Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A lakodalomra szánt összeg megtérül az ajándékokból ha kifejezetten pénzt kérünk és a menyasszonytáncból? fórum

A lakodalomra szánt összeg megtérül az ajándékokból ha kifejezetten pénzt kérünk és a menyasszonytáncból? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 16. 20:49
Nos, nekünk elég szerény, de annál családiasabb esküvőnk volt. Minden percét imádtam! A vendégeink -azaz a családunk- eszméletlenül kitettek magukért. Sokukon megdöbbentünk -persze pozitívan-, azóta sem tudom felfogni, hogy ennyire bőkezűen bántak velünk, mert egyáltalán nem számítottunk ilyesmire. Nagyon jól esett tőlük. Kaptunk tárgyi ajándékot is párat, azok is örök emlékek lesznek. Szóval nekünk bőven visszajött az ára, senki nem szenvedett hiányt semmiben, tehát nem a vendégeken spóroltunk!!!! Mindenki szerintem jól érezte magát :)
2011. márc. 2. 16:39
A miénk ugyan 17 éve volt, de a háromszorosát hozta vissza. Mi is a "pénzre utaztunk" kissé csúnyán, de célratörően kifejezve. Építkezni akartunk. Szerencsére sikerült is elindítani belőle.
20. k_nm (válaszként erre: 6. - 1ce47ad5cd)
2011. márc. 2. 16:38
nekünk is kb másfél milla jött össze, 80an voltak, de minimum 8 országból...
2011. márc. 2. 16:33

Nekünk 2008-ban volt a lagzink, kb 2,5 millióba került, 140 fő volt, ebből 100 főnek mi álltuk a szállodát.(és barlangban volt az egyházi szertartás...)

az ára is pont visszajött.....sőt , ha mindenki magának fizeti a szállodát, jó sok pénzünk meg is maradt volna....

18. vvicus (válaszként erre: 17. - Diandra)
2009. nov. 26. 22:32
Jó nektek! A bulit én is szívesen átélném újra, de a sok ingyenkajálóból nem kérnék mégegyszer...
2009. nov. 26. 21:29

a mienk bőven pluszos volt 7 éve:-)


ránk férne minden évben egy olyan jó lagzi, buli szempontból meg anyagilag is:-DDDD

2009. nov. 11. 09:19

Én szeptemberben voltam a sógorék esküvőjén. 100 fős volt az esküvő. Olyan durván 1 millióba jött nekik, és az fölött kaptak jóval a vendégektől(nászajándék+menyasszonyitánc). (nem mondják meg pontosan, ők ilyenek, csak így árnyaltan). És mivel sok visszajött nekik, 2 nászútra is mentek...


De szerintem is a vendégektől függ, hogy milyen anyagi helyzetben vannak, illetve milyen típusú emberek, és úgy adnak be pénzt.


Szerintem azért 10ezer Ft/fő a minimum, amit be kellene adni nászajándékként az embereknek...

15. vvicus
2009. nov. 11. 09:05

Ez függ a vendégek hozzáállásától. Nekünk kb. a fele jött vissza, mert férjem családja egyáltalán nem volt se közreműködő, és egyáltalán nem erőltette meg magát. Kicsit szarul esett, amikor a havi többszázezer forintot kereső bátyjától még annyit sem kaptunk, ami fedezné a vacsijukat. Nem arról van szó, hogy profitot akartunk kihozni az esküvőből, de gyakorlatilag ki tudtuk fizetni az addig ki nem fizetett dolgokat. Már jobban örülnék, ha kértünk volna ajándékot is, ami legalább emlék, mert most tudom, hogy bátyáméktól, nővéreméktől szép summát kaptunk, de azt is tudom, hogy elment számlákra.

Ja, és persze tízen nem jöttek el, úgy, hogy előtte két nappal kérdeztünk végig mindenkit, hogy akkor tuti, hogy jön? Van, aki azóta fel se mer hívni minket.

És persze volt olyan is, akitől 2000ft-ot kaptunk és négyen voltak. Még egyszer mondom, nem akarok szemétnek tűnni, de tudom, kitől van az annyi, és tudom, ennél többre is képes lett volna, főleg, hogy az esküvő előtt már másfél évvel tudta, hogy lesz lagzi. Ahogy rohiani mondja, nem lett volna képem ennyivel odaállítani.

14. rohiani (válaszként erre: 8. - 1ce47ad5cd)
2009. nov. 10. 21:45
Simán lehetett, ha mindenki csak 10 000 adott 150 fővel az 1,5 milla, gondolom a közeli rokonok többet adtak, a barátok pedig biztos adtak ennyit, legalábbis nekem nem lenne pofám odaállítani 5000 ft-tal.
13. sajert
2009. nov. 10. 20:20
Az esküvőm 7 éve volt, nullszaldós lett.
12. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 8. - 1ce47ad5cd)
2009. nov. 10. 19:50
nem feltétlenül kamu voltam esküvőn ahol szerény-szegény emberek voltak elvileg,és mégis egy milla körül volt a lagzi,másfél milla körül kaptak pénzt....
11. Anka71
2009. nov. 10. 19:41
Barátnőm lányáéknál pont nullszaldós lett így.
10. simple
2009. nov. 10. 18:36
Attól függ, hány embert hívtok meg. Nekünk kb. az egyharmada jött vissza.
2009. nov. 10. 17:27
hát lehet ha nívós vendégsereg volt ,de ha csak átlag népség akkor szerintem nem igazán
2009. nov. 10. 17:26
szóval akkor kamu. Gondoltam. Azt mondta hogy mindenkinek megmondták hogy pénzt adjanak nem kell ajándék, meg ilyesmi, és igy 1,8 milla lett a vége. Tuti kamu
2009. nov. 10. 17:25
ja és a vendégek összetétele az ugy nézett ki hogy 150fő, ebből 60 fő rokon 90fő ismerős barát , ezek átlagosan 20és 30 közöttiek, fiatalok.
2009. nov. 10. 17:23
azért érdekel a dolog mert egy ismerős csajszi aki szeret nagyot mondani azt mondta hogy 1 millában volt a lagzija és 1,8 milliót kaptak összesen ajándékba meg menyasszonytáncon. Lehetséges ez????
2009. nov. 10. 17:22

Én eddig olyan esküvőkön voltam,ahol megközelítőleg elérték a kiadott összeget.

Ez attól is függ,hogy mikorra időzítik az esküvőt.

2009. nov. 10. 17:19
Szia!A teljes összeg a mi esküvőnkön nem térült meg, de már hallottam olyat, ismerősöktől, hogy volt olyan akinek meg térült az esküvői költsége.
2009. nov. 10. 17:18
Ez sok mindentől függhet.Pl az emberek hányan vannak...
2009. nov. 10. 17:18
több helyen ahol voltam kb annyi jött össze mint amennyibe került vagy valamennyivel több de nem nagyon sokkal....szóval az ára visszajött ha arra vagy kiváncsi
2009. nov. 10. 17:17
A lakodalomra szánt összeg megtérül az ajándékokból ha kifejezetten pénzt kérünk és a menyasszonytáncból?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook