Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Márkás ruhák vagy turkálós holmik? fórum

Márkás ruhák vagy turkálós holmik? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
30. 7130b15964 (válaszként erre: 27. - Emagdi)
2007. jan. 12. 21:47
Mi lenne a megoldás? Sok pénz;)
29. Rika1
2007. jan. 12. 21:42
is, is,:)
28. emagdi (válaszként erre: 26. - Nike)
2007. jan. 12. 21:41
tök furcsa, mert én pl szinte kizárólag csak turiban vagy márkaboltban vásárolok (ez utóbbiban amikor akciók vannak, pl mostanában:))), nálam valahogy a kettő közötti spektrum marad ki.
27. emagdi (válaszként erre: 24. - Win)
2007. jan. 12. 21:40

ismerős gyereken látom, hogy hihetetlen mostanában a rongyrázás az iskolában (óvodában is!). a gyerekek egymást "hülyítik"...

az én gyerekkoromban is voltak menő és kevésbé 'trendi' gyerekek, de akkoriban inkább az volt a nagy ász, ha valakinek nyugati cuccai voltak.

most már minden kapható, de nincs az a szülő (vagy nem sok) aki mindent meg tudna venni a gyerekének, amit csak szeretne (márkás ruhákra gondolok itt elsősorban).


nem tudom mi lenne a megoldás...

26. Nike
2007. jan. 12. 19:32
Soha nem vásároltam még sem márkaboltban, sem turkálóban. Azért a kettő között is van elég széles választék!
25. gardiedi (válaszként erre: 24. - Win)
2007. jan. 12. 19:29

Az az érdekes, hogy nálam is inkább azok járnak, akik megvehetnék a több tízezres ruhákat is, de inkább "vadásznak" a különlegességre.

Nagy álmom egyszer egy igényes használtruha-butik, a mostani az csak picike és mellékmunka, de imádom!!

24. win
2007. jan. 12. 19:25

Örülök, hogy ennyien meritek vállalni, hogy turálóból is vesztek ruhát, sokan szégyellik. Én is nagyon sok mindent vásároltam már ott, és senki meg nem mondaná. Speciel ha kérdezik, bevallom.

Egyébként azért érdekelt a kérdés, amit cretina is írt, hogy van olyan a családunkban, aki a lányára még a kínaiban vett zoknit sem tudja most már ráadni, holott a jelenlegi anyagi helyzetük nem teszi lehetővé a sokezer forintos topokat, nacikat. Így ebből allandó a konfliktus.

23. gardiedi (válaszként erre: 22. - Betti82)
2007. jan. 12. 19:19
A pici ruhák mindig a legjobb minőségűek, mert hamar kinövik a gyerkőcök.
2007. jan. 12. 19:17
Én a kislányomnak túrtam márkás cuccokat.Nem költök több tízezreket arra amit kb.2 hónapig használ és kinövi.Nem látszik rajta hogy nem bolti.Én szeretem a Kínai cuccokat is.Ott is találni jó minőségűt.
2007. jan. 12. 18:06
Márkás turkálóból. Pláne, hogy nekem is turim van. :) Nálam a márka nem azt jelenti, hogy virítson a felirat, sokkal inkább a minőséget. Szinte minden ruhám Marks&Spencer, isteni az anyaguk, van a méretemben is stb. De szeretem még a Next-et is. Viszont egyikért sem adnék ki tízezreket.
2007. jan. 12. 17:17

Márkás vagy turkálós, esetleg kínai?

Amíg megérte, átjártunk Ukrajnába vásárolni.

A fiaimnak 4.000.- Ft-ért olyan Adidas melegítőt vettünk, hogy a bolti 20.000.-Ft -os márkaboltban vásárolt elbújhat mellette. (Címkéje, varrása stb. dettó, mint a boltinak.)Magamnak vettem egy legújabb divat szerinti csizmát (tiszta bőr), kb. 5-6.000.-Ft-ért. A hasonmását a Plázában egy elegáns cipőboltban 28.000.-ért árulták.

De vettem már kínaiban is olyan minőségű cipőt, ruhát, hogy megszólal.

Szerintem ma már a márka nem mindig takarja a minőséget. A legtöbb gyártó Kínában, Tajvanon, Törökországban készítteti a termékeit.

2007. jan. 12. 16:17

Az jutott még eszembe, hogy mikor Gasban vettem gatyát az eladó (max. 40 kilós) odajött, és: Igen, kb. 50-55 kg vagy, ugye? na,27 vagy 28-as méret, ugye? Mondom: Egy "kicsivel" több! Vettem egy 29-es sztreccses farmert. (az volt a legnagyobb méret!) Van itthon 26-os szintén ilyen jó árú márkájú gatyám, és a térdemig jön fel már fel,de nem dobom ki.

De a védelmükre kelve múltkor vettem egy szép pólót féláron, mert akció volt.

Nem dicsekedni akarok. ez a véleményem. A szüleim engedhetik meg maguknak, én tanuló vagyok. Most is spórolok a csipp-csupp dolgaimra. És nem vásárolok Guccit, Calvin Kleint..

18. cc319350e7 (válaszként erre: 17. - Pandáné)
2007. jan. 12. 15:45
:)))
2007. jan. 12. 14:58
Szerintem is-is.Van h egy márkásabb darab sokkal rosszabb minőségű mint egy turkálós,de ahhoz igazán nagy türelem kell,h végigböngéssz több tucat ruhahalmot...Én szeretem a kicsit egyedibb darabokat,amit máson nem nagyon látok, ezért a kínait kerülöm,de a butikokban is hasonló a választék(csak 2-szer 3-szor annyiért).Sok türelem kell egy jó ruhatár összeállításához,és nem az a fontos h honnan van és mennyiért.Nekem ezt nagyrészt cretina oldja meg....:):):)
16. kisgé
2007. jan. 12. 14:50

Én lassan már kizárólag turiba járok! Olyan különleges darabokat rántok ki időnként, meg a felsőim többségét 200-500 Ft-ért és én azért nem vagyok régimódi.

Ráadásul, ezek annyira jó minőségű cuccok vannak ott, olyan márkák, amiket itt Magyarországon nem ismerünk, de Angliában pl. nagy márka.

2007. jan. 12. 14:31
Én is szoktam menni turiba,igaz mostanában ritkábban.Nagyon jó cuccokat lehet találni.De viszont az is igaz,hogy azokat a ruhákat amiket turiból vettem én itthon szoktam fölvenni.Hiába márkás,nincs elnyúlva,de valamiért itthoni göncök lettek belőle.A gyerekenek nagyon sok ruhát vettem onnan,kimondottan gyerekturiból.Rengeteg gyerekruha még vadonatúj volt köztük.Vannak "elitebb"turkálók ahol ki van válogatva a ruha,válfára van rakva,na ide nemszoktam járni,mert a ruhák ára vetekszik a butikos ruhák árával.Akkor meg inkább oda megyek.Egyébként a sport cipőre,melegítőre én sem sajnálom a pénzt.
2007. jan. 12. 14:14
Én márkás ruhát veszek a turkálóból.:-))) Na, nem csak azt. Én a kínaiba is be szoktam nézni. De egy Ralph Lauren vagy Tom Tailor felsőt nem nagyon engedhetnék meg magamnak a márkaboltból. Így van több is! :-))És teljesen egyetértek emagdival, így sokkal szívesebben cserélgetem őket! Én azt vallom inkább minden szezonban legyen több új holmim, minthogy megveszek valamit többezerért és akkor évekig hordjam, mert sajnálom eldugni a szekrény aljába! Sokkal jobb a hangulatom, ha egy új ruciba billeghetek végig az utcán, nincs ráirva, honnan van!
13. emagdi (válaszként erre: 12. - Rika)
2007. jan. 12. 14:04

látod, én meg pl a fehérneművel vagyok úgy, hogy azt csakis 2-3 márkaboltban veszem:))

(mondjuk sportcipőből sem vennék nem márkásat, de sajnos sportcipőből nem olyan nagy a fogyasztásom, már évek óta ugyanazok vannak, nem igazán vannak lestrapálva:(

:)

12. rika
2007. jan. 12. 13:56

Én csak bizonyos dolgokban ragaszkodom a márkás dolgokhoz. Például a sportcipőm tekintetébe nem engedek. Az vagy nike, vagy adidas.

Ami a többi holmimat illeti azokat több helyről szerzem be. Nem turikból, de igazából nem is márkásak. Van kínais cuccom is (bár azokat nem igazán rám méretezték), sőt a vásárba is szoktam venni dolgokat. Pl. nagyon jó kis melltartót szereztem be a vásárba 2db-ot 500 forintért. Kényelmes és rendesen tart is.

2007. jan. 12. 13:52

Szisztok!

Én is megfordultam már turkálóban.

Pl. akkor mikor a férjemnek kerestünk munkába nadrágot.

Én úgy gondolom, hogy nem fogok neki venni több ezer ft.-ért munkába ruhát, ha már a cége nem veszi meg neki!

Legalább 2db kell belőle, igy általában ot vesszük meg.

De már én is találtam magamnak ott olyan jó felsőket, amit nem is hittem volna el másnak, hogy olyat is lehet kapni, és párszász ft.-ért.

A kínai boltokat meg szeretem, szerintem vannak jó dolgaik.

Igaz szoktam márkás cuccokat is venni, de nem a címke miatt, hanem mert megtetszik és éppen akkor van rá pénzem.

A fiamnak általában próbálok jobb cuccokat vásárolni, de azt sem pl. a brendonból (bocsi) veszem meg.

Az ilyen plázacicáktól meg én is kész vagyok.

Van 5db ruhája, de az márkás....legalább(szerinte)

Nekem meg azt sem tom mennyi ruhám van.

Nekem a kinézet a fontos, nem az ára.

Ennyi erővel az árcédulát is magukon hagyhatnák, hogy mindenki lássa.

A babábnak még nem vettem használt ruhát, de kaptam egy párat (ismiktől) és nem halt bele a fiam.

10. emagdi (válaszként erre: 7. - Esztici)
2007. jan. 12. 13:45

szia!

nincs abban semmi rossz, ha márkaboltokban vásárolsz!

a turiknak - szerintem- pont az az előnye, hogy a márkás dolgokat megkapod 1-2-3 ezer forintért, míg a márkaboltban ez a tízszerese. én pl így sokkal könnyebb szívvel selejtezem le a régebbi darabjaimat, mert tudom, hogy nem kerültek sokba, és viszonylag olcsón tudom pótolni őket.

nyilván, aki megengedheti magának, az szerencsés, vásároljon a márkaboltban:)))

2007. jan. 12. 13:41

én kb másfél éve jártam először turiban, de teljesen "rákattantam", mert teljesen jó dolgokat lehet kapni, viszonylag olcsón.

nem egy esetben olyan dolgokat találok, amin még rajta van az áruházi címke is (pl kabátot is ilyet vettem)

2007. jan. 12. 13:40

Néha igenis nagyon jó dolgok vannak a turikban.

Nem a márkától lesz valaki ízlésesebb vagy jobb ember. Van jó pár ízlésficamban szenvedő olyan 20000es nadrágokban járó plázacica, hogy csak úgy nézek. Mikor leopárdos nadrághoz felvesz ezüst kapátot és rózsaszín szörmés surranóban vágtat végig az 1km-es parfümfelhőjével a boltban és mellette még tökéletesnek érzi magát.

Borzalmas, hogy milyen emberek vannak, szegényeknek valamilyen téren ki kell magukat élniük. Sajnálom, hogy az ilyen egyének nem találják meg a jobb utat a békesség és az elégedettség felé.

2007. jan. 12. 13:39
Sziasztok! én vállalom, hogy szeretem a márkás cuccokat. Szegeden (ez van hozzánk a legközelebb)tavaly zárt be a benetton bolt, sajnos (nem akarok reklámozni, bocsi), sok ilyen ruhám van, imádom őket, színesek, sok a különleges darab. egy másik kedvenc boltom is bezárt, vándorolthatok el jó messze, ha olyan ruhát szeretnék venni. (konkrétan a gas-ról van szó, de remélem a másik nem zár be, csak leltároznak)Turkálóba sose voltam. de Szegeden sorra nyílnak, tele van a város. Egyik barátnőm olyan csini szoknyát és kabátot túrt, hogy leesett az állam. Lehet, hogy nekem is bekéne néznem egy turiba? szerintem mindenkinek szíve-joga (és pénztárcája), hogy hol vásárol ruhákat.
6. emagdi (válaszként erre: 3. - Win)
2007. jan. 12. 13:29

az azért 2 külön dolog, hogy valami új, vagy használt-e, és megint másik, hogy márkás vagy nem márkás.


az, hogy valami márkás, az meglátszik általában a ruhán (ha más nem, a címkéből), viszont amit egyszer már felvett valaki, az onnantól kezdve használt.


nagyon sok jó minőségű ruhát lehet párszáz-párezer forintért venni a turkálókban, főleg azokban, ahol válogatott ruhákat árulnak csak. ezekben viszonylag kis időráfordítással is nagyon jó dolgokat lehet kifogni!

2007. jan. 12. 13:27

Szeretek turizni. Volt már olyan munkahelyem, ahol a munkatársaim szájukat húzogatva méregettek magukban, amikor mondtam, hogy szoktam turizni, viszont a cuccaimat mindig irigykedve nézték, és meg is dícsérték.

Szerintem maga az elv,hogy "na, hát én biztos, hogy nem veszem fel más levetett cuccait, és különben is...",holott amire esetleg más rátalál 1-1 ilyen boltban, szívesen hordaná.

2007. jan. 12. 13:27
Kislanykoromban nem igazan engedhette meg a csaladunk,h. markas ruhakba jarjunk, ezert sokszor a turiban vettunk adidas, nike cuccokat. Olyan legalabb biztos,h. nem volt masnak. Fiamnak en is mindig markas ruhat vettem, ami nagy hiba volt, mert utana nem volt hajlando mast felvenni. Meg Mo-on amikor odajart suliba, tobbszor elofordul,h. elloptak a holmiait. Bevallom, en imadom a markas ruhakat, mast nem is igazan vasarolok. Szerencsere itt ahol elek eleg olcson jutok hozza, mert mindig van vmi. akcio.
3. win (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2007. jan. 12. 13:18

Arra gondoltam, hogy aki semmilyen turkálóból, kínai boltból, ilyesmiből nem hajlandő öltözni, hanem csak olyat vesz magára, amit márkaboltban, butikban egyéb "megbízható helyen" vásárolt!


Egyébként igazad van, és nemcsak elit turikban, hanem akár piaci turkálókban is lehet találni olyan ruhát, amiről látszik hogy sohasem volt senkin: bevarrt zseb, árcédula rajta, hófehér címkék, stb.

2007. jan. 12. 13:08
szia! a beszélgessünk a szavazásokról topikba már beírtam, hogy szerintem az elit turikban pont, hogy a márkás termékeket lehet megvásárolni, ezért nem is értem a kérdést, hogy most akkor mi közül kell választani?:))))))
1. win
2007. jan. 12. 13:07
Ez csak a probléma sarkítása, de úgy látom, ma egyre több fiatalnak, sőt gyereknek az az ember fokmérője, ha drága, márkás terméket hord. Mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban, talákoztatok-e már (vagy a gyerekeitek) emiatt "hátrányos megkülönböztetéssel"? (pl. nem barátkozott veled/vele valaki)
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook