Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Medrol okozta vizesedésre tudtok valamit? fórum

Medrol okozta vizesedésre tudtok valamit? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. aug. 30. 14:28

6 hónapos Medrol kúrát kezdtem, tüdőm állapota miatt (fibrózis, kötegezettség, beszűrődés), 32 mg-gal 1 hónapig, havonta kontroll, és adag csökkentés, a mennyiségét nem tudom.

Van-e köztetek, akinek hasonló problémája van. Rettegtem a szedése előtt, nagyon féltem a mellékhatásoktól, igaz most is félek. Meglévő REFLUX, és hasnyálmirigy gyulladásom is van, autoimmunbeteg vagyok. A gyomrom és afölötti rész még jobban fáj most már éjjel-nappal a savlekötő szedése mellett is. Szeretnék tapasztalatot cserélni, a választ megköszönöm.

35. t.Ili
2010. aug. 17. 08:13

Sziasztok!

Én nem medrolt,hanem prednisolont szedek.

Viszont már 4 éve!

Annak idején 2 szemmel indultunk az 5 mg-ből.Arról volt szó,hogy csak 3 hétig kell szednem.

Idén január óta már sikerült napi fél szemre csökkentenem.Kb.egy hónapja,teljesen el akartam hagyni.már négy napja nem szedtem,amikor a jobb lábam hitelen a duplájára dagadt.

Az orvos azt mondta,hogy nem szabad ilyen hirtelen abbahagyni.Most másnaponta veszek be egy felet.A vizesedés továbbra is fenn áll,nemcsak a lábamba,hanem testszerte.Szinte érzem a bizsergést,ahogy terjed,és feszül a bőröm.Ha sokat ülök,bedagad a lábam ,de éjjel lelohad.Néha veszek ki a fagyasztóból cseresznyét,az kicsit segít,vagy petrezselymet rágcsálok.Nehezemre esik még megmozdulni is,nemhogy dolgozni.

Talán október végére sikerül elhagyni a steroidot.

Mégis félek,mi lesz?

Se vele,se nélküle!

2010. aug. 7. 19:20

Sziasztok!

Én izületi fájdalomra,autoimmunra szedem a medrolt,újra...:(

Hálisten semmilyen álltalatok leirt mellékhatást nem érzek most sem és nem is vizesedek tőle..sőőttt..ennyit életemben nem pisiltem mint mióta szedem..

Amit most mégis tapasztaltam egy hirtelen jött hüvelyi szárazság,kellemetlen gyulladt érzés.Nem tudom mihez kötni,se partnerváltás,se fertőzés lehetőség.

Lehetséges,hogy ez is ettől van,valami mellékhatásként??

Tapasztalta valaki ezt közületek??

Köszönöm a válaszokat.

2010. júl. 6. 17:06
Szia akkor téged jol fel tuningoltak ezekkel a fránya gyógyszerekkel.Egyik rosszabb mint a másik.Azóta rendbe jötttél már? Nekem most csökkentették a Medrólt ,másnaponta felet szedek napi 1x az-az 8 mg-ot.Sajnos szépen ivelek felfelé a kilókkal pedig nem szeretnék visszahizni ,de olyan jo az étvágyam,nehéz ellenálni.Igy aztán növögetek,de még nem gáz ,de ha igy haladok az lesz!Höhullám engem is sanyargat nem tudom mihez kötni mert a legváratlanabb időben jön,ugyérzem elégek.egy -két napja látom,hogy a bokám jobban bedagad az átlagosnál,pedig ez nem volt jellemző.Ugy látszik mindig jön valami hozzá!Remélem tovább csökentik a Medrólt és eltünnek ezek a mellékhatások.De hogy mikor? sajna nem tudom!Kivánom,hogy valósuljon meg az álmod,legyél egészséges!
2010. júl. 2. 19:28

Sziasztok!


Én tavaly szeptembertől kezdtem el szedni Medrolt mivel tüdő- és mellhártyagyulladásom lett és mellüregi folyadék mind ez 4 nap alatt:S Az egész jobb tüdőm be volt gyulladva levegőt alig tudtam venni így '6mg Medrolt kaptam, napi 3 iv injekciót(gyulladáscsökkentőt), fájdalomcsillapítókat, antibiotikumokat(2000mg/nap.

Ezeket szeptembertől decemberig szedtem, kb 20kg-ot híztam, hőhullámaim voltak, pattanásaim, folyamatosan ideges voltam néha meg kába azt sem tudtam hol vagyok, szétszakadt a bőröm (stria).

Legjobban lelkileg viselt meg ez az egész mert 1 évet ki kellett hagynom a suliból, sehova nem mehettem hogy el ne kapjak valamit, és persze a hízás. Azóta már enyhültek a panaszok de még most is vizesedem a felesleg még mindig van rajtam :( ráadásul most voltam vissza kontrollon és újra kell szednem antibiotikumot meg aflamint ami mellett vízhajtóz nem szedhetek! Lelkileg tönkre tudja tenni az embert egy betegség és egy gyógyszer (3 orvostól kértük ki a véleményt mire beleegyeztem hogy medrolt szedek muszáj volt) még minidig várok hogy megerősödjek annyira hogy sportolhassak és végre lefogyjak...

Remélem hamarosan sikerülni fog. Ötleteket írhattok hogy kinek hogy sikerült én már fél éve nem szedem a gyógyszert, de nem sok minden változott egyedül talán az arcom lett vékonyabb.

20 éves vagyok :(

2010. jún. 24. 11:34
Szia Milédy! Gratula az eredményhez. Dolgozom bizony és egész jól érzem magam, azt gondolom sokat számít az akarat,azzal nekem meg nincs baj:) , tudod a skorpiók már csak ilyenek. A vizesedésre én is a Furont szedem káliummal, amikor elkezdődött ez az egész a gyomromig vizes voltam két hétig vízhajtóztak a kórházban napi 4-6 szem furoszenmiddel, alig éltem, de használt. Jobbulást Mindenkinek!
2010. jún. 22. 16:36
Képzeljétek el a májeredményem a lehető legjobb! szinte alig magasabb a jo értéknél. A multhónapban 12 csillag volt a labor eredményemen most csak 6. Mindenkinek ezt kivánom,hogy javulás álljon be az egészsége területén! Sziasztok
29. Milédy (válaszként erre: 28. - Szimba)
2010. jún. 20. 09:39
Szia! Ha szabad rá válaszolnom,csak a vizhajtó segithet,ami leviszi a vizesedést.Azt pedig komolyan kell venni,mert képes feltelni a hasüreg a sziv a tüdő,és kérlek nem ilyesztegetni akarlak,nem ez a szándékom,csupán segiteni szeretnék.Persze ez mindig attól függ,hogy kinek mi a betegsége,az mennyire súlyos,milyen gyógyszereket kell még szedni.De feététlen orvosi ellenőrzés melett kell vizhajtót szedni.Én december óta szedem a Spiront azt 2x naponta,és a Furont másnaponta + 1 Kálium.Mielőtt elkezdtem volna feltelt a tüdö is mert eléggé fulladtam,de mióta szedem nincs ilyen jellegü problémám.Ha elmész orvoshoz,ahova jársz biztos felirja neked ha indokolt!Szép és vidám vasárnapot neked!
28. szimba (válaszként erre: 3. - Kistigris25)
2010. jún. 18. 19:16

sajnos az arcom nekem is nagyon csúnya volt, hiába voltam vékony. a lábam is vizesedett, az orvosok meg nem is törődtek vele :(

sajnos nem tudok jó módszert, de engem is érdekelne, mert az egyik lábam még most is vizes néha

27. Milédy (válaszként erre: 26. - SKORPIÓ68)
2010. jún. 18. 18:37
Szia !Sajnos ez egy olyan dolog,hogy mindig jön hozzá valami,pl.most a derekam valamitől beállt,és ugy megyek mint egy öreganyó.Persze a kezem ma is levertem ,takaritottam és beütöttem,aztán egyből olyab mintha befestettem volna olyan kék.Te még aktivan dolgozol?És hogy áll az egészséged mehetsz dolgozni?Sajnálom ,hogy igy jártál a fogaddal,ez azért is kellemetlen mert valóban nem kevés a pénz amit rá kell forditani.De bizzunk benne,hogy lesz valami megoldás és megint lesz fogad.Én jövöhéten megyek B.pestre kontrollra ezt minden hónapban megkell ejtenem,izgulok kicsit milyen lesz az eredményem.Az utolsó terheléses vizsg.és vérvétel eredményt viszek és igy most ugy nézki ,hogy rákerülök a várólistára.De él az én Istenem és hiszem,hogy elkezdte már a gyogyulást a testemben.Minden jot kivánok neked .Szép estét!
2010. jún. 17. 21:32
Szia Milédy! Nem vágtam , legyantáztuk a lányommal:)) December óta szeded, te jó ég! Én is szedek még mellé egy pár bogyót, ja azt nem is írtam neked, képzeld el egy hete kb leesett a fogkoronám előlről, most úgy nézek ki, mint nagyanyám:) sajnos nem állunk jól anyagilag fogalmam sincs miből kéne megcsináltatni, épp ma adtam fel az OEPnek egy kérvényt hátha legalább a felét kifizetnék, nem tudom, de nem vesztek vele semmit , ha megpróbálom.Kitartás!!
25. Milédy (válaszként erre: 24. - SKORPIÓ68)
2010. jún. 15. 20:53
Szia köszönöm a válaszod nagyon kedves vagy! Akkor a telihold dolog engem elkerült egyenlőre,az arcom nekem is sajnos szörös,de kérlek ne hogy levágd mert akkor nagyobb és erősebb lesz!.Azt mondták,hogy ha a medrólt abbahagyjuk ez is megszünik.Én december óta szedem de már abbahagynám szivesen,mert napi 8 féle gyogyszert szedek szinte már regeliznem sem kellene.Tudod nálam sajnos van egy olyan gond is ami miatt lekelett százalékolni,a garatomtól a gyomromig van olyan ér mint a viszér,és ha emelek vagy ha rosszul hajolok,akkor ez megpattanhat,és mire korházba érnék talán !!!!!! A máj az csak másodlagos de attól van minden. szép estét neked!
2010. jún. 15. 16:40
Szia Milédy! A holdvilág arc? :)) olyan kerek lett a fejem , mint a telihold, de nem csak a fejem, lassan úgy nézek ki mint egy testépítő.A szőrösödés is jelentkezett nálam is, főleg az arcomon.Épp ma akarom a lányomat rábeszélni, hogy kezdjen vele vmit, mert, ha nem hát lassan borotválkoznom kell:)), szörnyű!! A bőrérzékenységet nem vettem észre, viszont van még más, a hajhullás, most még van miből és remélem már nem sokáig kell szednem a medrolt, mert különben kihull az összes.Sajnálom, hogy le kellett százalékoltatnod magad, nem is tudom, hogy tudnám elviselni, hogy nem dolgozhatok, ez a három hónap is borzasztó volt munka nélkül.
23. Milédy (válaszként erre: 22. - SKORPIÓ68)
2010. jún. 15. 12:39
Sziasztok! látom amiben én szenvedek nem sok embernél van jelen,aminek örülök.Azért gondolom mert még senki nem irt! A medróltól idönként nekem is remeg a kezem,fáradékonyabb vagyok .Áruld el légyszives milyen az a holdvilág arc? Az én arcom is kerek kicsit olyan mint a hörcsögnek mikor tele van a szája. Kivánok neked sok kitartász és tényleg jo lenne ha sikerülne,hogy nem kell leszázalékoltatni magad.Sajnos én nem usztam meg! Ez van.
2010. jún. 14. 16:56
Helló Mindenkinek! Ez év áprilisában súlyos, extrém fehérjeürítésem volt /jó:0.01-0.15 enyém:14.7/,szörnyen vizes voltam, ez volt az egyetlen tünet. Megállapították, hogy nephrosis syndromám van, 48 mg medrollal kezdtem ápr. 20.-án, fokozatosan veszik le az adagot, a fehérjeürítésem teljesen megszünt.A mellékhatások? szörnyű , az elején az agyamra is kihatott a gyógyszer volt hogy nem találtam a szavakat , nem mertem otthonról kimozdulni,a felszedett kilók, a "holdvilág" arc, a szörnyű éhségérzet, a sok gyomorsav, a remegés,a magas vérnyomás.Az elején a vizesedéstől voltam 69 kg /a rendes súlyom kb 56 kg/ ami a két intenzív vízhajtás után le is ment/ most a medroltól vagyok 65 kg, hát ez van, annak is örülök, hogy nemsokára mehetek dolgozni, hiszen a kórházból úgy engedtek haza, hogy le kell százalékoltatni magam, de nem adtam fel és mindenkinek kitartást és erőt kívánok!!!!
21. Night Angel (válaszként erre: 3. - Kistigris25)
2010. jún. 11. 16:18
Ha házi gyógymódokra gondolsz, nagyon jó vízhajtó a retek és a petrezselyem tea.
20. Milédy (válaszként erre: 1. - Kistigris25)
2010. jún. 11. 15:51
Sziasztok ez év januárjában diagnosztizáltak autoimmun májciirrhosis.Medrolt ,Huma-pronol,legalon,Spiron,Pantacid,Furon,Kálium,Májtransplantácio előtt állok.Miota ezeket a gyógyszereket szedem jol vagyok,igaz már munkahelyen nem dolgozhatom,de idehaza is van elég munka.Az arcomon indult el a szörösödés ,de szerencsére szőke igy nem olyan vészes.A börömet ha kicsit megütöm ,akkor egyböl véraláfutásos lesz,vagy vérzik,azt mondták ez a a medrol-tól van.22 két kg-ot fogytam a szedése előtt,most pedig már 5 kg felvettem,olyan az étvágyam,ha nem látnám még a vasszeget is megenném.Fel a fejjel,kitartás akinek ilyen jellegü betegsége van,vagy bármilyen,mindenből van kiut ebből is lesz,akinek ugyanez a betegsége irjon jo?
19. Beathryche (válaszként erre: 18. - Majlatmag)
2010. jan. 25. 10:41

Szia Majlatmag!

Amit tapasztaltál azért lehetett, mert nálad a vizesedés, puffadás nyilván az alapbetegséged tünetei voltak. A szteroid pedig pillanatok alatt helyrevágja az embert, megszünteti a tüneteket, panaszokat. Amivel tehát találkoztál, az a medrol azonnali hatása. A többi pedig a mellékhatás :), ami valóban hosszabb távú szedésnél jön elő.

2010. jan. 23. 11:01
Sziasztok! Én nem tapasztaltam a Medrol szedésnél amit Ti írtok! Egy hete derült ki hogy COPD nevű (krónikus obstruktív ) tüdőbetegségem van amire egy Medrol kúrát is előírtak a gyógyszeres beszippantó pipák használatán kívül is. Négy napig napi 32 mg-ot, aztán 4 napig 24 mg-ot, majd ismét 4 napig 16 mg-ot végül 4 nap 8 mg szedéssel fejezem be. Nincsenek a Medrollal tapasztalataim mert még sose szedtem, de mióta igen, azóta azt tapasztalom, hogy az eddigi vizesedésem és felpuffadásom úgy eltűnt, mint ha a szél fújta volna el! Sokkal jobban érzem magamat azóta, szabályszerűen annyival könnyebben, mint ha fogytam volna legalább 5 kg-t!Lehet hogy az a mellékhatása, amiről Ti írtok, csak hosszabb szedés után alakul ki? Írjatok, ha van valami ötlete valakinek! Sziasztok és előre is köszi, majlatmag
2009. jún. 29. 17:01

Sziasztok!


Én is szedtem Medrolt a pajzsmirigy műtétem után.

Elég nagy adaggal kezdték, majd még kb. 1 hónapig kellett volna szednem. A holdvilág kép miatt gyorsan csökkentettem.

kb. 2 hónap kellett, hogy elmúljon.

16. whitehill (válaszként erre: 15. - Beathryche)
2009. jún. 23. 16:45

Igen, a te betegségedre biztosan jó, de az a baj, hogy agyba főbe ezt adják az orvosok mindenre. Nekem pl nem ezt kellett volna adni, de mivel nincs más, így ezt nyomatták belém.

Mellesleg az ízével is csinálhatnának valamit, mert iszonyatos!!!! >:(

15. Beathryche (válaszként erre: 12. - Whitehill)
2009. jún. 23. 10:43

Sziasztok. Sajnos én is a medrolosok táborába tartozok, már jó 4 éve. Whitehill hozzászólására reagálnék, arra, hogy semmire sem jó, csak elnyomja a szervezetet. Épp ez a lényege. Autoimmun betegségem van, azaz az immunrendszerem támadja a saját szervezetemet. Nem gyógyítható, nem visszafordítható, szinten tartható. Medrollal többek között. Valóban csak annyit csinál, hogy lenyomja a szervezetet, ergo az immunrendszer kevésbbé, és lassabban tudja azt tönkretenni. Vannak nem szteroidtartalmú immunszupresszánsok is, de közel sem olyan hatékonyak. Igen mélyen beleástam magam a témába amikor kiderült a betegésem és azt kell, hogy mondjam, hogy bár tényleg rengeteg ijesztő mellékhatása van a szteroidnak, de a világon mindenütt ezt alkalmazzák az autoimmun betegségek kezeléseként.

A vizesedésről pedig: valóban, vízhajtóval kezelhető, csak akkor mindig +1 szem káliumot kell szedni aznap (szteroid mellé egyébként is kell általában), de ez az arcon sajnos nem segít. Azzal a legtöbb amit tehet az ember, hogy megbarátkozik :(

14. Vimari (válaszként erre: 12. - Whitehill)
2009. jún. 23. 10:01

Sajnos muszály életveszélyesesn le csökkent a trombociám 160.000 és 44.000 a normális nekem 1100 volt szinte 0 lett ezt én nem tudnám sajnos semmivel potólni.Ez veszélyes vérzékenységet.Belső vérzést, anyvérzést okozhat/tott/ volna.Már csökkentik és remélem nem nem kell sokáig szednem.Nagyon gyógyszer ellenes vagyok eddig semmit nemszedtem.

Köszi azért a tanácsot.


Maya

2009. jún. 22. 17:00
Ja és gyomorvédőt kellett szednem mellé, mert azt is tönkre teszi.
2009. jún. 22. 16:59

Én is szedtem medrolt, de a vesémre. Már nem szedem, mert önkényesen leépítettem egy másik orvos felügyelete alatt, aki azt mondta ne szedjem, csak mérgezem magam. A kórházban azt hiszik még mindíg szedem :P Ő bajuk. Nekem is iszonyatosan felpuffad az arcom, de kaptam vízhajtót, viszont azt kell mondjam, nem fog lemenni semmitől :( Ez egy mellékhatása és nem segít semmit, sőt, ha abbahagyod, még egy jó ideig úgy is maradsz. 40 mg? Nagyon sok! Képzelem hogy nézhetsz ki, te szegény :(

A szteroidok átka, hogy annyi ideig marad a szervezetben, amíg szedted és csak utána mondhatod tisztának magadat. Ha egy évig szedted, egy éven át ürül ki. Fokozatosan fog lemenni az arcod, de aztán minden visszatér a rendes kerékvágásba.

De nagyon kell ez neked? Én nem szedném, mert semmire se jó. Csak elnyomja a szervezeted természetes védekezését. Azt hiteti el, hogy nem kell figyelnie a hibákra és a májadat tönkre teszi :( Szerintem a vesét is...

11. Vimari
2009. jún. 22. 16:31

Sziasztok!

Sajnálattal látom túl sok ITP beteg van.

Jelentkezem sajnos a cspathoz bár csak más jellegű lenne a közösség témánk, de ez van.

1100 ezer volt a cicám május végén.Véletlen derűlt ki egy vérképből.Azonnal kórház.9 napig kaptam a Medrólt, infúzióban.Azután gyógyszer jelenleg is két hetente megyek kontrolra már csökknetik a gyogyit.Jelenleg 218.A fejem már mekem is akkora akár egy telihold.A másik ami nagyon kellemetlen mimdig úgy érzem a gyomrom vagy a májam nem tudom melyik de az az érzésem mintha állandóan tele zabáltam volna magam. Ide is lehet vizesedni vagy fel fujódni?Ezzel ha van valakinek tapasztalata.Estére már olyan vagyok akér egy 5 hónapos kismama.


Köszi szurkolok és is mindenkinek a cica számaiért kérlek ti is nekem.


Sziasztok

Maya

10. esztie (válaszként erre: 9. - Agis)
2009. máj. 14. 15:25

Szia, köszi a választ, azóta már megoldódott szerencsére :)

Összesen 1 hónapig kellett szednem az adag csökkentésével együtt.

Úgy hatott, ahogy kellett, azóta jók az eredményim és semmi mellékhatása nem volt.

Csak annyi, h nem kívántam enni semmit, de ennek csak külön örültem.

E.

9. agis
2009. febr. 18. 17:15
A Medrol elég erős steroid, ha nem lépcsőzetesen kezded a kúrát hamarabb lesz "holdfénykép" arcod, ha nagy adagban szeded, hosszabb ideig megmarad. Furon-t lehetne rá szedni (vízhajtó) de alapjáraton nem biztos, hogy segít, inkább azt javaslom, türelem. Én is voltam 62 kg sterodikúra után, most mégis 45 vagyok.
8. esztie (válaszként erre: 6. - Kistigris25)
2009. febr. 18. 15:27

Szia, írnál pár sort a betegséged lefolyásáról? nálam nemrég diagnosztizálták, nekem egyelőre elmúltak MAGÁTÓL az ízületi problémák, egyelőre még semmit nem szedtem, de most kezdenék neki a Medrol-kúrának, mert egyre lejjebb megy a trombocitaszám.

Érdekelne minden tapasztalat.

Előre is köszönöm.

Eszti

7. Icus (válaszként erre: 6. - Kistigris25)
2008. júl. 10. 04:56
Igen a spárga is vizelethajtó, csak olya "fúra szagút" pisilsz tőle:)) A csalántea, a pásztortáska is vizelethajtó. De, ha elmész egy természetgyógyászati vagy gyógynövény boltba, ott ajánlanak neked valami jót:)) Természetesen ha az eladó érti a szakmáját és nem csak ott van a fizetésért:(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook