Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes manapság fodrásznak tanulni? fórum

Érdemes manapság fodrásznak tanulni? (beszélgetős fórum)

2011. dec. 30. 12:21
Ahol én voltam gyakszin, ott volt, hogy egész nap jött vagy 5 vendég, de olyan is volt, hogy du. 1 vagy 2 órától este 6ig nem volt megállás, és akkor még voltak félkész vendégek, csak engem engedett el az oktatóm :) Mondjuk ő de. a suliba tanított, ezért is tömörültek du.-ra a vendégek. Nem dolgozik/dolgozott drágán, egy mosás-vágás-szárítás 1000.- volt, festéssel kb 5ezer, de nagyon jó minőségű hajfestékei voltak... Ott is volt kozmetikus is, meg szoli is, a háza végébe volt kialakítva egy 2 szintes üzlet, nagyon imádtam ott lenni, néha még most is álmodok azzal xD De ettől függetlenül nem szeretnék fodrászként dolgozni...
18. simple (válaszként erre: 17. - Szalonnáskenyér)
2011. dec. 29. 22:54
Meg hát, ha ügyes vagy. Meg aztán az idődet magad osztod be, dolgozhatsz egy nap tíz órát is. Több munka, több pénz.
2011. dec. 29. 21:59
Hm, akkor megéri :-)
16. simple (válaszként erre: 15. - Szalonnáskenyér)
2011. dec. 29. 15:18
Attól függ, ki mit kér. Egy mosás vágás szárítás megvan kb. háromnegyed-egy óra alatt. De mindez festéssel kombinálva két és fél, három óra lehet. De mondjuk miközben a vendég haján van a festék lehet csinálni ezt azt, például egy rövid fiúhajat annyi idő alatt le is lehet vágni. Nekem van több fodrász barátom, mindegyik nagyon jól keres, több százezret havonta. Persze ők mindig képzik magukat, bármit el tudnak készíteni, és "sztárfodrászoknál" tanultak.
2011. dec. 29. 15:08

Nagyon örülök a hozzászólásoknak!

Minden kezdet nehéz, az igaz, de ez az amit szeretek csinálni. Alkalmazkodó is vagyok, szeretek beszélgetni, pletyizni .. pont nekem való :-)

Átlagban egy fodrásznak egy nap hány vendége szokott lenni, tudja valaki?

14. rohiani (válaszként erre: 1. - Szalonnáskenyér)
2011. dec. 29. 11:59

Unokatesó felesége 4 diplomával most tanul fodrásznak (38 évesen).

Mindig is szerette ezt csinálni és most gondolta meg magát.


Én pl. 120 km-re járok fodrászhoz. Nagyon válogatós vagyok, ha nem azt kapom amit szeretnék, akkor én oda többet nem megyek. A mostani fodrászom fiatal, tudja a legújabb technikákat és mindig fejleszti magát. Állandó vendégei vannak, most már saját szalonban (kozmetikus, körmös és szoli is van rajta kívül) korábban csak otthon volt egy szobája erre a célra. Nem is drága egy vidéki faluban van, itt ahol anyumék laknak, ha őket látogatom előtte mindig odaszólok Ritának, hogy mennék majd hozzá is. Mindig szakít rám időd. Ha kell ünnepnapon is dolgozik, mert így maradnak mellette a kuncsaftok.


szóval, ha érdekel és kéz vagy képezni magad, akkor mindenképpen megéri.

2011. dec. 29. 11:47
Otthon is elkezdheted a kis üzletedet, bár akkor hivatalosan nem kérhetsz pénzt, csak ha van vállalkozóid. Az én fodrászom (osztály társam volt, barátnőm, szobatársam is volt :)) is otthon csinálja, igaz még vállalkozói nélkül, de nem is vállal be senki olyat, akit nem ismer... Nem olcsó pénz az se, de így legalább össze tudsz szedni egy kis vendég kört, aztán lassan nyithatod a saját üzleted :)
2011. dec. 28. 23:14
Az indulás nehéz akkor.. csak annak megy jól, akinek vannak visszajáró vendégei:/
2011. dec. 28. 23:11
Heti 30 ezer a bérleti díj? Jesszusmaris :O
10. gyöngyszemü (válaszként erre: 9. - Szalonnáskenyér)
2011. dec. 28. 22:22

Bérleti díjat kell fizetni.

Egy ismerősöm is azért nem tud elhelyezkedni fodrászüzletben mert nincs heti 30ezre, és nem tud hozni saját vendégkört... Pénze meg nincs hogy saját vállalkozása legyen....

9. szalonnáskenyér (válaszként erre: 8. - Gyöngyszemü)
2011. dec. 28. 22:05
Ez mit jelent, hogy szék pénz?
2011. dec. 28. 21:59
Épp ma beszélgettem erről a barátnőm lányával aki márciusban végez. Csak vállalkozóival lehet elhelyezkedni bármelyik fodrászüzletbe, és szék pénzt vagy mit kell fizetni....
7. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Szalonnáskenyér)
2011. dec. 28. 14:05
Bárminek érdemes tanulni, ha megvan benned az elhivatottság, és hajlandó vagy törekedni arra, hogy a legjobb legyél! :)
6. a7b6e313fb (válaszként erre: 1. - Szalonnáskenyér)
2011. dec. 28. 14:02
Szerintem ha szeretsz fodrászkodni , akkor mindenképpen annak tanulj.Az a legfontosabb ,hogy szeresd amit csinálsz :-)
5. kisj
2011. dec. 28. 14:02
Egy jó fodrász aranyat ér és a vendégei egy életen át ragaszkodnak hozzá.
2011. dec. 28. 14:01
az én fodrászom halálra keresi magát...de rengeteget dolgozik és tanul...nagyon nehéz bekerülni hozzá, időpont jóval előre...de hosszú folyamat volt amíg ennyire keresett lett....és nem a fővárosban
2011. dec. 28. 14:01
Én is fodrásznak tanultam, jól meg is bántam, mert a végére már nem szerettem annyira. És most nem is dolgozok a szakmában. Ha tényleg szeretnéd azt csinálni, és nem egy kisebb faluban/városban élsz - ahol egymás mellett vannak a fodrászatok, mint nálunk is egymás mellett 3 - akkor megéri csinálnod. Vagy éppen ha kisvárosba is laksz, el tudsz menni majd máshova. De ezt tényleg csak az tudja jól csinálni, aki szereti, és szívvel-lélekkel csinálja :)
2. simple (válaszként erre: 1. - Szalonnáskenyér)
2011. dec. 28. 13:59
Ha ügyes vagy, és folyamatosan képzed majd magad, mindig megtanulod a legújabb technikákat, akkor nagyon is érdemes.
2011. dec. 28. 13:58

Itt a felvételi, és fogalmam sincs hova jelentkezzek. Logisztikát kinéztem már magamnak, de ez egy olyan szakma, ami nem érdekel igazán, de például a BKF-re bekerülnék (250 valamennyi volt a ponthatár), nekem van 300 pontom kereken, tehát valószínűleg bekerülnék államira. De tényleg nem érdekel.

Viszont imádom a hajakat, jó a kézügyességem is, és szívesen lennék fodrász, nem tudom, hogy megéri e. Láttam az interneten, 250 000 Ft körül vannak a képzések, nagyon durva.


Ti mit hallottatok ezekkel kapcsolatban? :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook