Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megbolondult a kutyánk? Mit tegyek? fórum

Megbolondult a kutyánk? Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
33. Miss Poppy (válaszként erre: 28. - Jéghegy)
2014. nov. 10. 10:23

Nem az a bűn..én csak magamból indulhatok ki,amikor elhatároztam,hogy papagájt szeretnék tavasszal,az egész telet azzal töltöttem,hogy mindent,de szó szerint MINDENT elolvastam,hogy megtaláljam a megfelelő fajt,az igényeimnek,lehetőségeimnek,így választottam!

És azt hiszem,így jóval könnyebben kiküszöbölhetők az ilyen félrebotlások,mit amilyet te is "elkövettél"


Ő az első kutya?

32. Jéghegy (válaszként erre: 29. - Miss Poppy)
2014. nov. 10. 10:22

Mondjam, hogy a fajtamentőktől van..

Olyan feltételekkel adnak örökbe, hogy na még! Hát tessék!

2014. nov. 10. 10:21

A férjem és a gyerekeim rengeteget foglalkoztak vele, 2 kutyakiképzőt is elfogyasztottunk.

Nem történt semmi! Elfogadtuk, csak engem fogad el!

De az, hogy a gyerekek pisilni akarták vinni, és mindeközben megharapta őket, nekem sok.

Igen, elutaztam, dolgoznom kell, de egy év együttélés után nem gondoltam, hogy megőrül.

30. kriszta773 (válaszként erre: 24. - Panka78)
2014. nov. 10. 10:19
engem nem is fog :) de nem is tartanék olyan kutyát, amelyik utálja a gyerekeimet és a férjemet, és soha, de soha nem hagytam egyedül egy kutyát kisgyerekkel, akármennyire is bíztam benne és imádta
29. Miss Poppy (válaszként erre: 26. - Jéghegy)
2014. nov. 10. 10:19

Mivel egyfolytában kérdéseket tettél fel kutyaügyben...természetes,hogy ezt gondolja.


Szerintem,azt a kutya nem igazán vette jó néven,hogy otthagytad(mert,gondolom,te vagy a GAZDA a kutyának)és ezért kicsit"megbillent".


De vagy egy fajtamentő egyesületet keresel neki,ott jobban tudják mi a téma az ilyen kutyusokkal,vagy vissza viszed,ahonnan elhoztad!

28. Jéghegy (válaszként erre: 25. - Miss Poppy)
2014. nov. 10. 10:17

Nem lehet mindenki kutyaszakértő!

De örökbeadáskor még az ember fenekébe is belenéznek, családot látogatnak, elbírálnak?!

Akkor nem tudták, hogy ő nem közénk való?! Én nem vagyok profi 'kutyakiképző', ez akkora bűn?!

27. kriszta773 (válaszként erre: 26. - Jéghegy)
2014. nov. 10. 10:16

én nem támadtalak, csak a hülyeséget nem értem. ha 1 éve van nálatok egy kutya, és eddig nem volt probléma vele, akkor a mostani bajt valami konkrét dolog okozhatta. akár az is, hogy te hirtelen eltűntél, ő nem tudhatja, hogy miért és visszajössz-e. talán a férjed és a gyerekeid foglalkozhatnának többet vele, hogy őket is családtagnak érezze, de ha már az elejétől utálja őket, akkor minek fogadtad be?


gyerekek mellé felelősségteljes döntés kellene legyen a kutya választása, megismertetve őket is vele, mielőtt elhozod


azt sem értem, ha eddig minden okés volt, most egy rosszalkodás miatt kidobnád? mit jelent egyáltalán, hogy bántotta a fiúkat?

26. Jéghegy (válaszként erre: 22. - Kriszta773)
2014. nov. 10. 10:14

Képzeld, nem róla van szó!

Látod, ez a gond az emberekkel, hogy ítélkeznek, kutakodnak, majd összeraknak valamit, és a másik fejéhez vágják úgy, hogy azt se tudják mi van!

Segítséget kérsz, de csak bántást kapsz!!

Miért kell másokról a legrosszabbat feltételezni, és támadni?! Jobb így Neked?

25. Miss Poppy (válaszként erre: 23. - 408020f45e)
2014. nov. 10. 10:11

Dehogy alattomos..

Csak nem éppen szakértő kezek közé került!

24. Panka78 (válaszként erre: 22. - Kriszta773)
2014. nov. 10. 10:10
Akkor Téged még nem harapott meg csivava!!
23. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2014. nov. 10. 10:10
Ne haragudj, de én is azt mondom, vissza kell vinni oda, ahonnan hoztad. 1 év alatt, már meg kellett volna tanulnia, hogy itt mindenki szereti és aki az ételt adja, arra ne morogjon. Alattomos kutya, én nem tudnék bízni benne ezek után.
22. kriszta773 (válaszként erre: 16. - Jéghegy)
2014. nov. 10. 10:08
a kiírt fórumtémáid alapján ez az a csivava, akit kábé 2 hónapja fogadtál be, de 1 éve van veletek, és ez a hatalmas fenevad letarolta a lakást, plusz nekitámadt a családnak? :)
21. Miss Poppy (válaszként erre: 18. - Jéghegy)
2014. nov. 10. 10:08

Dee,sajnos azt kell,hogy mondjam,mert ha én elhozok egy problémás kutyát,akkor én azt viszem tovább különféle trénerekhez,stb,akik tudják megfelelően kezelni..

Egy kicsit több utánaolvasás,segített volna!

2014. nov. 10. 10:08

Ami az én meglátásom: férfi mellé, és családba nem való ez a kutyus!

Csak ezt pl. tudni kellett volna a szervezetnek!

19. Jéghegy (válaszként erre: 17. - Jajjj)
2014. nov. 10. 10:06
Ne értelmezzétek félre a 'hála' szót! Nem várok én semmit, de a tőlünk telhető lehető legtöbbet megtettük érte!
18. Jéghegy (válaszként erre: 15. - Miss Poppy)
2014. nov. 10. 10:04

Miért?! Mert a menhelyi nagyokosok azt mondták, hogy majd szeretettel orvosolható minden, nem lesz gond!!

Nehogy már én legyek a hibás!!

17. jajjj (válaszként erre: 12. - Jéghegy)
2014. nov. 10. 10:03
Szerintem a kutya nem gonosz, és nem rossz, és nem hálátlan. Nem tudja elmondani neked, hogy mi a baja, de valami baja biztos van. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem magától lett ilyen, emberek tehetnek róla. Ez nem azt jelenti, hogy veszélynek kéne kitenned a családodat, a kutyát a lehető leghamarabb el kell távolítanod tőlük, hozzáértő emberekhez kell kerülnie, akiknek van tapasztalata, mit kell ilyenkor tennie, nem pedig olyanokat mond, hogy "ez a hála?".
16. Jéghegy (válaszként erre: 14. - Kriszta773)
2014. nov. 10. 10:02
Mikor aggódjak, mikor nem bántotta őket!?
2014. nov. 10. 10:01

Nem a figyelmen múlik,hanem egész máson.....

Ha tudtad,hogy problémás,miért hoztad el,ráadásul,gyerekhez,úgy,hogy nulla hozzáértés van?

14. kriszta773 (válaszként erre: 9. - Jéghegy)
2014. nov. 10. 10:01
ez megint valami unatkozó mese? persze, 1 éve van nálatok, és most kezdesz aggódni, hogy jaj a gyerekek, meg mit képzel magáról
2014. nov. 10. 10:00
Eddig soha nem bántott senkit, bár más kutyákkal agresszív. (valószínűleg félelmében)
2014. nov. 10. 09:58

Igen, tudtam, hogy félős, hogy sok türelem kell majd hozzá.

Mondták, hogy fél a pasiktól, de ne aggódjak, orvosolható.

A világon nincs annyi figyelem, amit a fiúk ráfordítottak, de menthetetlen.. (a történtek után sajnos így látom)

11. Miss Poppy (válaszként erre: 9. - Jéghegy)
2014. nov. 10. 09:53
Tisztában voltatok,a kutya előéletét illetően?
2014. nov. 10. 09:51

Egy kutyának kutya kötelessége elfogadnia a család összes tagját! Mi az, hogy gyerekeket bánt?!?! Nem kell, hogy harapjon, bőven elég, ha morog!

A család az első!!

9. Jéghegy (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2014. nov. 10. 09:48

Nem szó szerint értettem a hálát! ;-)


Ok. kutyapszihológus, de lakásban tartott kutya, addig mit csináljak a gyerekeimmel?!

Du. egyedül vannak itthon..

2014. nov. 10. 09:46

Én mindig azt hittem, hogy ezt nem fogja megtenni. A párom türeles, de az első mondata az volt, hogy 'takarítsd el innen', 'nehogy már egy kutya morogjon rám a saját otthonomba, bántsa a gyerekeinket'

Most nyugodtabb a kutya, de mégjobban 'utálja' a családot!!

Ez nem fog változni, igaz?

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2014. nov. 10. 09:43
Nem hálát kell várni, biztos sok bántás érte férfi embertől, a másik, hogy az állatok is más-más jellemmel rendelkeznek.
6. Nívea (válaszként erre: 3. - Jéghegy)
2014. nov. 10. 09:42
Vannak kutyapszichológusok, meg kiképzők, szakemberek, akik ilyen esetekkel foglalkoznak. Szerintem érdemes lenne megpróbálni. Aztán ha így sem működik, akkor meg kell válni tőle :(
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Jéghegy)
2014. nov. 10. 09:41

Vidd vissza, ahonnét hoztad. A gyerekeid az elsők. Aki adta, kellett volna tudnia, hogy milyen a jelleme.


Nekem is rengeteg problémám volt a menhelyi kutyával, Csak ő borzalmas kedves állat volt, viszont hónapokig kúszott a hasán a félelemtől, a szívem szakadt meg miatta, mennyi bántás érhette.

2014. nov. 10. 09:40

1 éve van nálunk, mindenki igyekezett a kedvébe járni, a gyerekek nem kicsik, hímestojásként bántak vele. Ez a 'hála'?!

Igen, elutaztam, de a kutya családtag, olyan nincs, hogy ezt megengedje magának. Amúgy meg van egy életünk, olyan nincs, hogy a kutya körül forog minden!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook