Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megbolondultam talán fórum

Megbolondultam talán (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. Panna.33 (válaszként erre: 32. - Gribedli***)
2018. jan. 5. 20:32
Ezer százalékra nem tudod bebiztosítani magad. Ha a férjem elhagyna, nem halnánk éhen, ellenben mindketten meghalhatunk egy balesetben, és akkor a gyereknek nincs jövedelme, eltekintve az életbiztosítástól, de az lópikula, ha magára marad gyermekként. Az jogos, hogy annyit (gyereket) vállaljon az ember, amennyit elbír (tartani), de annyi "mi lenne ha" akadhat, amire nem lehet felkészülni. Ilyen alapon ne szaporodjon senki.
33. andi6020 (válaszként erre: 29. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 5. 19:51
Sajnos nem mindig. Sőt, sokszor nem. :(
32. gribedli*** (válaszként erre: 30. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 5. 18:46
Ami azt illeti, annyi gyereket érdemes vállalni, amennyit el is tudtok tartani. Ha pl csak ő dolgozik a családban, joggal mondhatja, hogy nem szeretne, ahogy ha mindketten dolgoztok, akkor is. És tiszteletben kell tartanod a véleményèt. Ha a férjeddek valami történne, el tudnád tartani egyedül a 3 gyereket? Van olyan munkád, segítséged, hogy menne ez? Mert ha nincs, akkor jogos valahol az aggódása is. Egy gyerek nemcsak az, hogy érezzük a szívünk alatt, hanem bizony elő is kell teremteni sokmindent utána is.
2018. jan. 5. 17:53

ugye mindig kell lenni egy olyannak,aki belerug abba aki már amúgy is padlón van,

jó hogy ennyi együttérző okos nő van ,aki megmondja a tutit

2018. jan. 5. 17:16
És kőszi az esőknek akik irtak sokat segitetetek meg oldodott a gondom el monta a párom hogy mi a baj meg értetem és ki tűsztűk a tervezési idő egyépkéntsem arra kell gondolni hogy űt ver hanem lelki okokra kell gondolni mongyuk akka hogy ő kis fiu volt mikor meg halt az anyukája és ettől fél hogy a mi gyerekeink ne igy legyenek hogy anya vagy apa nélkűl nőnek fel
2018. jan. 5. 17:12
Ha tucc értelmezni nem számit menyire bunko a szőv3g el lehet olvasni
2018. jan. 5. 17:08
Sajnos van hogy roszul javit és más szőveget ir amit te akarnál ez van figyej értelem ápolonő vagyok és nem. Bunkó
2018. jan. 5. 17:07
Figyej nem azért irtam ide hogy ki oktas hanem tanácsot kérni ugy hogy a gyerekeimet légyszives hagy békén rendben én sem piszkálok másokat mert a helyesirásuk nem jo tudod van ojan hogy a telefon javit de sajnos ezt te nem. Ismered látom
26. aszparagusz (válaszként erre: 18. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 5. 16:01
Gyerekkérdés helyett inkább a saját fejlesztéseddel foglalkozz. Borzasztó a helyesírásod és a fogalmazásod. Remélem a gyerekeid értelmesebbek nálad.
25. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 5. 14:30

egeszsegugyi szempontbol vizsgaltasd meg magad teljesen, hallgass az orvosra, hogy mit tanacsol, mikor vallalhatnal ujra babat


mas szempontbol miert akarod eroltetni a terhesseget annyira? es miert nem akarj a parod? mert az sem lenne jo, ha egyedul maradnal a gyerekekkel, nem? eloszor kettotok kozott kene ezt tisztazni, es ugy vallalni terhesseget, hogy az ne kenyszer legyen barmelyikotok szamara

24. Panna.33 (válaszként erre: 18. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 5. 14:18

Mivel kevésbé érthető az írásod, mint másoknak, így egyáltalán nem jog kérdése, hogy a bántalmazás lehetősége is felmerült bennem, hiszen eléggé kidomborítottad azt a körülményt, hogy mennyire nem akarta a férjed, meg hogy nem "rendes" aktusból fogant, tehát írásod alapján kizárni nem lehetett. Személyesen nem ismerlek, így a körülményeidet se, hogy ezt a verziót automatikusan kizárhassam.

Ha arra akarsz kilyukadni, hogy azért ment el a baba, mert ő nem akarta, akkor gondolkozz el azon, hogy sok gyerek születik terv és akarat nélkül, illetve azok ellenére. Az, hogy azt mondja valaki, hogy azért nem születik meg egy gyerek, mert nem akarják (eléggé) semmi más, mint áldozathibáztatás.

Mindig mindennek oka van, de az sosem valami ködös sors akarata. Vagy szervi, vagy pszichés okot kell keresni az ilyen események mögött, és sokszor fény derül valamilyen hormonális zavarra, vagy egyéb testi okra, legyen az akár egy ártalmatlannak látszó fertőzés utóhatása.

Én a helyedben a következő gyermekvállalás előtt egy alaposabb kivizsgálást azért csináltatnék, de legalább egy labort a hormonszintek ellenőrzése végett.

23. Szandra1111 (válaszként erre: 18. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 5. 12:54
Azta...valóban nem semmi, ahogy írsz és megfogalmazod a mondandódat! 🤤
2018. jan. 5. 12:53
Montam már előző nap voltam orvosnál és nem vizsgált meg csak azt monta a tűnetekre felfázás és antibiotikumos kupot irt amit kis3tutam váltami mert másnap reggel megszűltem enyi
2018. jan. 5. 12:46
Nincs türelmem elolvasni, mert rettenetesen zavaró a kismillió helyesírási, fogalmazási hiba.
20. Piroska52 (válaszként erre: 18. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 5. 11:39
azt nem igazán értem ha érezted ,hogy baj van, miért nem hivtál mentőt már amikor kezdődtek a görcsök?
19. gabbbicica (válaszként erre: 18. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 5. 10:00

ne haragudj, de a helyesírás miatt borzalmasan értelmezhetetlen, amit írsz.


Ha óvszerrel védekeztek, és a párod azt akarta, hogy vetesd el a babát, abból jogosan gondolunk arra, hogy ő nem szeretné annyira,

2018. jan. 5. 09:04
Piroska kősgő őm hogy meg irtad ezt nekem nekűnk3 honapot ajáltak és nem. A gyerekeet. Em akarja hanem azt hogy most legyegyn és a két lány sem len e ha ő nem akrta volna csak nehezen lettek ők is ugy értve hogy én kértem hogy legyenek egyépként nem. Bánt vagy ijesni senki ek semi. Joga ijet feltételezni sima m el. Ment a baba és kész magzatviz el folyás szűlés enyi az nap még semit nem. Csináltam még takarirani sem takaritottam ez van sajnos nem. Jol tapatt meg nem remdrs aktus az alat értek. Hogy nem bennem ment el és ovszerrel szináltuk és mikor el.. Ent az ovszerel egyűt ki huzta előtee ezért volt talány hogy estem meg mejk korhátban ápolták a kis fiadat én 1kg 70dk val szűletem és 7 honapra azért csodálkozok hogy nem marrat meg részvétem neked tejesen át érzem amit montál
17. Piroska52 (válaszként erre: 10. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 4. 17:48

igen van,18 évesen mentem férjhez először,5.fél honaposan szültem meg az elsőt,senkinek nem kivánom amit átéltem,majd szét durrantam a tejtől,úgy fájt azt hittem az eszem elmegy,mert minden egyes sajdulásnál tejcsöpögésnél ,éjjel-nappal az járt az agyamban hogy miért,miért pont az enyém halt meg,

nem sokkal utána terhes lettem,bár az orvosok figyelmeztettek hogy legalább egy évet várjak,

na nem is lett jóvége,7 hónaposan megszületett a fiam 1kg50dk volt csütörtökön született ,szombaton meghalt,

gondolkozz el rajta,fél évvel később elváltunk,

egyenlőre vigyázz magadra ,de ne akarj másik babát,főleg ha csak te akarod,

16. Flóra76 (válaszként erre: 10. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 4. 15:53
Az nálad mit jelent, hogy nem rendes aktus? Ezt én sem tudom így értelmezni.
2018. jan. 4. 15:36

Férjeddel közös döntés kellene, hogy legyen az újabb gyermekvállalás.


Egyébként azt is mérlegeld, hogy egyedül el tudnál-e tartani 3 gyereket! Van-e megfelelő munkahelyed, lakhatás?!

14. andi6020 (válaszként erre: 10. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 4. 15:07
Amúgy miért kell neked ennyi baba, ha a férjed a meglévőket sem akarta? Nagyon nem korrekt dolog ez így.
13. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 4. 14:12

ha a férjed nem akarja, akkor mi rá a biztosíték, hogy veletek marad, ha mégis lesz még 1 baba?


el tudod tartani magad és a 3 gyereket ebben az esetben? Én nem erőltetném, azért a gyerekvállalást az apának is akarnia kellene :S

12. Panna.33 (válaszként erre: 10. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 4. 10:46

Szia.

Nem gondolom, hogy köze van a dolognak ahhoz, hogy a párod nem akarta, hacsak nem bántott fizikailag, hogy elvetélj. Azt nem is tudom értelmezni, hogy nem rendes aktusból fogant.

Nagyon sajnálom, hogy elvesztetted a kisfiadat, de biztos, hogy nem megoldás, hogy a párod akarata ellenére szeretnél babát, az ilyesminek nagyon ritkán van jó vége.

Egyébként igen, vannak, itt is, akik vetélés után rögtön szerettek volna babát, és olyanok is, akiknek össze is jött, de azt tudnod kell, hogy pár hónapra a nőgyógyászok javasolják, hogy ne legyen próbálkozás, mert a szervezet nincs rá felkészülve, de ha szeptemberben történt, akkor talán már el is telt ez az idő, de erről orvost kellene megkérdezni. Missed ab fórumokon találhatsz sorstársakat.

11. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 4. 08:37
De ha ő egyáltalán nem akar többet, miért erőlteted? Ez csak kettőtök döntése lehet.
2018. jan. 4. 08:33
Tejesen igazatok van egyépként magyar ország heves megy igen gyászol én is minden esze a szemem előtt van a kicsi fiam pedig csak párpercet ismehtettem nem tudom de én rőgtőn szerettem volna teherbe esni talán épp a hiány miatt az hogy már nem volt a pocakomban de éreztem mosgását és a szűlés után tejem is volt 3honapig és nem volt a baba hogy szopizzon és tudom hogy a párom őt sem akarta vetetni akart és nem is tervezett baba volt csak valahogy becsuszott és lehet azért is nem maratt meg mert nem rendes aktusbol fogant ép ezért irtam hogy van e ojan aki ijen után rőgtőn gyereket akart és meg is esett és hpgyan telt a terhessége
9. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 3. 20:44
Sajnálom, hogy így történt, de melyik ország, ahol így bánnak egy kismamával, hogy meg sem vizsgálják? Ha tudta is, hogy harmadik gyerek, elővigyázatból meg kellett volna vizsgálnia. Sőt, első babánál is, nem ezt mondom, de harmadik terhességnél mindenképpen. Nagyon sajnálom, hogy ezt kellett átélned, én nem mernék ezek után azonnal újra babát vállalni és valahol igaza van a fèrjednek is, biztos ő is gyászolja a picit, normális, hogy sokkolta őt is ez az egész. Próbáld összeszedni magad.
8. Andi.Bobi (válaszként erre: 7. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 3. 19:40
Sajnálom,borzalmas lehetett!! Minden elismerésem a tiéd!
2018. jan. 3. 15:34
Egyépkén fogtam a kaezembe az utolso percig és érerzem a picike szivecskéje verését utolag viszagondolva már őrűlők hogy el bucsuzhatam tőlle azt mongyák egy magzatot nem lehet ugy szeretni mint egy ojat aki meg szűletett és élő gyerek de igen ugyan ugy fáj mintha egy nagyobb gyereket vesztene el az embet
2018. jan. 3. 15:29
Sziasztok miután meg szűltem el vitt a mentő és előső nap 20án voltam nőgyogyásznál a panaszommal de meg sem vizsgált és a görcsök erősődtem a babát az orvosok szővetanra kűlték egyépként már másnap haza is engetten tiszta szűlés volt semi komplikácio lelkileg és testileg is fel vagyok készűlve a gyermekre csak a férjem valamiért szot se akar rola hallani és mikor hivtam a mentőt akkor a pici már meg volt és élt is mindene meg volt neki csak nagyon piros volt de nem a vértől én nagyon szeretném de az akaratom nem akarom rá erőltetni ezért is irok itt mivel nics akivel meg tudnám beszélni kőszőnőm
5. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 3. 14:00

Borzalmas sokk lehetett egy ekkora magzatot megszülni otthon, egymagadban.

Miért nem kerültél kórházba, mikor érezted, hogy baj van?

Bocsáss meg, hogy megkérdezem, de mit csináltál utána vele?

Lehet, hogy én is megbolondulnék - bár én inkább kórházba mennék.

Tényleg nagyon sajnálom .. :/

Nagy szükséged lenne egy pszichológusra, és ha teljesen felépülték lelkileg, utána kellene újabb gyermekvállaláson gondolkodnod, ha közösen úgy szeretnétek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook