Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 15 éves korig lesz kötelező az oktatás. fórum

15 éves korig lesz kötelező az oktatás. (beszélgetős fórum)

19. NyZy
2011. márc. 7. 15:35
Igen ez így működik.Ha nincs tapasztalatod azért nem kellesz,ha van gyereked azért,utána meg már öregnek számítasz.Sőt ha nincs érettségid akkor aztán vége.Ezért kérdem én ha elfogadják az új korhatárt mi lesz azokkal a gyerekekkel?Ha ők nem akarnak tanulni,(butaságuktól fogva,nincs aki a helyes útra terelje őket) hova és milyen tapasztalattal helyezkednek el.Vajon megfizetik e majd a munkájukat,vagy kihasználják őket.Milyen hasznos dologra fogják elherdálni a pénzt?pia,cigi,drog.Jó kilátások a jövöre tekintve.
18. Arianne113 (válaszként erre: 17. - Mamcili)
2011. márc. 6. 17:41
igazad van teljesen. Nem adom fel az álmaimat isten ments, csak néha olyan elkeserítő látni ami van... néha belegondolok, hogy lehet saját magamat sem tudom majd eltartani mégha meglesz a szakmám is, nemhogy egy gyereket, úgyhogy ezt még elnapolom kissé, ha többet dolgoztam akkor látni fogom már hogy milyen lehetőségeim vannak. Az egyetemet pedig azért nem választom, mert egyszerűen nincspénzem rá, nemkerülnék be az államiba mert nemvagyok kitűnő tanuló, de sajnos apám anyám nincs aki támogasson, úgyhogy marad a szakma tanulás az is most szerencsére még ingyen. Meg kell ragadni minden lehetőséget, és meg is teszem, hiszen apukám szerint mindíg a saját érdekem kell nézzem, persze nem akarok önző lenni, de néha muszáj hogy talpon maradjon az ember.
17. mamcili (válaszként erre: 16. - Arianne113)
2011. márc. 6. 16:00

ne keseredj így el, ha teheted, tanulj...

Én kezdőként el tudtam helyezkedni...

És munka mellett érettségiztem...


Viszont, a legnagyobb gondom most az, hogy a tanult szakmámban csak kreditálva tudok visszamenni, de viszont, nincs lehetőségem a tandíj megfizetésére, a mostani munkámat szakirányként tudom végezni, de több lenne a keresetem ha szakirányú lenne a végzettségem...

És ami kb. 15 éve egy jó szakiskola, szakmunkásképző iskola volt, most főiskolai képzés...

Kérdezem én? miért?

Vannak olyan szakmák, amiket nem kellett volna ennyire magas szintűre emelni, inkább a gyakorlati képzésekre kellett volna hangsúlyt fektetni, mert valaki hiába jó elméletbe, ha gyakorlatban nem tudja alkalmazni, viszont a gyakorlati alkalmazást felemeli egy jó elméleti tudás!

Nem nagy álom, egyik sem amire vágysz!

Sőt legyenek is álmaid, és csak rajtad múlik, hogy merre mész tovább..

Válaszd a legjobbat, azt ami neked a legnagyobb örömet hozza...

Fiatal vagy még...

és igenis az álmok visznek előre...

Nekem egy tanárom mondta:

Merjek nagyokat álmodni...

Hozzáteszem, soha sem mertem túl nagyot álmodni...

Meg is látszik meg az életemen...

16. Arianne113 (válaszként erre: 15. - Mamcili)
2011. márc. 6. 15:20
ez mind szép és jó csakhogy az iskolákat lassan bezárják..:S abszolút semmi lehetőség nincsen, múlt évbe érettségiztem, még megyek tovább tanulni, de érettségivel a kezembe semmit nemérek magyarul kitörölhetem vele.. nemvesznek fel sehova, mert nincs gyakorlatom..egyszerűen nincsen lehetőség a fiataloknak elhelyezkedni, pedig dolgoznék már szívesen, elszeretném kezdeni a saját életem álmaim megvalósítani..( tán nagy álom hogy dolgozzak, gyűjtsek párommal saját házra, és arra hogy gyermeket tudjunk majd vállalni..? )
2011. márc. 6. 10:36

A legnagyobb gondot abban látom, hogy megszűnőben van az anno kétkezű munkának számító szakmák, pedig ha lenne, akkor tán a gyárainkat sem kellett volna bezárni...

Szerintem egy 17-18 évesnek még iskolában kell lennie... és lehetővé kell tenni a diákmunkát 16 éves kortól nyáron egy hónapra, úgy mint régen volt, mert igazán én is akkor értettem meg hogy mit jelent a pénz...

Ja és visszahoznám az üvegvisszaváltókat...

a rengeteg szemét helyett...

Nagyon jó volt amikor a visszaváltott üvegek árából mentünk fagyizni...

stb...

de ez már más tészta, de a diákkoromra emlékeztet...

14. Arianne113 (válaszként erre: 12. - NyZy)
2011. márc. 5. 17:41
De azt elfelejtettem az előzőhöz írni hogy volt egy kolesztársam, akinek ugyanolyan rendes dolgos szülei voltak, mint a legtöbb gyereknek a csaj mégsem tudta sose megbecsülni a pénzét, mert mindent megkapott egy kis sírásra...bankkártya laptop minden amit akart..és aztán engem oktatott hogy spóroljak, mikor néha örültem ha másnapra volt ennivalóm, nemvolt egyszerűen miből spórolni mondjuk új ruhára...
2011. márc. 5. 17:40
Nekem nagy segítség volt az is hogy a zsebpénzemet néha én kereshettem meg, így jobban megbecsültem amit vettem belőle, mintha csak úgy beleszoktam volna hogy kapok némi pénzt néha. Érdekes mód apu és anyu köz nagy volt a különbség, anyu állandóan mondta nekünk a magáét hogy miért nincs pénz, míg apu mindíg annyit mondott hogy neaggódj kislányom megoldom, te csak tanulj ez a te dolgod most. És még most is úgy vagyok vele hogy apunak hiszek, ő sokmindent megélt, és tudja mit beszél.
12. NyZy
2011. márc. 5. 17:27

Nálunk is elhangzik számtalanszor tanulj nézd mennyit kell dolgozni és egyre rosszabb az életünk.

Régen úgymond tabu volt a pénz(én is így nőttem fel)

ma már sajnos mindenbe be kell őket vonni hogy megértsék miért nincs pénz.Akkor majd ők segítenek,mondják (pénztelenség miatt)munkát vállalnak.Mosolygok egyet és megkérdem hova mennél mikor munkalehetőség sincs.

11. hte23
2011. márc. 5. 17:22

Következmény: sokkal több szakma és állás nélküli fiatal. A csp. helyett majd a segélyeket és a munkanélküli hivatal által szervezett továbbképzéseket - átképzéseket kell majd fizetni. Azok fognak jól járni, akik a felnőtt oktatásban dolgoznak. Most ugy látszik, oda kell a pénz.

A középiskolák egy részét vissza kellen minősiteni ( nem jó szó rá inkább átminősiteni ) ujra szakmunkásképzésre. De normálisra, nem ami most van. Nem kell mindenkinek diploma. Minek. Szalag mellé? Nem biztos hogy felveszik, mert tulképzett.

10. Arianne113 (válaszként erre: 8. - NyZy)
2011. márc. 5. 17:12
ami még eszembe jutott, hogy én is leszek szülő egyszer, és biztosan sajnálnám a gyerekemet ha megkell büntetni, de azt soha nem hagynám hogy ne tanuljon. Apám mindíg a saját példáját tárta elém, hogy ő régen link volt, nemtanult és most nézzem meg mennyi baja van, és saját magának köszönheti. Úgyhogy szívnak a szülők rendesen az tény, de rajtuk nagyrészt múlik a fiatal jövője.
2011. márc. 5. 17:09
Én egyetértek avval hogy ez a szülőnek lesz a legrosszabb, de mégiscsak meg kell tanítani a gyereket az életre, ez a szülő feladata, és bizony én sok olyan kegyetlennek tűnő szülőt ismertem, aki a gyereke ilyenfajta lázadását letudta verni ezzel a tartsd el magad dologgal amit leírtam. Elhagyni nemhagyják el őket, csak azért választják ezt a drasztikus módszert, hogy lássa az a fiatal, mit tesz és minek milyen következménye van. Engem pl egyáltalán nem neveltek a szüleim, azt tettem amit akartam, de maga az élet úgy megcsapkodott néhányszor, hogy saját magam jöttem rá hogy muszáj tanulni ha élni szeretnék valahogyan...
8. NyZy (válaszként erre: 3. - Arianne113)
2011. márc. 5. 17:05

Szerintem a visszamenetel nem lesz egyszerű.

Én emlékszem mikor anyukám megkérdezte pályaválasztás előtt "na gyerek hova tovább"

Azt gondoltam miért most kell nekem eldöntenem azt hogy mit szeretnék csinálni egy életen keresztül.Mikor más se jár a fejembe haverok buli fanta,és ez 26 évvel ezelőtt volt.A mostani fiatalok hihetetlen szabadságot vívtak ki maguknak,csak az tudja akinek van a környezetébe vagy esetleg a gyermeke ilyen korú.

Sajnos a saját kárán megtanulni a gyereknek ilyen dolgot az kijavíthatatlan.Félek,nekünk szülőknek sokkal nagyobb árat kell majd fizetnünk azért,hogy amit ők a nagy szabadságukba elhibáznak helyre állítsuk.Hiszen csak a gyerekeink. Szakmával,éretségivel,tapasztalattal nem tudnak elhelyezkedni az emberek.Mi lesz velük,főleg a lány gyerekekkel?

2011. márc. 5. 17:03

meg 33 %-nak kell lenni a diplomások arányának

megszüntetik a ktg-térítéses képzést

nem szüntetik meg, csak 100%-ot kell fizetni

felsőoktatásban 2x lehet bukni


szóval annyi minden van

csak pénzt nincs és normális ötlet nincs arra, hogy minél előbb minél több munkahely legyen

csak szarrágás megy

2011. márc. 5. 16:53

Nem eszik olyan forrón a kását, ahogy főzik...

Fog még változni ez a kijelentés.

2011. márc. 5. 16:53
mennyi minden lesz még addig :)
2011. márc. 5. 16:52
MÉg valami. Volt egy osztálytársam, akkor léhűtő volt hogy az valami eszméletlen...de az édesanyja nagyon okos nő, megmondta neki hogy ha ekkora ász vagy tartsd el magad, egy hét után bizony már majdnem felkopott az illető álla, és rájött hogy mégiscsak addig kell örülni amíg tanulhat és nem magának kell megkeresni a mindennapi betevőt..
2011. márc. 5. 16:49
Nézd, amit mind leírtál nevelésfüggő is... de érthető, biztosan sok diák fog majd rossz döntést hozni. Rajtuk is nagy a nyomás, és majd hozzák a rossz döntést. DE később úgyis ők fogják ennek a levét meginni...8 osztállyal sehová sem veszik fel őket, az okos szülő pedig egy leckével megtaníthatja a gyereknek hogy mindennek ára van... Nem a gyerek uralkodik a szülőn, hanem fordítva, remélhetőleg. És akinek lesz egy kis esze, visszamegy az iskolába tanulni...
2011. márc. 5. 16:47
Itt többek között még egyik cél, hogy egy csomó tanárt el lehessen bocsátani! Kevesebb diák-kevesebb tanár!
1. NyZy
2011. márc. 5. 16:43

Szerintem így is nagyon nehezen lehet ezeket a mai fiatalokat megfogni.Gyakorlatilag azt csinálnak amit akarnak.Valószínűnek tartom,hogy a munkába állás se fog menni(ha csak nem teszik kötelezővé)és rengeteg csellengő gyerek lesz az utcán.Lehet,hogy nem kell csp fizetni a kormánynak de a társadalmi minőség romlani fog.Lehet azért dolgoznak már azon,hogy 14 év alatti gyerekeket is lehessen büntetni,mert tisztába vannak ennek a döntésnek a következményével?Szerintem nagyon sok diák fejébe megfordul az,hogy elegem van nem akarok tanulni.E határozat hozhat egy olyan rossz döntést a fejébe amit egy életen át fog hordozni.Viszont míg kötelező a tanulás lehet addig is lázad ellene de megcsinálja mert kötelező és végül le érettségizik.Talán a feje lágya is benő.

A gyermekem közgazd.szak. köz.isk. jár 11.osztályba. A mi osztályunkba is vannak lázadók hajjajj.3-an ki hullottak a 28-ból,12-en lehiggadtak és volt aki iskolát váltott.Tehát gyakorlatilag 13-an az utcán lennének az új törvény szerint. De a mostani törvény adott nekik időt és lehiggadtak, le érettségiznek, kapnak lehetőséget az élettől.Igen volt idő ,hogy hátráltatták az órát de a diák a diákot nevelte csöndre.Szerintem ott lett elrontva amikor a diákokat felvilágosították a jogaikra.Addig is voltak jogaik de csak azok tudták akiknek kellett.Az pedig a szülő és a tanár.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook