Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Márkás ruhák vagy turkálós holmik? fórum

Márkás ruhák vagy turkálós holmik? (beszélgetős fórum)


2007. febr. 9. 15:36
Nekem egyszerűen nincs türelmem turkálni és érzékem sincs hozzá. Ahogy idősebb leszek, egyre inkább azt gondolom, hogy ne sajnáljam a testemtől az új ruhát, még akkor sem, hogyha így kevesebb van belőle, minthogyha össze vissza vásárolgatnék mindent. Egyébként új és jó minőségű ruháik nem csak a luxus cégeknek vannak luxus áron.
2007. jan. 23. 20:31

Valasz cretina 76 hozzaszolasara.

Lehet hogy fereertes van,en a markas dolgokat nem itelem el egeszen biztos hogy jo minoseguek.Sajnos nalunk amit dragan es markas arukent veszunk meg arra irtam hogy inkabb egy hasznaltat mint egy ujat sajat tapasztalatbol tudom./ezt csak a mi videkunkre ertem/

88. Gigica
2007. jan. 19. 22:24

Jelenleg gyesen vagyok itthon kislányommal.

Rengeteget járok turizni!Imádom!!

Kislányom ruháinak 90%-át onnan veszem.

Vannak márkás cuccok is.A kolléganőm mindig kérdezi hogy hol vettem,ő is szeretne venni az unokájának .

Sokan idegenkednek a turitól,cikinek tartják,pedig nem nézi ki onnan őket senki!

2007. jan. 19. 21:50

ma sikeült vennem a kisfiamnak (180 cm) egy teljesen új, eredeti G-Star Raw dzsekit. (5 ezerért ::)).

Nyitásra mentem, első voltam, így aki kapja,marja..

86. gardiedi (válaszként erre: 85. - Szika)
2007. jan. 17. 06:46

Háát igen...nagyon durva áron adják nekünk a dolgokat...kb. két éve vettem egy szupi télikabátot a Care..ban, aztán lefogytam 15kg-t és azóta se tudom hordani..szó se róla nagyon drága volt.

Ezért fedeztem fel olyan turikat, ahol különleges darabokat találok, igaz2-3ezerért, de a legtöbb új és méret és mégsem 8000egy felső, vagy 12000 egy nadrág, mint abban a bizonyos c betűs boltban, ahol egyébként szuper dolgok vannak, na de ilyen áron?!

85. szika
2007. jan. 17. 05:57

Valahol nyilván igaz, hogy inkább 1x jó minőségűt, mint 2-3 havonta a vacakot. De sajnos nagyon úgy látom, hogy lehet az márkás, és arcpirítóan drága, attól az még nem garancia atartósságra, jó minőségre, strapabírásra.

Inkább legyen 10 pulcsim a kínaiból, turisból meg kettő különlegesebb darab, mint 3 különleges, amin ez nem látszik, mert tönre hordtam/mostam. Mert a minőségi ruha sem szép 20 mosás után..az meg nem évek alatt történik, főleg ebben a szemléletben.


Én azért legtöbbször kénytelen vagyok olyan nagyobb helyekről öltözni, szintén piszok drágán, ahol a méretemnek megfelelő, csinos, és nem zsákszerű ruhaarbokat tartanak..de irigylema csajokat, akik annyi pénzből, amit én 1-2 darabra eéköltök, a fél tavaszi ruhatárukat letudják. :)))))

84. 0148b688d6 (válaszként erre: 67. - Gota)
2007. jan. 16. 19:16
Igazad van, a cipő elég kényes téma, habár a csajok ajánlottak vmi módszert a fertőtlenítésre,ha vkit érdekel megkérdezem. Persze 1-2 alkalommal vettem cipőt is, de tiszta, vadi újat!!
83. 'szti (válaszként erre: 82. - Emagdi)
2007. jan. 16. 14:52

ezért mondtam, hogy sokaknak nem számít márkás kategóriának :-)

amúgy van onnan cuccom, többéves is (főként vékony pulóverek) amit nagyon szeretek

szerintem romlott a minősége, de még mindig találok jót, de tény: vacak is van bőven

82. emagdi (válaszként erre: 81. - 'szti)
2007. jan. 16. 14:46

a paris butikról: szerintem nagyon gyenge minőségű cuccokat árulnak. kinézetre jók, de az anyaga a ruháknak, és főleg a kivitelezése borzalmas. (rondán van megvarrva)

de biztos így tudják olcsón kihozni a dolgaikat.

81. 'szti
2007. jan. 16. 14:27

Az nem kérdés, hogy mi számít márkás cuccnak? Mert azokban is nagy különbségek van árban, esetleg minőségben. Pl. ha azt nézem, a Paris butik cuccai márkásak, de nem hiszem, hogy egy kategória lenne mondjuk a Mexx-el, bár biztos sokaknak még ez sem márka csak a Chanel :-))).

Én úgy vagyok vele, hogy tökmindegy márka vagy nem, turi vagy nem, ha tetszik (és telik rá), megveszem.

2007. jan. 16. 14:21
Szívesen hordom mind kettőt. Van ilyen is olyan is!
2007. jan. 15. 19:38

Igenis találhat az ember jó minőségű ruhákat a turkálóban, csak ismerni kell a jó helyeket..

Egyébként nekem vannak márkás és no name cuccaim is..jól megférnek egymás mellett:)

78. Rika1
2007. jan. 15. 19:28
inkább márkás:)
2007. jan. 15. 19:26

A márkásat nem tudom megvenni, turkálni meg nem tudok, mert ahhoz szerintem tehetség kell!

Inkább kimegyek a piacra!

76. cc319350e7 (válaszként erre: 74. - Margareta51)
2007. jan. 15. 19:25
a hasznalt ruhanak jobb a minosege, mint a markasnak???? az nagyon komoly!!
2007. jan. 15. 19:25
Se ez, se az!
2007. jan. 15. 19:23
Megveszem a hasznalt ruhat mivel jobb minosege van mint a markas ruhaknak,ezenkivul van egy mondasunk/segits magadon az Isten is megsegit/,szep diszparnakat,szekre parnakat csinaltam es meg sorolhatnam,ne mondjam a csipket,gombot,villamzart/cipzart/gumit fel tudtam hasznalni.
73. gykati (válaszként erre: 72. - Rika)
2007. jan. 15. 15:35
Alapjában igazad van, csak éppen a divattal az a gond, hogy szinte évenként változik, és ha nem is mindenben, de néhány alapdologban azért szeretné követni az ember... Hiába jó minőségű pl. egy pár éve még nagyon divatosnak számító, esetleg jó drágán vett "patacipő", most enyhén szólva röhejes lenne felvenni, nem?
72. rika
2007. jan. 15. 14:37

Egy ismerősöm mondta: "nem vagyok elég gazdag ahhoz, hogy olcsó dolgokat vásároljak"


Szerintem tök igaza volt. Nekem sincs pénzem 2-3 havonta lecserélni a párezer forintos cipőmet újra. Inkább egyszer áldozok rá 12-13000 forintot és évekig jó.

71. gykati (válaszként erre: 68. - 'szti)
2007. jan. 15. 13:40
Hát ebben nagyon igazad van! Ilyenkor én azt csinálom, hogy még véletlenül se kezdek feltűnően érdeklődni a dögös darab iránt, hanem látszólag közömbösen válogatok a szerencsés "vadász" mellett (mert ha látszik rajtad, hogy neked is tetszik, az illető akkor is megveszi, ha eredetileg nem is akarta...), aztán ha némi vívódás után otthagyja, egyből lecsapok rá! Nekem elég jól bevált a módszer!
70. emagdi (válaszként erre: 68. - 'szti)
2007. jan. 15. 13:36
:)))
69. gykati
2007. jan. 15. 13:35
A cipőt én sem turiban veszem, de azért nem is a drága helyeken, különösen a gyerekcipőket! Akinek rúgta már le a gyereke a vadonatúj cipő orrát két perc alatt, az biztosan megérti, hogy miért nem vagyok hajlandó 8-10ezer forintos gyerekcipőt venni! (Amit ráadásul ki is nő pillanatok alatt.)
68. 'szti
2007. jan. 15. 13:30
nekem a turival csak az a bajom, hogy mindig az kéne, amit a másik kezében látok :-))))
67. gota
2007. jan. 15. 13:12

Szerintem sem ciki a turkáló. Sőt! Én mindig szoktam találni márkás cuccokat is. A kolléganőim állandóan irigykednek, hogy honnan vannak ilyen cuccaim... Pedig tényleg a turiból vannak. Olyan ritkaságokat is tudok túrni, amit Magyarországon elég nehéz beszerezni: Ben Sherman, Fred Perry, stb. (Amik amúgy boltban 20 ezernél kezdődnek, itt meg megveszem 2-3 ezer Ft-ért, és volt olyan, hogy még a címke is benne van...

Én mindenkit a turizásra biztatok! :)

Én is egyedül a cipőt veszem meg boltban, az az egy, amit nem túrok.

66. emagdi (válaszként erre: 63. - Gykati)
2007. jan. 15. 12:52

szeirntem aki akár csak egyszer is volt jó turiban, az tuti visszamegy legalább még egyszer:))

szerintem semmi ciki nincs benne. én úgy vettem észre, hogy azok ódzkodnak a legjobban a használt ruháktól, akik még sosem voltak színvonalas turkálóban.

65. emagdi (válaszként erre: 64. - Szika)
2007. jan. 15. 12:49
igazad van, cipőből érdemes jó minőségűt, valóban kényelmeset és bőrt venni! (mert hosszabb ideig tart, az ember hosszabb távot is bír benne gyalogolni, és anyagában szellőzik, nem úgy mint a műanyag)
64. szika
2007. jan. 15. 12:41

Egyedüla cipővel vagyok úgy, hogy abból mindig márkásat és jó minőségűt...jártam már pórul rossz cipővel, nem kell még egyszer.

A turiban tényleg a vadászat a legjobb. :))))))))

63. gykati
2007. jan. 15. 10:50

Az, hogy honnan öltözünk, szerintem elsősorban pénzkérdés, de turiba nem csak ezért jár az ember, hanem a vadásszenvedély miatt is. Nekem legalábbis nagyon jó érzés, amikor magamnak vagy a 3(!) iskoláskorú lányomnak olyan divatos és jó minőségű ruhákat tudok "vadászni", amiben nem kell szégyenkezniük a többi (esetleg tehetősebb szülővel megáldott)gyerek előtt, hanem ugyanolyan színvonalon tudnak öltözködni. És persze ők is tudják, hogy ha valaki csinos, tiszta, és persze divatos ruhákat hord, akkor teljesen mindegy, hol vette! Persze a turkálók között is nagy különbségek vannak, vannak olyan helyek, ahol tényleg csak géprongynak való minőségű "ruhákat" árulnak, és olyan is, ahol már annyira drága (persze csak turkálós viszonylatban), hogy meggondolom, megvegyem-e helyette pl. a kínaiban újonnan. A legnagyobb különbség nyilván ott van, hogy jellegéből adódóan a turiban ki kell fogni az ideális darabokat, ha bemész egy boltba, ott viszont általában biztosabban megtalálod, amit keresel.

Mindenesetre én nem tartom méltóságomon alulinak, hogy turiban vásároljak márkás ruhákat (amire máshol nem adnék ki annyi pénzt, mert ezer más fontosabb dolog van, amire költhetek), de ismerek nem egy olyan nőt, aki elvből nem vesz még a gyerekének sem turiban semmit, inkább a férjét hajtja, hogy még többet dolgozzon, hogy mindent butikban vehessen a gyereknek...

Bocs, hogy kicsit hosszúra sikeredtem!

2007. jan. 15. 08:32
Szeretek turkálni, meg licitálni ;), de azért meg van az igényem a szép, minőségi ruhákra is!
2007. jan. 15. 08:11
Szeretk turkálni! Amióta itthon vagyok a kisfiammal, kedden és pénteken van bálabontás. Pár száz forintért lehet találni jó minőségű és nem utolsó sorban divatos holmit. Az egész család mérete a fejemben van. Amit itt meg tudok spórolni elköltöm egy jobb minőségű cipőre a gyerkőcnek. Szülés után még mindig rajtam van 7-8 kg, nehéz lett volna a ruhatárcsere butikos holmiból!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook