Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megszigorodtak a tápszerfelírás szabályai, találkoztatok már a problémával? fórum

Megszigorodtak a tápszerfelírás szabályai, találkoztatok már a problémával? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. ápr. 3. 15:01

Boldogan szoptattam volna a lányaimat, ám nekem azt dobta a gép, hogy jó pénzért vehettem a tápot, éjszaka pedig főzhettem. Hát, jól meg is büntetett a TB, mert a tápszerbe 200 Ft-ot/doboz támogatott, én meg fizettem 2-2,5 ezret. Ne gondoljátok már, hogy olyan nagylelkűek, hogy szinte ingyen adja a tápot! Az elég rég volt, még a rendszerváltás előtt! Akinek nagyobb mértékben támogatja, az a koraszülött vagy beteg baba, tőlük meg ne sajnáljuk már...

Egyébként a DM-es stb. tápszerekhez meg annyit, hogy én biztosan nem adtam volna a gyerekemnek olyan tápszert, ami nem hypo allergén, csak azért mert azon spórolhatok, hiszen nem véletlenül találták ki! Gondolom nincs a családotokban asztmás gyerek...

2012. márc. 29. 11:31
Nekem 2 fiam van, 5 és 2 évesek. Sosem voltak elhízottak, sőt... 10 hetesen simán lecsúszott nekik 5x180ml. 6 doboz kellett nekik havonta sokáig. Csak pár hétig volt tejem sajnos.
32. Kangaroo Island (válaszként erre: 31. - RockyRoad)
2012. márc. 29. 11:18

igen, én írtam. :-D

sajnos valóban ez a helyzet amit írsz, hogy szemrebbenés nélkül csinálják ezt az emberek.

a kedvencem a "nem veszek bkv jegyet, mert nincs hely a buszon" meg "ilyen szolgáltatásért nehogy már fizessek"...

31. RockyRoad (válaszként erre: 30. - Kangaroo Island)
2012. márc. 29. 11:13

Ertem amit irsz. De itt irtak tobben is, hogy a DM-es tapszer ugyanannyiba kerul,mint a TB altal tamogatott - ami az illetonek ugye mar nem jar. Akkor miert nem lehet becsuletesnek lenni es megvenni a DM-eset? Ha van ra mod, hogy ne lopjunk, csaljunk, hazudjunk, es megse fizessunk tobbet, akkor miert nem csinaljak azt sokan?

Egyebkent meg nyilvan nem ettol az esettol van eladosodva az orszag, de nem ez az egyeduli eset es akinek ilyen a hozzaallasa az nem csak a tapszeren fog okoskodni.

Nekem is kisgyerekem van, tapszert kap (sajnos ahogy visszamentem dolgozni leszokott az anyatejrol). Ha kapunk ra valami tamogatast, bevaltom (neha kozertekben adnak kuponokat), ha nem, megveszem teljes aron, az olcsobbat.

30. Kangaroo Island (válaszként erre: 29. - RockyRoad)
2012. márc. 29. 11:05

nem a lopás és csalás mellett vagyok, és nem helyeslem ezt, félre ne értsd, de egy kisgyerekesnek te is tudod, hogy minden fillér számít. Én speciel sose kértem meg senkit, hogy írasson fel 6 hós kora után tápszert, hanem megvettem az olcsóbbat a boltban.

nem a kisgyerekesek miatt van eladósodva az ország, akik szeretnének olcsóbban hozzájutni a gyerek ételéhez, ha megtehetnék akkor ők is megvennék a drágát (bár nem értem miért nem veszik meg az ugyanolyan jó olcsót...), de ilyen országban élünk, ahol a túlélésre játszik mindenki. Nem fogok politizálni, mert nem lehet és nem is szeretek, de itt nem ez a probléma, nem ezért vannak az országnak gondjai, mert az emberek nagy része lop, csal, hazudik, meg van ennek is az oka, hogy miért csinálják, és a többség nem jószántából csinálja, hanem mert rászorul.

29. RockyRoad (válaszként erre: 27. - Kangaroo Island)
2012. márc. 29. 10:56
Es akkor csodalkozunk, hogy a TB-nek nincs penze, hogy az orszag el van adosodva, nem halad egyrol a kettore. Pontosan az ilyen mentalitas miatt.
28. tica06 (válaszként erre: 25. - Gne2)
2012. márc. 29. 10:32

Öt manónk van sajnos öt hónapos koránál egyiket se tudtam tovább szoptatni, pedig mindent tettem. Sokkal kényelmesebb szoptatni, mint éjszaka még tápszert főzőcskézni, úgyhogy nem gondolom, hogy az anyukák többsége kényelemből választaná a tápszert.

Azt is tudom, hogy az én gyerekeim is többet ettek mint az előírt mennyiség volt mégse lettek elhízottak.

Igaz a másodiknál én mikor elkezdtük a tápszert használni egy-egy étkezést kiváltottam itthon kutyult pürékkel. A legkisebbnek pl már 3 hónaposan gyümölcs püréket csináltam, látta a védőnő is és csak annyit mondott az orvos meg ne tudja.

27. Kangaroo Island (válaszként erre: 26. - RockyRoad)
2012. márc. 29. 10:27

Itt nem arról van szó, hogy meg tudja-e venni vagy sem, hanem arról, hogy ha olcsóbban meg tudja kapni akkor miért ne?!

Amin lehet és ahogy tud, spórol az ember, ha így, hát így, ez ne fájjon már senkinek, hogy valaki segít a másiknak.

2012. márc. 29. 10:23
Biztos nem leszek nepszeru, es igen van gyerekem, es nem vagyok milliomos, de ez itt csalas. Ha valami jar, azt el kell fogadni termeszetesen, de aki nem tudja a gyermekenek a tapszert megvenni, azzal mi lesz kesobb??
25. gne2 (válaszként erre: 15. - Tica06)
2012. márc. 29. 10:22

Én inkább a szoptatásra beszélném rá az anyukákat, sokan hamar feladják. A tápszer egyszerűbbnek tűnik, de nem az, és itt is látszik, hogy drága, megterheli a családi kasszát.

Amúgy 6 hónapos kor felett már nagyon sok, olcsóbb fajta tápszer közül lehet választani a boltokban. Ha tejérzékeny, akkor pedig úgyis támogatott a tápszere.

24. kisj (válaszként erre: 19. - Kangaroo Island)
2012. márc. 29. 10:18

Oké ez igaz


Ilyen esetekre meg lehet venni egy teljes árú tápszert kiegészítésnek és kész.

2012. márc. 29. 10:17
hú, nem gondoltam hogy ebből ilyen vita keveredik....
22. 342bae44d8 (válaszként erre: 17. - Kisj)
2012. márc. 29. 10:16
értem, az ismerősnek elég lesz, de ha az én gyerekemnek kellene aki 10 hetes nem lenne elég, mert nem 5ször 120at eszik, hanem többet szopik, és ha nem eszi meg ki kell önteni stb, tehát ha tápszeres lenne nem lenne elég, így már érted a gondomat, mert tuti hogy ez sok családnak lesz gond, márciustól van így
21. gne2 (válaszként erre: 6. - 342bae44d8)
2012. márc. 29. 10:16
Én szoptattam, fel sem írta az orvos a tápszert. A fiamnál pedig elmúlt 6 hónapos amikor abbahagyta a szopit, neki meg kellett vennem teljes áron. 2 éves koráig itta, tudom, hogy drága, de kell. Ez a költség a gyerekneveléssel jár, neki ez az étele, ez nem gyógyszer (bár az sincs ingyen).
20. kisj (válaszként erre: 14. - 342bae44d8)
2012. márc. 29. 10:15
5x120 egy 10 hetes babának szerintem bőven elég
19. Kangaroo Island (válaszként erre: 10. - Kisj)
2012. márc. 29. 10:14
persze, de ha éhes még a gyerek és ordít akkor csak adok neki enni, nem? hál'istennek már kinőttük ezt a korszakot, de volt, hogy többet evett, mint az "előírt"
2012. márc. 29. 10:13
amúgy nálunk az összes orvos felírta szopós gyerek nevére a tápszert ha 6 hó feletti baba anyukája kérte, mert úgy olcsóbb
17. kisj (válaszként erre: 9. - 342bae44d8)
2012. márc. 29. 10:13
Nekem már ugyan csak távolról rémlik, de úgy emlékszem, hogy egy 6 hónapos baba azért már lassan ehet mást is, nem csak tápszert.
16. egypt (válaszként erre: 9. - 342bae44d8)
2012. márc. 29. 10:13
Az is igazságtalan, hogy anyagi helyzettől függetlenül mindenki megkapja kedvezményesen a tápszert.
15. tica06 (válaszként erre: 4. - Gne2)
2012. márc. 29. 10:12

Lehet csalás, de nem a saját javára teszi...ha az ő babájának nem kell....mért ne lehetne jó más babának.

Én szívem szerint egy éves korig ingyen adnám a tápszert.....

14. 342bae44d8 (válaszként erre: 10. - Kisj)
2012. márc. 29. 10:12
miért szerinted egy 10 hetes gyerek 5ször 120 ml-t eszik??????????????????
13. Kangaroo Island (válaszként erre: 6. - 342bae44d8)
2012. márc. 29. 10:12
a DM-be bemegyek és 800ért megveszem a DM-es tápszert ami semmivel nem rosszabb a receptre kaphatónál.
12. egypt (válaszként erre: 6. - 342bae44d8)
2012. márc. 29. 10:12
Nekünk simán elég volt, baba válogatja. Egy normál étvágyú babának (6 hó alattinak) elégnek kell, hogy legyen.
11. 342bae44d8 (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2012. márc. 29. 10:11
:-)))))))))))))
10. kisj
2012. márc. 29. 10:11
A tápszerekből nem célszerű többet adni mint az előírt mennyiség, mert egyenes út vezethet az elhízáshoz.
9. 342bae44d8 (válaszként erre: 5. - Kisj)
2012. márc. 29. 10:11
tudom, de ott ráírja adoki hogy mennyit szed, és ha a 30 szemesből napi 1et az 30 napra elég, ez eddig ok, de a tápszerből az egyik gyerek 120 ml-t eszik, a másik meg 150et, és aki többet eszik annak már bőven nem elég, sőt a kevesebbnem evő se, mert egy csecsemő nem 5ször eszik naponta, de nem lehet ráírni többet, én erre mondtam volna hogy igazságtalan
8. Kangaroo Island (válaszként erre: 3. - 342bae44d8)
2012. márc. 29. 10:10

az szép...és ha mondjuk kiborul véletlenül, akkor a gyerek éhen is halhat? :-D

egyébként mi a 6.hónap után már DM-es v Rossmann-os tápszert vettünk, megkérdeztem a dokitól h jó-e, azt mondta nem árulhatnák, ha nem lenne jó a babának, szóval azóta azt vesszük és sokkal olcsóbb, mint a Milumil meg mittudomén milyen és finomabb is.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - 342bae44d8)
2012. márc. 29. 10:10

A gyógyszerekkel is ugyanez a helyzet, akkor is, ha 28 szem van egy dobozban, az a havi adag. így számolják ki. Ez pl. szívgyógyszer, érdekes lenne fogamzásgátlóval is ugyanez a megoldás.


Egyébként meg jó ötletet adtál, hogy nézzék van-e tejed...nehogy másnak írasd fel a tápszert. Majd jön a tápszer kommandó.

6. 342bae44d8 (válaszként erre: 4. - Gne2)
2012. márc. 29. 10:09
na most ha nem engem veszel alapul hanem egy csak tápszeres babát hol elég neki egy hónapra 4 doboz tápszer????és nem mindegy hogy a szülő 800ft-ot fizet érte vagy 1800at
5. kisj
2012. márc. 29. 10:08
ez már minden receptre kapható gyógyszerre igaz
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook