Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Manapság mennyi pénzt illik lakodalomban ajándékba adni? fórum

Manapság mennyi pénzt illik lakodalomban ajándékba adni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
56. c95c921ae7 (válaszként erre: 49. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 16. 21:50
Jó ez tényleg fura. De aki tart egy szupi lagzit, finom ételek, sütik minden mennyiségben, klassz zene, buli reggelig-annak olyat vigyek, aminek örül. Pl. kaptam olyan vázát..először a wc-ben tartottam, aztán a garázsban. Végül odaadtam valakinek..Tudom, hogy személyes meg minden..de ez alatt a címszó alatt ne kelljen mindenki ízlését elfogadni.
55. tfazek
2009. júl. 16. 21:49

hát mondjuk tényleg gáz lehetett igy hallani....

a mi csládunkban ez oylan természetes volt... hihi gyakorlatias família hálistennek

54. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 51. - Anka71)
2009. júl. 16. 21:49

:D A saját unokatesóméktól sem kaptam (2-től!, testvérek, nem szegények...). Furcsáltam is, mert már 9 éve elköltöztem otthonról...Ezen spórolnak....:)


Itt anyós kapott és azzal hívtak bennünket és a sógorékat. :) Akkor derült ki, mikor kérdezte anyós, hogy ő akkor most hogy fog elmenni, mi meg csak néztünk ki a fejünkből, hogy én épp szülni voltam kiírva. :))))

53. bared (válaszként erre: 52. - Tfazek)
2009. júl. 16. 21:48
én nem ezt mondtam...nekem csak a célozgatás, meg az eljárás nem tetszett..amúgyis pénzt adtunk volna,de az egész helyzet annyira abszurd volt(
52. tfazek
2009. júl. 16. 21:45
Nem értem miért olyan nagy dolog, hogy mondjuk nem veszel 6700 ft-ért vázát, hanem beteszed egy borítékba egy szép üdvözlőkárytával, vagy egyéb ötletes módon odaadod, és ők meg vesznek amit akarnak. Szerintem ez direkt kötekedés már bocs Ne hogy már azt kapjanak amire valóban szükségük van alapon... Inkább legyen nekik 4 gofrisütőjük, te meg örüljél hogy nem örülnek.. Hát kösz az ilyen rokonokat
51. Anka71 (válaszként erre: 49. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 16. 21:44
Mondjuk ez fura. Attól, hogy csak vacsi volt (és nem lagzi), attól még nyomtathattak volna meghívót...
50. bared (válaszként erre: 37. - Grepike)
2009. júl. 16. 21:40
nekünk erre a stílus miatt nem volt lehetőségünk...
49. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 28. - Bared)
2009. júl. 16. 21:38

Bennünket hívtak hasonlóra. A párom unokatesójáék. Igaz meghívót nem kaptunk :), csak szóban...aztán jött az, hogy nem is lesz lagzi, csak valami vacsora féle, de tulajdonképpen ők most építkeznek...hát alig voltam pipa...aztán mivel akkor voltam kiírva szülni ez is megoldódott. :)


Valahogy nem csípem az ilyen perkálj, kapsz vacsit, aztán mehetsz ahonnét jöttél változatokat. Ez nem lagzi. Ha valakinek csak ennyire futja, az hívja meg a szüleit, egy-két barátot max.

48. Grepike (válaszként erre: 46. - Tfazek)
2009. júl. 16. 21:38
Igen.
2009. júl. 16. 21:37

Mi a pénznek fogunk a legjobban örülni, mert egy autón kívül nincs semmink. Kell majd telekre, házra.

Persze lehet venni összefogással szekrényt meg ágyat, de ne más rendezze be az én kis kuckómat...

Kaphatok még teáskészletet, hűtőt, mikrót, de hova rakom? Itt nem fér el, saját ház nincs...


Persze mindennek örülnék, nem arról van szó, csak akkor majd a pénzre lesz a legnagyobb szükségünk...

46. tfazek (válaszként erre: 43. - Grepike)
2009. júl. 16. 21:36
Igen
45. c95c921ae7 (válaszként erre: 39. - Grepike)
2009. júl. 16. 21:35

Nemár..a babafelszerelést ne más válogassa már össze. Az az egyik legizgibb a várakozás alatt(mármint babavárás)


Ha ilyeneket mondasz, hogy ha nem tetszik , adod vissza a meghívót, akkor biztos gyönyörű, szívből jövő ajándékot választottál ezek után..

2009. júl. 16. 21:34

Mi gondolkodtunk ajándék listán is. Összeírtuk, mi az ami kellene. Említettük már pár rokonak, akik meg azon kapták fel a fejüket, hogy mi az, hogy mi mondjuk meg, mit vegyenek.... :S

Fene se érti. Pénzt nem akarnak adni, csak ajándékot. De amikor megmondom, hogy nekem erre lenne szükségem, mert ez és ez van, akkor meg az a baj :S

43. Grepike (válaszként erre: 42. - Tfazek)
2009. júl. 16. 21:34
Rám gondolsz?
42. tfazek
2009. júl. 16. 21:32
Egyébként te házasodtál már? Ti miket kaptatok?
41. c95c921ae7 (válaszként erre: 33. - Grepike)
2009. júl. 16. 21:32
De ha több évig együtt élnek, mi hiányzik még nekik? Valami biztos, csak nem tudhatjuk mi. Én nem szavazok, mert teljesen egyéni , hogy mit adunk. A nagyon jó barátainknak tavaly-tudtuk, hogy pénzre abszolút nincs szükségük, viszont ismertük az ízlésüket, a kedvenc keramikusukat, akitől rendeltünk egy nagy vázát a szőnyegükhöz illő színben(mondjuk ez sem volt olcsó)-de ezt nem tudjuk mindenkinél. Ha viszont még a szülőknél laknak, vagy most vettek lakást, esetleg albérlet-akkor jobban fognak a pénznek örülni. És nekem az a fő szempont a döntésnél, hogy mi okoz nagyobb örömet.
40. tfazek (válaszként erre: 37. - Grepike)
2009. júl. 16. 21:32
Csodálkozol hogy lebunkóztak?
39. Grepike (válaszként erre: 35. - Myrthil)
2009. júl. 16. 21:31

akkor ezt kell mondani - baba felszerelés...

De látom, itt mindenkinek csak a pénz számít! És ezért tart most itt a világ, ahol tart!

Bocsi, én csak olvasok, nem szólok többet... :(

38. Anka71 (válaszként erre: 26. - Grepike)
2009. júl. 16. 21:31
Ha már ilyen őszintén megírtad, akkor én is meg merem írni: Igaz, kevés lagziban voltunk eddig, de pl. négy éve a férjem unokahúgáén voltunk, és mi is ajándékot adtunk: ketten mentünk, és hollóházi porcelán teáskészletet vettünk, és ugyanolyan stílusú süteményes készletet, akkor volt ez az egész 40 ezer forint. A két hatalmas dobozt szépen becsomagoltam, hatalmas masni rá, és ezt adtuk.
37. Grepike (válaszként erre: 29. - Bared)
2009. júl. 16. 21:29

Nálunk is elhangzottak az alábbi szavak: pénzt szeretnénk, mert...

én meg azon mód rávágtam, akkor nekünk nem fogtok örülni, mert tőlünk ajándékot kaptok. És ha nem tetszik, vissza is adom a meghívót!... megdöbbentek - nem gyengén!! :) Szeritnem később le is bunkóztak, de én már azt nem hallottam, úgyhogy nem érdekel! :)

36. tfazek
2009. júl. 16. 21:28

Erről van szó. Persze azért megyünk, hogy ünnepeljük. és senkit nem hívtunk abban a szellemben hogy majd mennyi pénzt hoznak.


De! Ma egy szolid lakodalmat is csak nagyon nehezen lehet összehozni. Nem tudom hány fiatal párnak van 1-2 millája a lakáshitelek meg minden sz...r mellet plusszban arra hogy megrendezze.


Igenis, számít hogy a bevétel fedezze legalább a kiadásokat. Akkor mindenki jól érzi magát, és senki nem megy csődbe évekre. Egy jó családban, ezt meg lehet beszélni. Mi is meg tudtuk.Igen, szépen elmnagyaráztuk, hogy leginkább pénzre van szükségünk, de mindennek örülünk., Kaptunk pénzt is meg gyönyörű dolgokat, boldogok voltunk és kész.

35. Myrthil (válaszként erre: 26. - Grepike)
2009. júl. 16. 21:28

Ennek viszont én nem örülnék.

Anyukámék anno majdnem 20 ágynemű huzatot kaptak. Személyesnek személyesebb, de már fogalmuk sincs róla, hogy kitől melyiket kapták :)

A másik, hogy pl a mi háztartásunk teljesen felszerelt, de mivel lagzi után szeretnénk babát, ezért a pénzen az ő dolgait vennénk meg. :)

34. d879a0c5b4 (válaszként erre: 10. - Grepike)
2009. júl. 16. 21:26

Attól függ, kinek mi a távoli :)

Nálunk az ennél távolabbi rokon is közelinek számít :)

33. Grepike (válaszként erre: 27. - C95c921ae7)
2009. júl. 16. 21:25

"párnak is kell a bevétel a kezdéshez"

Igen ám, de régen a pár még nem élet együtt előtte több évig.

Nem volt semmijük!

Ha meg nincs semmijük, örüljenek, hogy kapnak mondjuk mosógépet, vagy mikrot, vagy kávéfőzőt!!!

Én az ajándékra szavazok!!!!

Egyébként meg mostanában van úgy, hogy egy házasság előtt álló pár sokkal jobb körülmények között él, mint egy család!

32. bared (válaszként erre: 30. - Tfazek)
2009. júl. 16. 21:24
igen igen...gondolhattam volna, bocsi!!! csak hirtelen kiakadtam rajta(( én is fáradt vagyok, máskor biztos kapcsoltam volna(((
2009. júl. 16. 21:23
A pénzből nem csak hitelt lehet fizetni, hanem pl. utazni, meg nagyobb dolgokat-pl. mosógép venni. Nem tudom miért hiszi valaki, hogy ami neki tetszik, az a váza kell a párnak 20 évre nézegetni. Meg én lagziba alapból jó indulatban indulok, nem úgy, hogy "nehogy már az én pénzemből..."
30. tfazek
2009. júl. 16. 21:22

Ajjajajjjaj juj kétszázötvenezret írtaaam. Természetesen huszonötezret akartam. Nem értettem miért vagytok így felháborodva. Bocsi mindenkitől, kicsit fáradt vagyok.

Szval Még 1x. 25.000 két főtől. Szerintem ez korrekt. Ennél többet mi sem tudnánk adni., Jesszus kétszézötvenezre...

29. bared (válaszként erre: 26. - Grepike)
2009. júl. 16. 21:22
na látod, mikor ez a pénzes dolog volt nálunk, itt az is elhangzott, hogy nem nagyon tudnának örülni semminek a fiatalok, mert együtt élnek 4 éve, mindenük megvan// ezt az egyik ismerős kedves érdeklődésére mondták, miután megkérdezte, esetleg mire lenne szükségük... és még azt is hozzátették, apénznek örülnének a legjobban, mert azt arra használják, amire ők akarják///
28. bared (válaszként erre: 22. - Myrthil)
2009. júl. 16. 21:20

értem amit írsz, csak nem értek egyet...azt gondolom itt is alkalmazni kellene az : addig nyújtózkodj, míg a takaród ér! elvét...

ne azon gondolkodjon már a pár, visszajön-e a lagzi ára, mekkora ráfizetés lesz,vagy mennyit nyer rajta.... legyenek akkor inkább kevesen, kerüljön kicsi pénzbe, de azok gyűljenek össze, akik veletek akarnak örülni....persze lehet, hogy én vagyok maradi...

27. c95c921ae7 (válaszként erre: 23. - Anka71)
2009. júl. 16. 21:19
Pedig ez így szokás. Ezen nem kell felháborodni, mindig így volt..Csak régen a kaját magát hordták össze-tyúk, disznó, süti stb, most meg az árát. És egy főre biz 10 fölött van. Lássuk be a párnak is kell a bevétel a kezdéshez-ez ilyen szokás..
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook