Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megint egy karácsonyi téma: Műfenyő vagy igazi? Miért vágunk ki ennyi fát? Megéri? fórum

Megint egy karácsonyi téma: Műfenyő vagy igazi? Miért vágunk ki ennyi fát? Megéri? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
44. globus (válaszként erre: 31. - Titánia83)
2011. nov. 28. 09:39

Sokkal többen pöfögnek egész évben minden haszontalanságért, az az egy teherautó igazán bagatell :)

Amúgy én is hajlok a műfenyőre idéntől, csak még nem tudom, hol lehet venni. Erre irányuló kérdésemre nem kaptam választ :)

2011. nov. 28. 09:29
mű. :) nekünk ezer éve mű van, gyerekkoromban is az volt, nem vett el semmit az értékéből. :)
2011. nov. 28. 09:29

Műfenyőnk van.

Szebb,praktikusabb,jobb és a cél sem utolsó szempont.

Hiába vannak erre ültetett fenyők,akkor sem értek vele egyet.

2011. nov. 28. 09:26
Nekünk is évek óta műfenyőnk van, mert sajnáljuk a kivágott fákat. Ha gyerekem lesz, akkor fogok venni egy szép cserepeset, amit a télikertben fogunk tartani, állandó helye lesz télen-nyáron és majd ott fogjuk feldíszíteni is. A műfenyőt sem fogjuk kidobni, mert jó lesz a lakás egyéb részeibe, pl. előtér. Azt, hogy nem lesz plafonig érő hatalmas fenyő hangulatos dekorációval lehet ellensúlyozni.
40. Csibebaby80 (válaszként erre: 23. - Titánia83)
2011. nov. 28. 08:55
Elég szép látványt nyújt, a fóti nagyáruházak fele tartva a körfogalom utáni egyenes szakaszon, az összes fenyőfa le van fejezve...
39. Csibebaby80 (válaszként erre: 12. - Katinkaboszi)
2011. nov. 28. 08:49
ez nem megoldható, csak szép elgondolás...
2011. nov. 28. 08:15
Nekünk eddig műfenyőnk volt,de most hogy már itt van a kislányunk,igazit fogunk venni.Azért az csak másabb mint egy mű dolog.Sajnálom a fákat,még akkor is ha külön erre a célra ültetik őket,de szeretném megadni a gyerekemnek azt a Karácsonyi hangulatot amit én is átéltem gyerekkoromban,és ez csak igazi fával lehetséges :) azt még azért hozzáteszem,hogy még gyerekkoromban is gyakran vettünk gyökeres fenyőt amit kiültettünk.Lehet idén is ez lesz!
2011. nov. 28. 07:30
Persze, hogy vannak e célra rendszeresített helyek, ahol a karácsonyi fenyők "teremnek" és nem erdőirtásról beszélünk és a termelőknek is van családja, akik ebből élnek. Én ezt értem. Csak azt nem értem, hogy miért specializálódtunk erre. Akár ezért voltak ültetve, akár nem, én a magam részéről sajnálom a fákat, amiket kivágnak. De ez is, - mint annyi minden más - teljesen szubjektív dolog. Nem kampányolni akartam a műfenyők mellett, amikor ezt a fórumot indítottam, csak kíváncsi voltam, hogy ki hogyan áll ehhez a kérdéshez. Szerencsére még mindenkinek megvan a lehetősége a választásra!
36. pista55 (válaszként erre: 31. - Titánia83)
2011. nov. 27. 22:20
Ha így néznénk az energiát, milyen pazarlás az, hogy egyesek minden évben több ezer kilométert pöfögnek valamilyen járművel, hogy két hétig jól érezzék magukat. Más meg marad otthon 20-25 évig is.:)))
35. Aranka2 (válaszként erre: 33. - Malkata)
2011. nov. 27. 22:19

Örülök ,hogy nem vagyok egyedül:)

Hát ez az nagyon ízléstelen:(((

34. malkata (válaszként erre: 32. - Nehita4)
2011. nov. 27. 22:18
Lehet az újrahasznosított papírból készített műfenyő lenne a jó megoldás?
33. malkata (válaszként erre: 31. - Titánia83)
2011. nov. 27. 22:16
És még az a sok bevásárlás, természetesen az is pöfögő autókkal kamion által szállított lomokkal, töröljük el a karácsonyt:) Én nem tudom hogy van ez a műfenyőkkel, de szerintem nagyon kevesen fogják 20-25 évig használni. És hol tárolják az emberek? És mi van a sok rózsaszín, fehér, ezüst divatos műfenyővel?
2011. nov. 27. 22:16

A műfenyőket műanyagból, kőolajszármazékokból állítják elő. A természetben 500 év alatt sem bomlanak le.

Ezt figyelembe véve bármelyik élőfa vagy kivágott jobb megoldást.

A legkímélőbb a fenyőág.

31. Titánia83 (válaszként erre: 25. - Malkata)
2011. nov. 27. 22:08

Ha már energia, az ültetett fákat kamionnal, teherautókkal (nem kis fogyasztásúak) viszik az értékesítő helyekre, ahová a vevők minden évben autóval mennek el többnyire. És amíg 20-25 évig a műfenyő tulajdonos csak leemeli a polcról, meg visszateszi, addig a másik 20-25 évig, minden évben pöfög az autójával a fenyőfáért, és azzal is szennyezi a környezetet.


Ráadásul sajnos nem mindenki lakik kertes házban. Egyébként egyetértek, a komposztálás és kiültetés jó ötlet.

30. Aranka2 (válaszként erre: 23. - Titánia83)
2011. nov. 27. 22:08

Ma már legtöbb helyen őrzik:(

A díszeket pedig jó pár év múlva újból felrakom addig kölcsönbe van:)

2011. nov. 27. 22:08
A kivagot fenyoket karacsonyra termesztik,ha emlekezetem nem csal Zala megyeben van egy helyseg sajnos nem jutt eszembe a neve.Mi nekunk viraguzletunk van,minden evben norman fenyot hozzunk vagotatt es foldlabdast-kontenerest az utobbival befurodtunk csomagoljak gyorsan nem figyelnek arra hogy a gyokeret megsertik vagy szinte gyokernelkul ultetik be termeszetesen ezert sokat ha ki ulltetnek akkor se marad meg.A masik dolog amire kell vigyazni egy gyokeres fenyot lepcsozetesen kell bevinni a meleg lakasban,nem egyenesen a meleg szobaban,mindennap kell ontozni es szorni vizet/fujni/parasitas veget egy hetnel tobbet nem szabad a meleg szobaban tartani mert meg sinyli a fenyo.Nekem harom unokam van ok vagott fenyot/4-5 m/ diszitenek,biza meggyult a bajom az unokakkal jottek hozzam es egy kicsi mu fa volt feldiszitve elkezdtek sirni hogy miert nem olyan nagy mint naluk,magyarazkodas stb....Most ugy oldottam meg hogy egy cserepes fenyot teszek az udvarban es az van feldiszitve egokkel es diszekkel.Nalatok termelik a fenyofakat kimondottan karacsonyra,nalunk mennek az erdoben es kivagjak na itt a termeszetett teszik tonkre kesz akarva.
28. pista55 (válaszként erre: 26. - Malkata)
2011. nov. 27. 22:03
Jobb helyeken bezúzzák és elégetik.
27. Pndi
2011. nov. 27. 22:02
Azért ne felejtsük el, ezeket a fenyőket kifejezetten erre a célra telepítik, vagyis nem erdőirtásról van szó.
26. malkata (válaszként erre: 19. - Titánia83)
2011. nov. 27. 22:01
És tényleg, még a szemétdombokat is növeli majd
2011. nov. 27. 22:00

Érdemes lenne belegondolni, hogy egy műfenyő előállítása mennyi energiába kerül, ez esetleg közvetve jó pár fa "életébe" is kerül. A fenyőfának árult fák jobb esetben direkt erre a célra ültetett fák (országunkban nem sok fenyves van természetesen). Mi van a tüzelő, bútorgyártás, papírgyártás (őserdőket most ne keverjük bele) miatt kivágott fákkal? Szerintem a karácsonyfa állítás kedves hagyomány, spóroljunk inkább a papíron, ésszerűen fűtsünk stb . A karácsonyfákat meg komposztáljuk, hogy azért mégse a szemétbe kerüljenek.

(Nekünk lassan 10 éves egy kistermetű cserepes fenyőnk van, nem ültetjük ki, minden évben egy napra behozzuk a szobába:))

24. pista55 (válaszként erre: 23. - Titánia83)
2011. nov. 27. 21:56
A fatolvajoknak is van családjuk.:)))
23. Titánia83 (válaszként erre: 20. - Aranka2)
2011. nov. 27. 21:54

Meg a fatolvajok is. :(

Mert sajna nem mindig az ültetők adják el...


És hová teszed az előző évi díszeket? :O

2011. nov. 27. 21:52
Igazi. Én sem szeretem a mű dolgokat.
2011. nov. 27. 21:51
Szóval az elmúlást és a pusztulást is eszembe juttatja a fenyő, nem csak az ünnepet.
2011. nov. 27. 21:50

Lehet támadni,de én nem szeretem a mű dolgokat.

Fenyőfát is mindig igazit veszek ,ráadásul nekem fontos ,hogy ne hasonlítson az előző évire. Értem ez alatt a magasságot ,szélességet,díszeket.

Azonkívül a fát ültetők ebből élnek ,nekik is van családjuk:)

19. Titánia83 (válaszként erre: 1. - Sly7105)
2011. nov. 27. 21:50

Tökéletesen egyetértek. Belegondoltam, hogy ez a műanyag fenyő sem túl környezetvédő, de lehet 20 évig megállja a helyét. Apósomék már vagy 15 éve díszítgetik ugyanazt a fát, és miattuk nem kell kivágni egyetlen élő fát sem. Szóval azt gondolom, hogy a műfenyő sokkal környezetkímélőbb megoldás!

Akinek hiányzik a fenyőillat, van illóolaj.


Mi ma vettük meg kis családunk első és egyetlen fenyőfáját, ami szintén mű. :) Reméljük nagyon sokáig fog szolgálni bennünket.

2011. nov. 27. 21:48

Kislány koromban nagyon sírtam Andersen: A fenyőfa című meséjén:))

És hiába már én is anyuka vagyok, de mindig eszembe jut karácsonykor ez a szép történet.

2011. nov. 27. 21:46
Volt olyan év, amikor ezüstfenyőt vettem földlabdásat, hatalmas cserépben és kiültetés után sajnos tönkrement. Én is nagyon sajnáltam. De legalább adtam neki esélyt :)
16. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 10. - Scorpiolady)
2011. nov. 27. 21:43

Szerencse :)

Nekünk is megmaradt már 2, de pl. a tavalyi nem, és úgy sajnáltam...

2011. nov. 27. 21:43
Ne higgyétek, hogy azzal több fenyő lesz a természetben ha nem vesztek. Azokat a fenyőket csak azért ültetik, hogy karácsonyra eladják. Ha nem vesztek majd ültetnek helyette káposztát.:)))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook