Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szedjük össze, hogy ki milyen vizesedés elleni trükköket ismer! fórum

Szedjük össze, hogy ki milyen vizesedés elleni trükköket ismer! (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 23. 22:22
Engem is :)
27. t.Ili
2010. júl. 8. 23:03

---


Érdekel a téma

26. cicaanya (válaszként erre: 25. - GergelyA)
2009. júl. 19. 14:53

Sunrider Calli tea csak az ára durrrr...

meg anyukám 15 éve issza!

na most már nem használ neki megszokta a szervezette! én kutyáimnak is adta és nagyon jó!!!!

de most már nem használ neki a tea anyukámnak,én meg meg sem próbálom !

2008. aug. 8. 18:42
Rajtam a Sunrider Calli tea segített. Szteroid tartalmú gyógyszert kell szednem hosszútávon, aminek az egyik mellékhatása volt a vizesedés. Amióta rendszeresen iszom a Calli teát, nincs ilyen problémám. Kiürül a szervezetből a felesleges vízmennyiség anélkül, hogy ez megterhelné a szervezetet (ellentétben a vízhajtó gyógyszerekkel, ahogy hallottam).
2008. ápr. 15. 18:57

A petrezselyem nyersen, csalántea. Sikeres!

Fokhagyma már jó minőségű tablettát tudok ajánlani, és nem leszel "büdös" tőlle.

23. Kakuk Jánosné (válaszként erre: 10. - 7130b15964)
2008. ápr. 15. 18:43
Nagyon igaz,valóban a lábakba megy a víz
22. Kakuk Jánosné (válaszként erre: 20. - 53cc09e608)
2008. ápr. 15. 18:42
Ugye ezt nem komolyan mondtad?
2007. nov. 5. 13:04
hát nekem petrezselyem paradicsom italban, de ha vissza tér akkor gyenge vizhajtó gyógyszer!!
2007. okt. 18. 11:29
Sajnos én is vizesedem ,de ami nálam bevállt az a foghagyma ! Este lefekvés elött eszem meg 3 girizdet ,mert elég bűdős is tud lenni ! De lemegy a víz rólam reggelre ! De nagyon jó vízhajtó a tyúkhur is !
2007. júl. 24. 07:03
mentatea, csalántea és csapvíz :)
2007. júl. 24. 06:49
Én ha almaecetes vizet iszom annál is tapasztaltam,hogy hajtja a vizet.Rengeteg mindenre jó nem csak az emésztést segíti elő.Csalántea, dinnye.A gyümölcsnap nagyon sokat segít, könnyíti a szervezetet,a banán is remek vízhajtó persze csak mértékkel kell enni.
17. Fish (válaszként erre: 3. - 93a74b44ea)
2007. márc. 17. 23:19

bocs, most olvastam hogy nem aterhessegtol van, lehet hogy attol a gyogyszertol? probaltal esetleg vizhajto keszitmenyeket amik gyogynovenyesek, pl Ökonetnek is vannak jó termékei, vannak teák is, pl csalán tea, meg egy csomó másféel, amúgy nekem pl a petrezselyemlevé nem okozott vízhajtást,

ja meg a legjobb, a sótlan étkezés, tehát a só min ra való csökkentése:( brrrr

16. Fish (válaszként erre: 2. - 93a74b44ea)
2007. márc. 17. 23:16

zeller, petrezselyem (ahogy irtad), dinnye

feherje, terhesen teakat nem nagyon lehet

en annyira vizesedtem hogy a vegen 30 kiloval konyebb lettem szules utan ket hettel, ez a gyerekek sulyabol meg egyebekbol (meglepeny stb), es a vizbol jottek ossze:)

sajnos nem sok mindent lehet tenni ha valaki hajlamos ra, fekudni kell sokat feltett labbal:(

15. dee (válaszként erre: 14. - 93a74b44ea)
2007. jan. 8. 21:23

Én is így iszok,de én nem pisilek extrán többet.

Bocsika én csak tippet adtam.

14. 93a74b44ea (válaszként erre: 13. - Dee)
2007. jan. 8. 08:32
Az a baj, hogy az iskolában nincs idő elmenni(szünetekben sem!!) p.silni, és én ha így iszom, félóránként járnom kéne...Tudom, mert hétvégenként gyakran ezt csinálom.
13. dee
2007. jan. 7. 20:08
Óránként 2dl folyadék,így igyál Letty.Az nem sok,de sok összejön belőle.(én is így szoktam rá)
12. contu
2007. jan. 7. 16:32
Én a terhesség alatt bevizesedtem és rajtam a görögdinnnye segített. Az orvosom is egyetértett a vízhajtó hatásában. A sörről is azt mondják, hogy jó, de terhesen azt nem próbáltam. Amúgy is utálom.
11. Mókica (válaszként erre: 10. - 7130b15964)
2006. szept. 3. 22:28

Persze, biztos, hogy igazad van ebben:)

Én egész nap mozgok, reggeltől estig talpon vagyok,(magánházakat takaritok) max addig ülök amig átmegyek kocsival eggyik magánházamból a másikba.


Ha visszaemlékszem, otthon becsüsként dolgoztam egy ékszerboltban, egész nap ültem, 2 litert ittam meg/nap, és tényleg sokszor tiszta dagat volt a lában;)


De ezért is irtam, hogy nem vagyunk egyformák, mindenkinek saját magának kell megtapasztalni, mennyi folyadékony igényel a szervezete.


Bár szerintem a 2 liter az a minimum amire a szervezet egészséges működéséhez szükség lenne...

10. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Mókica)
2006. szept. 3. 21:58

Azért az sem mindegy, hogy milyen életmódot folytat valaki, mármint, hogy mennyire veszi igénybe fizikailag. A múlkor beszéltem egy kardiológussal, aki azt mondta, hogy a 3-4 liter folyadékot egy alapvetően egész nap ülő munkát végző embernek nem ajánlja, mert egyszerűen a lábaiban köt ki.


Más kérdés, hogy azt sem ajánlja, hogy valaki egész nap üljön:))

9. Mókica (válaszként erre: 8. - 93a74b44ea)
2006. szept. 3. 18:18

Miért lennél béna;) Ilyet ne mondj sose:)

Én speciel egy fél litere szivászálas pohárral rohangálok bárhova is megyek, nekem üvegből pl nem megy az ivás;) Próbáld ki te is;)

Kezd el tudatosan figyelni, ehhez nem kell sok erő, hogy odafigyelj...ez a te érdeked...

Csak eleinte nehéz, utána már megszokod és fel se tűnik, egész nap csak iszol:)))

A fél liter tényleg semmi....:((


Menni fog, csak csináld;)

8. 93a74b44ea (válaszként erre: 7. - Mókica)
2006. szept. 3. 18:12

Hát, nagyon keveset iszom.

Ha nagyon figyelek és erőltetem, napi 1.5-2 l elfogy, de ha nem, akkor sokszor fél liter sem...

Tudom, nagyon kevés. És ehhez hozzájön a napi 4-5 kávé is.

De sokszor nincs erőm még erre is figyelni.

Pedig, mondják, az ízületi bajok is származhatnak a kevés folyadékból.

Béna vagyok, de megpróbálok javítani ezen. A suliba minden nap viszek be másfél liter vizet vagy teát, ezt már kitaláltam. És további 1 litert próbálok meginni itthon.

7. Mókica (válaszként erre: 6. - 93a74b44ea)
2006. szept. 3. 16:33

Figyu a terhesség teljesen más..ezt a két dolgot nem lehet összehasonlitani...

Nem vagyunk egyformák!


A másik amit javaslok, próbáld meg szépen megemeleni a mennyiséget, és figyed, hogy reagál a <B>TE</B> szervezeted, ne ilyedj meg ha esetleg a kezdetekben visszafogja, irtam, hogy nálam is ez volt. Mennyit iszol amúgy 1 nap?

Ne hasonlitsd magad soha senkihez, mindenki szervezet másképp dolgozik...


Én sokáig 2 liter ittam, ami eleve már soknak mondható, mégis többször előfordult, hogy vizes voltam...ezért is emeltem meg 3 literre, hidd el csak soknak hangzik, de eggyáltalán nem vészes!

Teljesen nornálisan járok wc-re , már erre is ráállt a szervezetem!


Na majd mesélj,kiváncsi vagyok!

Puszi

6. 93a74b44ea (válaszként erre: 4. - Mókica)
2006. szept. 3. 08:04

Értem. Az zavart meg, hogy unokatesóm 8 hónapos terhesen vizes, és a dokija azt mondta neki, hogy ne igyon, vagyis minél kevesebbet.

És itt a fórumon is volt olyan, akinek a háziorvosa ugyanezt mondta, a nőgyógyásza viszont nagyon leszúrta érte.

Na ilyenkor mi van?

Persze én is azt gondolom, hogy a folyadék csak jót tehet, a magam eszével én is sokat innék, de akkor miért mondják orvosok az ellenkezőjét?

Azt hiszem, nekem is ki kell próbálnom, hogy nálam mi jön be.

Köszi a választ!!!

2006. szept. 2. 22:52
ka=kap ;)
2006. szept. 2. 22:51

Tapasztalat!

Régen nagyon keveset ittam max 1 litert, állandóan vizes voltam.

Sikerült feltornázni 2 literre, de eleinte nagyon vizes voltam ettől is, hiába voltam pisilni 10× annyiszor....

Majd megszokta a szervezetem kb 1 hét múlva, és ráállt a több folyadékra.

Majd több helyen olvastam a folyadékfogyasztás fontosságáról, és hogy ha tudunk igyunk meg 3 liter/nap.

Elkezdtem tudatosan figyel, az első 1-2 hét kegyetlen volt, úgy éreztem magam mint egy viziló, duzzadt lábak, meg a szokásos vizesedéssel járó tünetek.

Mostanra teljesen elmúlt minden, 3 vagy 3.5 liter megtudok inni egy nap, úgy hogy semmi vizesedésem nincs, pedig előtte tényleg napi szinten dagadtam.

Szal szerintem ha te is többet akarsz inni, ne izgulj a kezdeti vizesedéstől, ez a szervezet tartalékoló reakciója, de amint megszokja hogy ka elegendő vizet, azonnal enged és nem fogja viszatartani...


Más:

Azt is tapasztaltam még, hogy hiába ittam meg 2-2.5 liter vizet, ha mondjuk éppen zabaroham jött rám aznap, és össze vissza ettem minden hülyeséget, sós mogyika, csoki....és társaik. Ezek a magas ch-s dolgok barimira megkötik a vizet és ezt másnap máris éreztem.Tiszta viz volt az egész testem.

Szal tartózkodjuk az ilyen habzsolásoktól is:)


Ez saját tapasztalat.

2006. szept. 2. 20:52

Több vizet igyunk vagy kevesebbet?

Mert ma épp mindkét variációt hallottam, olvastam.

Tapasztalatok?

Ja, és én nem terhességtől vizesedek, hanem valószínűleg az ízületeimre szedett valamelyik gyógyszertől.

2006. szept. 2. 20:50

petrezselyemlevél rágcsálása


egyéb?

2006. szept. 2. 20:50
Szedjük össze, hogy ki milyen vizesedés elleni trükköket ismer!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook