Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mást is irritál, amikor asszertíven/ magabiztosan kommunikálnak vele? fórum

Mást is irritál, amikor asszertíven/ magabiztosan kommunikálnak vele? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. ápr. 27. 07:12
Engem már ez a kifejezés/megnevezés is irritál...
35. NomNom (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 27. 07:09
Többek között az értelmező kéziszótár használata.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Lávli*)
2021. ápr. 26. 22:43
Igen, hát több bajom van :D Elég szerteágazó a probléma...
33. Lávli* (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 26. 22:40
Eddig azt írtad, hogy az a bajod, hogy "kifinomuultan" és "ékesszólón" beszélnek hozzád, mert az valami nem őszinte mögöttes szándékot takar.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - 32304c7a9f)
2021. ápr. 26. 22:11

Jobban átgondolva, lehet rosszul fogalmaztam.


Engem az zavar, amikor dominálni akaróan, parancsolóan beszélnek hozzám. Ez nagyon irritál!

31. 32304c7a9f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 26. 01:13

Asszertivitás, vagyis önazonos kommunikáció! Talán ez a legjobb megfogalmazás! Ott, akkor és azt mondom, amit szeretnék! Kifejezem a véleményemet, az igényeimet! A gond az, ha a határozottságban agressziót látnak, ahogy Csernus doki is mondta! Megvan a veszélye, de ez már a másik ember problémája!


behódoló/passzív > asszertív/önazonos/magabiztos < elnyomó/agresszív

30. 32304c7a9f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 26. 01:07
Az asszertív a "behódoló" és az "elnyomó" között van, pont középen! Nincs kilengés! Persze megengedheti magának hogy dühös legyen, alkalomadtán! De ez még mindig jobb, mint lapítani évekig, majd hirtelen robbanni, mert ott még az asszertivitást sem kockáztattuk meg, csak elnyomtuk a konfliktust! Tehát vagy csendben vagyok, vagy borítok: ez nem asszertivitás! Szándékai pedig mindenkinek vannak, ezeket kár sztereotipizálni! Az a jó, ha beszél róluk! Így viszont csak sötétben osonás van, hogy ki támad majd a sikátorból! Valószínűleg tele vagy félelmekkel, előítéletekkel és bizalmi problémáid vannak!
2021. ápr. 23. 15:17
Persze, lehet olyan is. Bármilyen lehet. Az emberek sokfélék, sok a manipulatív pöcsegér köztük. De alapvetően az asszertív kommunikáció és a magabiztosság pozitív dolgok, szerintem a legtöbb embert nem zavarja, sőt. De eközött a két dolog között amit írsz, nincs korreláció.
2021. ápr. 23. 15:07
Nem írhattam volna. Ti feltételezitek az asszertívan kommunikálókról, hogy mindig lelkiismeretesek. Szerintem lehet olyan is, hogy asszertíven kommunikál, közben meg vannak hátsó szándékai, taktikázik stb.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Lávli*)
2021. ápr. 23. 15:05

Azt csak azért írtam, mert úgy tűnt, hogy azt állítják az asszertíven kommunikálóknak nem lehetnek hátsó szándékaik. Ezt azért gondoltam, mert a példámból kiindulva arra a következtetésre jutottak, hogy nem ismerem a szó jelentését.

Pedig váltig állítom, hogy meg tudom különböztetni az asszertívat az erőszakostól. Méghozzá könnyen. Az erőszakosak általában nem népszerűek egy közösségben, míg az asszertívak igenis azok.


De ha felismerem, hogy objektíven megítélve is olyan helyzetbe hoztak, hogy ne legyen választásom akkor mégis mi okom lenne jót feltételezni a személyről. A körülmények azt bizonyítják, hogy alaposan meg volt tervezve a dolog.

2021. ápr. 23. 14:49
Hát ennyi erővel akkor akármit odaírhattál volna... "Mást is irritál amikor egy alacsony ember hozzászól?"
25. Lávli* (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 23. 14:46

Sokkal könnyebb lesz az életed, ha nem sunyi hazugnak képzelsz mindenkit (mi ez a sztereotípia?!), ha nem mögöttes szándékot keresel az emberek mondanivalójában, és akkor nem lesz olyan érzésed, mintha megerőszakolnának 😱

Félelmetes.

Önismereti tréningekre, személyiség fejlesztésre lenne szükséged, ahogy már az elején is javasoltam.

És tényleg nézz utána az asszertiv kommunikációnak, az nem szép beszédet jelent.


Kérdésedre válaszolva: mindenféle emberek vannak. Őszinték is, őszintétlenek is. Nem a témához tartozik.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Lávli*)
2021. ápr. 23. 14:35

Tehát aki asszertíven kommunikál az biztosan őszinte ember?

Mi ez a sztereotípia?

23. Lávli* (válaszként erre: 22. - Kacsahercegno)
2021. ápr. 23. 14:08

Én sem.

Nincs tisztában a jelentésével.

22. Kacsahercegno (válaszként erre: 21. - Lávli*)
2021. ápr. 23. 14:07
Ja persze, nem is értem hogy az hogy jön ide egyáltalán...???
21. Lávli* (válaszként erre: 20. - Kacsahercegno)
2021. ápr. 23. 14:04

Egyrészt.

Másrészt meg, amiről FI ír, az nem az asszertiv kommunikáció, köze nincs hozzá.

2021. ápr. 23. 13:53
Soha nem voltam még ilyen helyzetben szerencsére. Ha ez a munkahelyeden gyakran megtörténik hogy ezt érzed, szerintem válts mielőbb mert durván toxikusnak hangzik a légkör. Ha magánéletben akkor lehet hogy át kellene gondolnod, hogy kikkel érdemes időt töltened...
19. Amaunet (válaszként erre: 15. - Adbe82e122)
2021. ápr. 23. 13:29

"Ez megnyugtató volna, ha nem a saját feladatát tolná rád ebben a kifinomult stílusban."


Ugye a kommunikáció...:D

2021. ápr. 23. 13:02

Normálisan hangzik, de olyan pozícióba kényszerít amelyben ha nemet mondok akkor bűnös szarházi alak leszek, ha meg elvállalom akkor szabad utat adok a további kihasználásra. Akik ilyen szépen kommunikálnak azok taktikáznak is a legtöbb esetben ezerrel, előre kalkulálnak minden lehetséges kimenetellel és csak utána közelítenek meg. Téged meg meglepetésszerűen ér a dolog, mert nincs kedved ilyen dolgokon agyalni és taktikákat állítani fel, ezért előfordul, hogy a kényszerhelyzetbe szorulás miatt enyhén szólva dühös lesz az ember. Amit nem szabadna, mert azt rögtön felhasználják ellene.

Tessék. Remélem felvázoltam alaposan minden részletét a dolognak.

17. df1e1c376c (válaszként erre: 8. - Adbe82e122)
2021. ápr. 23. 12:50
A fej leorditas elég agresszív dolog, nem?
2021. ápr. 23. 12:35

Jobb ha határozott a beszélgető partner, mintha összevissza bizonytalankodik vagy dadog.

Aki magabiztos, nem valószinű hogy van hátsó szándéka.

15. adbe82e122 (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2021. ápr. 23. 12:34
Eddig sem tolt csak mondta, ahhoz elég kispályások, hogy TOLJANAK....
2021. ápr. 23. 12:19
Ezt nem értem. Ha valaki normálisan mond valamit, akkor miből gondolod hogy van valamilyen mögöttes szándéka? Nincs üldözési mániád?
13. Amaunet (válaszként erre: 4. - Adbe82e122)
2021. ápr. 23. 12:19

Ha tisztában lennél a feladataiddal, felelősségi köröddel, kompetenciáddal, akkor nem tolhatnának rád olyan munkát, feladatot, ami nem a tied.

Igen, meg kéne tanulni mindenkinek hatékonyan kommunikálni.

12. Lávli* (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 23. 12:03

A szándék és a mögöttes tartalom? Azt te honnan tudod? Feltételezed? Kigondolod? Eldöntöd?

Vicces vagy, mint a viccben a nyuszika, aki elindul a medve porszívóját elkérni, aztán mire odaér, annyira kiokosodik magában a medve szándékait illetően, hogy csak ennyire futja tőle: Tudod, mit, medve? B...d meg a porszívódat. - nem egy felnőttes kommunikáció, ugye?

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Kacsahercegno)
2021. ápr. 23. 11:57
Engem a szándék és mögöttes tartalom jobban érdekel mint maga a tálalás. Szóval ha maga az indíték zavar, akkor kommunikálhatnak bármilyen ékesszólóan...
10. Bless the child (válaszként erre: 4. - Adbe82e122)
2021. ápr. 23. 11:27
Amiről Te írsz, az nem asszertív kommunikáció, szerintem
2021. ápr. 23. 11:22
Már az is baj, ha valaki magabiztos? Nem az lenne a cél, hogy mindenki magabiztos legyen? Amúgy tininkoromban én is ilyen félszeg kis nyüssz voltam, aki kb. azért is elnézést kért hogy él... Sok munka és gyakorlás van benne hogy mára képes vagyok magabiztosan kommunikálni és kiállni magamért, akkor is hogyha nem értek egyet. Plusz sokkal rosszabbak az olyan kollégák akik a cipőfűzőjüket nem képesek bekötni egyedül, meg azt sem tudják hogy mit akarnak, mint azok akik tudják és képesek keresztülvinni a terveiket...
8. adbe82e122 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 23. 11:20
Igen, Te jössz ki hülyén ha leordítod a fejét.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Adbe82e122)
2021. ápr. 23. 11:15

Igen, pont megragadtad a lényeget!


Ezzel a stílussal pont az a bajom, hogy látszatra nagyon kifinomult, együttműködő a lényeg pont ugyanaz mint egy erőszakosan fellépőnél, hogy ő jól járjon a te károdra. Csak még elő se tudd venni mert ő ugye milyen példaértékűen nyugodt meg kiegyensúlyozott. Aki meg nem tud olyan brilliánsan kommunikálni az ugye dolgozzon neki. Sunyi stílus!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook