Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megkésett beszéd - ha későn kezd beszélni a gyerek fórum

Megkésett beszéd - ha későn kezd beszélni a gyerek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
665. 754c7e07c3 (válaszként erre: 664. - 372f7e7275)
2008. nov. 4. 12:19
Nagyon hamar időpontot kaptál. :))
2008. nov. 4. 11:13

Most kaptam kézhez a behívónkat:)



November 28-án vinnem kell a szakértői bizottsághoz!szerencsére elég hamar reagáltak és az időpont is elég korai többre számitottam szóval szuper!!!kiváncsi vagyok mit mondanak!!!

663. 372f7e7275 (válaszként erre: 660. - Kaaskopje)
2008. nov. 4. 11:12

Felmérte de szolt hogy normális a gyerek:))Igazán csak kétszer voltunk még ott,plussz velem beszélt legelősször gyerek nélkül.

Semmit...játszanak,rajzolnak,beszélgetnek...igazábol azért mentünk oda mert a logopédusnál sosincs hely,mondtam hogy a gyereket már zavarja hogy nem tud bekapcsolódni minden ovis dologba és itthon is zaklatott ha nem érti valaki ezért elküldtek bennünket én pedig mentem,ne az legyen hogy nem működök közre....igazábol a csajszi szerint minden okés,nem szorongó gyerek,nyilt,barátságos,nem hiszi hogy pszichésen nem beszél és nem hiszi hogy ő elég ehhez,szerinte plusszban logopédus kellene mellé...nos szerintem is:))

662. 372f7e7275 (válaszként erre: 658. - Kaaskopje)
2008. nov. 4. 11:10
de már az is szuper!Máté két és fél évesen ment közösségbe,bence sajna kicsit korán,de nagyon szerette mindkettő!
661. 372f7e7275 (válaszként erre: 657. - Kaaskopje)
2008. nov. 4. 11:09
Nagyon jó ha nem bánod,fogékony vagyok minden effélére,köszönöm előre is!
660. kaaskopje (válaszként erre: 656. - 372f7e7275)
2008. nov. 4. 09:05
Hát az... A pszichológus mit csinál vele?
659. kaaskopje (válaszként erre: 655. - 754c7e07c3)
2008. nov. 4. 09:02
Mikor délután mentem Midasért, megkérdeztem, hogy mi volt reggel, miután elmentem. Azt mondták, hogy gyorsabban megnyugodott, mint elõzõ alkalommal. Remélem holnap nem fog sírni :(
658. kaaskopje (válaszként erre: 654. - 372f7e7275)
2008. nov. 4. 08:57
Még nem :) 16-án lesz 2 éves, és úgy beszéltük meg, hogy 24-én kezd.
657. kaaskopje (válaszként erre: 653. - 372f7e7275)
2008. nov. 4. 08:55

Sziasztok!


Hát ez az, ami még számomra sem teljesen világos. Majd valamelyik nap rákérdezek. Eddig sajnos mindig elég késõn értünk oda, így nem nagyon maradt rá idõ. Azt gondolom, hogy olvasni még biztosan nem tanulnak, de a betükkel már azért kezdenek ismerkedni. Legalábbis a tábla mindig tele van írva. Dehát Midas már ismer minden betüt, szóval neki az nem lesz probléma :)) Meg számolni is tud; hollandul 12-ig, magyarul meg 10-ig :) Egyébként nekem nagyon tetszik, hogy van ez a mappájuk, mert ebbe a tanítónénik minden nap beleírják részletesen, hogy aznap miket csináltak. Ha gondolod, leírom, hogy pl. tegnap miket csináltak :)

2008. nov. 4. 07:03
Mi pénteken megint megyünk pszihonénihez aki tök aranyos csak ő sem látja értelmét....főleg hogy majd csak havi egy időpontot ha tud adni tavasszal annyit sem...azt jelenti hogy voltunk kétszer,karácsonyig talán még kettő belefér,aztán kb tanáv végéig kettő mert jönnnek az iskolaérettségi vizsgálatok....és lekönyvelik hogy jár a gyerek terápiára....érdekes:))))
655. 754c7e07c3 (válaszként erre: 652. - Kaaskopje)
2008. nov. 4. 05:37

hahó!


Alakulnak a dolgok akkor. :) Így a jó. :)


És a Bambino lük még mindig favorit. :)

2008. nov. 3. 21:06

Akkor Emma is ovis nagylány?:))Gratulálok hozzá!!!



Mátéka lassan egyre jobban beszél,bár erőssen logopédusra szorulna de sok szava van már ami nagyonm helytelen,de emellett érthető legalább-többnyire...most ennek örülök egyelőre...azthiszem átváltunk arra hogy mindennap hazahozom délben,több időm lesz úgy rá.

653. 372f7e7275 (válaszként erre: 652. - Kaaskopje)
2008. nov. 3. 21:04

Szia!


Tudom,láttam hogy ott más az iskolarendszer de mégis...ott ők mikor és mit tanulnak?Az igazi olvasásos-számolásos dolgokat hány éves korban?Nem igazán látom át az ottani rendszert,csak hallottam róla.

652. kaaskopje (válaszként erre: 651. - 754c7e07c3)
2008. nov. 3. 10:34

Sziasztok!


Sajnálom, hogy így jött ki :( De már az is valami, hogy egyszer voltatok, így legalább egy-két gyakorlatot ismertek.


Midas ma reggel megint sírt :( Bár most nem annyira. A héten is csak három napot fog menni. Jövõ héten négyet, utána pedig megpróbáljuk az egész hetet.

Pénteken meg kaptam egy mailt, hogy Emma a születésnapja után mehet oviba. Ugyan az csak heti két délelõtt, de végre lesz pár óra, mikor teljesen egyedül leszek :) De rég volt ilyen... :)


Ja, képzeljétek, ma reggel a suliban láttam az asztalon pár Bambino Lük füzetet, könyvet :)

651. 754c7e07c3 (válaszként erre: 650. - Kaaskopje)
2008. okt. 31. 14:58

Áh, járnánk, de az óvónő, aki ezt csinálta eddig babát vár, végre, és veszélyeztetett terhes, így nem jön egy jó darabig.

Amiket elmondott csináljuk, és majd megpróbálok tőle tanácsokat kérni legalább. .)

650. kaaskopje (válaszként erre: 649. - 754c7e07c3)
2008. okt. 31. 14:30

Akkor õ is ügyeskedik :) Jártok még az Ayres terápiára is?

Midas meg saját magát még mindig Didasnak hívja, pedig simán ki tudja ejteni az m-et. Ki érti ezt... :) Meg van még pár szó (persze most konkrétan egy sem jut eszembe), amit más betüvel kezd, mint kéne...

649. 754c7e07c3 (válaszként erre: 648. - Kaaskopje)
2008. okt. 31. 14:15

Lám, nem is köszöntem. Most bepótolom. :) Szia!


Dömét is kértem már, hogy fogja be csak egy kicsit. :DDD


Örülök, hogy Midasnak sikerült zobatiztává válnia, a kaki dolog nem egyszerű, de megoldóik, ez tuti. :)

A második gyerkő mindig jobban, hamarabb beszél, mint az első, éreztem, hogy Emma is hamarabb kezdi. :))


Nagy dolog az iskola, szerintem legalábbis az. Akkor is, ha játékos formában vannak ott. :)


Nálunk semmi különös, Döme beszél, de még selypít, és néhány hangzója hiányzik, pl. nincs v betűje. :(

De lesz.

Logopédus már foglalkozik vele, és meg is dicsérte. :)

Szóval, reménykedem. :)

648. kaaskopje (válaszként erre: 647. - 754c7e07c3)
2008. okt. 31. 14:09

Szia!


Midas már majdnem teljesen szobatiszta :) Napközben már sosem pisil be, és éjszaka is gyakran felébred, ha kell neki, de azért persze még kap pelenkát. Viszont a kaki még mindig nem megy... Vagyis megy, csak nem jó helyre :))) Ma reggel amúgy nagyon sírt, mikor otthagytam az iskolában :( Azt mondta a tanítónéni, hogy ha nem nyugszik meg, akkor hívnak, de nem hívtak, úgyhogy úgy tünik minden jóra fordult.


Emma egy dumagép :) Már õ is két-három szavas mondatokban beszél. Ugyan eléggé pösze, de azért meg lehet érteni :) Meg hát még két éves sincs, örülök, hogy már így beszél :) Midas szintén dumagép. A minap, már azért könyörögtem neki, hogy fogja már be egy kicsit a száját :)) Ja és mostanában azt csinálja, hogy nézi pl. a Mézga Aladárt, és mondja a szereplõk után a szöveget :)) Aztán néha belegabalyodik, mikor túl gyorsan beszélnek :)


Nálatok mi újság?

647. 754c7e07c3 (válaszként erre: 646. - Kaaskopje)
2008. okt. 31. 13:49

Gratulálok!


Szobatisztaásg? Hogy halad?

Emma? Beszél már? És Midas?

Mesélj. :))

646. kaaskopje (válaszként erre: 645. - 754c7e07c3)
2008. okt. 30. 15:13

Sziasztok!


Midas hétfõ óta iskolás :) A héten még csak 3 napot megy; hétfõn egész nap, szerdán fél napot, pénteken szintén egész nap marad. Lehet, hogy még jövõ héten is csak három napot viszem, mert hétfõn hullafáradt volt, mikor mentem érte. Szerdán mondjuk nem, de akkor csak 12:45-ig volt 'tanítás'. Meglátjuk a holnapi nap hogyan alakul.


Az iskola maga nagyon tetszik. Az iskola maga egy sima iskola, a két speciális osztály pedig egy külön szárnyban van, de az udvar és minden más közös a 'normális' gyerekekkel. A tanítónéni is nagyon szimpatikus. Van egy segítõje is, bár nem nagyon tudom õ mit csinál, hisz csak 9 gyerek van egyelõre :) Minden gyereknek van egy mappája, ami az iskola és a tanárok közti kommunikációra szolgál, mivel a legtöbb gyerek nem helyi, így a szülõk ritkán találkoznak személyesen a tanítónénivel. Ja és ez szolgál élménynaplóként is; ugyanúgy mint az óvodában, itt is minden héten kell bele írni valamit, vagy rajzokat, fényképeket ragasztani az elmúlt hét történéseivel kapcsolatban, amit aztán minden hétfõn megtárgyalnak. A logopédus szerdán és pénteken van ott, de tegnap elfelejtettem megkérdezni, hogy foglalkozott e Midasszal.


Azt hittem egyébként, hogy sírni fog, ha otthagyom, de nem :) Elõször nem akart elengedni, de aztán talált egy játékot, ami annyira lefoglalta, hogy észre sem vette, mikor elmentem. Szóval szuperül megy egyelõre, nagyon örülök neki :)

645. 754c7e07c3 (válaszként erre: 643. - Kaaskopje)
2008. okt. 4. 14:39

Szia!

Lehet eltúlzom a dolgot, éjjel minden más, mint nappal. De ilyen érzéseim vannak. Na, mindegy.


Midas iskolás lesz. :) Gratulálok!

2008. okt. 3. 13:13

Örülök neki!!!


Mi megyünk jövő hét elején fül orr gégére,megvan a beutalóm a hallásvizsgálatra,én kértem!

nem tudják a nev tanban....


és jövő héten telózok egy helyre újabb időpontért,mert nem hagyom annyiban hogy logopédus nem foglalkozik vele de itt nem fejteném ki mert nem akarok alátenni annak aki segít,ki tudja ki olvassa a fórumokat:)

2008. okt. 3. 12:26

Sziasztok!


Kata, sajnálom, hogy gondok vannak az oviban... (olvastam a naplódat). Légy kitartó, elõbb-utóbb csak rájönnek, hogy nem nekik van igazuk.


Én jó hírekkel jöttem. Tegnap hívott az ovis koordinátor. Megbeszélte az iskolával, hogy Midas mehessen az õszi szünet után iskolába :) Ugyan még valakinek igent kell mondania rá, de szinte biztos, hogy sikerülni fog. Tehát ha minden jól megy, három hét múlva iskolás lesz a fiam :))

642. 754c7e07c3 (válaszként erre: 641. - Kaaskopje)
2008. szept. 29. 14:20

Szia!

Amint megcsinálta a terápiás nő a gyakorlatokat, küldöm neked is. :)


ismerem a Dóra meséket, illetve régen adta a tv, de már nem. :( Pedig nagyon jó volt.

641. kaaskopje (válaszként erre: 621. - 754c7e07c3)
2008. szept. 29. 10:21

Sziasztok!


Bocsánat, megint eltüntem csak úgy szó nélkül :)) Kata, engem is érdekelnének ezek az otthon is kivitelezhetõ gyakorlatok :) És persze Döme rajza is érdekel.


Midas és Emma mostanában a Dora címü meséért vannak nagyon oda. Ismeritek? Tudtommal Mo-n is kaphatók dvd-k, de annyira nem ismert... Szerintem nagyon jó. A két gyerek már egy csomó új szót tanult belõle. Énekelnek is benne sokat, számolnak, formákat, színeket tanulnak, ja és angol szavakat is, szóval szerintem nagyon jó :)

640. 372f7e7275 (válaszként erre: 639. - 754c7e07c3)
2008. szept. 25. 13:57
:DD
639. 754c7e07c3 (válaszként erre: 637. - 372f7e7275)
2008. szept. 25. 13:56
Jajj, hát kezelnek legalább. :D
2008. szept. 25. 12:37
Mindenesetre örülök...valahol elindultunk,más alkalmakkor én fejlesztem...majd csak lesz valahogyan.....az ovival kell még összehangolnom de muszáj hogy rugalmasak legyenek ha már ott nincs semmi fejlesztés!Szerencsére óvónénik jószándékuak és szeretjük őket mind:)
637. 372f7e7275 (válaszként erre: 636. - 754c7e07c3)
2008. szept. 25. 12:36

Így van de ezt mégsem mondhattam:)))

Még a végén a gyerkőt hazaküldik és engem kezel terapeuta:))

2008. szept. 25. 12:34
Ja, végülis igen, csodát várunk. Én például minden nappal.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook