Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajleszívás után, megbolondult a hajam, mit tegyek? fórum

Hajleszívás után, megbolondult a hajam, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


28. Kiramami72 (válaszként erre: 2. - 74740b7c7c)
2014. febr. 6. 17:15
Tamara97, várj hat hetet, addig bírdd ki valahogy aztán kenj rá sötétbarnát, de semmiképp ne szivasd tovább! Ne hagyd rajta túl sokáig, akkor sikerülhet az áhított barnád!Majdnem ott leszel, ahol voltál, de a szivatással sokat árthatsz a hajadnak!,Ha mégis azt választod, akkor tapasztalt fodrászt kérj meg! Nekem majdnem feketés barnát sikerült sárgára kiszivattatnom, két festés után lettem normális szőke.Sok sikert, ne add fel! :D
27. bd55e3f068 (válaszként erre: 23. - Ekka)
2012. okt. 10. 11:11
Egyrészt a fordász megnézi időnkét a hajat, hogy milyen az anyag alatt, másrészt épeszű fodrász nem csinál olyat, amivel tönkre teszi a hajat vagy a fejbőrt (pl. sebes bőrre nem tesz festéket és nem fog helyeselni, hogy ennyi festés után megint kenjék be 2-3 hét elteltével). Sőt, ha a vendégnek irreális elvárásai vannak, akkor nemet mond.
26. bd55e3f068 (válaszként erre: 21. - T_marcsi)
2012. okt. 10. 11:02
Ha nem egy tanuló fut neki, akkor lehet, hogy nem vörös lett volna ;)
25. babyyy (válaszként erre: 23. - Ekka)
2012. okt. 10. 10:18
Heti 1-1 hajleszívás is marha sok. És én nem mondtam, hogy akkor nem hullik ki a haja, h a fodrásszal csináltatja. Nekem isteni jó fodrászom van, nagyon ügyes és imádom. A hajamat három 2-3 havonta festette, úgy ahogy kell, szakszerűen. Mégis megsínylette a hajam, hullani kezdett, kiszáradt. Nem azért mert ő rontott el valamit, hanem azért mert ezek a festékek tömény kemikáliák. Most nem festetem egy darabig, hogy kicsit magára találjon. Nem mondom, hogy szükségszerű hogy hullani kezdjen vagy tönkremenjen a festéstől. Az enyém vékonyszálú, puha kis "babahaj", nem bírta a sok vegyszert. De az biztos, hogy ha a kérdező kétnaponta szőkítőt meg festékeket ken a fejére, az nem fog jót tenni a hajának, sőt, ha nem is most, akkor pár hónap múlva biztosan hullani kezd, vagy totál kiszárad. De ne legyen igazam...
24. t_marcsi (válaszként erre: 23. - Ekka)
2012. okt. 10. 09:58

A fodrász tudja mit hogyan kell keverni, milyen anyagokat, mikor lehet ráfesteni, tudja, hogy a haj melyik részére kenje, meddig hagyja rajta. Van tapasztalata, hogy mire számítson.


Vannak béna, nagyon rossz fodrászok, meg kell keresni azokat, akik tényleg értenek hozzá, és biztos lehet az ember az eredményben (nem a csodában, hanem a végeredményben).


Azért nem mond senki ilyeneket, mert mindenkinek olyan fodrásza van, aki ért ahhoz amit csinál. Rossz fodrászhoz, aki egyszer már tönkretette a haját, senki nem jár vissza. És lássuk be, hogy több a jó, mint a rossz!

23. Ekka
2012. okt. 10. 09:37

Én ezt nem értem, de komolyan!

Mindenki jön azzal, hogy majd jól kihullik a haj, letörik tőben stb. stb.

Mikor fodrász csinálja, miért nem mond senki ilyeneket?

Pl., van, hogy heti 1-1 hajleszívást is kiviteleznek egy vendég fején. Olyankor mi van? Akkor nem hullik ki a haj, nem törik le, mert fodrász csinálja?

Ez most akkor, hogy is van?!

22. Hami
2012. okt. 10. 09:19
Ha most még megint rákensz valamit, akkor ki fog hullani a hajad...de komolyan, tudod mennyi káros anyag van az ilyen festékekben??? Évekig kezelgetheted a hajadat, hogy rendbe jöjjön. Szerintem ne nyúlj hozzá most semmiképpen.
21. t_marcsi (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2012. okt. 10. 08:58
A fekete vörös melírral meg amúgy is nagyon jól néz ki szerintem, és a vörös fekete melírral is :D
2012. okt. 10. 08:58
Ha most rákentek minden vackot az elkövetkező 4-6 hétben, akkor még az is lehet, hogy egyszerűen tőben letörik az egész. Ha már fáj a fejbőröd, az nagyon gáz. Nekem még sose volt ilyen, de az egyik ismerősöm addig szórakozott a szőkítéssel, míg vízhólyagos lett a feje. Ha évekig volt fekete, ne akarj két nap alatt megszabadulni tőle, mert nem lehet. Szerintem most 6 hétig ne nyúlj hozzá, a sima festést is 4-6 hetente ajánlják, gyakrabban nem, és most gyors egymásutánban 3-szor kentél rá.
19. 800b726b6d (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2012. okt. 10. 08:49
A leszívatás: oxy+szőkítőpor, ez egy sűrű kence satírozáskor használják, a koktél pedig oxy( 3 %)+szőkítőpor+víz ez olyasmi mint a sampon.
18. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - 74740b7c7c)
2012. okt. 10. 08:45

Kipróbálhatod, csak ne várj csodát az otthoni pancsolástól :P

Nem tudom, mi a különbség, de mikor sötétet szednek le a fordászok, nem leszívatást, hanem koktélozást szoktak emlegetni.


És a feketéből világosbarnára is előre meg szokták mondani, hogy csak sok lépésben megy, jól meg fogja sínyleni a hajad, és jobb lenne melírral fokozatosan kivilágosítani.

2-3 hét múlva én a helyedben nem pacsálnám össze a fejem, ha most jól szétszedte a bőröd a szőkítés. Otthoni kencékkel meg felesleges is nekiállni, mert a természetes hajad lehet, hogy leszívta rendesen, de most sötét festett az alap, az nem fog úgy viselkedni, mint a természetes haj.


Szerintem legjobban akkor jársz, ha addig festeted, amíg nem lesz elfogadható (addig a szépségért szenvedni kell), aztán lenöveszted.


És egy korábban szólónak igaza van, a haj végén több a festék.

17. 800b726b6d (válaszként erre: 11. - 74740b7c7c)
2012. okt. 10. 08:45

Oxy Reload hajfestékeltávolítóval kell megpróbálkozni, ez állítólag kíméletesebb a koktélozásnál, de ha fáj a fejbőröd mindenképp várnod kellene.


[link]

16. 03ed4fbb3b (válaszként erre: 13. - 74740b7c7c)
2012. okt. 10. 08:43
Jobb esetben 1-2 alkalom szerintem, kéne hozzá jó minőségű hajleszívó, de egy jó fodrász tudja mi kell ilyen esetben.
2012. okt. 10. 08:41
Gyere a barkácsoldába!:)
14. bd55e3f068 (válaszként erre: 6. - Corleona)
2012. okt. 10. 08:37
Ezmiezitt? :D
2012. okt. 10. 08:37
És a vörös hajból, mennyi idő után lehet szőke? Mármint kb. hányszor szívják le a hajat?
12. 03ed4fbb3b (válaszként erre: 11. - 74740b7c7c)
2012. okt. 10. 08:34

Feketétől és a vöröstől a legnehezebb megszabadulni, a vöröset nem fogod tudni hamaer kiszedni, mivel a hajszálak eleve tartalmaznak vörös pigmentet, ezek sokkal ragazskodóbbak.

Feketéből szőkét csinálni, s utána barnát, oda profi fodrász kell!

11. 74740b7c7c (válaszként erre: 10. - 800b726b6d)
2012. okt. 10. 08:30

én ezt értem, de miért csak vörösre szívta le az a vacak? Az addig rendben, hogy a hajtöveknél vörös, de a tövénél is az volt.

Most akkor már mindig áttűnik majd a vörös a barnán, vagy többszöri leszivatás után már nem?


Én már nem akarok több szőkítőport a fejemre, mert így is fáj, pedig nem marattuk szét órákig.

2-3 hét múlva mondjuk az előbb említett Garnier color naturals Kiszőkítő megpróbálható?

10. 800b726b6d (válaszként erre: 5. - 74740b7c7c)
2012. okt. 10. 08:24
A festett (főleg fekete) hajat nagyon nehéz leszivatni, az a legmakacsabb, fokozatosan lehet csak.
9. t_marcsi (válaszként erre: 8. - 74740b7c7c)
2012. okt. 10. 08:23
Ha hosszú a hajad, akkor gondolj bele hány réteg fekete festék van a végén. Rövid hajnál teljesen más, hogy mondjuk 8-10 alkalommal volt átkenve a vége is, míg hosszúnál ez a szám esetleg a duplája is lehet. Persze közben kopik is, de azért mégiscsak (nem tudományos alátámasztás amit írok, én így logikázom, mert nekem hasonló szituban naplementeszerűen mindig a vége volt sötétebb, ahol több rétegben volt rajta a festék)...
2012. okt. 10. 08:20

Azért ne mértem, mert volt amikor rövid volt a hajam, rákentem a Garnier color naturals Kiszőkítőt és szinte tejfölfehér lett a hajam. Semmi elégetés, semmi kiszáradás.

Most meg a vörösnél nem szívta tovább a szőkítőpor.

7. t_marcsi (válaszként erre: 6. - Corleona)
2012. okt. 10. 08:19
?
2012. okt. 10. 08:17
Hát ezt nagyon sajnálom,a hormonháztartásodat összezarja ez normális,idő mire helyreáll,legalább fél-1év!dee viszont őrűlj neki hogy nem egy szervedet szippantották ki,ugyanis most a napokban mesélte a barátom,mire felébredt "véletlenül"kiszippant az egyik veséje!A zsírleszivást megoldotta,jó minden erre keresi most a vesét......Na ez Magyarország gyerekek!Ne bízzatok senkiben,semmilyen körülmények közt!De hogy már a Dr.-okba sem lehet?szép napot...
5. 74740b7c7c (válaszként erre: 4. - 9242a6388c)
2012. okt. 10. 08:17
Persze, ez így is van, ezért nem barkácsoltam magamnak, hanem a barátnőmre bíztam. Ő is fodrásznak tanul, anyukája is fodrász, ezért nem értem, hogy miért nem jött be a dolog.
4. 9242a6388c (válaszként erre: 2. - 74740b7c7c)
2012. okt. 10. 08:15

Azt hiszem több fórumot indítottál a hajleszívás ügyben...

Ott kaptál választ, hogy a legjobb szakemberre bízni. Most valami történt a hajaddal, ami miatt nem fogja meg rendesen a festék.

Én a helyedben(bár nem vagyok abban), elmennék egy fodrászhoz, nem itt a hoxán keresnék megoldásokat, hiszen ez már egyszer nem jött be.

Sajnálom, ami a hajaddal történt, ne rontsd tovább a helyzetet!

3. t_marcsi (válaszként erre: 2. - 74740b7c7c)
2012. okt. 10. 08:14
Több lépésben fog menni a barna. Sajnos egy ideig békélj meg a vörössel, és fokozatosan be fogja fogni a barna. Ne kapkodj, és kend állandóan, mert tönkre fog menni a hajad (kihullik, letörik, elég). Egy kicsit bírd ki. Sajnos a fekete ezzel jár. Nagyon makacs, nagyon erős szín, így nehéz megszabadulni tőle.
2012. okt. 10. 08:09

Koromfekete hajam van, évek óta ezt a színt szeretem, de most szerettem volna visszakapni az eredeti hajszínemet.

Barátnőmet rávettem tegnap, (fodrásznak tanul)hogy csináljuk meg a hajam. Rákente ezt a szőkítő trutyit, de csak vöröses színre szívta meg.

Erre rákent egy világosbarna hajfestéket, de olyan vörös lett a hajam, mint ahogy kell.

Volt itthon középbarna hajfestékem, reggel kínomban rákentem. Eredmény: sötétvörös.


Mi a teendő? Pár hét után újabb hajleszívás, vagy mi?!?!?

Nem akarok vörös lenni, középbarna hajat akarok, de más egy sötétebb barnával is megbékélnék, de nem akarok vörös színt!!!


ötletek? (ne vicceljétek el, ez nekem most gond)

Köszi,:)

2012. okt. 10. 08:06
Hajleszívás után, megbolondult a hajam, mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook