Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megint egy karácsonyi téma: Műfenyő vagy igazi? Miért vágunk ki ennyi fát? Megéri? fórum

Megint egy karácsonyi téma: Műfenyő vagy igazi? Miért vágunk ki ennyi fát? Megéri? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
14. Sly7105 (válaszként erre: 12. - Katinkaboszi)
2011. nov. 27. 21:42

Ez nagyon jó ötlet!!! Így kellene, meg úgy, hogy hagyjuk a természetet a maga pompájában. Tényleg annyi szép műfenyő van, ami hatásában megközelíti azt amit szeretnénk. És a fenyőillat valóban pótolható.... akár a sütemények illatával is....

Örülök, hogy ennyien vagyunk, akik miatt nem kellene kivágni a fákat!

13. Katinkaboszi (válaszként erre: 11. - 59491e8f67)
2011. nov. 27. 21:42

Igazad van :)


ha jól emlékszem, olvastam valahol, hogy a fenyő eredete az angoloktól indul ki, akik fenyőágat, vagy pontosan nem is ezt, dobtak a kályhákba, ez adott illatot a házakba, ettől lett az ünnep más.

Náluk még ma sem vágnak ki ezért fákat, asszem :D

2011. nov. 27. 21:39

Talán megoldható lenne, hogy akik árulják, előre felderítik a terepet és aki venni akar igazi fenyőt, az megrendelné, és kb csak annyi fát vágnának ki, amennyi ténylegesen elfogyna.

Így nem lenne olyan sok kimaradt csodás fa.

2011. nov. 27. 21:39

Én nem vagyok híve ennek a sok fakivágásnak..tudom,hogy ezért ültetik őket ,de szivem szakad meg,hogy kigórálják,tiszta pocséklás az egész,,úgyhogy nekem is van egy gyönyörű 2m magas műfenyőm...

azt az illatot nem pótolja semmi ,ami az igazinak van,de fenyőág van és hagyjuk meg a fákat a természetnek,oda valóak.

ünnep nem attól van tulajdonképp,hogy most igaz vagy mű a fenyő hanem az érzéstől ,ami bennünk leledzik.

10. scorpiolady (válaszként erre: 9. - Ee1dc9ba06)
2011. nov. 27. 21:38
Anyukáméknak volt háromszor is földlabdás fájuk, mindegyiket kiültették, és mindegyik életben maradt :-)
2011. nov. 27. 21:37

Bérelni... hát lehet, biztos.

De akkor is, valahogy olyan "barbár" dolog, nem biztos, hogy a bérelt fenyő túléli a karácsonyt. Először kint a hidegben, utána bent a melegben, aztán megint ki... nem hinném, hogy annyira jól érzi magát szerencsétlen.

8. scorpiolady (válaszként erre: 6. - Scorpiolady)
2011. nov. 27. 21:37
Az előttem szóló akkor még a második hozzászóló volt. :-)
7. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - 07c4794583)
2011. nov. 27. 21:37
itt is lehet minden árusnál :)
2011. nov. 27. 21:36
Az előttem szólóhoz csatlakoznék, lehet már bérelni is fenyőt, ill. olyan kereskedőtől vásárolni vágottat, aki direkt karácsonyfának termeszti. Ja és itt nálunk az ünnepek után gyűjtőkbe kell tenni a fákat(szerencsére a nagy többség meg is teszi) és a kommunális szolgáltató komposztálja valami gyantátlanító eljárással, majd a parkokat táplálja vele.
2011. nov. 27. 21:36
A szüleim már vagy 10 év óta, minden évben gyökeres (sokszor gyökeresnek hitt, és azon az áron megvett) fenyőt vettek. 1 maradt meg eddig... Nekem is műfenyőm van, én is feleslegesnek, és értelmetlennek tartom ezt a pazarlást
4. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Sly7105)
2011. nov. 27. 21:35

Veled értek egyet, főleg mert próbáltam már a cserepes változatot is.


Mostanában annyira szép és igazinak látszó műfenyők vannak, hogy mivel már nincs kicsi a családban, mi is jobbnak tartjuk, gondoltuk ezzel is védjük a rendes fákat.


Pár ág valódi rakunk be a szobába egy vázába, így az illat is meg van :)

2011. nov. 27. 21:35

Mi évek óta normandfenyőt veszünk, mert kevésbé hullik. Annak sincs illata. Egy darabig kiültettük, de már nincs hova, egy fenyő azért baromi nagyra megnő.

Az idén szerintem veszek egy műfenyőt. Fáj a szívem a fákért... Miattam ne vágjanak ki egyet se! Műfenyő alatt is éppen olyan jól fogunk ünnepelni, mint igazi alatt.

2011. nov. 27. 21:32
Az oázis kertészetben simán lehet bérelni.
2011. nov. 27. 21:26
Minden év végén elnézem a bevásárló központok parkolóit, és egyéb helyeket, ahol beszerezhetjük a karácsonyi fenyőket, melyek különböző minőségben pompáznak a kedvünkre és persze nem kevés pénzért. És ünnepek után még rengeteg meg nem vásárolt fenyő van, amit meg kell semmisíteni. Érdemes ennyi fát kivágni, ahelyett, hogy a környezetünket szépítené a természetes élőhelyén.(?)Én családi házban élek, így amíg "igazi" fenyőm volt, az is cserepes volt, amit az ünnepek után ki tudtam ültetni a kertbe. De már nincs helyünk, így egy-két éve műfenyőt díszitünk. Tudom, nincs semmi illata és tudom, hogy van akinek illúzióromboló hatású, de én inkább a természetnek hagyom meg az élő fákat!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook