Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalás fórum

Megcsalás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
125. 31bc25d879 (válaszként erre: 124. - 6692b3d195)
2018. máj. 30. 18:01

Ha leverődik a biztosíték mert a férjem a szomszédba akar menni kufircolni és nála is mert én meg megmasszíroztatom magam egy másik pasival akkor mi nem vagyunk lelki társak?:)


Jól értem?:)


MáriaanyámJézusIssten!!:)


Húúúh, nagyon öreg és konzervatív vagyok:)

2018. máj. 30. 17:56

Érdemes lenne, legalábbis azt hiszem, hogy a lehető legtöbb oldalról megvizsgáljuk ezt megcsalásos témát. Ennek nyomán nyilván azt zavarja jobban a megcsalás, aki nem lépett félre, mert ha mindkét fél külön úton jár, akkor egyiket sem zavarja különösképpen a másik dolga. Ha pedig nem fér bele a kapcsolatba ez, akkor mindenki menjen a dolgára, ne legyen elvesztegetve az idő. Inkább tiszteletlenséget érzek a megcsalás mögött, beszéljék meg, hogy mással is lenne aktus, minek titkolni. Aztán ha leverődik a biztosíték, akkor ez egyébként sem volt egy lelki társ kapcsolat már az elejétől fogva. Nehéz lehet ezt egyeztetni, de őszintén kell beszélni. Például otthon az ember hazaér a munkából és azt mondja az asszonynak, hogy: "Figyelj, szeretném kielégíteni a szomszéd csajt, ne aggódj csak szex, téged szeretlek", erre a másik mondja, hogy "Persze, menj csak, ma jó film van a tévében egyébként is, de vigyél ajándékot és húzzál gumit. A csaj férje átjönne egy masszázsra a haverjával, mi megleszünk, reggel kibeszéljük." Szia -Szia...Puszi.


Nem bonyolult...:), a lényeg az őszinteség...:)

123. Százas Evelin (válaszként erre: 122. - 31bc25d879)
2018. máj. 30. 17:55
Élhetnek a nők ezzel a jogukkal. Van az a pénz. Az idősebb hölgyeknek sem kell nélkülözniük. Micsoda marhaság, akinek ott van az orra előtt, az unja, mások meg még fizetnek is érte. Én inkább unom. A hormonháztartásom az oka. :-)
122. 31bc25d879 (válaszként erre: 121. - 66ad2ccf4b)
2018. máj. 30. 17:32

Hát harmat gyenge ez a Brodway mondás. Ráckevei Anna férjével sem tudok egyetérteni. De jó duma mindkettő az kétségtelen:) megmagyaráznák a megmagyarázhatatlant.

A nyilvános házakban talán van valami, ha és amennyiben a nők is élhetnének azzal a jogukkal, hogy ők is mélyebben megismernének más féfiakat és más étterembe vacsoráznának olykor-olyakor.

Kíváncsi lennék a férjre:)

2018. máj. 30. 16:46

.


A megcsalás kultúránként, sőt szubkultúránként is egészen más értelmezést kap.

Pl. a Brodway környékéről származó mondás szerint "Ha megcsalásnak számít, hogy nem csak a feleségem ágyában lelek szexuális örömöket, akkor szintúgy megcsalás, ha elmegyek egy étterembe vacsorázni, hiszen nem a feleségem főztjét eszem."

De nem kel ilyen messzire sem menni. Jó pár évvel ezelőtt Ráckevei Anna mondta valamelyik műsorban (Talán Lyukasóra), hogy az ő férje szerint ha ő lefekszik egy másik nővel, akkor az nem megcsalás, mindössze azt jelenti, hogy "mélyebben szeretné megismerni" az illetőt.


A megcsalás értelmezésének az is igen rosszat tett, hogy a második világháború után a hatalom erővel betiltotta a nyilvános házakat, tűzzel-vassal üldözte a prostitúciót (ami ma már megint nem büntetendő), azaz, megszüntette azt a fajta nagyon is polgári intézményt, ami a szexuális "máshol ebédelés" intézményesített formája volt, kellő biztonsággal, és amelyek igénybevételét a jobb neveltetésű polgári családok asszonyai nem is tekintettek megcsalásnak.

(Legfeljebb az erre elköltött pénzt sajnálták. Ld. erre való utalásokat Nagy Lajos több, abban az időben íródott, és akár szociográfiának is beillő novellájában.)


.

120. Százas Evelin (válaszként erre: 119. - Smirnoff)
2018. máj. 30. 13:46
Igazad van. Olyat keress, aki ugyanolyan, mint te. Van olyan. Én ugyan nem papíroznék le semmit, de ez nálam már rögeszme számba megy. Néhányszor nagyon ráfáztam volna, ha hagyom magam megint feleséggé tenni. Istenem, soha többet.
119. Smirnoff (válaszként erre: 117. - Smirnoff)
2018. máj. 30. 13:42

30 körül még illik annak lenni.

Vagy találok egy ilyen hülyét, vagy még én is fásulok a témát illetően. Egyedül még soha nem voltam a világban (max. úgy éreztem magam elborulva), és nem is leszek.

A szex meg csak szex ;P

118. Százas Evelin (válaszként erre: 117. - Smirnoff)
2018. máj. 30. 13:32
Örök optimista vagy. :-)
2018. máj. 30. 13:29
Hozzáteszem, én voltam házas, és még talán leszek is.
116. Smirnoff (válaszként erre: 91. - PöttyösPanka)
2018. máj. 30. 13:24

Az a vagyon védelmére lett kitalálva, és mint ilyet, el is tudom fogadni. És ha mással is rugóztatom néha az ágyat, valakiért kitartok, és ő is értem. Az utóbbiakra főleg fókuszálva, mert a házasságok előbb mennek tönkre az egyásra nem figyelés miatt, az egymás mellett nem kitartás miatt, nem az ágy miatt.

Szerintem nagyon jól szövegezték át a Ptk.-t.


Az ocsmány válások nekem WTF darabok. Főleg évtizedek után. Akivel 20 évig ilyen szövetségen éltem, hogy lehet (egy átmeneti háborúzás után esetleg) haraggal gondolni?


Nem megcsalós témában, de hidd el, nekem is tettek keresztbe, és csináltak ocsmányságokat az orrom előtt. Évek múlva felbukkanva megbocsátva ott voltam.


Nekem épp nem fontos a szexualitás. A szex az csak szex. Emberileg egymás mellett kitartani nehéz.

115. 124637ff9b (válaszként erre: 107. - Százas Evelin)
2018. máj. 30. 12:41

Jájjjzus :DDD


Azt hittem ilyen lovagok csak a filmekben vannak :DDD

114. Százas Evelin (válaszként erre: 113. - Gaiha)
2018. máj. 30. 11:54
Dehogynem létezik. Én már többször is megtaláltam. :-)
113. Gaiha
2018. máj. 30. 11:46
u.i.: igazi nem létezik. a mikulás sem :)
112. Gaiha
2018. máj. 30. 11:43
20 év. 1 éve szerető. Hm. Ha neked volnék én is kerítenék magamnak valakit :) Az ember ösztönösen nem monogámiára lett "tervezve" egy idő után a szerelem elmúlik és a felek elkezdenek nézelődni. Ez persze nem azt jelenti hogy minden esetben félre kell lépni , valaki képes tartani magát, de biológiailag bármily hülyén hangzik senki nem hibáztatható ezért, hiszen a világ legjobb nőjét és férfiját is meg lehet unni. A 20 éve tartó házasság árulkodik valami jó dologról és hogy nem tud dönteni. 1 év az marha kevés , annak a kis "szerelemnek" , vigasztaljon hogy ez múlandó, Te viszont akkor is ott vagy 20 éve hiába hogy most rosszul érzed magad. Ha úgy érzed ezt nem fogadod el, lépj ki belőle. Ha pedig nem szeretnél kilépni, találd meg Te is a saját boldogságod ;)
111. Százas Evelin (válaszként erre: 110. - Ab61752c45)
2018. máj. 30. 11:30

Te az a gyerek voltál, akinek nem tett jót a szülei házassága, a mamád eléggé részvétlen volt veled.

Nekem sem volt jó, halmozottan hátrányos helyzetű egyke voltam, a szüleim minden figyelme rám irányult, sehova nem tudtam elbújni előle, pedig nagyon szerettem volna.

Volt saját szobám, egy átjáró a konyha meg a többi helyiség között. A gyerek legyen mindig szem előtt. Észre se vették, hogy már rég felnőttem, jogom lett volna egy kis nyugalomra.

110. ab61752c45 (válaszként erre: 88. - Százas Evelin)
2018. máj. 30. 10:47
ezzel azért nem értenék egyet.a szüleim szerelemből házasodtak,az anyám hét évvel volt fiatalabb ,mint az apám.mi csak felesleges kolonc voltunk a nyakukon,hagyjátok békén,anyátok beteg,fáradt.így aztán ki mi sikáltuk a házat,kapáltuk a kertet.én meg főztem fiatal koromtól. akkor volt nyugalom a házban,mikor kórházban volt.az anyám egy fikarcot nem törődött velem,ha összeírnám az összes sérelmemet,tele lenne az oldal.
109. T0410
2018. máj. 30. 10:08
Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, még nem volt időm minden végigolvasni, de ígérem hamarosan reagálok.
2018. máj. 30. 10:08

.


A megcsalással, hűtlenséggel nagyon kell vigyázni, mert sokszor torkollik tragédiába.


"-De... de hogyan jutok oda? Innét ... oda? - kérdezte végső menedékként Panka, noha bármennyire is félt, nem volt ellenére, hogy megmérgezze a hűtlen szeretőt" (Hegedűs Géza: Várj, madár, várj... )


.

107. Százas Evelin (válaszként erre: 106. - 124637ff9b)
2018. máj. 30. 09:35
A legutolsó lánykérés volt a legaranyosabb. A drágám előadta, hogy mindketten jól járunk, bebiztosítjuk magunkat, osztán mindezt úgy hogy házam az már csak nekem volt mert ő elegánsan odaadjándékozta az övét a gyerekének, és 10 évvel idősebb nálam, na kit kellhet majd ápolni. :-) Nesze neked romantika.
106. 124637ff9b (válaszként erre: 105. - Százas Evelin)
2018. máj. 30. 09:03
Megértelek :)
105. Százas Evelin (válaszként erre: 103. - 124637ff9b)
2018. máj. 30. 09:00
Nem mondtam ellent magamnak. Legalább magamnak nem... :-) Már férjhezmehettem volna újra vagy ötször, és mindannyiszor nevetségesnek éreztem. Mostmeg mág öreg is vagyok bohócnak.
103. 124637ff9b (válaszként erre: 102. - Százas Evelin)
2018. máj. 30. 08:57

De látod, most is azt írod, hogy "azóta meg nevetséges" ... :/

Egy fecnin héccencség, hogy nem múlik semmi.

Csakis két emberen.

103. 124637ff9b (válaszként erre: 102. - Százas Evelin)
2018. máj. 30. 08:57

De látod, most is azt írod, hogy "azóta meg nevetséges" ... :/

Egy fecnin héccencség, hogy nem múlik semmi.

Csakis két emberen.

102. Százas Evelin (válaszként erre: 100. - 124637ff9b)
2018. máj. 30. 08:45

Én nem a páromban csalódtam, jobban kellett volna ismerni, vagy észrevenni, miben sántikál, ennyi. Határtalanul bíztam benne, és visszamenőleg is összetört minden szépséget. Tudatilag annyira tiltakoztam ez ellen, hogy évekig vissza sem emlékeztem a házasságom egyetlen pillanatára sem.

Nem azonosítom ezt az egész férfinemre, de akkor is fölösleges volt a papír, és nekem azóta meg nevetséges, egy fecnin nem múlik semmi.

101. PöttyösPanka (válaszként erre: 99. - Százas Evelin)
2018. máj. 30. 08:44

Bocsi, de már dolgozom rajta, hogy csak egyszer menjen el, amit írok!


Pont ez az, hogy aki kripli, az házasságban és anélkül is az. Hangoztatják, hogy "nem ér semmit a papír". Nos, aki egy papírtól várja a jó házasságot, az csalódni fog. De akiknek fontos a párjuk és a kapcsolatuk, azoknak érhet sokat emellett a papír is, hiszen ilyen esetben egy szép gesztus annak kifejezésére, hogy együtt terveznek.

100. 124637ff9b (válaszként erre: 98. - Százas Evelin)
2018. máj. 30. 08:41

Sose értettem, hogy lehet egy nem megfelelő partner, nem megfelelő kapcsolat (házasság) végeztével úgy nekikeseredni, hogy onnantól az a tudat marad, hogy semmit sem ér a házasság. Azonosítva a rosszal mindent és mindenkit, pedig csak az a két ember nem volt jó együtt egymásnak.

Ez így nem igazság.

99. Százas Evelin (válaszként erre: 93. - PöttyösPanka)
2018. máj. 30. 08:36

Panka mostmár egyszer is meg kétszer is küld, abból lesz a három. A középsőre válaszolok. :-)

Az élettársi viszony is elfárad, és abban is vannak, akiknek a birtoklás a lényeg. Megfojtja a másikat, és mindenben akadályozza, nem segíti. Volt ilyenben is részem.

Akkor már szinte a házasság is jobb lett volna, bizonyos események után látleletet vetetek, távolságtartási végzést kérek, és be se engedem többet a közös ingatlanba. Az mostmár az enyém kizárólagosan, mert kifizettem ezt a kriplit.

98. Százas Evelin (válaszként erre: 96. - 124637ff9b)
2018. máj. 30. 08:33

Nem hangsúlyozom bőszen, de nekem tényleg nem kell papír. Láttam, hogy mennyit ér az.

Viszont papír nélkül is "leszerződtem" örökre, más kérdés hogy felborult az eredeti felállás. Egyébként már visszarendeződött, megint ugyanazzal a kedvesemmel élek.

97. 12d083b51b (válaszként erre: 93. - PöttyösPanka)
2018. máj. 30. 08:28
Ha én azt tudnám. De az biztos, hogy egy élettársi kapcsolatból nem könnyebb, csak egyszerűbb kilépni, éppen ha nem is minden nap a szeretet éreztetik, de azt igen, hogy fontos vagy nekem, hogy társamnak, és nem birtokomnak tekintelek... gondolom én.
96. 124637ff9b (válaszként erre: 92. - 12d083b51b)
2018. máj. 30. 08:21

Mindezek ellenére (vagy mellett?) a legtöbb ember igyekszik bőszen hangsúlyozni, hogy nem a papír a fontos, nem az számít.

Vegyük figyelembe azt is, hogy még az összes lélekbúvár is csak ember, a maga kis életével, ami vagy sikeres, vagy nem, és a saját kis szemüvegén át látja a világot, amit megfejteni igyekszik.

1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook