Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Asszertív kommunikáció fórum

Asszertív kommunikáció (beszélgetős fórum)


25. michelle.r (válaszként erre: 22. - Channa*)
2021. jan. 5. 20:29

Na, ezzel egyetértek 😛


De nem az a célja és lényege, hogy az önbizalmad nőjön. Tök mindegy, hogy a másiknak milyen a habitusa, mit és hogyan mondja. A lényeg azt, te hogyan kommunikálsz. Belemész-e a konfliktusba, és ha igen, hogyan. Ha valaki magából kikelve ordít, te döntöd el, hogy visszaordítasz-e, vagy higgadt és tudatos maradsz.


Tudod, ahogy egyik kedvenc írom mondta vala: Bizonyos szint felett nem süllyedünk bizonyos szint alá 😉

2021. jan. 5. 19:38
Voltunk ilyen tanfolyamon, a főnökünknek semmit nem használt😆
23. Bless the child (válaszként erre: 22. - Channa*)
2021. jan. 5. 19:29
A tökéletesen már nem lehet csiszolni😉😀
22. Channa* (válaszként erre: 21. - Evalan)
2021. jan. 5. 19:24
Ja, az én önbizalmam, ha nőne egy-egy ilyen valami után, akkor már nem is tudom minek képzelném magam;)
21. Evalan
2021. jan. 5. 19:16
Köszi a hozzászólásokat, igazából erre számítottam, hogy a legtöbben hülyeségnek tartják:)) Szerintem se veleszületett képesség persze az biztos igaz ha az embernek van egy habitusa vagy beszűkült gondolkodása akkor nehezebben tanulja meg. Én kedves embernek tartom magam de mégis szeretném elsajátítani hogy ezáltal elkerüljek olyan konfliktusokat amikről a végén kiderül hogy hülyeség és ha máshogy szóltunk vagy mást mondtunk volna akkor nem lett volna belőle vita vagy sértődés. Sajnos néha hirtelen vagyok és nem gondolom át a mondandómat, vagy nem úgy válaszolok és ezeken szerintem lehet dolgozni. Még nagyon régen én is részt vettem egy oktatás során pár órában ilyen asszertív kommunikációs órán és nagyon jó volt de mivel utána nem gyakoroltam a jegyzeteket is beraktam a szekrénybe így nem tanultam meg. És persze a tanártól is függ mert nekünk nagyon nagyon jó tanárunk volt,(sajnos ő már nem tanít) olyan jó helyzetekbe próbálhattuk ki és az önbizalmunk is nőtt mindig olyan jókedvűen jöttünk el az óráról. Ezért is szerettem volna volna ezt egy tanfolyamon megtanulni és azért is mert magamat ismerve hiába van fent a neten erről pár dolog sajnos lusta vagyok és nem olvasgatom. Ha rá vagyok úgymond kényszerítve nekem úgy jobban megy.
20. globus (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2021. jan. 5. 07:22
Nekem mindig a desszert ugrik be erről a szóról elsőként.
19. Guruljka (válaszként erre: 16. - Timycat)
2021. jan. 5. 07:21

Na most akkor átmegyek agresszív kismalacba:

KI MONDTA, HOGY MUSZÁJ EGYENSÚLYOZNI????

18. Epresturmix (válaszként erre: 16. - Timycat)
2021. jan. 5. 07:19
A számodra ostobának vélt emberek, téged ugyanolyan ostobának tartanak. Kár ezen rugózni. :)
17. andi6020 (válaszként erre: 7. - Globus)
2021. jan. 4. 23:15
Agresszívet olvastam a címben. Nem is nagyon értettem, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Nem lepődök én már meg itt semmin.
16. timycat (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2021. jan. 4. 23:09

Én magamon veszem észre, hogy változok.

Minél több embert ismerek meg, egyre csökken a h.lyetűrő képességem és sajnos (vagy nem sajnos) egyre nehezebben leplezem, hogy kiábrándultam az emberekből. Ez pedig határozottan rontja a kommunikációm. De egyszerűen annyi az ostoba. Nem tudom ezek osztódással szaporodnak, vagy a net veszi el az emberek eszét tömegesen? Nem tudom, de kiábrándító és nehéz így az embernek "egyensúlyozni".

15. timycat (válaszként erre: 11. - Channa*)
2021. jan. 4. 23:02
Az hogy valaki felismeri, hogy buta már egy szint,hogy annyira mégsem az. Ahogy momdani szoktam a h.lye nem tudja hogy h.lye.
14. Channa* (válaszként erre: 13. - Dfc04c70e4)
2021. jan. 4. 22:20

Igen, egyetértünk!

És még a hangsúlyt meg sem említettük.

13. dfc04c70e4 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2021. jan. 4. 20:30

Persze, hogy más a fórumozás, és más a munkahelyi megbeszélés, ügyféllel való találkozás.

De mindegyik kommunikáció. Igaz, hogy szemtől szembe ezerszer könnyebb dolgunk van, mert nincs annyi lehetőségünk a félreértésre. Szemtől szembe nemcsak a verbális, hanem a nonverbális kommunikáció is játszik. A nonverbális kommunikáció pedig sokat nyom a latba. A tekintetünk, a mimikánk, a testtartásunk is beszél helyettünk.

Sok ember végezhetne akárhány asszertív kommunikációs tanfolyamot, nem sokat segítene rajta. Amikor elszabadulnak az indulatok...

2021. jan. 4. 20:19
Biztosan lehet tanulni is,de egy alap attitűd azért kell hozzá egy alap attitűd.
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2021. jan. 4. 20:19

A fórumozás egy teljesen más platform, mint pl. egy munkahelyi megbeszélés, ügyféllel való találkozás, telefonon történő beszélgetés.


Itt a hoxán, nem hinném, hogy minden esetben jól érzékeljük a másik habitusát, kommunikációs készségét.



Egy példa: egyik nap nyílt egy fórum, amiben a fórumindító butának, hulladéknak vallotta magát. Az írásából nem ez jött le...

10. michelle.r (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. jan. 4. 19:45

A fórumok hangulata híven tükrözi - nem csak itt. hogy felnőtt emberek mennyire képesek a helyzetnek megfelelően kommunikálni 😝


Továbbá az a rengetek jól működő kapcsolat magánéletben, munkahelyen, vevő és eladó, ügyintéző és ügyfél között.

9. Amaunet (válaszként erre: 1. - Evalan)
2021. jan. 4. 19:40

Néhány éve olvastam Sue Bishop Asszertivitás c. könyvét. Akkor érdekelt a téma.

Nekem a tárgyalástechnikában segített. Abban, hogy célt érjek anélkül, hogy agresszívnak tűnnék. Hogy moderálni tudjak egy megbeszélést anélkül, hogy a résztvevők egymásnak ugranának.

Nem gondolnám, hogy ennek elsajátításához drága tanfolyamokat kéne végezni. Ha valaki fogékony az ilyesmire könnyen elsajátíthatja könyvekből, videókból.

8. Channa* (válaszként erre: 5. - Bless the child)
2021. jan. 4. 19:39

Óóó, neked pedig pont jól kellene tudni alkalmazni, hiszen sok emberrel találkozol, ráadásul olyan helyen, ahol fontos ez a fajta kommunikáció;)


Egyébként én is olyan helyen dolgoztam sokszor, illetve a jelenlegi helyemen is kell alkalmazni, csak itt ugye már kockaként vagyok beskatulyázva, így néha kicsit lehetek fura;)

2021. jan. 4. 19:39
Nem tudom, mi az az az asszertív... én csak desszertívet szeretek :)
2021. jan. 4. 19:31
Én munkahelyi szervezésben vettem részt néhány hetes kommunikációs tanfolyamon. Pár óra az asszertív kommunikációról szólt. Biztosan nem született képesség, tanulni, gyakorolni lehet. Ez a pár óra nekem arra volt elég, hogy ha lezajlik valami, utána gondolkodom, hogy na , most se voltam asszertív, így és így lehettem volna. Szerintem, ha a neten találsz hozzá anyagot és tudatosan gyakorolod az életben, előre eltervezed, meg utána visszagondolsz, mennyire sikerült, nem kell ezért tanfolyamot fizetni.
5. Bless the child (válaszként erre: 4. - Channa*)
2021. jan. 4. 19:31
Én tanultam, de bevallom, nagyon nehéz használni. Ahhoz, hogy tudj asszertíven kommunikálni, nagyon oda kell figyelni, hogy mit mondasz. Semmi indulatosság nem lehet benned, mert akkor kizárt, hogy összejöjjön. Hatalmas önuralom kell ehhez a technikához és valljuk be, hogy az elég ritka kincs
4. Channa* (válaszként erre: 3. - Bless the child)
2021. jan. 4. 19:27

Hát szerintem meg, ha valakiben nincs egy alap önbizalom és nincs megfelelő stílusa, akkor taníthatják bármire, nem fog menni;)


Persze, ez csak az én véleményem...

3. Bless the child (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. jan. 4. 19:23
Az asszertívitás tanulható kommunikációs képesség, nem szívod magadba gyerekként
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Evalan)
2021. jan. 4. 19:09

Miért kell mindig valami baromságot kitalálni?


Szerintem ez baromság, ha valaki felnőttként képtelen kommunikálni a helyzetnek megfelelően, akkor az egy tanfolyamon sem fog tudni semmit magába szívni.


Ezt a fajta kommunikációt már gyerekként magunkba kell szívni.

Kidobsz egy csomó pénzt az ablakon a semmiért...

2021. jan. 4. 18:29

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy esetleg elvégzett-e már valaki ilyen tanfolyamot? Nagyon jókat hallottam róla és szeretném én is megtanulni. A neten van pár ehhez kapcsolódó segédanyag de gondolom egy tanfolyam más, többet is meg lehet tanulni és gyakorolni is lehet ott különböző szituációkban. Nézegettem a neten nagyon sok helyen tanítanak ilyet de ha esetleg valakinek van olyan tanfolyam vagy intézet ami bevált ahol nagyon jól el tudta sajátítani megköszönném ha megosztaná velem.


Köszönöm szépen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook