy igyon egy kávét ezzel au emberrel aki láthatóan bajbam van, mert Ő nem akar kellemetlen helyzetbe kerülni. Ellenben védi az apját, aki elhagyta a lányát (mert mondjuk ki, ez történt, továbbra is mondom egy tanköteles gyerekkel aki az apa nevén van nem lehet eltünni) és az anyját aki erről az apró "problémáról" elfeledkezve élt vele és együtt hazudtak a lányuknak.

És ha ez nem lenne elég itt semmi olyanról nincs szó, hohy a FI nem állna készen, csak annyira nem volt már egyenes (örökség?), hogy a valódi szitut a féltestvérének leírja.

Kicsit fordítva ülsz a lovon szerintem.

109. simple (válaszként erre: 104. - Michelle.r)
2021. nov. 25. 19:44
Megvan a sztori többi részéről is a véleményem nyilván, de téma indítója nem ezt kérdezte. Csak azt, hogy nem tudja találkozzon-e vele, mi mit gondolunk? Nem hiszem, hogy bárkinek is szüksége lenne egy ilyen testvérre, aki az ő érzéseire ennyire nincs tekintettel. Gondolj bele, hirtelen felbukkan valaki, aki közli, hogy a testvéred, akiről nem is tudtad, hogy létezik. Majd erőszakosan azonnal találkozni akar, nem érdekli, hogy te készen állsz-e erre, nem érdekli, hogy neked kényelmetlen a helyzet, nem hagy időt sem, hogy egyáltalán felfogd az egész dolgot. Majd mikor megmondod, hogy bocsi de még várjunk vele inkább, szó nélkül letilt. Itt a kérdező van nehezebb helyzetben, mivel a féltestvér már régebb óta tudta, hogy ő létezik. A féltestvér ajtóstul akart berontani a házba. Nem csoda, ha a kérdező beijedt. Amúgy jó lenne, ha visszajönne, és elmondaná, hogy elsőre miért mondott igent a találkozóra, mivel presszionálta a féltestvér.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook