Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalásnak számít-e, ha korábbi barátnőjével levelezget a pasim a facebookon? fórum

Megcsalásnak számít-e, ha korábbi barátnőjével levelezget a pasim a facebookon? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
177. gribedli*** (válaszként erre: 176. - Eb85e22a13)
2014. okt. 26. 08:19
Hogy lehet, hogy mások úgy látják, hogy micsoda szeretet van, ha nem szólnak egymáshoz, vagy amit szólnak, az mind bunkóság?
176. eb85e22a13 (válaszként erre: 165. - Kriszta773)
2014. okt. 25. 20:05

Egyetertek.

Kozvetlen kornyezetemben 2 ilyen hazassag van, borzalom. Az a kripta hangulat elkepeszto, ami ott erzekelheto. Megis nagyon buszkek ra, hogy nem valtak el. Egyetlen normalis mondatuk nincs egymashoz. Mint egy idegbeteg hazvezetono, es egy teljesen idegen ferfi, ugy elnek.

Egyebkent valamiert nagyon sok ember tevhitben el azzal kapcsolatban, hogy milyen a jo hazassag, parkapcsokat.

Errol a csaladrol is mindenki ugy beszel,hogy micsoda szeretet van a ket fél kozott. Hat ha ilyen náluk a szeretet, az rohadt nagy baj. Milyen lehet az utalat? Egyebkent a legtobb ilyen kapcsokatban elo ember azert is betegszik meg, es oregszik nagyon gyors tempoban, mert ilyen sz.rban el.

Eloszeretettel beszelnek arrol,hogy szégyen a valas, de azt nem szegyenlik, hogy ugy beszelnek egymassal,mint egy cseleddel, vagy egy vadidegennel/mondjuk ez sem jo pelda,mert egy normalis ember egy idegennel is normalis hangnemben beszel./

175. bowie (válaszként erre: 174. - Bcicus)
2014. okt. 25. 19:34
Most, hogy mondod..megnézem már, nem e írt e valamelyik?:DD
174. Bcicus (válaszként erre: 1. - Endris)
2014. okt. 25. 19:29
Már miért lenne megcsalás és miért kéne mindernől beszámolnia. Én is szoktam beszélgetni az exeimmel, hogy mizu velük.
173. sanyinak (válaszként erre: 172. - Kriszta773)
2014. okt. 24. 17:41

Az ember fél tőle, hogy később még rosszabb jöhet... Így aztán inkább megalkuszik sokszor.

Biztosan nagyon nehéz megtalálni azt a "másik felet", főleg ha valakinek nincs türelme másokra megismerésére kellő időt szentelni.

172. kriszta773 (válaszként erre: 170. - Sanyinak)
2014. okt. 24. 17:36
itt is sok olyan történetet olvasni, ahol már a kapcsolat eleje is tele volt, tele van alapvető problémákkal, nincs is meg a kölcsönös szeretet, szerelem, mégis erőltetik :) pedig mennyivel könnyebb egy pár hónapos kapcsolatot lezárni és feldolgozni a csalódást, mint 20 év múlva is ugyanazoktól a problémáktól szenvedni, esetleg több gyerek mellett, magányosnak lenni egy házasságban, meg félrelépegetni
2014. okt. 24. 17:23

Mièrt számitana annak?

Te soha, senkivel nem beszèlsz mióta együtt vagytok? Nyilván vmiert vège lett annak a kapcsolatnak már 20 ève. Nem hiszem h most fognak egymásnak esni. Nyilván azèrt nem mondta el mert nem akart megbántani, nem akarta h kiakadj. Elhiszem h megingott a bizalmad, de amig nem törtènik semmi nincs okod kètelkedni benne sztem.

170. sanyinak (válaszként erre: 169. - Kriszta773)
2014. okt. 24. 17:23

Azért annyira nem látom sarkosan a dolgokat, csak némi vitát, eszmecserét akarok szítani :).


Szerinted lehet úgy párt választani, hogy később nagy valószínűséggel ne csalódhasson az ember a másikban? Nincs már eleve kódolva a párkapcsolatokban, hogy hosszú távon nem fognak működni, mert eleve mások az értékrendek?


És amikor kezd tönkremenni a kapcsolat, valóban javítható az anélkül, hogy az egyik fél komoly lemondásokra kényszerüljön?

169. kriszta773 (válaszként erre: 168. - Sanyinak)
2014. okt. 24. 17:17

szerintem nagyon sarkalatosan látod, hiszen azért felnőttként 20 évet megélve kialakul a saját ritmusod, a saját munkád, barátaid, mindenféle. biztos, hogy egy válás nagy változásokat is hoz, de nem véletlenül döntenek a válás mellett, mert ugye nagy változásra vágynak :)


én biztos nem tudnék egy rossz kapcsolatban sokáig élni, ha nem lehetne rajta változtatni, jobbítani, akkor inkább egyedül, úgy, ahogy nekem jó, megadva az esélyét annak is, hogy találok valakit, akivel még jobb lehetne :)


biztos lehet új életet kezdeni, változtatni akárhány éves korig, ha valakinek arra van igénye, vagy úgy alakul, hogy kénytelen :)

168. sanyinak (válaszként erre: 167. - Kriszta773)
2014. okt. 24. 17:08

Egyszerű valakinek megváltoztatnia az életét 20 év után és egy teljesen másik életritmust felvenni? És vajon mindkét fél előnyére válik ez, vagy csak az egyikük jár jól, mert ő volt az elnyomott, kihasznált fél?


Miért fejlődik egy pár külön irányba? Minden bizonnyal már a kezdetekkor is mások voltak.


Szerinted hány éves korig lehet / érdemes új életet kezdeni?

167. kriszta773 (válaszként erre: 166. - Sanyinak)
2014. okt. 24. 17:02

nem hiszem, hogy valaki jobban érezné magát csak attól, hogy valakivel egy fedél alatt él, pláne ha nincsenek meg jól. attól, mert valaki egyedül él, nem jelenti azt, hogy bepókhálózva ül sötétben a négy fal között :))) ugyanúgy megvannak az embernek a tennivalói, a programjai, hobbijai, munkája, barátai stb., mintha párban élne, sőt nem is lenne jó, ha valaki csak a párjára lenne hagyatkozva mindenben


szerintem gyakori lehet a 20 év utáni válás, gondold el, ha huszonévesen összeházasodnak, csinálnak egy-két gyereket, telnek az évek, elmúlik a szerelem, más irányba fejlődnek, de összetartja őket a család, azután a gyerekek felnőnek, és ott marad két ember egyedül, aki gyakorlatilag nem tud mit kezdeni egymással, de még fiatalok ahhoz, hogy újrakezdhessék mással

166. sanyinak (válaszként erre: 165. - Kriszta773)
2014. okt. 24. 16:55

És azok az idősek, akik egyedül vannak, mert mertek szakítani a másikkal a társadalmi kritika ellenére is - azok jól érzik magukat?


Azért van olyan is, amikor 20 év után válnak el. Nem is értem őket... Rigolyások lesznek 20 év után?

165. kriszta773 (válaszként erre: 164. - Sanyinak)
2014. okt. 24. 16:48
nem biztos, hogy ha hosszabb távon kitart egy házasság, az a jó :) rengeteg olyan idős házaspárt ismerek, akik csak azért élnek egy fedél alatt, mert ez volt a szokás és az elvárt, most meg már minek borítsanak, közben meg évtizedek óta nincs se házasélet, se semmi közös pont, legfeljebb, hogy van kivel veszekedni :)
164. sanyinak (válaszként erre: 162. - Kriszta773)
2014. okt. 24. 16:45
Bezzeg régen nem volt lehetőség ráakadni a húsz évvel ezelőtti exekre - legalábbis egy nagyvárosban. Ezért tartottak ki akkor a házasságok hosszabb távon is? :)
163. 6b006fc769 (válaszként erre: 161. - Mazsinka)
2014. okt. 24. 16:39
Írd le, mit álmodtál, s majd eldönti a hoxanép:D
162. kriszta773 (válaszként erre: 158. - Mazsinka)
2014. okt. 24. 16:30

nem hiszem, hogy összehasonlítható egy olyan szitu, amiben te 21 évesen vihorászol alig-exekkel telefonon az új párod mellett, és az, ha valakire ráír egy 20 évvel korábbi exe :)


de ezen fölös vitázni, nálad ez kizárt dolog, és kiakadnál, ha bármelyik exed írna neked, más meg normálisan szakított, és csak mert egy exe megejt 20 év után egy hogy-vagy levélkét a fészen, nem indít be bizalmatlansági és féltékenységi lavinát :) szerintem 20 év után már annyira nem számít az "ex" jelző :)


ebben a fórumban is inkább az a gáz, hogy egy nő randira hívta a pasit, akiről tudta, hogy van párja. és tökmindegy, hogy ex, lehetett volna egy munkatárs, egy idegen, bárki. nem az a hunyó, aki kap egy levelet, az sem, aki ír egy olyat, hogy miújság, hanem ha valaki olyan pofátlan, hogy randira invitálgat egy pasit, akiről tudja, hogy felesége/barátnője van. ahhoz azért már elég nagy arc kell szerinetm :)))

161. Mazsinka (válaszként erre: 159. - Fiúsmami)
2014. okt. 24. 14:28
Gerard Buttler... hmmm... a minap vele álmodtam... khmm... az megcsalásnak számít? :P
160. Fiúsmami (válaszként erre: 153. - Andi6020)
2014. okt. 24. 13:54
Birom a cinizmusod :) De ne szerintem tényleg jó színész ,és állítólag nagyon jó fej.Bár én egy előre generált üzenettel leveleztem kb thank's like,how are you ?Bármit írsz kapod a válszt ó thank's like god yob stb.A férjem meg cikizett :) Én őt Madonnával szoktam húzni mikor nézi a Tikk-takk -tikk _takk klippet :)Szerintem ez még egészségesDe mi nem is levelezgetünk másokkal .Csak én meg Mr.Freeman :)
159. Fiúsmami (válaszként erre: 153. - Andi6020)
2014. okt. 24. 13:47
Nevelt unokája És elvette feleségül.Egysze like-oltam valamit róla és kaptam egy előre megírt thank's like ...... üzenetet .Azóta ezt hallgatom :) Amúgy szerintem nagyon nagy szinész géniusz.De nem az én esetem:) Mindig mondom Gerard Buttler az
158. Mazsinka (válaszként erre: 157. - Gribedli***)
2014. okt. 24. 11:47
Amikor elkezdtem járni a férjemmel, 21 voltam, ő majdnem egy tízessel több. Még nagyon az elején tartottunk, és volt, hogy az egyik exem írt, vagy csörgetgetett. Akkoriban még divat volt, hogy megcsörgetem a másikat "valamilyen" célzattal: épp gondolok rá, vagy csak piszkáljam a fantáziáját, tudom is én. Tini korban, huszas évek elején még érdekes. Az ember gyakran nem is gondolja át, mit miért tesz. Minden izgalmas, bulis, semmi sem "nagy ügy". Egy sms sem. Kérdi a párom, ki volt az, mert elnevettem magam. A buszon ültünk egymás mellett. Mondom, hogy xy írt. Kérdi: és mit akart? Mondom: semmit, csak hogy hogy vagyok. Párom nem értette. Nem esett jól neki, hogy válaszoltam, hogy jól, vagy épp visszacsörgettem. Párom szerint ez hülyeség. Az ember nem ír rá csak úgy valakire, aki már továbblépett, ennek oka van. Mondom: nincs oka, csak úgy írt. Nm értettem, ő hogy nem érti. Arra akarok kilyukadni, hogy most közel a harminchoz, azt kell mondjam, hogy megértettem, mi is bántotta. Hogy nem irkafirkálunk ok nélkül embereknek, párkapcsolatban élőknek... nem sms-ezgetünk más pasikkal... egy húszéves, aki még mindenkivel chatelget, komolytalankodik, még nem biztos, hogy ezt felfogja,de aki házasságban él, és megjött a magához való esze, az viselkedjen felnőttként. És persze, hogy az akkori ex sem véletlenül írt, hogy tudja, épp bal lábbal keltem-e fel aznap. Beláttam, és hagytam, nem reagáltam utóbb, úgy éreztem, nem lenne fair, még ha csak sms, akkor is. Bájcsevegjen másokkal, ne velem. Ma már ez alap.
157. gribedli*** (válaszként erre: 154. - Mazsinka)
2014. okt. 24. 09:22

Igen, ez sincs kizárva, hogy azért jelöl valaki egy másikat, hogy felkeltse a figyelmét és megnézesse vele a kiposztolt dolgait. Visszafelé is igaz. Nem mindenki agymenéses, persze, de a topikban említett sztori főhőse (az ex) minyimum enyhe borderline szindrómás is lehet.


Az meg, hogy ki hogyan nyugtatja le otthon a kedélyeket, a felektől függ. Ha pasi lennék, nem tudnám elintézni egy vállrándítással, hogy a barátnőmnek írogat az exem és átküldözgeti az egymással váltott üzeneteket. Normális ember ilyet nem tesz. Attól függetlenül, hogy mit írogattak ők egymásnak (és ebben ki-ki viselje, vállalja tette következményeit, mert nem kötelező válaszolni), ezt beteg dolognak tartom, mármint a felesleges árulkodást csak hogy viszályt szítson. Az, hogy a fórumindító esetleg alapból is féltékeny, az egy dolog, és ezen külön kell dolgoznia, ha zavaró. De nem azért írt rá a pasijára 20 év után az ex, mert a fórumindító féltékeny, hanem az ex féltékeny, illetve ki akarta próbálni, hogy működik-e még a vonzereje. Ezek után a fórumindítót hibáztatni egy reakció miatt, amit a másik akciója váltott ki, felesleges lenne. Nem rád írtam, hogy hibáztatod, hanem úgy általában. Egyébként meg fb előtt is léteztek ilyenek, szóval embere válogatja, nem a net a bűnös.

156. 6b006fc769 (válaszként erre: 153. - Andi6020)
2014. okt. 24. 09:13
Hm. Tudtam, hogy nem előny, ha médiabunkó vagyok.
155. gribedli*** (válaszként erre: 153. - Andi6020)
2014. okt. 24. 09:04
Azta...:)
154. Mazsinka (válaszként erre: 150. - Gribedli***)
2014. okt. 24. 08:52
Én nem tudom, mások hogy működnek a facebookon, mit tesznek ki, mit nem. Én nem vagyok az a minden nap posztolós fajta, hogy épp a vécén ülök, vagy osszátok meg a szerencsétlen kutyákat, eltűnt xyz, nyálas idézetmegosztásokkal sem tompítom az embereket. Vannak adataim, néhány képem. Mint mondtam: ők jelöltek engem ismerősnek, akkor ők mazochisták lennének, ha sérti őket a happy end? Meg mi az, hogy happy end egyáltalán? Az ő életük nem az? Megnősültek, gyerekeik vannak, vagy más barátnőik, akiket ők is ugyanúgy feltesznek. Talán ha ők jelöltek engem, akkor ők akarják, hogy én lássam az ő happy endjüket? Meg lehet fordítani a felvetést... Különben meg face nélkül is tudom, kinek milyen lett a happy endje, mint mondtam, kisváros+falu, mindenkiről mindent tudok, mert a szálak összefutnak. Barátnőm tesója, mamám szomszédja, sógorom munkatársa...
153. andi6020 (válaszként erre: 151. - Fiúsmami)
2014. okt. 24. 08:39
Ő "húzogatja", vagy már esetleg nőül is vette a nevelt unokáját. Remek választás :)
152. gribedli*** (válaszként erre: 137. - Zebra25)
2014. okt. 24. 07:55
:D
2014. okt. 24. 07:47
Én a férjemen kívül egy valakivel levelezek ,Morgan Freemannal :) De ki lehet röhögni ,tényleg .Komolyan,és a férjem féltékeny is rá :) Madame secretary legújabb epizódja érdekell valakit?Biztos forrásom van :)
150. gribedli*** (válaszként erre: 131. - Mazsinka)
2014. okt. 24. 07:33

Mondjuk miért teszed ki, hogy mindenki (az exek is) lássák? Bizonygatás? Vagy miért nézed meg az övéket (bizonygatásaikat)? Mert érdekel.


A többivel egyetértek, szóval igen, nem kötelező írkálni is nekik, de én úgy vagyok vele, hogy csak annak mutogatom a dolgaimat, aki bennfentes számomra és ehhez nem is kell fb-t kitapétázni.


Nem akartam kiforgatni a szavaidat, csak hát első olvasatra az eleje úgy jön le, hogy kitesszük mán a heppi endet a fb-re, hogy mindenki láthassa

2014. okt. 24. 06:01
Sokaknak ez természetes velejárója, hogy unalomból idegen fiúkkal beszélik át a dolgokat úgymond, és mindegy, hogy minden jó otthon vagy sem.
2014. okt. 23. 23:37
Ez az egész levelezgetés vihar a biliben; olyan kicsinyes-bosszúálló-féltékeny pitinerség.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook