Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megint szeptember... fórum

Megint szeptember... (beszélgetős fórum)


1 2
35. pillango2004 (válaszként erre: 34. - Kisgynevtanonc)
2012. júl. 27. 20:25
Igen, és nem kevés lóvé is! :(
34. kisgynevtanonc (válaszként erre: 33. - Pillango2004)
2012. júl. 27. 17:38
Gratulálok! Szép teljesítmény :)
2012. júl. 27. 16:13

Mi ma megvettünk mindent kivéve a táskát!

Na az még kicsit utána járós lesz!

Tolltartót vettem 1390-ért a papír írószerbe és a kedvenc filme van rajta, Indul a risza! :)

32. kisgynevtanonc (válaszként erre: 30. - 325b42d966)
2012. júl. 27. 14:05
Nálunk olyan még nincs, ha minden igaz mostanság nyílik. Egyetértek azzal amit a táskákról mondtál.
2012. júl. 27. 13:29
Tapasztalatom, hogy egy táska egy átlagos gyereknek első második osztályba kitart. Utána csak azért kell cserélni, mert komolyabbat kíván a gyerek, harmadikban már nagylányosabb nagyfiúsabb kell. Eleven rohangálós rangasz gyereknek, aki a földön húzza a cuccát évente kettő is kell. Ez utóbbi a középső fiamra jellemző. Érdemes végig járni a boltokat (ha van rá lehetőség) mert időnként nagyon jók az akciók.
2012. júl. 27. 13:15
két emeletes tolltartó auchanban vettük tegnap 2500ft-ért jó minőségű ceruzákkal töltve.ha a kínais táskából minden évben venni kell akkor is jobban járok mint a méregdrága "neves" táskákkal.
29. kisgynevtanonc (válaszként erre: 27. - 325b42d966)
2012. júl. 27. 13:01
25 000 ? Én is gondolkodtam egyébként rajta. De aztán úgy döntöttem előbb kipróbálom mit is csinál vele az én drága rosszcsont gyerekem. Jól tettem. Két "kínaist" elnyűtt. Nem ott vettem csak a minősége hasonló. Aztán rátaláltam erre a táskára, és ez nagyon bírja a strapát. Még nem beszéltünk róla de szerintem még idén is jó lesz neki. Tolltartót azt veszek. Két emeletest akarok venni, hogy minden beleférjen, de még nem jártam utána hol is kapok olyat :)
28. kisgynevtanonc (válaszként erre: 26. - Pillango2004)
2012. júl. 27. 12:58
Nem . Ott még talán csak egyszer láttam, azt sem vettem volna meg. Ez használt cikk kereskedés. Mi Hajdú Bihar megyében lakunk, és hozzánk közeli városban, nagyon sok ilyen kereskedés van. Olyan dolgok melyeket németből hollandból hoznak. Tudod, olyan használt cikkek :)
2012. júl. 27. 12:53
mi is elkezdtük a vásárlást,táskát elsőbe 25000 ft-ért vettem tolltartóval együtt,megbántam tavaly már a kínaiban vettük és jól bevált az ár is a töredéke 4000 ft,nagy,könnyű,hátkímélő,füzetborító auchanban ,a többi papír-írószerben
26. pillango2004 (válaszként erre: 24. - Kisgynevtanonc)
2012. júl. 27. 12:45

Akkor ez turkáló?

Mert én ritkán járok oda de táskát még eddig nem láttam!

2012. júl. 27. 12:19
És egyébként nagyon sok volt . Azaz mindig találok egy kettő makulátlant :)
24. kisgynevtanonc (válaszként erre: 23. - Pillango2004)
2012. júl. 27. 12:19
Szégyen vagy nem, de én használt cikkesnél vettem egy SAMSONITE táskát. Ultra könnyű, nincs egy kg, merev vázas, ergonomikus... stb... Minden amit azok a 10 ezres vagy annál többe kerülő táskák tudnak. Volt hozzá tornazsák is. Poros volt. Ja és rendes divatos szín. Mindez nekem 500 Ft-ba került.
2012. júl. 27. 10:41

Sziasztok!

Táskát néztetek már? Harmadikos lesz a kislányom és nem nagyon találok jó táskát, vagyis ami jó az 10000 ft.-nál kezdődik!

Van valakinek táska vásárlásnál tapasztalata?

2012. júl. 22. 16:05
igen tescos cuccok nem valami jók, én is tudom mert szoktam ott ceruzát venni igaz csak itthonra de akkor is nem valami hosszú életűek.Tudom nálunk is vannak olcsóbb papírboltok és ezek jók én ott szoktam vásárolni őket.
21. kisgynevtanonc (válaszként erre: 20. - F799cac10e)
2012. júl. 22. 15:56

Asszem meg lehet találni mindenkinek a pénztárcájához valót :) Legalábbis nekem ez a véleményem. Tudod van az a közmondás. Mindenki addig nyújtózkodjon ameddig a takaró ér!!!

Bár iskolafüggő is persze, én is hallom hogy vannak iskolák melyek még a márkát is meghatározzák. Ez bizonyos szempontból nem rossz, mert ha azt nézem, pl. a Tescos ceruza sz.rt sem ér, mert mire kihegyezi az ember elkopik a ceruza. De azért lehetnének néhol pénztárca barátabbak is. De én is csak hallom ezeket. Nálunk márkát nem határoztak meg, csak a zsírkrétáét, azt is csak tavaly. Idén nem is kellett volna vennem, csak én azért vettem egy hat darabosat, mert a gyakrabban használt színek némelyike eltörött. Így a kicsivel kiegészítettem a nagyot :)

2012. júl. 22. 15:50
értem. biztos drága lesz minden ahogy hallom.
19. kisgynevtanonc (válaszként erre: 18. - F799cac10e)
2012. júl. 22. 15:43
:9 Jól látod a dátumot, csak mi előrébb járunk :) Már beiskolázunk. Saját részemről beszélek: én anyagi okok miatt sem hagyom hagytam utolsó percre a dolgokat, no meg időhiány miatt is elkezdtem már a vásárlásokat.
2012. júl. 22. 15:19
már szeptember van? Akkor valamit elnézem a gépen mert csak július 22-tőt ír.
2012. júl. 22. 13:01
Biztosan így van. De valahogy most ezt nagyon távolinak érzem tőlem :) Ne haragudj.
16. dff946eb50 (válaszként erre: 14. - Kisgynevtanonc)
2012. júl. 22. 12:59
Aki utálatos akar lenni, hidd el, megtalálja a ódját. Majd piszkálja a tolltartó, a táska miatt, vagy mert nem futja színházbérletre, külföldi nyaralásra.
2012. júl. 22. 12:54
Egyébként meg, nagyon jó turik vannak, én imádok turizni. Bár mostanság egyre több új cuccot is veszek, de a turit soha nem fogom elhagyni :).... Egyszerűen szeretek ott lenni, és turkálni :) Én nagyon kíváncsi leszek ezekre a dolgokra, hogy később hogy alakulnak nálunk, mert egyenlőre annyira nem érdekli a fiamat hogy milyen márkájú a ruha ami rajta van. És a másoké sem érdekli. Teszem hozzá. Pedig a a drága apja mindent elkövet hogy ezt a szerintem jó tulajdonságát kiirtsa belőle!
14. kisgynevtanonc (válaszként erre: 13. - Dff946eb50)
2012. júl. 22. 12:50
Hát nem tudom. Azért annyira csak nem lenne felszínen a ruha, ha egyforma lenne.
13. dff946eb50 (válaszként erre: 12. - Kisgynevtanonc)
2012. júl. 22. 12:46

Csakhogy a gyerekek nem hülyék. Az egyenruha nem rejti el a különbséget. Pontosan tudják akkor is, kinek mije van, mije nincs. Sajnos.

Plusz fizetheted az egyenruhát :) A használt tankönyv mintájára a keveésbé tehetős, rászoruló gyerekek majd kapnak használt egyenruhát...

Az egyetlen egyencucc, amit támogatok, az a matrózblúz. A lányom gimijében kötelező, legalább nincs balhé és pénzbeszedés a ballagáson, szalagavatón varrasunkvalamit jelszóval. Ráadásul okosak a gyerekek, aki kinövi, mindig felajánlja kisebb osztálytársnak, alsóbb évfolyamosnak :)

2012. júl. 22. 12:35
Egyébként én támogatnám a magam részéről a kötelező egyenruhát. Már csak a különbségek elrejtése végett is! Akkor mindenki ugyanolyanba lenne és nem lehetne gúnyolódni. Legalábbis a ruha miatt nem!!!!
2012. júl. 22. 12:34
Aztaaa... Egyenlőre nem félek ezek miatt, na nem mert kolbászból van a kerítésünk, de nem is olyan borzasztó a helyzet, de mik vannak. A suli maga sem olyan itt, hogy tartanom kell ettől. Bár szo szó, kisgyerek már közölte az enyémnek hogy nincs x box-a és ez ciki.
10. csibem
2012. júl. 21. 23:47
sziasztok :)))
9. dff946eb50 (válaszként erre: 7. - Banyaci)
2012. júl. 21. 21:09

Hát nemlehet könnyű ezt gyerekként átélni :(

És tényleg, a mi időnkben szinte mindenkinek ugyanarra futotta.

A lányoméknál a többség átlagnál jobban (sőt, sokkal jobban) él, de szerencsére nincs vetélkedés, csúfolódás.

8. 325b42d966 (válaszként erre: 7. - Banyaci)
2012. júl. 21. 20:49
nálunk ez már 3.-ban elkezdődött pedig vallási suliba (református) jártunk de év végén váltottunk és a helyi önk suliba iratkoztunk át,remélem itt jobb lesz.
7. Banyaci (válaszként erre: 6. - Kisgynevtanonc)
2012. júl. 21. 20:45
Ötödik második félévében éleződött ki a dolog. Már az sem volt mindegy, hogy milyen cipő van a gyereken. A lányoknál már volt aki megkapta, hogy ők biztos a kínaiban vásárolnak. Sajnos van akit zsíroskenyér zabálónak hívnak. A fiam eddig még megúszta, de bizony én is csak a turkálót meg a kínait engedhetem meg magunknak. Na meg zsíros kenyér is kerül az asztalra. Ha belegondolok, hogy én még azon nőttem föl és akkor nem volt ciki, mertmindenki azt ette. Most meg... Szóval az iskolakezdés más izgalmakat is tartogat.
6. kisgynevtanonc (válaszként erre: 5. - Banyaci)
2012. júl. 21. 15:41
Ejha!!! Jó kiadás lesz! Szerencsére nálunk még nem kell trendinek lenni, bár tény hogy törekszem rá. Nekem szerencsém van, idén az apja állta a papírbolt költségeit :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook