Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nászajándékba mit kellene adni ha kijelenti a pár hogy pénzt várnak...? fórum

Nászajándékba mit kellene adni ha kijelenti a pár hogy pénzt várnak...? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2018. jan. 10. 09:38
ajandekutalvant amin azt vesznek amit ok akarnak.biztos otthon is van mar ilyen.
2017. szept. 6. 05:50

Sziasztok.Nem szeretnék ezért új topicot nyitni, de kérdeznék.

Nászajándékba adott pénz értékét nem befolyásolja, hogy hajnalig tartó buli van, vagy pedig egy csendes esküvő, ugye?

Tehát egy elegáns helyen ebéd 25 főnek. (Ismeretségi körömben valaki nem így gondolja. Meghívottak vagyunk amúgy.)

84. ina87
2017. jún. 16. 10:39
ha pénzt várnak akk pénzt kel adni,nem attól függ h mióta ismered őket hisz így fel vetődik a kérdés ha nem igazán ismered őket akk miért mész el a lagziba,jó ötlet ez a tudatás a vendégekkel így nincs min csodálkozni h pl az én ajándékom nem teszik az ifijupárnak.inkább azt kapják amit szeretnének
83. Mietze Katze (válaszként erre: 76. - Manka10)
2017. jún. 15. 11:06
A nagypapám húgától mi három éve 50e-t kaptunk. Annyira nem szoros a kapcsolatunk, csak az évi pár nagyobb családi összejövetel alkalmával találkozunk.
2017. jún. 15. 06:47
Testvéred unokája? Én is azt mondom, hogy minimum 50 eFt.
81. Börnike75 (válaszként erre: 70. - Gica66)
2017. jún. 14. 22:24
Lottó? Sorsjegy? Nem is hiszem el!!!! Szerintem ezt csak te találod szellemesnek.
2017. jún. 14. 22:22
Bocsi, most nézem mit írtál. Ha nagyon jóban vagy vele minimum 50-et, ha csak formaság akkor is 40 a minimum. Persze ahány ház, annyi szokás meg buksza
2017. jún. 14. 22:18
OK, mi ezelőtt 3 évvel 40E-et adtunk barátnak. 20-at borítékban, 20-at a menyasszonytáncnál.
78. manka10 (válaszként erre: 77. - Börnike75)
2017. jún. 14. 22:13
Oké, de a kérdés az,hogy mennyit?
2017. jún. 14. 22:12
Pénzt.
2017. jún. 14. 22:10
Mennyi pénzt illik adni nászajándékként a testvérem unokájának? Az esküvőn nem leszek ott.
75. csilki
2015. jan. 9. 09:23
Mi egy üveg pálinkába tettük egy jól lezárt kémcsőbe a pénz egy részét. Némi kavics is került bele, hogy ne lebegjen a kémcső. Saját tervezésű címkét és kísérőkártyát készítettünk hozzá. Így személyes ajándékot és pénzt is adtunk. Szerintem ez nem rossz választás, ha valaki idegenkedik attól, hogy csak pénzt adjon.
2015. jan. 9. 09:16
Ha pénzt kér, akkor pénzt kell adni...
2015. jan. 9. 09:06
megertem,hogy penzt varnak,mert azon azt vesznek amit ok akarnak.
72. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 63. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 5. 17:34

A piszok, képes a saját hobbijára többet költeni, mint valaki más esküvőjére? Tarkólövést neki azonnal :))


Bár szerintem ha tényleg jó fotós, sokat spórolt nekik.

71. Masu01
2011. jan. 5. 13:57

Ezt találtam a csomagoláshoz. Szerintem igazán frappáns!!!


[link]

70. gica66 (válaszként erre: 1. - D6eb042ec1)
2011. jan. 4. 17:47

Kedves 78evi!

Én már töbször ajándékoztam lottot,sorsjegyt.Állits össze egy x öszegü csomagot amennyit ft ban megengedhetsz magadnak.

És frappáns szöveggel add át.pl:Akiknek ekkora szerencsélyük van az életben ,hogy megtalálják boldogságot.Azoknak ugyanekkora szerencsét kivánsz az ajándékodhoz.

69. Masu01
2011. jan. 4. 15:43

Anno mi is pénzt kértünk. Persze fogalmam sincs kitől mennyit kaptunk, és tényleg nem is számított. Viszont nagyon pontosan emlékszem kitől kaptunk olyan étkészletet, hogy még a gyerek sem hajlandó vele játszani olyan ronda.(biztos neki tetszett...)

A párom régi főnökétől kaptunk reggeliző szettet több mint 50e a két bögre 4 éve... Elő se merem venni. Nem sokkal volt több a mosogatógépünk...

HÁT EZÉRT KELL PÉNZT ADNI!!!! Annyit amennyit az ember rászán. Úgyse nézik, hogy mennyi is az pontosan, de legalább nekik hasznos és fontos dolgokat tudnak venni rajta.

68. Bri*
2011. jan. 4. 15:25

Egyébként ilyenkor visszafelé is kell gondolkodni: ha Te azt mondod, hogy pénzt szeretnél és nem azt kapsz, hanem a 15. dolgot, amire semmi szükséged?

Egyébként általában az emberek vissza is szokták adni, amit kapnak. Arra gondolok, hogy ha nálatok lesz lagzi, ők is visznek ajándékot/pénzt.

Egyébként nem hiszem, hogy vidéken olcsóbb egy lagzi, mint Pesten. Mindenhol mg kell nézni, hogy hol mit érdemes és vidéken sem olcsó már semmi.

2011. jan. 4. 12:03

Pénzt...talán??

Szerintem pénzt,hisz abból megveszi ami szükséges.

Ha már vannak szokásos dolgaik,nem akarnak még egyet.Meg akkora választék van mért ne vehetné meg a saját ízlésének megfelelőt!

Szerintem normális kérés!!!

66. 937a2a883a (válaszként erre: 63. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 4. 11:19
Sok vállalkozás,hobbi hitelből indul,de az is lehet,hogy a félretett pénzét a gépbe fektette,mert fotózásból fog majd megélni és ezért nem volt pénze.De miért kell rögtön arra gondolni,ha valakinek van valami jó cucca,akkor pénzes is?A kettő nem feltétlenül függ össze,főleg a mai hitelekkel teli világban nem...
2011. jan. 4. 10:26

Van még időnk gondolkodni,köszönöm a tanácsaitokat!

Sziasztok!

2011. jan. 4. 10:26
ok.köszi
63. 8625c5bd9b (válaszként erre: 62. - Müzmüz)
2011. jan. 4. 09:11
Profi gépre futja de egy 10est nem tud rátok szánni...na mindegy.
2011. jan. 3. 21:01
Már írtam, hogy mi is pénzt kértünk. És mi úgy kaptuk, hogy a mennyasszonytáncnál adta oda mindenki borítékban, aláírt képeslappal. Később kibontottuk őket, de nem az érdekelt, hogy melyikben mennyi van. A képeslapokat többet nézegettük, főleg az egyedieket, kézzel készülteket. Egyébként vidéki lagzink volt, és ott úgy "illik", hogy a kaja, a pia és ha van a szállás. De ha nem tudsz annyit adni, akkor ne adj. Egy haverunk mondta, hogy ő nem tud adni, mert nincs neki, viszont imád fotózni, profi gépe van, elvállalja a fotós szerepét cserébe. És annak is örültünk...:-)
61. agis (válaszként erre: 60. - 06718ca650)
2011. jan. 3. 20:20

15. 78evi 2011-01-03 13:46


az még a fura, hogy annyira nincs is szükségük pénzre. . 2-en vannak még, jó állásuk van mindkettőjüknek, jól is keresnek. .



En ezt csak ugy tudom ertelmezni, ahogy korabban is leirtam :S

60. 06718ca650 (válaszként erre: 59. - Agis)
2011. jan. 3. 19:47
Nem úgy gondolta szerintem, de ez a te véleményed. :)
59. agis (válaszként erre: 56. - 06718ca650)
2011. jan. 3. 19:37

Egy videki lagzi altalaban alacsonyabb koltsegvetesbol kihozhato, mint egy fovarosban tartott.


Ezert irtam, hogy videken.


Voltam jo nehany lagziban, es a korulbeluli elvaras videken 10 000 forint volt (ennyivel szamolt a par, hogy ennyit kapnak vissza) fovarosban ez a duplaja.


Undorito dolognak tartom azt a hozzaszolasat, hogy mind a ketten jol keresnek, miert penzt kernek....?

2011. jan. 3. 18:54

Ha pénzt kértek akkor szerintem nincs min gondolkodni....pénzt "kell" adni...(saját tapasztalat)....mi is az esküvői meghívónkra írtuk rá,tök jó kis versikébe foglalva!SENKI nem vette zokon....sőt!:) Pénzt is kaptunk,meg mellé kisebb ajándékokat is...MINDENNEK ÖRÜLTÜNK!És nem azért kértünk pénzt,mert csórók vagyunk,hanem mert nem szerettünk volna haszontalan dolgokat kapni,amivel semmit sem tudunk mit kezdeni....egyébként nekünk volt menyasszonytáncunk,de a mai napig nem tudom,hogy kitől mennyit kaptunk(szűk családot kivéve),hisz mindenki beledobta a közösbe,és volt,hogy név nélküli borítékokat kaptunk,úgyhogy gőzünk sincs kitől mennyit kaptunk,de nem is érdekelt...hidd el!:) Az a pár aki azt nézi,hogy mennyit ad a násznép elmehet a sunyiba...!!!A kevés pénznek ugyanúgy örültünk,mint a nagyobbnak....pedig nem kis lagzi volt.../de jó így visszaemlékezni:)/


Viszont szerintem annyit illik adni,amennyit Ők is kifizetnek egy fő után....(vacsi,pia...stb) annál kevesebbet ne.....de látom van azért még időd a lagziig:)

57. spinneli (válaszként erre: 1. - D6eb042ec1)
2011. jan. 3. 18:50
Pénzt, ha azt kérnek...nem hiszem, hogy összeghatár lenne, adj annyit amennyit az ajándékra szánnál.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook