Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Márkás ruhák vagy turkálós holmik? fórum

Márkás ruhák vagy turkálós holmik? (beszélgetős fórum)


180. 4726e582cf (válaszként erre: 176. - Petrikek)
2007. jún. 2. 17:10

De jót nevettem a végén :)))))))))

használt kocsi, használt lakás, használt pasi :DDDDD

179. 4726e582cf (válaszként erre: 161. - Sophialoren)
2007. jún. 2. 17:09
Ahova én járok turiba ott nincs állott szag :), hihetetlen forgalma van. Nyilván mert nincs ideje összebüdösödni a ruháknak, illtve ugye aki megveszi, hazaviszi és kimossa... akkor meg már mindegy, hogy ki hordta szerintem. Ezáltal márkásabb ruháim vannak, mintha kimondottan bejárnék mindenféle butikba. Még akkor sem mentem nem turiba, mikor megengedhettem volna magamnak. Sokkal jobb cuccokat tudok turkálni, mint ha bemegyek egy boltba, ahol ugyan "márkás" cuccok vannak, de mind made in taiwan/korea és társaik. Illetve általában a legnagyobb méret is 44-es, és mikor 46/48-ast keresek, akkor néznek rám bambán a butikban és benyögik "kedvesen", hogy "Na hát ekkora nagy méretben nincs"... szóval marad a turi :)
178. 4c35511f0b (válaszként erre: 173. - Betty1216)
2007. jún. 2. 16:24
NA azért a márkák között is van különbség, amiről TE beszélsz az 1 bizonyos kategória...
2007. jún. 2. 16:23
ÉN márkásat szoktam, de nagyon dícsérik "turis cuccokat" körülöttem
176. petrikek (válaszként erre: 161. - Sophialoren)
2007. jún. 2. 15:45
Korábban már leírtam ezt, de lehet, hogy te később csatlakoztál ehhez a fórumhoz. Abban teljesen igazad van, hogy ezeket a ruhákat bárki hordhatta. De ha belegondolunk, a boltban előttem akárki felpróbálhatta a teljesen új ruhákat is (tegnap a győri plázában az egyik menő farmerboltban egy igencsak koszos, büdös csávót láttam kijönni a próbafülkéből). De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy veszel használt autót, használt lakást, még a pasid is használt... Ezt viccnek szántam pedig igaz.
175. RLindi
2007. jún. 1. 21:23
Én szeretem mindkettőt.A turinak számomra hangulata van,már amelyik kultúrált-de én szerencsére találtam ilyeneket.Meg mondjuk ott is lehet márkás cuccokat taláni,néha meg is lepődök:-)
2007. jún. 1. 21:19
Is-is, bár én a márkától sosem estem hasra. Egyedül edzőcipőben ragaszkodok a Nike-hoz, amúgy ruhánál azt nézem legyen valami mondanivalója, stílusa. Aztán oly mindegy honnét származik, és mennyibe kerül.
2007. jún. 1. 21:07

a nagyon márkás cuccokról csak annyit hogy, nézzétek meg azt a feliratot a belső cimkén MADE IN ...... taiwan korea ........

általában ezek is valami putris ázsiai "varrodában" készülnek, vagy esetleg vmi illegálisan működő hajó gyomrában stb stb stb lehet az akármilyen drága ruha attól függetlenül h nem turis mászott már rajta csótány és egyéb társai akkor kérdem én ha mosva vasalva, válfán kulturáltan lóg az a holmi mitszámít h elötte ki hordta...?????

a puccos butikokban sem működik másként a dolog van h az eladók elviszik a cuccokat mondjuk bulizni majd kimossák, vagy nem és megy vissza 20000ért a polcra!!

igazából sosem lehet tudni!!!

172. sophialoren (válaszként erre: 171. - KIRA7)
2007. jún. 1. 13:58
Nem nézem le, misem bizonyítja jobban ezt, hogy én is bementem már többször is (konkrétan Margit krt)és ez alapján írtam le a tapasztalataimat. Ha meg bementem, nyilván akartam ott valamit. Olvasd el figyelmesebben, mielőtt lehurrogsz...de nem bántódtam meg!
171. KIRA7 (válaszként erre: 165. - Sophialoren)
2007. jún. 1. 12:41
Nem megbántani akartalak.Nem mindenki teheti meg/szemben veled/,hogy butikban vásároljon.Ha TE azokat az üzleteket részesíted előnyben akkor mit keresel itt?Nem mindenki hordhatja a CHANELL ruháit.Ellenben jogod van ahoz,hogy elmond a véleményed.De nekem ez egy kicsit úgy tünt mintha lenézted volna azokat akik ott vásárolnak.Örülj neki,hogy TE nem vagy rászorulva a turira.Azért megnézném a cimkét a ruháidban!
170. win (válaszként erre: 165. - Sophialoren)
2007. jún. 1. 09:51
Igazán nincs mit, nem került semmibe!:))))
169. emagdi (válaszként erre: 167. - Sophialoren)
2007. jún. 1. 09:47
címeket a 159. sz. hozzászólásnál levő linken találsz.
168. emagdi (válaszként erre: 167. - Sophialoren)
2007. jún. 1. 09:46

szia! érdemes lenne több helyre elnézned itt Bp-en is, mert nagyon nagy különbségek vannak!

az ún."vállfás" turikban tisztítva-vasalva lógnak kint a ruhák, ott nincs büdös. (szerintem)

persze ilyen helyeken nehezebb kifogni egy-egy jó darabot, mint a márkaboltokban, mert sokszor előfordul, hogy egy nagyon jó ruha pont nem a te méreted. dehát cserébe viszont olcsóban lehet vásárolni.

2007. jún. 1. 09:40
Persze, így van. Tavaly Olaszországban sikerült egy igazi turkálós piacra kijutnunk. Na ott csak márkás dolgok voltak, 1 eurótól indultak az árak. Nagy kosarakba (járókákba) voltak kirakva ill. beömlesztve a cuccok, de minden, ami szem-szájnak ingere. Persze ott is voltak vadi új, sőt csomagolt cuccok is, de azok már drágábbak voltak. Csinos, kiöltözött, sminkelt nőcik válogattak és marha nagy tömeg volt. De ott semminek nem volt szaga, igaz egy téren volt az egész, nyílt terepen. És sok mindent vettem ott, tehát nem elvből ellenzem a turit, hanem az itthoni tapasztalatokból. De oda tényleg korán reggel kell menni, ha ki akarod fogni a jókat,az újakat, nem? Hol vannak vadi új címkés turik Bp-en?
166. ibcsi59
2007. jún. 1. 09:23
A tukálósban is fogtam már ki tiszta uj cuccokat,megvenném én a márkást is ha megtudnám fizetni.Például a Skálában is 20 ezer volt egy bluz,mégha leértékelés volt akkor is sok volt érte,amennyiért kinálták.Egyedül a végkiárusitáskor voltak megfizethető árak,legalábbis az én pénztárcámhoz mérten
165. sophialoren (válaszként erre: 164. - Win)
2007. jún. 1. 09:06
Köszönöm a kellemes hangnemű válaszod, sok mindent megtudtam Tőled! (mert hát lehet így is reagálni egy levélre, nem úgy mint az előtted szóló!!! - akinek elmondom, hogy a turi és a kínai piac között azért van más vásárlási lehetőség is)
164. win (válaszként erre: 161. - Sophialoren)
2007. jún. 1. 07:03

Vannak olyan "turkálók", amik nem is azok. Kimosva, kivasalva ugyanúgy lógnak a ruhák vállfákon, mint bármely más üzletben.

Vannak olyan turik, ahol normálisan elrendezik a ruhákat, nem hagyják őket időtlen-időkig egy zsákban állni, hogy bebüdösödjenek, így nincs állott szag.

És amit itt már sokan leírtak/-tunk: nagyon sok, és szerintem egyre több olyan ruhát lehet találni a turkálókban, ami még az életben nem volt senkin. Nekem tucatnyi olyan holmim van, amit úgy vettem turiban, hogy rajt lógott az eredeti cédula, meg pl. be volt varrva a zsebe.


Meg lehet nézni az árulkodó jeleket: pl. a cédulák, ha hófehérek nyaknál, deréknál, biztosan nem hordta senki; a zsebek környéke tiszta, akkor sem hordták, mert a zseb használatánál a belseje és a környezete piszkolódik; a nadrhg szára alul tiszta; a gyári vasalás egész más, mint a házi, stb.

Ezek a ruhák, szerintem, olyan maradék holmik, ,amket már az üzletek sehogyan sem tudtak eladni, vagy üzeletbezárások után megmaradt, kiárusítatlan készletek.


Én, bárhol is vagyem egyébként a ruhát, mindig kimosom használat előtt. Amit boltban veszel, azt is összetapogatja a varrónő, és mi a garancia arra, hogy pl. megmosta a kezét WC-használat után, és nem anélkül tapogatta össze pont azt a darabot, amit Te megveszel?


Persze, aki nem érzi jól magát az ilyen helyen, és már eleve idegenkedik tőle, az ne vásároljon ott. Én megértem, hogy vanank olyanok is, akik akárhogy próbálkoznak nem találnak semmi jó holmit maguknak. És aki megbízhatóbbnak érzi a bolti minőséget, természetesen vásároljon ott, hiszen ha már kiadja azt az összeget, akkor mindenképpen az a jó, ha a ruhát szívesen hordja.

163. hetessycintia (válaszként erre: 158. - Haydn Viktória)
2007. máj. 31. 23:13

Én Veresen szoktam a piacon turizni.

Van egy csajszi aki nagyon jó minőségű cuccokat hoz.Azthiszem hogy Fóton van a boltja.

162. KIRA7 (válaszként erre: 161. - Sophialoren)
2007. máj. 31. 20:22
ÁÁÁÁ!TE ne is vásárolj ott.Te menj a Kínaiba ők legalább kinn vannak az utcán és eszik a rizst miközben téged szolgálnak ki.Télen még praktikus is a turi,mert ahol büdös van ott meleg is.A kínai piacról ezt TE nem mondhatod el.
161. sophialoren (válaszként erre: 142. - Lamoni)
2007. máj. 31. 17:16
Csatlakozom...szerintem szörnyű a szag ezekben a turikban..Olyan állott szaga van mindennek..Pedig bementem én is egy párszor, nyilván onnan tudom, nem szeretek tapasztalat nélkül véleményt mondani. De légyszi mondjátok meg, soha nem fordul meg a fejetekben, hogy ki hordhatta előttetek a ruhákat? Én ezen sem tudok túllépni. És mégegy. A múltkor láttam, hogy egy bizonyos napon az összes turi előtt már reggel 8-9 között kígyózó sorok vannak. Én nem is tudnék odaállni, elvégre már dolgoznom kell olyankor....
2007. máj. 31. 17:02
turis márkás
159. emagdi (válaszként erre: 158. - Haydn Viktória)
2007. máj. 31. 12:25

itt van egy csomó cím, válogathatsz kedvedre:)))

[link]

158. Haydn Viktória (válaszként erre: 157. - Hetessycintia)
2007. máj. 31. 11:37

Szia!

Tudnál nekem mondani turicímeket

viki

2007. máj. 31. 11:28

Én szoktam turiban vásárolni.A lányom 6-éves a fiam 8-hónapos,és nem igazán akarom szegényt rózsaszínbe öltöztetni.Nagyon jó,és nagyon márkás cuccokat lehet szerezni.Most pl:egy GAP-polót vettem neki 300-ért.Magyarországon alig kapni,amúgy 5000-egy ilyen póló.

1-2hónap múlva úgy is kinövi.Úgyhogy neki nam is szoktam még márkás cuccot venni.Max a cipőt.

156. Haydn Viktória (válaszként erre: 155. - Jekrisz)
2007. máj. 31. 11:22

Szia!

Most regisztráltam ezen az oldalon,tudnál nekem mondani címeket

155. jekrisz
2007. máj. 12. 09:15
A turiban is vannak nagyon tuti dolgok,és nem mindegy mennyibe kerülnek,én szeretem a turikat.
2007. ápr. 24. 08:28
Imádok turiba járni.Persze van egy pár márkás cumóm,de nem vagyok sznob.
153. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 152. - KIRA7)
2007. ápr. 23. 20:25
Látatlanba sokan fújjolnak a turikra,rólam pedig azt hitték,bababoltban vásárolok...Nem mondom hogy mindenük turis a gyerekeimnek,de lehet kevesebb pénzért is jó minőségű rucikat venni.De szivesen venné én is lánykarucikat...De a fiaim mókásan mutatnának bennük...:-))
152. KIRA7 (válaszként erre: 151. - Ccd9bb7d17)
2007. ápr. 23. 20:19
Nekünk is van egy kis fehér Reebok,és egy Nike.1000 ft volt a kettő.Most pici lányka ruhákat vettem a 9 hónapos bébimnek.Olyan édesek a ruhák és olyan szép benne.Vettem 4 lányka ruhát,6 kombidresszt,/nem nyúlós fajta/és egy sétáló kezeslábast /rózsaszín/mindezt 3200ft-ért.
151. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 149. - KIRA7)
2007. ápr. 21. 19:09
szépen kimosva,kivasalva,nagyon sok ruhából ki lehet hozni a maximumot.Legtöbb kínainál szebbek,tartósabbak.Vettem nagyfiamnak Nike cipőt tök jó állapotban,kb 400ftért pl

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook