Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Márc. 31-ig kell nyilatkozni a magánnyugdíjpénztár tagoknak a hozamukról vagy a levelet kell megkapniuk addig? fórum

Márc. 31-ig kell nyilatkozni a magánnyugdíjpénztár tagoknak a hozamukról vagy a levelet kell megkapniuk addig? (tudásbázis kérdés)

2011. márc. 29. 12:00

"2011. március 1. és 31. között a magánnyugdíjpénztárak kötelesek írásban megkeresni mindazokat az állami nyugdíjrendszerbe visszalépő tagokat, akik korábban nem nyilatkoztak a reálhozam kifizetéséről."


"A jogszabály a továbbiakban úgy rendelkezik, hogy a pénztár által küldött levél kézhezvételét követően 30 nap áll a tagok rendelkezésére, hogy a reálhozam kifizetési módjáról nyilatkozzanak. Figyelembe véve ezt a 30 napos határidőt, javasoljuk, hogy nyilatkozatát legkésőbb április 29-ig adja postára."


Én is épp tegnap néztem utána. Fentebb bemásoltam, amit találtam! (ING). Egyébként a honlapról is letölthető a nyilatkozat ennél a pénztárnál!

2011. márc. 29. 11:38
Addig kell a volt pénztártagoknak megkapniuk a levelet (én sem kaptam még meg!), és egy hónap áll rendelkezésre, hogy nyilatkozz.
2011. márc. 29. 11:38

Sziasztok!


Én 2-3 hete írtam a pénztáramnak, hogy mi a csuda van már, mert még mindig nem volt látható, hogy mennyi a reál hozam.

Lassan már nyilatkozni kell, és összeget még nem tudok?

Pár nappal később érdekes módon fel tudták rakni az összeget.(online)

Persze megjegyzésben ott áll, hogy utalásig még változhat ÁM!

Akkor az ügyintéző küldött 1 nyilatkozatot, hogy nyomtassam, töltsem ki, hogy hova küldjék a pénzt.

A visszaküldési határidő 02.28 volt a papíron, a nő 03.03-án küldte.:-)

Valamint,ha én nem írok, feltételezem nem is küldenek semmit.

2011. márc. 29. 11:37
Én is február 28-ig nyilatkoztam róla (a netről töltöttem le hozzá a szükséges űrlapot), hogy mit szeretnék. Ha esetleg küldenek még egy papírt, akkor nyilatkozok még egyszer.
2011. márc. 29. 11:34

Akkor nem vagyok egyedül...megnyugodtam. Tehát akkor május 15-ig kell nyilatkozni.

Ez érdekes,hogy valahol leírják mennyi jár neki,valahol nem .

2011. márc. 29. 11:31
A párom tegnap kapta meg az ING-től a levelet, benne a nyilatkozat amit május 15-ig vissza kell küldeni és a KONKRÉT összeg, hogy mennyit fog kapni, várhatóan augusztusban. Szerintem nagyon korrekt ez a társaság. Én az OTP-től még semmit nem kaptam.
6. ancsika72 (válaszként erre: 5. - Baby0309)
2011. márc. 29. 11:25

Én tegnap kaptam meg az OTP-től és máj.15-ig kell a nyilatkozatot visszaküldeni de ha nem küldöm akkor is küldik a pénzt!

Viszont azt nem tudom,h mennyit is kéne kapnom,mert azt sehol sem írták még le eddig.

5. Baby0309 (válaszként erre: 2. - Fulopke33)
2011. márc. 29. 11:23

Na ezt még nem hallottam :)

De nekem ez is megfelelne,bár jobban örülnék,ha a kártyámra megy.

2011. márc. 29. 11:22
Szerintem menj be és járj utána, mert febr 28ig kellett volna... Utána elvileg felszólít a nyugdíjpénztár, és ha arra sem reagálsz, akkor kiküldik postán a lakcímedre. Viszont ha ekkor sem veszed át, akkor becsorog az államiba és nem kapod már meg.
2011. márc. 29. 11:22

Én és a párom se kapott még kézhez semmilyen levelet ez ügyben.

Hallottam a tv-ben,h mostanában fogják postázni a nagyját,de nem tudom,hogy 31-ig le kell nyilatkoznom nekik,hogy mit szeretnék a hozamommal vagy arra van még 30 napom?

2011. márc. 29. 11:22

én úgy tudom, hogy addig kell nyilatkozni, de előtte nyilván meg kellett volna kapni a levelet, benne a tájékoztatást a hozamról...

Ha nem nyilatkozol, úgy tudom, automatikusan kipostázzák a hozamot, ha nem veszed át, akkor továbbutalják a tb-be azt is.

2011. márc. 29. 11:20
Márc. 31-ig kell nyilatkozni a mnyp tagoknak a hozamukról vagy a levelet kell megkapják addig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook