Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májáttétes végbéldaganat fórum

Májáttétes végbéldaganat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
61. Channa* (válaszként erre: 57. - Andi0516)
2019. ápr. 26. 19:05

Én, mint ráktúlélő hozzátartozó azt javaslom, hogy az étkezésre és vitamin fogyasztásra nagyon figyeljetek oda!


Milyen műtétet terveznek? Az csak kemó után lesz? Pedig jó lenne azokon mielőbb túl lenni. A májat lehet csonkolni, mert az regenerálódik majd...Az ismerősömnek is a máján lett áttét és a mai napig nincs semmi baja.


A Kékgolyóban nekünk Dr. Bodrogi István és Dr. Géczy Lajos volt a dokink. Így 30 év után is alaposan megvizsgálják a férjemet a kontrollok alkalmával és érdekes, hogy mindenre emlékeznek. Gondolom nem csak a férjem olyan ember, akit nem lehet elfelejteni. Én az ilyen orvosokat szeretem azt nem, aki egy másnapi találkozáskor már halványan sem emlékszik rám.


Mesélsz arról, hogy, hogyan derült ki? Milyen tünetei voltak, stb.?

60. Channa* (válaszként erre: 56. - Aszparagusz)
2019. ápr. 26. 19:04

Az ételektől tiltás nem azért van, mert nem bírja valaki, mert azt majd úgy is érzi.

Tudom, hogy manapság már a tejtől sem kell nagyon tartani, de régen a tejtermék azért volt tilos, mert az élőflórák miatt a sejtburjánzás beindulhatott, mert ugye a vitaminok, stb. nem csak a jó sejteket hizlalják.

59. Imisz (válaszként erre: 57. - Andi0516)
2019. ápr. 26. 09:10
elfelejtettem: jól nézd meg honnan rendeled, csak megbízható helyről vagy gyártótól érdemes mert bele lehet futni aki a nagy haszon reményében minőségen aluli terméket árul.
58. Imisz (válaszként erre: 57. - Andi0516)
2019. ápr. 26. 09:07

Jó lesz az a CBD olaj, én is ajánlottam, hogy olvass utána. Ha nem romlik az állapota az is eredmény! Ha meg javul az már fél siker. Én egyik barátomnak is béldaganata volt (műtötték) és -most nem tudom pontosan- vagy a húgyhólyagon vagy a prosztatán áttét. Ez az áttét el is tűnt mire annak műtétjére került volna sor. Nagy dózist szedett belőle akkor, mostanra már keveset prevenciós jelleggel.

Jobbulást, gyógyulást és kitartást kívánok!

57. Andi0516 (válaszként erre: 55. - Evelyn2)
2019. ápr. 26. 08:41

Részvétem édesanyád miatt!

Használjuk az ezüst kolloidot is meg az aranyat is. Most újdonság, hogy tegnap egy végbélrákból gyógyult ismerőse a CBD olajat(kenderolaj) ajánlotta. Neki szimpatikus ez a lehetőség, így megrendeltem Neki. Magyon sok jót lehet olvasni róla, de basszus, mindenről, ami hú de gyógyít, írják a regéket. Már nem tudom hova kapjam a fejem. Ahány ember felhívja vagy engem, azok mind ajánlanak vmit. Leírom, most mit csinál.

Ezüst és arany kolloid napi 2x

Virágpor napi 1x 1 kanál

3000 mg C-Vitamin reggel és este

Cékla-alma-répa lé( én centrifugálom Neki)

Huminiqum( máj miatt)

És akkor jön a CBD olaj


Ez van most. Ezekben hisz. Ha hisz, az jó, mert a pszichéjét is segíti. Hiszi, hogy a műtétig sem fog eljutni, mert a kemo és ezek eltüntetik a rákos sejteket. Én kicsit szekptikusabb vagyok, de ez az alaptermészetem. A legrosszabbra felkészülni, aztán jön a pozitív csalódás. Hiszek én 8s a gyógyulásában, hiszek ezekben a csodaszerekben és legfőképpen hiszek az orvosok tudásában.

A kajával kapcsolatban köszönöm, hogy megnyugtattatok. Reálisan, kitosztulva már én is így gondolom, csak az előző írásomkor nagyon zaklatott voltam.


Ma megyünk kardiológushoz, mert alapbetegségnek van egy szívnagyobbodása, szívritmuszavara és hozzá egy magas vérnyomása. A kemo miatt, ami meg fogja emelni a vérnyomást, elküldtek kardiológushoz minket, hogy megvizsgálja.

Majd megírom azt is, hogy mi volt.


Szép napot Mindenkinek!

56. aszparagusz (válaszként erre: 54. - Andi0516)
2019. ápr. 26. 07:48
Azért ehet mindent, mert nem lehet tudni, hogyan reagál a szervezete a kezelésre, mennyire változik meg az emésztése, ízlése. Ez mindenkinél változó, saját magának kell kitapasztalnia mi az ami jól esik, és nincs rosszul tőle.
55. evelyn2 (válaszként erre: 54. - Andi0516)
2019. ápr. 25. 13:05
Szia! Véleményem szerint, azért mondta a doki hogy kb mindent ehet, mert valóban igy van, nem befolyásolja a kezelést. Nem hinném, hogy azért mert 'mindegy' , bár megértem, hogy lesújtónak látod most a helyzetet. Valóban sok mindent lehet olvasni a neten, meg sok tapasztalatról számolnak be, de minden eset más, lehet hogy azoknál valóban fontos volt az étrend. Szerintem az ezüskolloidot is próbáljátok akkor meg. Lehet hogy naiv vagyok de abban hiszek, hogy azért tanultak hat meg nem tudom hány évet még az orvosin, hogy értsenek hozzá. Édesanyámmal akkor 'csak' egy szürkehályog műtét után mentünk kontrollra. Sajnos idén februárban ő elment. Ő egyre súlyosbodó demenciában szenvedett az utóbbi években. Ezért tudom, milyen kökemény egy ilyen helyzet a hozzátartozóknak is. Ez a betegség sajnos nem gyógyitható. Viszont, van pozitiv példa is a környezetemből, 2 kolleganőm meggyógyult rákból, pont tavaly jöttek visza dolgozni.
54. Andi0516 (válaszként erre: 53. - Evelyn2)
2019. ápr. 24. 13:12
Szia! Köszönöm, hogy írtál! Igen, kérdeztük. Vállat volt. Azt mondta, válasszunk ki egyet, aztán csináljuk akkor azt. Kaját is kérdeztem. Arra azt mondta, hogy ami nem puffasztja, nem lesz rosszul tőle. Semmit nem tiltanak. Alternatívaként az ezüst és arany kolloidot mondtam, arra bólintott úgy, ahogy fentebb írtam. Szóval nagyjából a csináljunk, amit akarunk... Ez a dolog is felvet bennem egy rakás kérdést. Azért ehet, amit akar, mert már mindegy? Miért nem mondta a tejterméket vagy a vörös húst, m8nt mindenki? Anyukád milyen stádiumban volt ha megkérdezhetem? A Férjem papírjára az van írva, hogy T3N2M1. Már tudom mit jelent... Elolvastam sajnos...
53. evelyn2 (válaszként erre: 52. - Andi0516)
2019. ápr. 24. 13:06
SziaAndi! Nehéz eldönteni ilyenkor vajon a betegnek nehezebb-e vagy annak, aki szereti és aggódik érte. A dokinő válaszát ne vegyétek olyan tragikusan, csak annyit, hogy akkor a kemót tényleg vállania kell a férjednek. Az időpontról annyit, hogy egyszer ugyanigy jártam idős édesanyámmal, behivtak 9-re amire ém azt hittem, időpont, de nem, akkor kezdődött a rendelés, és érkezési sorrend volt. Ott ültünk 13-ig. Voltak 'rutinosak' akik reggel 7 - kor bejelentkeztek, majd visszajöttek kb 10-re, mikorra már sorra kerültek. Nagyon sok erőt kivánok neked, és férjednek elviselhető terápiát, és teljes gyógyulást. Véleményem szerint is az a legjobb, ha az ilyen alternativ gyógymódokat megkérdezitek a dokiktól. Egyébként kérdeztétek tőlük valamelyiket? A pszichológust is javaslom, irtad, hogy mennyire ki vagytok most, ami teljesen érthető, és amin biztosan tud könnyiteni egy szakember.
2019. ápr. 24. 12:22
Sziasztok! Jövő hét kedden kezdik a kemoterápiát. Első nap bent kell lenni, míg lefolyik, aztán kap egy pumpát, amivel hazajövünk, az lefolyik és 2 hét múlva ismétlés. Vettek vért is. Megdöbbentő volt a tegnapi napunk mindkettőnknek. Kezdődött azzal, hogy zűrzavar a köbön, fogalmunk nem volt, hogy működik a rendszer, így érdeklődtem a többi betegtől, akik ott vártak a dokinő ajtaja előtt. Minket felhívtak, h 8:30ra menjünk pda. Mont kiderült, nem időpontot kaptunk, hanem a doktornő onnantól rendel. En erőltettem, h mi időpontra jöttünk és 3an nekem támadtak a folyosón, hogy nem szokás felhívni senkit sem, nem is értik, mi miért kaptunk ilyen bánásmódot. Szóval zúgolódás közepette, de maguk elé engedtek. Utána lett világos, hogy érkezési sorrend van. Nem akartam pofátlan lenni, de a fizimiskánk miatt amúgy is megvan az emberek véleménye, így meg mégrosszabb lett. Aztán a dokinő nagyon korrektül válaszolt mindenre. A Férjem megkérdezte, hogy mi van, ha nem akarja a kemót. A doktornő azt mondta: 3-6 hónapon belül meghal. Na itt tudatosult szerintem a Férjemben, hogy nem influenzával van dolga. Nagyon megrogyott. Aztán átmentünk vérvételre. Mi a 808(!!!!!) as sorszámot kaptuk. Megdöbbentően sokan voltak. Megdöbbentő, hogy egy helyen ennyi harc és remény van összezsugorítva. Sokkhatás volt ez is. Iszonyat. Fiatalok, középkorúak, idősek... Rengeteg rákos beteg. Az éjszakánk most először nagyon rossz volt. Felébresztett és megkérdezte, hogy mi lesz, ha meghal? Reggel megint! Édes Istenem! Ez annyira kegyetlen szar dolog. Annyira fáj. Annyira bizonytalanná tesz... Nem akarom magamra kihegyezni a betegséget, hisz a súly és a küzdelem oroszlánrésze nem az enyém, de tegnap elmentem itthonról sírni. Elmentem, mert összenyomott ez az egész. Látom hozzábújni a fiához( mi neveljük a 9 éves kisfiát) és a szívem megszakad. Erzem az illatát, hallom a nevetését, látom az erejét és a kérdőjelek, amik megjelentek ezek a természetes dolgok mellett, nagyon összezavar. Nagyon nagy reményeim vannak és bízok! De ma a háziorvosunk azt mondta( miután kikönyörögtem, hogy a tapasztalatai alapján mondjon valamit), hogy nagyon gáz a helyzet... Remélem meggyógyul!!!!!
2019. ápr. 23. 04:45
Jó reggelt.
50. timycat (válaszként erre: 32. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 22. 22:40
Pszichológus kell, általában fel is ajánlják, ingyenes és rákbetegekre is szakosodott (legalábbis akihez barátnőmet küldték). Mérhetetlenül megterhelő ez a betegség és a kemo, nemcsak testileg hanem lelkileg.
2019. ápr. 22. 22:28
Avemin+C, ez szelén és C vitamin. Gluténérzékenyek nem szedhetik. Undorító íze, állaga van, de egyik ismerős se szedett semmi mást a kemo alatt és a vérképük mindannyiuknak tökéletes volt, a kemot is egész jól bírták, nem csúsztak szét annyira.
48. Andi0516 (válaszként erre: 46. - Mazsi-drazsi)
2019. ápr. 22. 22:07
Nagyon szépen köszönöm az infót!
47. d5bae51d10 (válaszként erre: 46. - Mazsi-drazsi)
2019. ápr. 19. 05:45
Én is hasonlóan pozitívakat kívánok Andinak!
2019. ápr. 19. 00:14

Szia!

A MIM Rákfórumon nagyon sok infó van fent és kérhetsz tanácsot is.

Ott van aki kemo párti, van aki alternatív és van aki mint Ti mindkettőt alkalmazzák.

Sokféle alternatív kiegészítőről tudsz ott olvasni.

Kívánom segítsen, szeressétek egymást és gyógyulást!!!!

45. Lávli (válaszként erre: 43. - Andi0516)
2019. ápr. 17. 18:17

Használjátok ki a következő napokat, töltekezzetek napfénnyel, jó levegővel, közös élményekkel! 😍

"Erről az egészről" meg beszélni is kell, nem mondom, hogy állandóan, isten őrizz, de beszéljétek meg, hogy a félelmeiteket, bizonytalanságotokat, aggodalmaitokat kötelező kimondani egymásnak! Mert ezek léteznek, és ahogy szaporodnak majd a gondok (fognak sajnos), úgy lesz belőlük egyre több. Senkinek sem jó, ha csak a jókedvet mutatjátok, mert azzal magatokat is és a másikat is becsapjátok.

Nagy nagy küzdelem előtt álltok, és együtt kell végig mennetek az úton, jóban és rosszban, teljes őszinteséggel a másik felé.

Így lehet csak az, hogy amikor az egyik gyengébb, a másiktól erőt kaphasson, és fordítva.

2019. ápr. 17. 16:58

"A pszichológusra kár lenne költeni."


Egyrészt a Kékgolyóban van ingyenesen. Másrészt pedig láttam vastagbélrákos férfit, hogy mennyire megviselte lelkileg az, hogy ő ilyen elesett lett, nem tud dolgozni, a család támasza lenni, stb.

Még ha nem mutatja is, látszólag rendben van, tuti, hogy megviseli belül.


A lelkierő, a lelki egyensúly éppen annyira fontos a gyógyuláshoz, mint a kezelések vagy a műtét. És a hozzátartozók nem mindig tudják megfelelőképpen kezelni a helyzetet, ill. a beteg sem úgy fogadja tőlük.


Szerintem a lelki segítség is nagyon-nagyon fontos.

2019. ápr. 17. 14:34
Jövő hét kedden kell mennünk. Ma hívtak delelőtt. Végtelenül kedves volt a hölgy! Remélem a Doktornő is az lesz. Nagyon jól érzi magát egyébként. Viccelődik, röhögünk egyfolytában, alig esik szó erről az egészről. Remélem a kemo nehézségein is átlendíti a vidám természete😍
42. aszparagusz (válaszként erre: 41. - D5bae51d10)
2019. ápr. 17. 08:11
Ha sürgősséggel kérik, akkor megvan 7-10 nap alatt.
41. d5bae51d10 (válaszként erre: 37. - Andi0516)
2019. ápr. 17. 06:43
A szövettan kb. 4 hét alatt készül el.
40. Lávli (válaszként erre: 39. - Andi0516)
2019. ápr. 16. 20:42
Na ez itt nem világos számomra, hogy elfogadják e más kórház szakvéleményét (amit a kezetekben tartottatok), vagy ők maguk is megvizsgálják a szövetet, és azt tekintik mérvadónak. Hát hogy megkapják és rögtön nekiül a patológus több száz már meglévő vizsgálati anyag mellett .... Hát bár úgy lenne. 😓
39. Andi0516 (válaszként erre: 38. - Lávli)
2019. ápr. 16. 20:30
A szövettant múlt hét pénteken a kezünkben tartottuk. Kicsit megsürgettük a dolgokat, így 5 nap alatt meglett. Pénteken hétfőre ígérte a doki, h hívni fog egy női doktor, aki a kemot beállítja, a továbbiakban vele kell konzultálni. Csak arra tudok gondolni, hogy Szolnokról Pestre szállítják a szövetet és + a vizsgálat és majd utana hívnak. Na de basszus... Akkor a túrónak mondja a hétfőt???
38. Lávli (válaszként erre: 37. - Andi0516)
2019. ápr. 16. 20:19

Én azért lepődtem meg már az első kommentedkor. Hogy múlt héten vizsgálat, aztán ma már kemo időpontról egyeztettek. Ez valami félreértés lehetett szerintem.

Az én szövettani eredményem 5 hét múlva lett meg, de az átlagos idő 3 hét. Aztán összeül az onkoteam, és a szövettan alapján döntenek, hogy hogyan tovább, mikor mivel lesz a kezelés, kijelölik az onkológust, és utána hívnak, hogy mikor kell hozzá menni. Az már akkor néhány nap.

2019. ápr. 16. 20:07
Felhívtam a kórházat ma 9kor. A doki vette fel és kicsit nyersen közölte velem, h nem felejtett el, majd hívnak... Azóta sem hívtak . Remélem azért , mert a szövetátkérés és annak vizsgálat folyik. Tud valaki ennek a menetéről valamit? Hány nap?
2019. ápr. 16. 19:15
Mindenkinek köszönöm!!!!!
35. Andi0516 (válaszként erre: 32. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 16. 19:14

A "ha fontos a férjed" mondat kicsit durva. Ha nem akarunk gombát, akkor úgy kell nekünk?

Ha pozitív volt a szándék, akkor a fogalmazás rohadt gáz. Ha marketing, akkor is gáz... Feltételezem, nem rosszból írtad,úgyhogy köszönöm a kommented azért.

34. Channa* (válaszként erre: 32. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 16. 18:48

Én direkt írtam, hogy semmilyen alternatívat ne! Ez a gombára is igaz, mert ha a tejtermék az élő flóráival sejt burjánzást okoz, akkor a gomba is ugyan úgy!


És akkor most leírom a végbél daganatos ismerősöm esetét is, aki ilyen gombát szedet, ami nem gyógyít!, mert ha így lenne, akkor nem lenne kemó!

Az ismerősöm el kezdte szedni ezt a gombát és nem sokkal később( 1-2 hónap múlva már komoly gondjai voltak, meg is operálták. Nem engedte meg a végbél kivezetést, de a gombát rendületlenül szedte. Kemót sem kért. Mire eszébe jutott a gomba esetleges hatása már késő volt.

Aztán 1,5 év múlva meghalt.


Óvatosan ezekkel a senki által nem igazolt valamikkel!!!! Nem tudhatjuk mit tesz, hiszen semmilyen statisztika nem igazol semmit ezek kapcsán!

2019. ápr. 16. 09:22

Kitartást nektek és gyógyulást.

A búzafûvel biztos nem ártasz, de a többi alternatív "gyógymódot" mindenképp beszèlje meg az orvossal. Én ezüstkolloidit biztos nem használnék.

2019. ápr. 16. 09:18
Nem kis dolog amin át kell esni. Még előtte vagytok és tudjátok mi vár rátok ez valahol jó, mert lehet rá készülni. Itt senki nem ír róla, de orvosoktól függetlenül, nagyon sok rák betegséghez a kemo miatt egyre többen használják a ganoderma gombát. Van por alakban is, és kapszulában is. Hidd el, rengeteget segít a kemo elviselésében. Mellékhatása nincs és az immunrendszert erősíti. A kemo mellékhatását meg semlegesíti. Persze nem teljesen. Vannak orvosok akik elismerik, vannak akik nem. Ha fontos a férjed, használjátok, mert a rák sejteket is megállítja és az immunerősítéssel a kemot elviselhetőbbé teszi. Végbéldaganathoz pedig a belet, beleket tisztítja. Ezért nem kell sokat szedne, mert elégé hashajtó hatású is, ami akkor jó, ha otthon van. Kerüljétek a pszichológusokat!!! Olyan, mint amikor egy sebet piszkálnak. Ha csak a betegségről beszél sokkal rosszabb, mint ha nem bolygatja. Át kell rajta esni, a szervezet megoldja. Mivel tisztában van tudatával, rá fog jönni, mennyi mindent kibír az ember. Jó egészséget. A Vörösvári úton van egy üzlet, komoly természetes rák kezelésére való termék létezik és valóban hatásosak.
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook