Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meg akarok világosodni, nem szeretnék többet megszületni. fórum

Meg akarok világosodni, nem szeretnék többet megszületni. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 61. - 520fd18552)
2023. júl. 3. 19:59

Lehet kötődni egy gyufásdobozhoz is, nem magukon a tárgyakon van a hangsúly, hanem az azokhoz fűződő viszonyról.

Ugyanúgy elvonulhat valaki, ha az elméje folyton kattog és a nagyváros forgatagában is lehet spirituális életet élni.

Ezek nem törvényszerűségek, főleg a mai korban nem, amikor minden a feje tetején áll gyakorlatilag.

63. Myra
2023. júl. 1. 08:36
Furcsa , hogy ilyesmivel foglalkozol.
62. 520fd18552 (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 30. 23:38
Az egyediséged borítékolva van születésedtől kezdve, de ezt sokan nem ismerik fel. Nem attól leszel egyedi, hogy zöldre fested a hajad és rózsaszín zokniba jársz, hanem mert egyedinek születtél! Nem kell tenni érte, csak felismerni hogy mindenki különleges, egyedi, még te is! De ha nem hiszi el valaki, meg lehet nézni a világ sokszínűségét. Milyen szép a magyar nyelv: sokszínű, sok szín.
61. 520fd18552 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 30. 23:32

A pénz az egy hatalmas akadály, de nem azért mert rossz, hanem mert minden anyagi dolog, vágy, félelem és birtoklás ehhez köthető. Mondhatjuk úgy is, hogy egy egó-booster, ettől érzi magát valaki valakinek. Ha ez nincs, vagy akár semmi sincs, akkor hogyan definiálná magát? Hiszen akkor a csendbe, az ürességbe, a semmibe kellene néznie és ettől az egó iszonyodik. Onnantól kezdve sehogy se tudja magát definiálni, keresztre van feszítve. Hogy ő senki és semmi, az kizárt dolog! Ha nincs pénze, hivatása, hírneve, sikerei, akkor nincs mivel azonosítania magát és szó szerint vagy átvitt értelemben belehal.


A pénz az ember ösztöneire hat, az ösztönök pedig a létfenntartásért felelnek, tehát amíg az ember fent akarja tartani magát (életösztön, létszomj), addig megfogja határozni az életét és bármire képes lesz érte. Ezért tudják fenntartani a rendszert, mert tudják hogy a pénz mozgat mindent, ez viszont kötődik az ember ösztöntermészetéhez, létéhez, életben maradásához.


(Megint csak a létszomj és a halálfélelem.)


Lehet hogy hasznos eszköz, de rendkívüli kötőerő.


Aki meg akar szabadulni, annak minden kötőerőtől meg kell tudni szabadulni, ez viszont az ő egyedüli döntése és felelőssége.


Pontosítva, a tudatával kell minden fölé emelkednie, meghaladni a fizikai világ, a test és az egó szintjét.

60. 520fd18552 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 30. 23:13
Van egy pont ahol abba lehet hagyni, utána már komolyabb következményekkel jár. Például egy szerzetesi fogadalom megszegése már karmikus következményeket von maga után. Azt is kihangsúlyozzák a tanítók, hogy az élet nem lesz ettől könnyebb, sok esetben árral szemben kell haladni, mert ez az egók világa és ha te ki akarsz jutni innen a belső úton, akkor árral szemben kell haladnod. Az első legfontosabb, hogy valahogy függetleníteni kell magad a környezeted véleményétől, elvárásaitól, ami nagyon nehéz. A másoknak való megfelelés egy súlyos akadály. Ha belegondolsz, nagyon sok mindent ez éltet, mert az egó mindig kívülről várja a megváltást, ettől érzi többnek magát, hogy minél több mindent bezsebelhet. Szerezni tud, adni és elengedni nem. A másik dolog, hogy aki a megvilágosodás útjára lép, annak megnehezülnek a dolgok, mert nem csak hogy árral szemben kell haladnia, de kapja azokat a karmikus leckéket, amiket a fejlődése érdekében le kell dolgoznia. Nem kényszerítheti erre senki, de ha elegendő erőt érez magában és vonzza, akkor ösztönösen is ezt az utat fogja járni. Megküzd vele, de ez inkább belső harc és nem külső.
2023. jún. 30. 17:43

Semmi garancia nincs rá, hogy újra megszületsz, vagy ha mégis, az rossz lesz. Vagy jó, az is igaz.

Nem értem miert kellene foglalkozni az esetleges újjászületésel, vagy a halál utáni lettél/nem léttel. Carpe diem.

58. fb66464215 (válaszként erre: 40. - 55Judit)
2023. jún. 30. 12:04

Nagyon sokat számít a meditáció és a lelki béke megtalálása. Igaz a mondás, ha békében vagyunk önmagunkkal, békében vagyunk a világgal.


Van ismerősöm, aki jár Tibetbe, többször szentté avatták.


Legelső és egyben a legfontosabb ahhoz hogy megvilágosodjon valaki, az Ego elengedése.

2023. jún. 30. 11:31
Sosem zavart. Nem arról írtam, hogy gyújtottál-e már fel kölyökmacskát, vagy láttál-e már újszülöttet, amit belülről kapargatta a mikrohullámú sütő üvegablakát.
2023. jún. 30. 11:21
Az egész oldal arról szól, hogy egyesek feldobnak egy témát, aztán akit érdekel, az beszélget róla. Ha ez téged ennyire zavar, miért vagy itt? Értem, hogy nem kedveled az anonimitást, mert néhányan visszaélnek vele. De szükség volt rá, mert Hoxa ezzel érte el, hogy egy-egy új kérdés miatt ne hozzanak létre új regisztrációt az emberek. Akár naponta is. Ha ez neked elfogadhatatlan, léteznek olyan fórumok, ahol nincs ilyen lehetőség.
55. 71ddaa07fa (válaszként erre: 52. - Főnix3)
2023. jún. 30. 11:15

El kell keserítselek ezt én sem gondoltam komolyan. Csak valamelyik fórumban, feljött témaként a segédeszköz, hát gondoltam felteszem ezt a kérdést.

De igazán nem érdekel ki, mit használ, vagy nem, illetve közöm sincsen hozzá.

Ugyanakkor azt hiszem, hogy többen használnak vibrátort, mint akik már újjászülettek, vagy feltámadtak.

53. tumbo2 (válaszként erre: 40. - 55Judit)
2023. jún. 30. 11:10
jó,hogy nem kellett dolgozniuk.
2023. jún. 30. 11:10
Szerintem meg nem volt hülyeség. Név nélkül lehetett szavazni, az eredmény számomra meglepő.
52. Főnix3 (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 30. 11:09

Ohh, ez az én területem. :P

Erre régebben szavaztam is!

A hülyeség, hogy sokan azért viszolyognak tőle, mert nem próbálták még ki. Nem világosodtak még meg. :D

2023. jún. 30. 11:05

Erre sokkal, de sokkal hasznosabb egy napló, vagy egy klub!

Ott olyanokkal tudsz beszélgetni, akik hasonlóak hozzád, és nem kapsz sértéseket!

Az ilyen egyszerű ember, mint én, nem fogja ezt soha megérteni, mert igyekszem a mában élni,a jelenben. Minden napomat szépen, boldogan megélni. Minél több csodát belevinni a hétköznapokba. Kitudja mennyi van még hátra, kiélvezem!

2023. jún. 30. 11:02

[link]


Ez nem hülyeség amit te kiírtál, ugye?


Megvilágosodni akar valaki: hülyeség.

2023. jún. 30. 11:00
Vagyok a nick nevem, most boldog vagy???
2023. jún. 30. 10:54
Megjegyzem mellesleg, hogy a vallomásokhoz való hozzászólás lehetőség, és nem volt ez mindig így. Nem kötelező se neked, se másoknak hozzászólni.
2023. jún. 30. 10:51
Első lépés a megvilágosodás felé az elfogadás. Nem bosszankodunk senkin és semmin. Nem keveredünk vitába. A negatív érzelmeket kiiktatjuk az életünkből. legelőször ezeket kell elsajátítani. Nyugi van. Ehhez is segítségül hívható a rendszeres meditálás.
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Főnix3)
2023. jún. 30. 10:51

Sértegetnek és egyszer merek rá reagálni, túlreagálom.


"Mert eljött Keresztelő János, kenyeret nem eszik, bort nem iszik, s azt beszélitek róla, hogy ördöge van.

Eljött az Emberfia, eszik és iszik, s azt mondjátok rá, lám, milyen falánk, iszákos ember, a vámosok és a bűnösök barátja."

2023. jún. 30. 10:48
Nem reagálod ez túl kissé?
2023. jún. 30. 10:47

Egyetértek.

Szerintem ezért nyitják meg vallomásnak. Figyelem felkeltés és provokáció. Ha valóban akkora lenne a hitük, legalább Nick névvel tennék, beszélgetés formájában. De akkor nem lehet sokszor gusztustalanul válaszolni, nem igaz?

Fele ennyi baromság nem lenne, ha nem tennék ezt lehetővé. Így egy anonim vallomás mögé lehet bújni és rejtőzve pattogni.

Tisztelettel a kivételnek!

43. 55Judit (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 30. 10:43
Ó, nem emlékszem arra én már. Akkoriban volt ez sok éve, mikor elkezdtem a meditáció hatásai iránt érdeklődni.
2023. jún. 30. 10:41

Ez a mindenáron az eredetiségre való törekvés is a jelenlegi világ szimptómája.

Az megvan, hogy éppen attól szeretnék szabadulni, amit te számon kérsz rajtam?!

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - 55Judit)
2023. jún. 30. 10:33
Hol olvastad?
40. 55Judit (válaszként erre: 10. - Fb66464215)
2023. jún. 30. 10:32
Én azt olvastam egyszer, hogy a megvilágosodás csak néhánby tibeti lámának sikerült eddig. Ők meditálással töltötték az egész életüket.
2023. jún. 30. 10:17

Köszönöm szépen, kedves Tőled ez a hozzászólás!

Béke!

38. tumbo2 (válaszként erre: 30. - 520fd18552)
2023. jún. 30. 08:37
imádkozni ugyan nem tudok,de azt hittem megbolondulok.igaz az éjjeli 12 órás műszakban senki nem tudott.
37. Ágio8405 (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 30. 07:57
Ha rám írsz priviben elmesélem.
36. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - 71ddaa07fa)
2023. jún. 30. 07:22
Nem gondolod, hogy neveletlenség kéretlenül hülyeségnek titulálni más hitét, vagy az ahhoz kapcsolódó fórumot? Természetesen lehet ez a véleményed, de rendkívül destruktív és demoralizáló csak azért hozzászólások sorát írni egy témához, hogy mert bár nem vagy érintett benne, de nem értesz egyet vele. Próbáld meg az energiáidat olyan dolgok felé fordítani, ami pozitív számodra. Ezzel magadnak és a világnak szívességet teszel.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Ágio8405)
2023. jún. 30. 04:52

Az Önkutatás, amiről nyílt már itt fórum az egyik leggyorsabb módszer.

Elmeséled? Minden ilyesmi érdekel!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook