Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májáttétes végbéldaganat fórum

Májáttétes végbéldaganat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
31. d5bae51d10 (válaszként erre: 30. - Andi0516)
2019. ápr. 16. 08:12
Sok erőt nektek mindenhez!
2019. ápr. 16. 07:08
Köszönjük! Sok jót hallottunk róla! Ezert választottuk Őt.
29. Lávli (válaszként erre: 27. - Andi0516)
2019. ápr. 16. 07:07

Imádkoztam, hogy Ő legyen az orvosotok.

Minden rendben lesz!

2019. ápr. 16. 07:05
Elnézést az elírásért, telefonon pötyögök.
27. Andi0516 (válaszként erre: 26. - Lávli)
2019. ápr. 16. 07:04
Nem hivtak.... Bosszús is vagyok nagyon emiatt. 8 órakor elkezdem én hívogatni őket.van szövettan. MmMárúlt hét pénteken megkaptuk. A sebészünk, dr Duboczki Zsolt bekérte a szövetet vizsgálatra. Gondolom a specifikusabb kezelés érdekében .
26. Lávli (válaszként erre: 25. - Andi0516)
2019. ápr. 16. 07:00

Hivtak a kemoval kapcsolatban tegnap?

Szövettan nélkül elkezdik?

Melyik sebésznél voltatok? (Ha publikus)

2019. ápr. 16. 06:51

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, tapasztalatokat.

A haj kihullásával nem lesz gond, kopasz amúgy is évek óta. Max kevesebbet kell nyírnia. Ezen már kacagtunk is. Próbálom pozitívan előadni ezt az egészet és úgy tűnik sikerült is. Vidám, jó kedve van, nincs elszontyolodva és ha mégis, akkor hamar túllendül rajta.

Rendben. Az alternatív dolgokkal kapcsolatban kérdezni fogok és be fogjuk tartani. Köszönöm szépen a tanácsokat. Hálás vagyok, hogy megosztjátok velem a tapasztalatokat, tudásotokat!

2019. ápr. 15. 22:00

Nem szeretünk erről beszélni, de lehet, hogy kell.

A férjem 30 évvel ezelőtt volt rákos. 32 évesen, azaz 1989. márciusában volt az első műtét, májusban a második és júniusban kezdte a kemót.

Rossz volt a műtét, de a kemó sokkal rosszabb.

Nem tudom milyet fog kapni a férjed, mert azóta biztos sokat fejlődött.

A férjem a platina nevű szert kapta. Azt hiszem ez a legerősebb.

1 hétig kapta infúzióba (naponta 1 üveggel), majd utána 40 fok feletti láz, a fehér vérsejtjeit nagyon pusztította, így mindig kellett vért kapni. Ráadásul 0-, így elég nehéz volt vért szerezni neki. Közben hányás. A lázra teljes testes priznic és jégakku a hóna alá. Csak így ment le....

Kb. 2 hét kellett, hogy rendbe jöjjön, ekkor kapta meg a fixálót vagy mit és haza jöhetett. A haja kb. 2 hét múlva hullott ki, de hamar el kezdett újra nőni, csak jött az újabb kezelés kb. 1-1,5 hónap múlva és akkor elölről kezdődik minden.

A következő kezelés akkor jön, ha már rendbe jött, azaz jó a vérképe, stb..

Az első 2 kezelése nagyon nehéz volt, le is cserélték a szert egy lájtosabbra, mert sokszor epilepsziás rohamhoz hasonló tünetei is voltak, illetve volt, hogy a lábizmaira húzódott a kezelés és nem tudott lábra állni.

A hányásra a legjobb a jégkrém volt, ezt egy szintén kemó kezelés alatt álló beteg javasolta. Nem tejes, hanem a sima vizes jégkrém!!!! A legolcsóbb!

Valaki ajánlotta a béres cseppet, a harmadik kezelésén már szedte és könnyebben is viselte, de az orvosok nem szerették, ha a betegek szednek bármit, hiszen a vitaminok is és egyéb ilyen szerek, módosíthatják a kezelés hatását, így én se javasolnám, hogy alkalmazzatok bármit is! A vitaminok nem csak az egészséges sejteket hizlalják, hanem a rákos sejtek is szaporodnak tőlük!!!!

Gyógyszert nem lehet szedni a kezelés alatt, és vitaminokat sem!

A tejtermék tilos az élőflórák miatt, hiszen azoktól is szaporodhatnak a rákos sejtek.

A férjemnek és sok-sok ismerősömnek azt mondták, hogy ha nagyon de nagyon akar tejet inni, akkor is csak jól felforralva és nagyon keveset, a többi tejterméket kerüljék, mert azokat nem lehet forralni.

A férjem szerencsére meggyógyult, és azóta is jól van, de sajnos voltak ismerőseink, akik nem élték túl a betegséget.

Voltak rossz napjaink, heteink, nem tudtuk mi lesz ebből, a férjem többször feladta, beletörődött a sorsába, de itt van ennek ellenére!

A férjemnek nyirokmirigy rákja volt áttét nélkül.

2 műtét és 4 kezelés. A haja kinőtt hamar, és ugyan olyan haja lett, mint volt. Nem gyérebb, nem rosszabb. És ez a legkevesebb tényleg!

A kezelések alatt fogyott, de nem sokat, kb. 10 kg-ot, de mindig vissza szedte a felépülős időszakban, mert akkor meg rengeteget evett. A fizikuma azóta is szuper, azaz nincs megroggyanva. Még most is simán emelget, újítgatja a lakást, autót szerel, cipekedik, bicajozik, focizik, stb., azaz nem lett rossz a fizikuma, mert ez csak a lábadozás idejére igaz.


Egy barátomnak szintén nyirokmirigy rákja volt, ugyan ekkor, ő 28 éves volt ekkor. Máj áttéttel, így a kemó közben csonkolták a máját, majd folytatódott a kemó. Ő jobban viselte a kezeléseket, nem hányt, nem volt lázas, a haja neki is kihullott, de neki előtte sem volt haja és utána is kevés maradt.

Van olyan ismerősöm, akinek az első sorozatnál (6 kezelés alatt) nem hullott ki a haja, de amikor a második sorozatot kapta, mert kiújult neki, akkor szinte azonnal, és utána teljesen más színű és göndör dús haja lett:D Ő is él azóta is.


Én csak azt tudom neked tanácsolni, hogy csak azt szedje a férjed, amit az orvosok jóváhagynak és semmi mást! Szerintem a pszichológusra kár lenne költeni.

Kitartást nektek!

Teljes gyógyulást kívánok!

23. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Andi0516)
2019. ápr. 15. 20:06

Kedves Andi! Jó tanácsokért látogass el ebbe a fórumba, ott vannak mások is akik végbéldaganattal küszködnek.

Jobbulást a párodnak, neked meg kitartást!


[link]

22. levarosbukta (válaszként erre: 21. - Papája)
2019. ápr. 15. 20:03
Biztos hogy félreértettél valamit,ha a Béres csepp gyógyítaná a rákot akkor mi szükség van a kemoterápiára? Valamit félreérthettél, abban viszont egyetértünk hogy tele van vitaminokkal és ásványi anyagokkal. De vannak esetek és mivel több fajta kemo is van tilos bármiféle alternatív megoldással kísérletezgetni. Szóval semmiképpen ne szedjen semmit az orvossal való egyeztetés nélkül. Ha valamire azt mondja szedje csak nyugodtan ártani nem árt, az nem is használ.
2019. ápr. 15. 19:04

Most lett vége a TV-ben Béres József életrajzi 4 részes filmjének. Nagyon szépen és jól elkészítették a filmet és végig a Béres csepp rák gyógyító hatását is bizonyították.

Valahogy sose hittem benne és nem is foglalkoztam eddig a témával, de most hogy láttam hiszem, hogy a Béres csepp nagyon jó rák ellenszer. Vitaminok és ásványi anyagok vannak benne és erősíti az immunrendszert. Talán megér egy próbát és valószínű olcsóbb, mint az Avemar.

Jó szerencsét és jó egészséget , kitartást kívánok.

20. 5236d12e25 (válaszként erre: 19. - F047cd7294)
2019. ápr. 15. 17:09
A 'minden rendben lesz, csak is az lehet.' Mi,ha nem pozitív gondolkodás?
19. f047cd7294 (válaszként erre: 1. - Andi0516)
2019. ápr. 15. 16:19
Sajnálatos amit leírtál. Nekem más fajta daganatom volt, de a kemo sok mindent nem tolerál, tapasztalatból tudom. Meg kell beszélni az onkológussal. Nem kell feleslegesen mindenfélét vásárolgatni. Van ami kimondottan tilos, viszont az étkezésre oda kell figyelni, és kemo alatt a folyadék bevitel nagyon fontos! Brutál dolog, és igen kitartást kíván, én rendesen padlót fogtam, de felálltam, na a pozitív gondolkodás csak duma, mert mindenkinél mást hoz ki a kezelés, de meg kell csinálni .A legfontosabb az orvossal történő kapcsolat, beszélgetés. Van csoport a facén, rá lehet keresni, és aki már gyógyult, szívesen segít, és a megtapasztalt, dolgokat írja le. Minden rendbe lesz, csak is az lehet.Ennek így kell neki állni, és végig csinálni.
18. Bözsi néni (válaszként erre: 17. - Bözsi néni)
2019. ápr. 15. 16:05
A lelki erő, egészség éppúgy kell a gyógyuláshoz, mint a testi.
2019. ápr. 15. 16:04

Szia!


A sok jó tanács, és (sajnos)tapasztalat mellé én még azt javasolnám, hogy egy jó pszichológus sem ártana, mert ezt neki is, neked is nehéz feldolgozni.


Neki talán még nehezebb, mint neked. Mert férfi, és mert te a segítésben, támogatásban sok erőt és célt találsz. Neki meg kell birkóznia azzal is, hogy ő szorul támaszra.


Szóval jó pszichológus, ha ezt tudjátok biztosítani.

16. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Andi0516)
2019. ápr. 15. 15:37

Kedves Andi!

Mi édesapámmal csináltunk végig 12 kemot. 2013 szeptemberében elment a rokkantsági papírjai miatt újabb kivizsgálásra. Már egy éve nyomkodott egy csomót a derekán amit ő zsírcsomónak vélt. Hamar meg lett az eredmény. Hodgkin-limfóma ( nyirokmirigy rák) áttéttel. 2014 Januárban a kemo előtt gyors megkatéterezték újból a szívét, majd februárban indult a kemo. Szerencsére ez a rák típus könnyen kezelhető, plusz apukám egy teljesen új fajta kemo programban / kezelésben vett részt. A kemo nehéz mindenki számára testileg lelkileg egyaránt.Nagyon nehéz volt mindegyikünk számára nézni ahogy a mindig jó erőben lévő Bud Spencer kinézetű apukám elkezd összeesni, kopaszodni kihullik a szakálla szemöldöke. A haja amúgy mára sem tért vissza a régi állapotára, de ez a legkevesebb. Ami a legfontosabb, hogy ne add fel, ne mutasd ki mennyire félsz, nem szabad elveszíteni az élni akarást. Párodnak muszáj lesz ennie ha rosszul van ha nincs, kell az erő. Minden nap meg kell találni a pozitívumot, és el kell felejteni az önsajnálatot. Ha valaki feladja a küzdelmet akkor ott a vége pont. Kerülni kell kezelések közt a tömeget a sok betegség miatt. Az immunrendszer nagyon le fog merülni. Apukámat culevit vitaminnal nyomattuk - ez kimondottan rákosoknak van , nagyon drága, de hasznos. A c vitamin pedig teljesen hasztalan a rák kezelésben. Apukám 2014 szeptemberére már teljesen rák mentes volt. Volt áttét ami eltűnt volt ami zsugorodott, azóta is teljesen ráksejt mentes. Nem a régi egészségügyileg nincs már akkora ereje állóképessége mert a kemo rettentően hazavágja a szervezetet, de jól van. Először 3 havonta most már csak félévente kell járnia ellenőrzésre.


[link]

2019. ápr. 15. 13:55
Dr. Gupta több dolgot is ír- nemrég küldte át ismerősöm. Nem tudom beválik-e, mindenestre a cukor és a szénhidrát fogyasztást mellőzni kell, mert a rákos sejtek ezekkel táplálkoznak. ( ez az 1. Számú tanácsa neki is) jobbulást és sok erőt kívánok!
14. Imisz
2019. ápr. 15. 13:16

Keress rá, olvassgass a CBD olajra. Nem csodaszer de sokat segíthet.

Kitartást és jobbulást, gyógyulást kívánok!

2019. ápr. 15. 12:49
Kitartást és a legjobbakat kívánom!
12. Orsi2017 (válaszként erre: 1. - Andi0516)
2019. ápr. 15. 12:38
Szia! Deutérium mentes vìzről én is sok jót hallottam. Én a C vitamint nyomatnám a legnagyobb dózisba. Kapaszkodjatok egymásba , sok sikert kitartást türelmet . 🤞🤞🤞🤞
2019. ápr. 15. 12:19
Sok erőt kívánok így ismeretlenül is! A kezelő orvosnál kérdezzetek rá a deutérium mentes vízre! Vagy keress rá és olvasd el mit írnak róla ( ha nem ismered).
10. beYOUtiful (válaszként erre: 1. - Andi0516)
2019. ápr. 15. 12:17
Sok erőt küldök Nektek!
9. Andi0516 (válaszként erre: 8. - Lávli)
2019. ápr. 15. 12:14
Köszönöm szépen a válaszod és köszönöm a tanácsod!
8. Lávli (válaszként erre: 1. - Andi0516)
2019. ápr. 15. 12:09

Szia, a C vitamin mellé nagyon ajánlom a Supradynt a kemo alatt, nekem a Kékgolyóban ajánlotta a laboros hölgy, onnantól tökéletes lett a vérképem, végig.

Ne kapkodjatok, nem kell mindenféle csodaszer.

Higgyetek magatokban és egymásban, valamint a Kékgolyó orvosaiban. A legjobb kezekben vagytok.

Kitartást, sok erőt kívánok!

Nem lesz könnyű, sok szenvedés lesz. De meg lehet csinálni.

7. Andi0516 (válaszként erre: 6. - D2ddaff700)
2019. ápr. 15. 12:04
Köszönjük!
2019. ápr. 15. 12:03
Kitartást. ❤️❤️
5. Andi0516 (válaszként erre: 3. - Aszparagusz)
2019. ápr. 15. 12:03

Köszönjük!

Természetesen az orvos bármilyen utasítását követni fogjuk, de a felsorolt ma alternatívnak mondott, régen természetesnek vett kiegészítőket semmiféle képpen nem fogom elhagyni. Amíg a Férjem is és én is hiszünk benne, addig baj ebből nem lehet. Ezügyben hajthatatlanok vagyunk. De hálásan köszönöm a kommented!

4. Andi0516 (válaszként erre: 2. - D5bae51d10)
2019. ápr. 15. 12:00
Köszönjük!
3. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Andi0516)
2019. ápr. 15. 11:54

Először is kitartást.

Hallgass az orvos tanácsaira, hagyd ezeket a szereket, mert többet árthat, mint használ.

Az orvos biztos fog ajánlani immunerősítőt.

2. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Andi0516)
2019. ápr. 15. 11:50
Szia! Nincs tapasztalatom kemoban szerencsére, de mélyen megrendített amit írtál. Sok erőt és kitartást kívánok Nektek a Férjeddel a betegség leküzdéséhez!
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook