Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Márkás ruhák vagy turkálós holmik? fórum

Márkás ruhák vagy turkálós holmik? (beszélgetős fórum)


120. win (válaszként erre: 119. - Bazsó)
2007. febr. 13. 14:06
Nekem most mesélte a férjem, hogy volt egy eladó az egyik márkaboltban, akinek külföldről hoztak hamis cuccokat. Szépen lepaktált az "importőr" meg az eladó, és a tulaj tudta nélkül kitette ezeket a holmikat az üzletbe. Első blikkre olyan volt, mint az eredeti, így aztán szépen el is fogytak, ők meg zsebre vágták a hasznot. :(
119. Bazsó (válaszként erre: 117. - Badonyimariaeva)
2007. febr. 13. 13:52

Márkásnak hitt holmiról is derült már ki,hogy gagyi.(nem piacon vásárolt,sport boltban!)

Én is megveszem a turisat,mert nem jön velem szembe az utcán a mása!:))

118. emagdi (válaszként erre: 117. - Badonyimariaeva)
2007. febr. 13. 13:15
szia! nagyon sok eredeti, bolti címkés holmit is lehet ám kapni az "elit" turkálókban!
2007. febr. 13. 13:14

Én nem járnék "turis" dolgokban.Nagyon klasszak

vannak a kirakatokban,és van mikor jobban is néznek ki mint a márkás holmik,de!!!!!!

azokat a dolgokat már emberek hordták,és én egy idegen ember, volt kedvenc holmijába nemszeretnék bújni.Ha nemtelik,csak egyet,kettőt veszek,de az legyen bolti és ha lehet márkás.

116. emagdi (válaszként erre: 115. - Pp)
2007. febr. 13. 13:08

nézd, nagyon sok dolog van a világon, ami filozófiailag nem biztos, hogy úgy a legtökéletesebb.

de: ha elsőre rápillantasz valakire, akkor mégis mi alapján alakítasz ki róla egy képet, ha nem az aktuális kinézete alapján? és a kinézetet markánsan meghatározza a ruházat is.


nyilván szép, ha utána el tudsz beszélgetni vele, és meg tudod ismerni a lelkivilágát és gondolkodását is, de ez azért az embere nagy többségénél nem lehetséges, hacsak nem vagy pszichológus, és nem ezt csinálod napi 8-10 órában:)

115. pp (válaszként erre: 111. - B37baa9670)
2007. febr. 13. 13:03
És akkor ez jól van így?
2007. febr. 12. 17:32

A turi a világ legjobb dolga!!Az én két hyerekem és az apjuk meg én csak onnan vásárolunk.Igaz ehhez az is kell, hogy falun élj, ahol egy borzakmas kínain kívül két másik butik van, ahol a kínait árulják drágábban.De a turkálóban fantasztikus dolgokat lehet találni, elegánsat, divatosat, vagányt és főleg nem jön szembe az utcán.És nagyszerű cipők is vannak, főleg ezekben az angol cuccokat árusító turikban.Sőt most már jelmezek is vannak, potom pénzért szuper ruhákat lehet találni.

Úgyhogy én csak azt tudom mondani, hogy márkás ruhák a turiból, hajrá!

113. b37baa9670 (válaszként erre: 112. - Emagdi)
2007. febr. 12. 14:28
Nagyon, nagyon igaz.
112. emagdi (válaszként erre: 111. - B37baa9670)
2007. febr. 12. 14:22
nemcsak ma, szerintem ez mindig is így volt, amióta az ember bármilyen ruhát visel.
111. b37baa9670 (válaszként erre: 102. - Pp)
2007. febr. 12. 14:19
Lehet. De ma már a ruha teszi.
2007. febr. 11. 23:41
Szerintem a legjobb ruhákat turiban lehet vásárolni! Ízlésesek és extravagánzsak egyaránt találhatók!
109. krautmanno (válaszként erre: 98. - Petrikek)
2007. febr. 11. 23:39
Az én gyerekeim is a turiban vásárolt ruhákban járnak oviba,isibe.Jó minőségű és egyedi ruháik vannak.Két gyereket (5 és 9 évesek) nem is tudnánk ilyen árak mellett öltöztetni rendesen.Én még társasjátékokat (Ravensburger,Lego) is szoktam ott venni.A hugom Pesten lakik és ha hazajön látogatóba több 10 ezer Ft-ot elkölt az itteni turiba.
108. pp (válaszként erre: 105. - 0148b688d6)
2007. febr. 11. 20:00

A mondás attól még helytálló, hogy sok ember torzan ítél. Ha más ruhát veszel fel, még nem leszel más ember, csak másképp ítélnek meg, de a mondás csak azt említi, nagyon helyesen, hogy nem leszel tőle más.

Az említett műsort nem láttam, de elhiszem, hogy úgy van, az előbb is ezt mondtam. De ha sok ember helytelenül cselekszik, nem az a megfelelő viselkedés, hogy alkalmazkodok a hülye hozzáállásukhoz (gyak.: olyan ruhát veszek fel,hogy elfogadjon) hanem inkább próbálom megváltoztatni ezt a téves szemléletet. Tudom, hogy nehezebb, de ha nem félnének tőle az emberek, akkor könnyebben menne...

107. ViBo
2007. febr. 11. 11:14
Egyébként itt nállunk nagyon jó turik voltak. Pesten viszont elég drágáknak tűntek még a kilós turik is. Ha valaki tud jó címeket ami olcsó meg jó azt én is szívesen venném!(:
106. ViBo
2007. febr. 11. 11:14

Én pl. mindíg cikisnek tartottam egy kicsit hogy turizom, kicsi koromba meg kifejezetten utáltam, mikor anyuval be kellett mennem.

De elég egyedien szeretek öltözködni és ehhez a boltokba kapott holmik nem jók, mert szembe jönnek az utcán és méretben sem mindíg találtam magamra. Ezért kaptam rá a turikra. Az osztálytársaim meg nem azért cikiztek hogy *l van hanem hogy ezt szégyellem, és a végén már nekik is kellett vinnem dolgokat.

Mára már turisznobnak hívom magam mert jóformán csak márkás ruhákat veszek, mezei turkálós turiból mert sztem az elitturik már nagyon drágák.

Amúgy jártam már úgy hogy megvettem egy itt viszonylag ismeretlen partimárkát, és mikor nézegettem a honlapját rábukkantam a gatyómra amit 38000ért árultak akciósan, nekem meg 600huf-ért fájt, meg turkáltam egy pólót is ugyanezektől amit 12000helyett vagy 150hufért vettem, jókis kilós turiba. Legutóbbi kedvencem egy Mangó pulcsi, meg van még egy pár büszkeségem.

A cuccaim egy részét magam készítem és ehez is elég jó alap lehet a turka, nemszívesen vágnék szét egy frissen vásárolt adidas-t hogy átalakítsam.

De a párom viszont nem hajlandó turizni, max. elit turiba. Ő úgy van vele hogy inkább legyen 6 cucca de azok olyanok legyenek, azt se nagyon szereti hogy én turizok de mivel látja hogy amiket veszek egyedi, nem elhordott vagy csúnya darabok elfogadja.(:

105. 0148b688d6 (válaszként erre: 102. - Pp)
2007. febr. 11. 10:36

PP kedves biztosan van benne valami igazság. Nem tudom láttad-e azt a riportfilmet,ami a napokban volt egy hajléktalan nővel, aki munkát keresett.

Úgy indult a munkaközvetítőbe. ahogy éli mindennapjait :( és érdeklődött. Persze, nemleges választ kapott.

Amikor a riporter ugyanezt a nőt "kimosdatta" felöltöztette,kisminkelte és munkát kerestetett vele, rögtön több ajánlatot is kapott a munkaközvetítőtől.

Ezek szernt,mint ez a példa is igazolja véleményem szerint, nem teljesen helytálló a mondás, miszerint. nem a ruha teszi az embert.

104. petrikek (válaszként erre: 103. - 0148b688d6)
2007. febr. 11. 09:20
Igen, én is úgy látom, hogy nagyobb méretű fiúruhát már nem nagyon találni. A fene tudja miért...
103. 0148b688d6 (válaszként erre: 98. - Petrikek)
2007. febr. 10. 21:15

Igazad van! Én is így voltam vele, de amióta megnőttek a fiúk nehéz rájuk ruhát találnom,így maradnak a kiegészítők, pl. Burberry nyakkendő, original, sál ugyanilyen vagy egy jó Pepe Jeans őv... szóval igaz a mondás: aki keres...

Én sem szégyellem ha valamit sikerül kifognom a turiban, sőt.

Persze ugyanúgy megveszem a méregdrága eredeti cuccot is ha nem tudok neki ellenállni,pl. D&G karóra, :))igaz nem napi szinten csábulok el, de havonta azért sikerül egy kicsit megcsapolnom a bankkártyámat.

102. pp (válaszként erre: 94. - B37baa9670)
2007. febr. 10. 16:20
Az nem úgy van, hogy: Nem a ruha teszi az embert!?
101. petrikek (válaszként erre: 76. - Cc319350e7)
2007. febr. 9. 18:54
Az az igazság, hogy sokszor fogalmunk sem lehet róla, hogy a drága butikokban miket veszünk meg. Az én anyukám egy ruhatisztítóban vasal. Régebben (7-8 éve) a város legmenőbb, legdrágább butikjának a tulajdonosa rendszeresen hordott ruhákat tisztíttatni (kosztümöt, kabátot stb.) Pesten turkálta őket (be is vallotta, nem szégyellte) csak aztán láss csodát a butik kirakatában köszönt vissza anyura horror áron. (azt persze nem közölte, hogy nem saját célra vette, hanem 20-30-szoros áron eladni őket. Ez aztán a haszonkulcs.) Egyébként pedig tényleg-tényleg sok márkás ruhát lehet kapni.
100. win (válaszként erre: 96. - Petrikek)
2007. febr. 9. 18:45

:))))

Ez jó! És ezek a fránya pasik egyre jobban elhasználódnak!;)))

2007. febr. 9. 18:37
Ez is, az is. Találtam már turiba is nagyon királyat, és márkásba is sz*rt. De ezt fordítva is el tudom mondani. Sportruházati márkaboltba melóztam, tehát tudom, nem mind arany, ami fénylik. Nem feltétlen éri meg a név azt a horribilis összeget. Rengeteg pocsék minőséget lehet venni márkaboltokba. Sztem a stílus fontosabb, mint az, hogy honnan van a ruha, mert lehet nekem akármilyen márkás cuccom, ha nem tudom stílusosan viselni.Akkor olyan vagyok, mint egy fogas.
98. petrikek (válaszként erre: 1. - Win)
2007. febr. 9. 18:23

Én találkoztam egyébként az óvodában megkülönböztetéssel, de "pozitívval". A sztori: oviba menet beugrottam a turiba és találtam a Barbie-mániás kislányomra rózsaszín, szuper nem agyonhordott Barbie-s gumicsizmát. Az udvaron rohant elém, kosaramban a gumicsizma. Örömsikítások. Barátnői odasereglenek és az egyik kislány, akinek a szülei S.Olivers gyerekruhabutikot vezetnek, irigykedve kérdezte, hogy hol vettem, mert ő is szeretne olyan. Így azt gondolom, hogy ez nem ciki. Mi egyébként 70-80 %-ban(persze egy-két darabtól eltekintve) csak turis (jó minőségű) ruhákat (nem fehérneműt) hordunk. Egész egyszerűen azért mert én rohadtul sajnálok kiadni egy pólóra (akár gyerekpólóra is) 8-10 ezer forintot. Arról nem is beszélve, hogy egy jó minősétű farmer 15-20.000,-Ft. Most pl. egy szuper GAP farmer van rajtam. 1100,-Ft volt. Győrben az Árkádban ugyanez a fazon, méret stb. 20.000,-Ft

A kínait pedig... hát szóval tudjátok... Akinek ciki az meg ne mondja meg, hogy honnan van (bár szerinem egyáltalán nem ciki, mi versenyzünk a hugommal, hogy ki talál jobb cuccokat).

2007. febr. 9. 18:16

Én is járok turiba.Nagyon jó cuccokat szoktam találni.A gyerekek ruháinak nagy többsége onnan van.És sokszor dicsérik meg a lányaimat,hogy milyen jó ruháik vannak.

Nekem sincs sok türelmem turkálni,de már egyre több helyen vannak vállfára akasztva a ruhák,így megkönnyitik a dolgomat:)

2007. febr. 9. 18:14
Márkásat a turiból... Olyat, ami egyébként a plázában szinte megfizethetetlen. Egyébként is: veszünk használt lakást, autót, még a pasink is használt...
95. mese
2007. febr. 9. 18:05
Hát... Van, hogy az egyik, van hogy a másik. Ez darabtól függ számomra.
94. b37baa9670 (válaszként erre: 93. - Pici Lulu)
2007. febr. 9. 16:12

Pici Lulu!


Ismered: A ruha teszi az embert. Az igaz, hogy manapság már mindenki mindent felvehet, a kutyát nem érdekli.

2007. febr. 9. 16:07
hmmm.. én néha veszek márkásat, néha beérem a turizóssal is.. attól függ mennyire vagyok elengedve pénzzel! Manapság valaki már presztizst csinál a ruhából, hogy csak márkásat.. attól még ugyan az az ember marad.. én szeretem a márkásat is, és a piacon is szoktam találni tök jóókat, csak ki kell fogni!
2007. febr. 9. 16:07
hmmm.. én néha veszek márkásat, néha beérem a turizóssal is.. attól függ mennyire vagyok elengedve pénzzel! Manapság valaki már presztizst csinál a ruhából, hogy csak márkásat.. attól még ugyan az az ember marad.. én szeretem a márkásat is, és a piacon is szoktam találni tök jóókat, csak ki kell fogni!
2007. febr. 9. 15:43

Todnátok címekt is írni, hol lehet márkás jó ruhákat turiban kapni???

Légyszi!!

Köszike!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook