Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Meddig normális a menstruáció késése? fórum

Meddig normális a menstruáció késése? (tudásbázis kérdés)


21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - 23f06ac886)
2020. okt. 31. 23:23
Köszönöm szépen 😌😌
2020. okt. 31. 19:30

A hormon gyógyszerek, mint a fogamzás gátló a milyenségétől és a hosszától függően változhat míg helyre áll teljesen a szervezet hormonháztartása. Az arányosa változik a szervezet regenerálódó képességével. A negatív attól is lehet, hogy a testedben még alacsony a terhességet támogató hormonok. Amúgy sima kontrolként is mehetsz dokihoz. És elvileg kortól függően fél-egy évenként ajánlott az orvosi vizit.

Mindenesetre a legjobb verziót kívánom neked és a párodnak.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - 23f06ac886)
2020. okt. 31. 17:54

Koszonom a pontos és kifejtő válaszod.

Nem zárom ki a terhességet, ugyanis 2 hónapja próbálkozunk a párommal.

Fogamzasgatlot szedtem de csak 2 honapig.

( azelőtt 2 évig )

Abba hagytam,abban a hónapban megtörtént az ugynevezett " megvonásos vérzés".. minden renben bent. Elkezdtünk próbálkozni a párommal.

Akövetkező vérzésem 2 napos volt.amit kicsit furcsáltam is,de a fogamzasgatló abba hagyása után felborul a hormonháztartás .

Rendben mondtam magamnak ez így van rendjén, azelőtt is ez volt majd megjött szépen normálisan.

Csak , hogy azóta sem jött meg,

olvazsgattam, fogamzásgátló abba hagyása után van kinek hónapokig nem jön meg, annyi itt a bökkenő,hogy nekem megjött 2x is.. 3 adjára nem.

Ami aggaszt is de valahol nem.

Semmiféle más gyogyszert nem szedtem, az étrendem helyre állt 6 hónapja 7 .

Azelőtt nem ettem túl sokat látszódott is rajtam, viszont nem hiztam tartom a sulyom.

Megpróbálok odafigyelni magamra természetesen amennyire lehet.

Sose késett igazábol,max 2 nap

Mindig is hosszuak voltak a ciklusaim 34-37 .

Nagyjaból belőni tudnám az ovulációmat naptár segitségével ,mikor is volt közösülés a párommal.

A mai nappal 15 napja késik.

Azthiszem 3 db tesztet végeztem el.. 3 napos késésnél, 7,illetve 10.

Nos, adok időt neki nem szeretnék fejvesztve rohanni a nőgyogyászhoz .

Szeretnék csinálni egy utolso tesztet majd a jövőhét folyamán,ha addigra nem jönne meg ( már pedig nem valószìnű)

És ha -...ha +.. irány a doki,mert akárhogy nézem ez nem normális .

18. 23f06ac886 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 31. 14:44
A vérzékenységet a szervezetben a vas mennyisége is befolyásolhatja. Ez többnyire a táplálkozásra vezethető vissza. Ha kizárod a terhesség lehetőségét, akkor is a valószínűleg valamiféle hormon változás következet be, amitől a testedből ilyen reakciókat váltott ki. Itt érdemes lehet végig gondolnod, hogy milyen új gyógyszert kezdtél el szedni, mert azok is nagyon erősen meg tudják bolygatni a szervezetet. Emiatt is van, hogy ugyan arra betegségre több gyógyszer is létezik, mivel különböző ható és segédanyagok más reakciókat váltanak ki a szervezetben. Általában ezért is szokott az lenni amikor tartós fogamzásgátlót ír fel az orvos, akkor elvégez néhány vizsgálatot, illetve akár több fajta gyógyszert végig próbáltat mire megtaláljátok a szervezetted számra a megfelelőt. Jelen esetbe az is előfordulhat, hogy gyógyszerre lesz szükséged, hogy beállítsa a hormonszintet. Nem vagyok gyógyszer párti, de azt átgondolhatod, hogy táplálkozásod mennyire változott meg az elmúlt időszakban, vagy ért-e alhasi sérülés, ami elindíthatta a láncreakciót. De az is előfordulhat, hogy az idő előrehaladtával a változik a szervezetünkben a hormonok aránya és ez annak a tünete. Mindenképpen javaslom az orvost. Drasztikus beavatkozástól nem kell tartani, inkább labor vizsgálatok lesznek, kenet- és vérvétel, vizelet minta, ultrahang. Szerencsésebb lennél, ha mégis terhességről lenne szó. Ha ezt kizárod, így láthatatlanul arra tippelnék, hogy vérvételi minta alapján valamilyen értéket alacsonynak fognak találni.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 23f06ac886)
2020. okt. 31. 08:53

Nos, nekem nem teljesen felhőtlen az életem mondjuk így.

Elég sok stressz ér ez tény és való,de ha ebből indulnék ki,akkor soha nem lenne mensesem.

Mert ugye a stressz is okozhat késést.

Viszont nem volt most az utóbbi időben akkora trauma, se hirtelen hizás se hasonló.

Nézelődök olvazsgatok,mi lehet még a terhességen kívűl.

Mindenféleképpen elmegyek egy vizsgálatra,mert úgy érzem az kell.

2 hete késik már, a tüneteim ugyan azok talán erősebbek is mind eddig .

🤔

16. 23f06ac886 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 30. 19:17
Ha ennyire összetett tüneteid vannak akkor mindenképpen érdemes orvos meglátogatni. Akár egy hormonális elváltozási elindíthat egy ilyen lánc reakciót. Bár a terhesség is hormon elváltozást okoz. Próbáld meg logikusan végig gondolni, hogy az tüneteket megjelenése előtt milyen esemény volt, ami ezt kiválthatta, mert a doki is biztos rá fog kérdezni. A terhesség lenne a legjobb feltételezés, mivel a tesztek sem százszázalékosak. Ezek alapján nem gyulladás.
15. Érdekes73 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 28. 20:45
A tüneteid passzolnak.A teszt van akinél nem mutatja ki. Nőgyógyász majd megállapítja mi a helyzet .
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Érdekes73)
2020. okt. 28. 14:52

Hmm.

Csak,hogy a tesztem nega...

De még mindig nem jött meg

Par napja begorcsoltem jobban mimd szoktam, hanyinger is tarsult mellé,

De abba maradt

Se pecsételés se semmi

13. Érdekes73 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 26. 21:03
Szerintem gondolkodhatsz fiú és lányneveken is :)
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 23f06ac886)
2020. okt. 26. 15:57

Igazából 2 hete émelygek,főleg mikor már éhes vagyok, elég sokat szédülök (sose voltam szédülős)

Étvágyam van,de ezt nem erre fogom mert hál istennek pár hónapja már rendszeresen eszek azelőtt nem voltam nagy zabagép.

Alhasam feszít néha kisebb görcs de semmi egyéb.

Utolso mensesem sem volt valami fényes a maga 1 napjával.

Nem tudom mi lehet.

Ui: még talán annyi ami szemközt szúrt,hogy viszket a mellem, de nem gyengén, nem győzöm kenni mindenféle kamillás cuccokkal.

🤷🏻‍♀️

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Fauna10)
2020. okt. 26. 15:52

Orvos előtt terveztem az újjabb teszt elvégzését biztos ami biztos.

Ha nem jön meg okvetlen megyek orvoshoz ,mert szerintem ez nemnormális teljesen....

🤔🙄

2020. okt. 26. 14:06
Azért én csinálnék még egy tesztet. Lehet hogy nagyon kevés volt még a hcg... Aztánn persze az is lehet, hogy csak simán késik.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 23f06ac886)
2020. okt. 26. 12:35

Az lessz.

Ha nincs változás.

Koszonom a válaszokat 🤗

2020. okt. 26. 12:28
A két hét helytálló. Ha tartós a puffadás, esetleg görcsök vannak, akkor lehet valami átmenti hormon hullám csökkenés. Ha nyilalló fájdalmat érzel, akkor gyulladás is lehet. A szokott periodus végéhez számított tíz napig nem történik változás érdemes felkeresni a szakorvos. Ha más intenzívebb elváltozás is megjelenik, akkor egy-két napon belül próbálj meg dokihoz eljutni.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Szeplakisz)
2020. okt. 26. 10:57

Ennyit soha

Mondták a stressz,hormon akármi lehet a háttérben, viszont olvastam ,hogy 2 hétig normális a késés.

Nem tudom ez mennyire valós

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2020. okt. 26. 10:56
Igen... általában az úgy szokott lenni 😅
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - NomNom)
2020. okt. 26. 10:55

Benne lehet a pakliban,

Viszont a késés 7 -dik napján csináltam tesztet ami negativ lett, azért gondolom,hogy nem vagyok az

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 26. 09:44
Akár több hónapos kimaradás is normális, ha állapotos vagy.
3. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 26. 09:43
Terhes lehetsz?
2020. okt. 26. 09:37
Ha sosem késett, akkor nem normális.
2020. okt. 26. 08:40

Sziasztok

10 napos késés normális ?

( úgy ,hogy előtte sose késett max 1-2 napot )

Puffadok, nem is igazán érzem jól magam.

Beteg nem vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook