Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másnál is van/volt így? Rossz az áramlási ultrahang, de az NST jó, mégsem indítják a szülést... fórum

Másnál is van/volt így? Rossz az áramlási ultrahang, de az NST jó, mégsem indítják a szülést... (beszélgetős fórum)


2011. jún. 24. 13:37

Sziasztok!


Délután bemegyek újra! Ők küldtek haza. Nekem mindegy hol fekszek. Hétvégére megáll az élet a klinikán.

Az is lehet hogy még figyelem a magzatmozgást és ha kevés felhívom az orvost.

2011. jún. 24. 13:01
Eltűnt a kérdező...
2011. jún. 24. 12:52

Őszintén?!

Üvöltenék már a helyedben az orvosoddal!!!!

Menj az ügyeleteshez,csomagolj!

Sok szerencsét!:)

2011. jún. 24. 12:27

Nekem az NST-m 3 esetben nem volt jó, de az áramlás igen. Bent feküdtem, de csak akkor indították a szülést, mikor egy rosszul adagolt oxitocin miatt (terheléses NST-n) hirtelen leesett és lent maradt a baba szívhangja. Addig hiába volt rossz az NST, nem indították. Utána nem ismerték el a hibát, azt mondták, amúgy is gond volt már. Az én lányomnak is a nyakán volt a köldökzsinór, belekakilt a magzatvízbe, és kékes-szürke bőrrel született. (Császárral.) Szerencsére nincs baja, leszámítva, hogy kb. 4-6 hónapos koráig non-stop sírt, és mindent sokkal később csinál(t), mint a kortársai. (15 hónaposan evett szilárd kaját, majdnem 18 hónaposan indult el, most 2,5 és éppen tanulgatja a bilizést.) Persze erre is azt mondják, ő ilyen alkat, és nincs köze a születése körüli komplikációkhoz.


A helyedben én is részletes magyarázatot kérnék: miért nem indítják a szülést, ha egyszer gond mutatkozott?

2011. jún. 24. 12:20

Én a helyedben lehet "cselhez" folyamodnék és délután mennék be a sürgősségire, hogy nem érzed már egy ideje, hogy mozog a baba. Akkor tuti megvizsgálnának még egyszer, aztán talán ez alapján tudatosabban döntenének.

Nagyon szomorú, de ez a magyar egészségügy. Szinte haldokolnod kell ahhoz, hogy komolyan vegyenek....

12. Kund Abigél (válaszként erre: 4. - Szélike)
2011. jún. 24. 12:02
Miért csak papíron?
2011. jún. 24. 11:42
Hűha, én biztos nem maradnék otthon a hétvégére! Folyamatos megfigylésre van szükséged! Az egy dolog, hogy az nst még jó, de ez bármikor vátozhat! Nem is értem, hogy lehetnek ennyire felelőtlenek és hazaengednek...
2011. jún. 24. 11:34

Nekem is úgy volt, hogy reggel jó volt az nst, délelőtt az áramlás rossz volt, utána az nst megint jó. De délutánra az is elromlott, és este fél nyolckor emelték ki a lányomat. Rá volt tekeredve a köldökzsinór, és ahogy feszült a hasam folytotta a babát. Mondjuk én ebből a hasfeszülésből semmit sem éreztem. Igazából az egészből alig vettem észre valamit. Még lett volna egy hetem, de a vérnyomásom miatt bent feküdtem SZERENCSÉRE!


Mondjuk akkor sem biztos, hogy gyanakodik az ember, ha keveset mozog a baba, mert a végén már nem ficánkol annyira.


Szélike! Te hanyadik héten vagy?

9. Anatita81 (válaszként erre: 6. - Szélike)
2011. jún. 24. 11:25

Szerintem 3150g + 3250g lettek a babák, ikrek.


Az, hogy rossz áramlási UH-nál papíron fekszel bent, nem megnyugtató. :( Hiszen Te magad nem feltétlenül veszed észre, hogy valami nem ok, csak ha már keveset mozog a baba..

Másik orvos esetleg?

8. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - Szélike)
2011. jún. 24. 11:13
Nem akarlak ijesztgetni, de én pont ma vagyok a kiírt napomon, zárt a méhszáj, és azt mondta a doki, hogy azért nem csinál semmit, mert az áramlások jók (NST is). Ha nem lennének azok, az azt mutatná, hogy vmi nem ok a babával és be kellene avatkozni...
2011. jún. 24. 11:04

Nekem így halt majdnem éhen a második gyerekem. 36. hétre született meg, tök soványan. (van kép róla) Nem volt valamiért rendes a terület ellátása. De akkor még nem vették észre. A méhlepényemet szülés után "keresték" bennem, mert nem hitték el, hogy az akis "izé" az. Azt mondták, ha nem születik meg, meghal, úgyhogy ügyi volt...


A harmadik gyereknél meg már állandóan áramlás-vizsgálatokat csinálta, akkor persze nem volt semmi baj...


Szóval nem jó ezzel szórakozni, inkább egy korábban született baba, mint egy halott...


Nem idegesíteni akarlak, csak légy észen...

6. Szélike (válaszként erre: 5. - Böbe071)
2011. jún. 24. 10:29

Másiknál 3.15 325 iker

Bocsi de ezt nem értem?

2011. jún. 24. 10:27
nekem azonnal beöntés és ment is a viz igaz 4 kg faros csaj Másiknál 3.15 325 iker
4. Szélike (válaszként erre: 2. - 6795561eb7)
2011. jún. 24. 10:22
Papíron fekszek bent.
2011. jún. 24. 10:21
Már kétszer így volt de várnak. Ráadásul jön a hétvége akkor meg megáll az élet.Félek nem lesz gond a babával.
2011. jún. 24. 10:21
De gondom be fektetek és figyelnek?
2011. jún. 24. 10:20
Másnál is van/volt így? Rossz az áramlási ultrahang, de az NST jó, mégsem indítják a szülést.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook