Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Márkás ruhák vagy turkálós holmik? fórum

Márkás ruhák vagy turkálós holmik? (beszélgetős fórum)


2007. ápr. 19. 12:55

Én imádok turkálni!! Nagyon jó ruhákat lehet találni...Ma, amiben vagyok, kb. 2 000 Ft értékű, de a kollégáimtól már egy csomó bókot kaptam...

Ezenkívűl számos lakástextílt lehet találni, ami a boltban legalább 5x annyiba kerül.

149. KIRA7 (válaszként erre: 140. - Ccd9bb7d17)
2007. ápr. 19. 12:36
ez tényleg így van .Én is szoktam turiban vásárolni a gyereknek is, és komolyan mondon a gyerek úgy néz ki, mintha a butikból jött volna ki.
2007. ápr. 18. 06:38
Ez is,az is!:-))
2007. ápr. 16. 20:06
Kinek mi tetszik.
146. sello5
2007. ápr. 16. 18:29
mindkettö
2007. ápr. 16. 10:02
Szerintem egész jó dolgokat megtalálsz a turiban ,sőt a gyerekeimnek is olyan jó dolgokat találtam ,hogy sokszor rá kérdeztek hogy hol vettem mert annyira aranyos.Csak idő kérdése a turkjáló mert nem mindig érek rá ellesni ,hogy hol hoznak friss árut meg mire kiérek legtöbbször elfogytak a jobb cuccok.Van egy jó ismerösöm nála sokat turiztam ,ő szolni szokott ha érkezik jó állapotban lévö gyerek holmi.Magamnak nem találtam soha szinte semmit,de a gyerekeknek mindig.
2007. ápr. 1. 20:53
A turiból,én nem veszek semmit.De vannak ismerőseim, akik olyan dolgokat vesznek ott,hogy csak ámulok,milyen divatos,klassz.
2007. márc. 30. 22:12
Nekem nem éri meg turiban vásárolni, mert könnyelműen megveszek olyan ruhákat, amit aztán soha fel sem veszek.Elcsábít az ár, és akkor úgy gondolom, hogy milyen klasz, és hetek múlva rájövök, hogy nem fogom soha hordani. Úgy,hogy az az egy-két darab, amit valóban hordok is közüllük, már annyiba kerül, mint egy butikos ruha.
142. lamoni
2007. márc. 30. 20:26
Én nem járok turiba, írtózom a szagtól, ami ott terjeng, és sose találtam semmit, ami tetszett volna. De vannak olyan ismerőseim, akik sűrűn járnak, és már nekem is túrtak nagyon jó kis felsőket.
141. bige
2007. márc. 30. 20:17

márkás turkált cucc:-)


nekem a szívem szakad meg sok pénzt kiadni ruhára csak azért, mert a cimkébe valami írva vagyon. a cipő az, amiért nem sajnálom a pénzt. abból is a gyerekeimnél ragaszkodom a bőrhöz.

2007. márc. 30. 20:03
A magyarországon turiban kapható gyerekrucik nagy része a külföldi méregdrága bababoltokból származik,nagyon sok itthon nem kapható,a minősége magasan felülmulja az itthoni árukészletet,még használtan is.
139. zolko96
2007. márc. 30. 19:56
Az én párom írtózik a turis ruháktól,pedig nem finyás semmire de ezt az eggyet útálja.
138. Dolorex
2007. márc. 30. 19:50

Szerintem jó muri a turizás, már csak azért is, mert elámulnak a barátok, haverok, hogy milyen jó cucca van az embernek, s akkor meg pláne, ha elmondja 3-500 Ft-ért vette:)))

Nemrég kollektíve mentünk turiba!

2007. márc. 13. 09:01
Szivesen vasarolok en is turiban,nagyon jo cuccokat lehet beszerezni, csak ido meg szerencse kell hozza.Gyakran kell jarni a turikat,vagy tudni kell hogy mikor teszik ki az uj arut.Nagyon klassz kis ruhakat vettem a kislanyomnak is,es a tizedebe nem kerul,mintha uj ruhakat arusito boltban vettem volna.Nem beszelve a minosegerol ami sokszor magasan felul van az uj kinai cuccoknal.
136. gota
2007. márc. 7. 16:21
A kettő nem zárja ki egymást... Sőt! Vannak olyan márkák, amik Magyarországon csak turiban szerezhetők be, mert megszűnt a magyar márkaképviselet. Gondolom, aranyárért senkinek sem kellett...
135. petrikek (válaszként erre: 134. - Castellina)
2007. márc. 7. 16:18
Hát igen, szem kell hozzá és érzék. Egyszer láttam a tévében hogyan gyűjtik ezeket a holmikat. Jótékonysági célra adják be olyan családok, akiknek nincs rá szüksége. Volt olyan csaj (nyilatkozott), aki egy rakás farmert beadott, olyat, ami soha nem volt rajta csak megvette, hátha egyszer belefogy stb. Aztán ezek a gyűjtőcégek nem a rászorulóknak adja a ruhát, hanem eladja és a pénzt adja a rászorulóknak. Szóval ezek nem kidobott ruhák és tényleg ki lehet fogni teljesen újakat.
2007. márc. 6. 19:02
Én a turiban soha nem találtam semmit, le is szoktam róla. De anyám!! Nem tudom, hogy csinálja, de ámulok rajta miket tud beszerezni. Vadonatúj külföldi márkás konfekció ruhákat. Némelyiken még az eredeti árcédula is rajta van.
133. Zsu32
2007. márc. 6. 18:52

Sziasztok!Egriek figyelem!:)

Ki tudna nekem megmondani,hogy Egerben hol van jó turkáló,ahol tényleg minőségi és jó áron esetleg márkás cuccokat kapni???

132. petrikek (válaszként erre: 130. - Weberkitti)
2007. febr. 18. 14:10
A legtöbb nagy városban vannak elit turik. Én komáromi vagyok, itt nincs igazából, de a kilósban is találok remek cuccokat bálabontás napján. Szerencsére Győrbe járok suliba péntek-szombat és szinte mindig útba esik a város egyik legjobb elit turija, ahol minden nap új áru van, vállfázva, ruhanemenként válogatva.
131. hjaniko
2007. febr. 18. 11:16
Nekem az utóbbira telik, de megnézem, mit veszek. Ott is találhatsz jó dolgokat.
2007. febr. 17. 16:36
De hol találhatók elit turik??
129. Virág3
2007. febr. 17. 15:57

Szerintem a turkálóban is lehet nagyon jó,és akár márkás ruhákat is találni!

Mondjuk én sportcipőknél figyelek a márkára,de nem a divat márkákra!!

128. ViBo
2007. febr. 17. 13:27

Mért akarjátok rábeszélni hogyha nem akar?

Ha nem... nem!

Tapasztalatom amúgy hogy aki nem szeret turizni az nem is talál magának semmit, úgyhogy fölösleges is beimádkozni egy turiba.(:

És több marad nekünk :D

127. petrikek (válaszként erre: 125. - B37baa9670)
2007. febr. 14. 16:37
De az tuti, hogy idő, szem és türelem kell hozzá...
126. petrikek (válaszként erre: 125. - B37baa9670)
2007. febr. 14. 16:36
Szia! Az igazság az, hogy a turiban (az elit turikban is) kilóra árulják az árut, csak beárazzák (tehát előtte lemérik). A különbség az, hogy a rongyos turikban 1500-2000,-Ft kilója, a jó minőségű, szinte soha nem hordott ruhákat áruló turiban meg kb. 5000,-Ft kilója. Na de egy ruha sincs 1 kiló. Egy csini ing, póló, pulcsi 10-20-30 deka. Nem válogatják ki, hogy ez márkás, ezt drágábban adom, ez szar, ezt olcsóbban. Egyébként én a turikban rendszeresen veszek GAP, Marks&Spencer ruhákat pár száz forintért és olyanokat, amelyek a márkaboltban még kaphatók a tavalyi kollekcióból, leárazva és 15-ször annyiért.
125. b37baa9670 (válaszként erre: 124. - Emagdi)
2007. febr. 14. 13:33
Szia! Á, nem ,nem ! Én elhiszem, hogy szépen ki vannak akasztva válfára a rucik, de mire megtalálom az én méretemnek megfelelőt, addig biztos, hogy 100 darabot végig kell tapogatnom és én arra sajnálom az időt, meg mint mondtam, szemem sincs rá, hogy első blikkre kiszúrjam a jó darabokat. Viszont én elég sűrün járok Bécsbe vásárolni, és hogyha bemegyek egy boltba és megtetszik egy ruha, kabát stb.., rámutatok, hogy ez kellene, akkor az eladó végigmér és 2 mp-en belül biztos kézzel nyúl a nekem való méretért ami nem egy manöken méret mert 40-es ruhát hordok. És láss csodát, ott mindíg lehet a méretemre csinos, divatos ruhát kapni, ellentétben mint nálunk, ahol is csak 36-38-as méreben vannak divatos holmik, a felett meg azt gondolják, hogy egy nő járjon inkább lisztes zsákban. Habár szerintem egy csinos, jó minőségű ruha darab a turkálóban sem lehet valami nagyon olcsó, viszont szép divatos ruhákat lehet vásárolni olcsón, például akciók alatt. Nem?
124. emagdi (válaszként erre: 121. - B37baa9670)
2007. febr. 13. 22:42

szia Boriska! Szerintem egyszer érdemes lenne betérned egy "márkás" turiba, ott abszolut nem kell klasszikus értelemben turkálni, mert csak válogatott ruhák vannak, és vállfára kiakasztva. van ahol szín szerint, van ahol "funkció" szerint vannak szétválogatva. persze itt is igaz, hogy az igazán jó darabokat ki kell fogni, szóval szerencse kell hozzá, de nem kell könyékig elsüllyedni a géprongyban!

ha az ember rászokik a turkálós árakra és minőségre, utána már hülledezik a márkaboltokban, még szezonvégi kiárusítás idején is...

Bécsben meg amúgy nincsenek különb ruhák mint itt, az ottani bevásárlóközpontokban is pontosan ugyanazok a márkaboltok vannak, mint itt nálunk. A vicces csak az, hogy lassan ott már minden olcsóbb....

123. win (válaszként erre: 122. - Bazsó)
2007. febr. 13. 19:24

Juuuuuj!!!!!:(

Elképzelhető! Sajnos, én már azon sem lepődnék meg, ha a tulajdonosok is benne lennének az ilyen ügyletekben. A minél nagyobb profit mindenek előtt!

122. Bazsó (válaszként erre: 120. - Win)
2007. febr. 13. 14:25

Nagyon csúnya dolognak tartom az ilyet,nem beszélve a bolt hírnevéről!

Lehet,hogy én is egy ilyen "biznisznek"lettem az áldozata?

Csupán "csak"10 rugómba került!(1db felső)

121. b37baa9670 (válaszként erre: 115. - Pp)
2007. febr. 13. 14:09

Sajnos, ha jól van ha nem, akkor is így van. Így van ez a cipőtől a karórán át az autóig mindennel.

Mindíg az első benyomás a döntő. Tudományosan megállapított tény, hogy az emberek már az előtt bele sorolják egy kategóriába a másik embert, még mielőtt kinyitotta volna a száját. Ma már szinte minden a külsőségről szól. Más kérdés az, hogy sokszor bizony nem lehet megmondani, hogy ki, honnan öltözik, én nekem csak a magánvéleményem az, hogy nem szivesen veszem fel más ember levetett ruháját.Mondjuk azárt ebben is van kivétel, mert pld. hogyha a barátnőmtől vagy az Anyutól kapok olyan ruhát ami már vagy nem jó neki vagy megunta és nekem még jó és tetszik akkor minden további nélkül felveszem.De a turkálás nem az én műfajom, nem bírom, hogyha bálában áll a ruha és nekem kell kirángatni az 1000 darabból azt az egyet ami tetszene is és méretben is pont passzolna. Egyébként én is tudom, hogy van olyan, akinek oltári jó érzéke van hozzá és úgy öltözik a turkálóból, mintha bécsből szerezné be a ruháit, a heti shoppingolása alkalmával.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook