Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ödéma, vizesedés. fórum

Ödéma, vizesedés. (beszélgetős fórum)


2015. márc. 13. 17:18
Nekem sajnos ugyan ez a problémám. Voltam vérvételen,de semmi bajom. Nem értem reggel miért kelek fel bedagadt arcal és végtagokkal. Mit tegyek? 1 óra múlva elmúlik,de a szemem alatt elég csúnya ödéma marad egész nap. Ha tudtok a szem alatti ödémára írni valami tanácsot,kérem írjatok az eszaszak@gmail.com email címre! Köszönöm
2013. aug. 15. 17:14
Sziasztok! Beállok közétek, ha nem gond:) Én május óta vizesedem, pajzsmirigy alulműködés találtak, de a gyógyszeres kezelés ellenére sem csökkent, hanem egyre inkább terjed. Májusban elvették az Amlodipin nevű vérnyomáscsökkentőmet, azóta csak a Betalocot ill. most már az L-thiroxint szedem. Ötlet valakinek? Nem bírok már menni sem.
18. huncutka26 (válaszként erre: 14. - 4c12775fdc)
2012. márc. 4. 01:23
17. huncutka26 (válaszként erre: 14. - 4c12775fdc)
2012. márc. 4. 01:22
2009. szept. 16. 05:57

sziasztok

nekem sikerül a diéta,betartom!!!!

annyi de annyi víz ment le rólam csajjok,úgy de úgy örülök!!!!!!!!!

tényleg idegesedésemben örökös stressz tudat alatti volt az ok!!

hát 1év és a saját testem lesz!!!!!!!

ez a cél és sikerül! akinek kell diéta recept és van akarata írjon privit,nem mindig figyelem e-fórumot

sziasztok

2009. szept. 14. 21:13
Senkinek nincs ötlete?????
2009. szept. 13. 21:05

Sziasztok!



A segítségeteket szeretném kérni, egy krémet keresek.


Egy csoporttársam, akivel már sajnos nem tudom felvenni a kapcsolatot elmesélte nekem, hogy a nagymamájának nagyon be van dagadva, vizesedve a lába, nagyon fáj és viszeres is.

Vett neki egy krémet, amitől már másnapra özike lába lett olyan szépen lelappadt a bokája, hogy a néni azóta ódákat zeng róla.


A krém neve Vadgesztenye keringő krém, de én akárhol érdeklődöm, nem tudom beszerezni.

Már több patikában és gyógynövény boltban jártam, de csak néznek rám nagy szemekkel.


Ha valaki ismeri, vagy már volt vele dolga, kérem segítsen!!!!!!

Ja, még annyit tudok a krémről, hogy valamilyen natúr/természetes termék és kismamáknak is jó.

2009. ápr. 24. 09:39
Nekem állandóan bevannak dagadva a lábaim akár mit csinálok,ha ülök ha állok mindig dagadtak,sőt még reggelre a kezeim is bevannak dagadva.
2009. ápr. 16. 07:40

Kaptam:

vénásan vízhajtót,és...

szednem kell:

1x1 /napi (ha vizesedem)Furosemid 40mg és hozzá+Kaldyum retard-ot!

nagyon jóóóóó! és napi 6szemet: Detralex(vénynélkül kapható!)

Na ez annyira jó,hogy áldom dokikámat!)

Van vízesedök/ödémásoknak egy centruma István kórházban és oda kell majd menne köv.héten vizsgálatra!

Most gyógy papucst használok dokikám tanácsára /klumpát!

de viszont teáznom kell melette:

salaktalanitót (NATURLANTÓL 8-ast) iszom, meg zöld teát!

le kopogom jobban vagyok már!

és ugye azt olvastam/hallottam is ,hogy szinte só mentes étrend és sok zöldség és gyümölcs a tea mellett,és nem szabad vérbőséget okozó készítményeket szedni és krémben használni!

2009. ápr. 16. 07:31

Sziasztok

beálltam én is a vizesedő emberek sorába :((((((((((

2009. ápr. 5. 13:06
Nekem pajzsmirigy alulműködéstől vizesedik mindenem, ezt pedig örököltem női felmenőimtől. Ki a villát, ki a betegséget örökli.Margitnéni, nem lenne rossz,ha nekem is felírná a doki a vízhajtót, ha tényleg ennyit lehet fogyni, egész szép lennék! Azt mondta dietetikus, hogy ami rajtam van annak nagy része víz.
9. ditka4 (válaszként erre: 8. - Margitnéni)
2009. febr. 26. 20:18
Ezzel én is így jártam csináltattam magamnak cipőt és az első nagyon jól sikerült.Ezen felbuzdulva csináltattam még egyet, ami azóta se jön fel a lábamra , mert szűk lett nem csekély pénzért.Nálam egy cipő vásárlás több hónapig tart és még így is nem mindig sikerül kényelmes cipőt venni azért mert dagad a lában.
8. Margitnéni (válaszként erre: 6. - Ditka4)
2009. febr. 26. 15:06
Nekem is ez a bajom többek között, hogy csak gyógycipőt tudok viselni, de még azokból sem minden jön rám. Sőt egy ideje már csináltatom a cipőket, már nem is tudom hanyadik suszternál tartok, mert egyszerűen képtelen normálisan megcsinálni, általában bőre hagyják, hogy beférjenek a csülkeim, de az sem jó, ha kijár a lábam.
7. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Ituska1968)
2009. febr. 26. 14:17
Szedsz valamilyen gyógyszert? Mindenképpen konzultálj orvossal,sok minden okozhatja,hogy vizes vagy.
2009. febr. 26. 14:03

Nekem már fiatal korom óta vannak ilyen panaszaim,mert a szervezet vissza tartja a vizet .

Engemet is kivizsgáltak van is szív problémám egy kicsi de kardiológus azt mondja az nem indokolja,hogy ennyire bevizesedjem. Van olyan időszak amikor minden másnap be kell venni a vízhajtót,hogy tudjak rendesen mozogni.Cipőt csak tramplikat tudok fel venni mert sokszor úgy be van dagadva a bokám. Én pedig benne dolgoztam és mégse tudták eldönteni mitől van, azt mondják ilyen a szervezetem az anyukám is ilyen volt.

2009. febr. 26. 13:46
Én is nagyon vizes vagyok, pedig nekem is rendben van a szívem és a vesém is. Évekig tartó könyörgésre végre kaptam vízhajtót az orvosomtól, ha beveszem, és bírok közben pihenni, egy-két nap alatt lemegy rólam 8-10 kg. Ilyenkor látom, hogy nem is elefántlábaim vannak, hanem igenis karcsú a bokám. De ahogy felkelek és elindulok, estére megint tiszta vizes mindenem.
2009. febr. 26. 13:36
Visszatartja a szervezeted a vizet.Nalam terhessegnel volt ez a porblema,de azota nincs.Erdemesebb kevesebbet inni,kevesbe sozni,lehetoleg kerulni azokat amik visszatartjak a vizet.Kerdezd meg az orvosodat mindenkepp!Tudom milyen kellemetlen!
3. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Ituska1968)
2009. febr. 26. 13:35

Én nyáron voltam hasonló helyzetben.

Csomó mindent vizsgáltak rajtam,mire kiderült,hogy a szívgyógyszerem (ritmusszabályzó)okozza a problémát. Lecserélték,és 3 nap múlva nem volt semmi bajom.

2009. febr. 26. 13:17
Az orvos mit mond?A csalán tea vizhajtó hatású de hosszú távon nem jó.Dietás étrend,só mellözése?
2009. febr. 26. 13:14
Hogy lehet az,hogy jó a szív-vizsgálat eredménye,és a veseműködés is,és mégis nagyon sokszor vagyok puffadt,vizes? Ha iszom,még inkább!Már alig merek inni! A szemem alja is sokszor püffedt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook