Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Medrol okozta vizesedésre tudtok valamit? fórum

Medrol okozta vizesedésre tudtok valamit? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. márc. 14. 08:25

Sziasztok!

Nekem SLE-m van és medrolra itéltek. Brutális.

Tényleg nem létezik valami más megoldás, alternatív kezelés, bármi?

65. Gabcuss (válaszként erre: 64. - Jsarossy)
2012. febr. 1. 15:22

Szia!

Én legjobban amiatt aggódok, hogy eddig tök más adatok mentek le mint amit várunk nyár óta.

Jó az is jó, hogy a vérsüllyedés lement de fehérjém ++ volt /egy gr körüli/ volt nyáron most amikor voltam akkor is.

Azt mondta az orvos, hogy ő látja benne azt, hogy javulni fog januárban.

De megmutatuk egy másik orvosnak az meg nem látta. /ami így érdekes/ Meg teljesen ellent mondott neki.

De talán legjobban az idegesít, hogy kevesebb időközönként kéne ilyenkor még kontrollra járnom szerintem. De igazából nem tudom. /decemberben voltam->áprilisba megyek/

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett megint

64. jsarossy (válaszként erre: 62. - Gabcuss)
2012. jan. 31. 16:17
Bocs, csak most olvastam a beirásodat. Én már nem szedem a medrolt, az orvosom azt mondta, sokáig nem szabad, két hetente jártam vissza hozzá, most már havonta, és vérvételre küld szinte minden alkalommal. Sajos, hiztam, erre azt mondta, le kell fogyni! (igaza van, de könnyű mondani) Most már más bajaim is lettek, pl a koleszterin csökkentő mellékhatása miatt) A leletem nem jó, most is arra várok. Tudom, nem nyugtattalak meg, ne haragudj.
63. Kriwy
2012. jan. 20. 17:26
Sziasztok!Én 4 évig szedtem az az terhesség előtt,közben és után.Kisebb-nagyobb dózisokban gyermekemnek hála istennek nincs semmi baja(ennek 2 éve)Karácsony hetében abba kellett hagynom,mivel sikerült lecsökkentenem orvos utasítására!A medróltól kaptam kezdődő csontritkulást és tele vagyok strillákkal a lábam meg annyira bevan dagadva,hogy a csizma sem jön rám.Sajnos nagyon ritka betegségem van myastenia gravis immár 14 éve,de 4 éve szedtem állandóan.Az általános álapotom,ha jó akkort szakorvoshoz 3-4 havonta,de ha az állapotom romlik akkor meg havonta kell mennem.
2012. jan. 18. 15:42

SZiasztok

Olyan problémám lenne, hogy vesebetegségre szedek medrolt. Júniusban 24 mg-ről kezdtem majd agusztusban lelett véve 16 mg-re. Decemberben 8mg-re.

Ahogy elkezdtem a gyógyszert szedni bőrtünetek jelentkeztek /ha nem lett volna akkor nem lett volna levéve 16 mgre/ azok azóta elmúltak mondhatni /nagyon halványan látszódnak/ de az egyik hónom alján ki jött még december második felében egy hatalmas nagy piros folt. Ami egyre csak nő, fáj viszket mindent csinál... Az volna a kérdésem, hogy ezzel lehetne valamit csinálni?

A másik meg, hogy mennyi időnként jártok kontrollokra? Mert december elején voltam és április végére kaptam időpontot /és talán akkor veszik le 4mgre/ és kicsit sokallom. Meg a vízből lelehet vinni így is valamennyit?

Az jutott még eszembe hogy mikor elkezdtem a gyógyszert ellettem tíltva a sporttól amit űztem így ahogy hagyom el fokozatosan vissza lehet állni?

2011. nov. 1. 15:15
Sziasztok ! már rég nem látogattam az oldalt. Szeretném megkérdezni tőletek a bizton tudja,hogy májcirózisra,ehetek-e fokhagymát? Nagyon szeretem és olvastam is róla jo dolgokat.Sajnos autoimmun betegség áll fenn, májcirózissal.Az utóbbi 2-3 hónapban állandóan fel van a gyomrom puffadva,ez azért is nagyon kellemetlen mert nagyon kint van a köldök sérvem,és már szurkál is.Szeretnék mindent kipróbálni mindent ami egy kicsit is könnyit a helyzetemen.Segitsetek kérlek akinek hasonló betegsége van,vagy aki már hallott valami alkalmas segitségről.Hozzátenném van érszükület a jobb láb boka izületeiben,levették már a nagy lábom ujját,de csak ha az begyogyul akkor leszek alkalmas ismét a várólistára.Mindenkinek nagyon köszönöm aki segiteni próbál.
2011. szept. 23. 10:41
Sziasztok!Nálam februárban diagnosztizálták a Colitis Ulcerosát, és nem használtak az eddig felírt gyógyszerek, ugyhogy az orvosom felírta a Medrol 32mg-ot. Ma kezdem el szedni, de ahogy olvastam a hozzászólásaitokat, elkezdtem félni a mellékhatásoktól. A hízás nem lenne gond, mert így is vékony vagyok. Ha valakinek ilyen betegséggel lenne tapasztalata akkor irjon lécci :)
59. jsarossy (válaszként erre: 58. - T.Ili)
2011. máj. 24. 17:20
Ez borzasztó! Nagyon sajnállak!Milyen gyógyszert szedsz? És mit lehet tenni? Ha indiszkrét a kérdésem, bocs!
58. t.Ili (válaszként erre: 56. - Jsarossy)
2011. máj. 22. 20:06

Sokizületi gyulladás.olyan fajta,ami duzzanatot alig okoz,viszont a gyulladás kirágja a csontokat,és a környező szöveteket,idegeket.

Főleg a lábtőnél súlyos nekem.

57. t.Ili (válaszként erre: 55. - Jsarossy)
2011. máj. 22. 20:03
Nem biztos,hogy a medrol okozza,inkább csak okozhatja:)
56. jsarossy (válaszként erre: 53. - T.Ili)
2011. máj. 22. 08:58
Ne haragudj, neked "bokától lefelé" fáj a lábad? És mi a bajod? én az előbb leirtam a panaszomat, neked vmi használ? Vagy meddig tart ez? Én dec. közepe óta kinlódok ezzel. Köszi Judit
55. jsarossy (válaszként erre: 51. - Szimba)
2011. máj. 22. 08:56
Szia! Most olvastam csak a hozzászólásokat a Medrolról, bocs , hogy zavarlak a kérdéseimmel! Mi az a biológiai terápia? Én szedem a Medrolt 4 hónapja cca, a labor leletem alapján köszvényt állapitott meg a doki, 8 magas volt a koleszterin szintem is és a vércukor is ) Szedek még Miluritot, 3 féle vérnyomás csökkentőt és Atorist is a koleszterin miatt, de ezek az értékek már 2 hónapja jók.A lábujjam tövénél van ilyen borsószem nagyságú duzzanat, nem fáj, tudok menni, de ahogy abbahagytam a Medrolt, ujra badagadt a lábfejem. A doki meg hümmög és nem mond semmit.Azaz most 2 naponta 1 Medrolt kell ennem. Lehet, hogy zavarosan irtam le a bánatomat, de ha tudsz vmi jót válaszolni, azt megköszönöm. (egyébként az orvos szerint a Medroltól megy fel a vérnyomásom és szédülök is sokat) Köszi mégegyszer : Judit
2011. máj. 2. 21:40
Sziasztok! Én 17 éves vagyok és egy éve szedek Medrolt. 100 mg-nál kezdtem, most már 16-nál tartok. Egy diatetikussal beszéltem a terápia elkezdése előtt, és ő azt javasolta, hogy semmi olyan terméket ne fogyasszak, ami cukrot, illetve sok zsírt tartalmaz. Már egy éve tehát ilyen körülmények között élek, és még fogytam is a terápia alatt. Az viszont igaz, hogy amikor nagyon sok szteroidot szedtem, nekem is eléggé 'holdvilág' arcom lett, ahogy ti írtátok. Persze még most is látszik egy kicsit, de nem vészes. Én most úgy vagyok vele, hogy nem szeretném abbahagyni a Medrol szedését, mert így legalább egészségesnek érzem magam, és nem kell fájdalommal küszködnöm minden áldott nap. Kitartást mindenkinek!
53. t.Ili (válaszként erre: 51. - Szimba)
2011. febr. 20. 09:15

Sajnos,a biológiai terápiára nem jelölhettek,mert csak azokat a problémákat kezelhetik,ami bokától felfele van.

Ami lefelé,mint nekem,az nem fér bele a keretbe!:((

Ezért kellett a szteroid.

2011. febr. 20. 08:10
Sziasztok!!! Nekem sajnos nagyon sok tapasztalatom van a medrolról. 15 éve szedem kissebb megszakításokkal, 5 éve megszakítás nélkül. vérvékeny vagyok, és ez autoimmun betegség, az immunrendszer gyengítésére kapom!!! most 4 mg.ot szedk naponta ennek az adagnak a mellékhatásaitol már nem szenvedek annyira. Nagyobb adagnál szörnyű volt. én is híztam tőle, de rájöttem, ha nem eszem szénhidrátot akkor megáll a súlygyarapodásom is!!! nekem a vízhajtó nem szokott használni, mert a szövetek közül nem tudták kihajtani a vizet, de ahogy csökkentettem az adagot úgy ürült ki a víz a szervezetemből. De a sújgyarapodás nem csak a víztől van, hanem a farkaséhségtől amit a medrol okoz. szóval kitartást mindenkinek,üdv JUdit
51. szimba (válaszként erre: 35. - T.Ili)
2011. jan. 18. 16:22

Szia!

Ha nem tudnak más, hatékony kezelést kitalálni, akkor lehetetlen elhagyni a szteroidot (amíg nem volt más, nekem is csak ez használt). Én már 3 éve bológiai terápián vagyok, és ahogy elkezdtem kapni, kb. 10 nap alatt teljesen leálltam a Medrolról, pedig évekig szedtem előtte. És meg se éreztem, hogy már nem kapom.

Nálad nincs semmi más megoldás?

50. szimba (válaszként erre: 49. - Borsi80)
2011. jan. 18. 16:17

Szia!


Én kb. 5 évig szedtem kisebb szünetekkel Prednisolont, majd Medrolt, átlagosan 16 mg-ot (volt, hogy 32-t, volt, hogy 8-at), de szerencsére semmi mellékhatás nem jelentkezett még ilyen hosszú idő után sem. Kizártnak tartom, hogy 10 nap alatt komoly mellékhatás előjöhet (nyilván leszámítva az extrém eseteket).

49. Borsi80 (válaszként erre: 46. - Anny50)
2011. jan. 18. 12:47

Sziasztok!


Nekem ekcémára és szemgyulladásra írtak fel Medrolt, amit kb 10 napig kéne szednem 16mg-tól 2mg-ig lefele. Látom ti nagyon tapasztaltak vagytok, tudnátok segíteni, hogy ilyen rövid kúra esetén milyen mértékű mellékhatásokkal számolhatok? Lesz tőle bajom? Nem merem beszedni :(


Nagyon köszi a segítséget!!

2011. jan. 18. 12:45

Sziasztok!


Nekem ekcémára és szemgyulladásra írtak fel Medrolt, amit kb 10 napig kéne szednem 16mg-tól 2mg-ig lefele. Látom ti nagyon tapasztaltak vagytok, tudnátok segíteni, hogy ilyen rövid kúra esetén milyen mértékű mellékhatásokkal számolhatok? Lesz tőle bajom? Nem merem beszedni :(


Nagyon köszi a segítséget!!

47. Milédy (válaszként erre: 46. - Anny50)
2010. nov. 3. 11:42
Szia köszi a válaszod.Tudod nálam csak az a baj,hogy se algópyrint,se más ilyen ehhez hasonló tablettát nem vehetek be.A máj miatt. Használtam a flektor tapaszt de már az sem használ.Lassan már a wc. használata is gondot jelent,a hihetetlen fájdalomtól.Van mikor minden előzmény nélkül szünik a fájdalom,de van amikor sirás nélkül nem birom.Már nagyon elegem van.Megprobálok Kaposvárra visszamenni a Harag főorvoshoz hátha kitalál valamit a számomra.A kisbaba pozt már probáltam de azt hittem szétszakadok annyira fájt.Azt mondod rég szedem már a medrólt? hat igen sajnos azt gondolom ,hogy a mütétig kell is szednem ,igaz nem mondták ,de azt sem,hogy nem kell szedni.Inkább most még a vizhajtót is felelmelték.Hát ez van.Te hova valósi vagy?És milyen okból szedted a medrolt?
46. Anny50 (válaszként erre: 45. - Milédy)
2010. nov. 1. 18:23

Szia!

Nagyon régóta szeded:( Ismerem a gyógyszer mellékhatását, de a derekad nem attól fáj. Vagy lumbágó (ideg becsípődés, vagy sérv ami lehet. Erős fájdalomcsillapítóval szoktam gyógyítani magam, ha már tűrhetetlen injekciót kapok a derekamba. Volt, hogy a falat kapartam..A kisbaba pózt vedd fel, úgy feküdj az ágyba, a tornát nem merem neked javasolni, még az jó rá nagyon.Vannak nagyon jó tapaszok Salonplast stb. ilyent próbálj a derekadra rakni.

2010. nov. 1. 15:09
Szeretnék én is kérdezni ,már március óta szedem a Medrólt igaz már csak fél szemet és másnaponta.Körülbelül másfél hónapja irtóra fáj a derekam,mára már annyira,hogy ülni sem tudok csak rövid ideig.Voltam már vele orvosnál de semmit nem tudnak kimutatni.Egyébbként májcirózist állapitottak meg azért kell szednem a medrólt. Várólistára kerültem.egy hete,más gondom nincs csak a derekam ,de az olyannyira fáj ,hogy leirni sem tudom,mire felkelek az ágyból hát bizony eltelik jo pár perc.Kérlek benneteket,hogy akinek ilyen betegsége van és még a dereka is igy fáj,irjon nekem,hogy megtudjuk beszélni a teendőket .Szivből köszönöm.
2010. okt. 19. 08:02
jo napot és bocs hogy nem tudtam vissza irnii idöben kedves mimozácska a mrdrolt belsö gyulladásra irják nekem is az van vastagbél gyulladás izűleti gyulladás tudom nem jo érzés de hatékony gyogyulás. most is szedem 32 mg napi és eggy kis mozgás után ki birom már lehet mostanábaa csökkentik nekem is. de vannak akik ezzel élnek életűk végéig ne keseredjj nincs nagy baj nem nagy adag az és én nem hizom vigyázok az étellel csak leves fözelék naggyábol ha van kérdésed irj sya
43. t.Ili (válaszként erre: 42. - Mimózácska)
2010. szept. 16. 22:49

Én vettem vízhajtó teát,gyógynövény boltba.

Segített.

42. mimózácska (válaszként erre: 40. - Mimózácska)
2010. szept. 16. 21:50

Hát, nem túl biztató, hogy 3 hét helyett már 4 éve szeded, sőt! elkeserítő. Úgy gondolom, hogy nem vagy jól még most sem. Ezek a vizesedések megszűnnek egyszer valamikor nálad? Tiszta szívből kívánom, hogy mielőbb így legyen.

Nekem is van sokízületi gyulladásom is több mint 10 éve, volt 10 alkalmas kezelés, injekció kúra, addig jó volt, utána megint rossz. A Medrol most ezt is felerősítette, ha leülök, felállni nem tudok, csak ha van kapaszkodási lehetőség mellettem. Irtóra szenvedek ezzel is.

Második hónapnál tartok, és már 6 kg plusznál tartok, az arcom el van torzulva. Egyre jobban vizesedek testszerte.

41. t.Ili (válaszként erre: 40. - Mimózácska)
2010. szept. 15. 22:06

Én sokizületi gyulladásra szedem a prednisolont.

Ez ugyanolyan steroid,mint a medrol.Nekem a 4 év alatt 10 kg jött fel.

Azt mondják,hogy amennyi ideig szedted a szteroidot,annyi ideig tartson a leszokás is.

Ugyan csak keveset szedtem,de nagyon sokáig,így nehéz lest tőle megszabadulni.

Olvasd el a 35-ös hsz.Inkább az egész fórumot olvasd el.

40. mimózácska (válaszként erre: 39. - T.Ili)
2010. szept. 15. 20:31

Természetesen azt követem, még ha egyre nehezebb is elviselnem a mellékhatásokat, ami szinte mind megtalált. Irtó rossz napokat élek át, és még csak a 2. hónap közepén tartok,fogytán van a türelmem is. Olvasom, hogy vannak, akik még dolgozni is tudnak a szedése mellett, hát én még szerencse, hogy nem dolgozok most, mert nem is tudnék koncentrálni.

Persze, igazat adok Schivasnak abba, hogy a végén nem hirtelen kell/ene abbahagyni, hanem fokozatosan. Te is szedtél Medrolt, hogy az elvonási tünetet ismered? vagy még szeded is? és mire?

39. t.Ili (válaszként erre: 38. - Mimózácska)
2010. szept. 15. 19:58

Inkább hallgass az orvosra!

Nekem is Schivas adagolása lenne jobb,ha elviselhető lenne az elvonási tünet.

38. mimózácska (válaszként erre: 37. - Schivas)
2010. szept. 15. 19:52
Hello Schivas! mire szeded, illetve szedted a Medrolt? és ahogy írod már többször szedted, ezek szerint nem elég egy kúra? nekem már most igen elegem van, nehezebben viselem a mellékhatásokat, egyre rosszabbul érzem magam ahelyett, hogy jobban lennék. Pedig elég türelmes beteg lennék. Havonta csökkenti az orvos nekem is - controll után - az adagot, de a Te verziód szimpatikusabb lenne. Köszönöm hogy írtál.
2010. szept. 14. 16:49
SYA MIMOZÁCSKA ÉN TÖBSZÖR SZEDTEM SZEDEK MOST IS MEDROLT EZT LE KELL ÉPITENI A SZERVEZETRÖL UGY HOGY KB MEG FELEZED A MILIGRAMMOT 32 MOST 16 RA CSÖKKENCSD KB 20 NAPIG AZTÁN CSÖKKENTED TOVÁBB TARCSD BE A 20 NAPOKAT TELJESEN MÉG EL NEM FOGY A 32 16 8 4 2 1 FÉL UTOLSO 1 NÉL 10 NAP IS LEHET ÖRŰLÖK HA SEGITHETTEM
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook