Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyarok Németországban fórum

Magyarok Németországban (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5227. kenzol
2015. jún. 2. 15:21

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Jövőre tervezzük, hogy a párom után megyünk Németországba, most kezdek majd nyelvtanárhoz járni,addig pont leérettségizek és a lányom már a 7.osztályt kezdené kint.

Az oktatásról szeretnék érdeklődni! Hogy tud az én kislányom felzárkózni a német gyermekekhez? Németül tanul már 3 éve, de nem ugyanaz, mint kint tanulni. Nagyon parázik, de én is. Van egy műszerész szakmám és egy bolti eladó, remélem ezekkel tudok kint valamit kezdeni.

Mondanátok egy-két bíztató szót!

5226. Krilion (válaszként erre: 5224. - Ticsmo)
2015. ápr. 18. 00:09

Szia, azokon kívül amiket Napraforgó leírt kell még gát szolgáltató is, ha gáz van ....:D


Viccet félrwetéve kell még adószám (Steuernummer- Finanzamtnál kell kérni, adókategóriának nézz utána), egy betegbiztosítóval szerződés (Krankenkasse- te neked kell keresni egy biztosítót), illetve szociálisbiztosítói szám (Sozialversicherungsnummer- Deutsche Rentenversicherungnál kell kérni).

A bejelentkezésnél , ha nem vagy igazán vallásos, akkor nyilatkozz erről, és akkor nem vonnak rá adót.

Nem árt, ha van minden bizonyítványról fordításod, de ezt meg is kérdezheted ott, hogy kell- e nekik.

5225. Napra_forgó (válaszként erre: 5224. - Ticsmo)
2015. ápr. 14. 07:51

Igen, így van. :)

A munkahelyednek meg kell majd a számlaszám is. ;)


A lakáshoz kell még általában áramszolgáltatót keresni...

Meg persze, net, mobil, ha szeretnéd ezeket. :)


A bejelentkezésnél kérdezik a vallásodat is. Ez érdekes lehet, mert ez alapján kell vagy nem kell templomadót fizetni.


Nekem most nem jut más eszembe, remélhetőleg nem csak a szenilitásom miatt. :D


Hova költözöl, ha nem titok?

5224. ticsmo
2015. ápr. 13. 16:44
Sziasztok, rengeteg oldalt olvastam már, de nem jutok pontosan dűlőre. Ti, akik már tapsztaltak vagytok, létszíves segítsetek kiigazodni. Most mennék ki Németországba, és van kilátásba egy munka, illetve lakás is. (célom nem letelepedés Németországban). Szóval, ha meg van a bérleti szerződés, bejelentem a lakcímem ott a helyi hivatalban. Ott kapok egy igazolást (ha jól tudom azonnal) Ezzel az igazolással már mehetek a leendő munkahelyemre, illetve a bankba bankszámlát nyitni. Jól értelmeztem? Van ezen kívül bármi elintézni valóm?
5223. Beus1212
2015. ápr. 10. 10:45
Sziasztok! Kérlek segítsetek nekem, hogy hol tudom leellenőrizni, hogy a volt férjemnek él e még kint a vállalkozási adószáma, és ha nem él, honnan tudom meg az újat? Kapom a családi pótlékot kintről, de lehet, hogy jogtalanul.
5222. huszka
2015. márc. 3. 22:55
Sziasztok! A németem egész jó, gyári munkára mégsem vesznek fel, mégcsak nem is válaszolnak.. sajnos. Ez térségtől is függ. Én a Bódeni tónál élek a férjemmel és itt leginkább vendéglátói és fémipari munkalehetőségek vannak.. Szobalányként már dolgoztam, fémiparban nincs szakmai tapasztalatom.. Nem egyszerű... sajnos..
5221. Timy6 (válaszként erre: 5220. - Pici04)
2015. febr. 27. 10:14
Igen voltam kettoben is de eddig semmi. A mostani munkam az pedig olyan keves hogy gyorsan valtanom kell. Nagyon sok mindenkitol hallottam mar hogy sok magyar dolgozik kint gyarakban nyelvtudas nelkul. De ki tudja hol vannak azok a gyarak :)
5220. Pici04 (válaszként erre: 5219. - Timy6)
2015. febr. 27. 10:09

Szia,


nyelvtudas nelkül eleg nehez munkat talalni,de nem lehetetlen.

Probalkoztal mar munkaözvetitö irodan keresztül?

5219. Timy6 (válaszként erre: 5218. - Napra_forgó)
2015. febr. 27. 10:00
Koszi! Ezt is szoktam bongeszni de gyari munkat nem nagyon talalok. Meg az is problema hogy nem beszelek nemetul csak nehany szot. Igy nehez olyan munkat talalni hogy ne kelljen hozza nyelvtudas.
5218. Napra_forgó (válaszként erre: 5217. - Timy6)
2015. febr. 27. 07:49

Itt nézd meg: [link]


Nem tudom, merre élsz, de a helyi újságokban is érdemes nézelődni...

5217. Timy6
2015. febr. 26. 14:26

Sziasztok!

Azok segitseget szeretnem kerni akik mar nemetorszagban elnek. Nem tudnatok abban segiteni hol tudnek betanitott kepzettseget nem igenylo allast keresni. Osszeszereloi, csomagoloi stb. allas erdekelne. Itt elek nemetorszagban de hiaba bujom a netet nem igazan talalok semmit.

5216. Naplemente. (válaszként erre: 5211. - Csaba23)
2015. jan. 27. 16:42
Facebookon nincsenek fenn?
5215. cumus (válaszként erre: 5214. - Csaba23)
2015. jan. 27. 15:58
Majdnem 80 millió ember él Németországban. Szerinted melyik faluban vagy városban kellene kezdeni a keresést, ha még a pontos nevüket sem tudod??
5214. csaba23 (válaszként erre: 5213. - Napra_forgó)
2014. dec. 17. 00:13
Sajnos azt nem tudom,csak annyit hogy a férje és a fia az ács szakmában dolgoznak.Tudom hogy Németország tág fogalom,de csak meg lehet találni valahogy?
2014. dec. 16. 22:36
Meg azért nem árt, ha tudod, hogy Németországon belül hol kéne lenniük...
5212. d0323f6cea (válaszként erre: 5211. - Csaba23)
2014. dec. 16. 18:24

Vöröskereszt talán..

Szerintem keress egy irodát és ott hátha többet tudnak.

5211. csaba23
2014. dec. 16. 18:20

Sziasztok!Segítségeteket kérem,nagynéném kiment Németországba férjével és fiával kb,három éve megszakadt vele minden kapcsolatom,a szó legszorosabb értelmében!Hogy keresem meg,vagy hova mennyek ahol esetleg fel tudnák keresni?Egyébként a nagy nénémet Erikának hívják a férjét pedig Józsefnek valamint a fia is józsef.

A válaszokat előre is köszönöm;)

5210. k_nm
2014. dec. 15. 09:51
Ha jol beszel, el...nem biztos, hogy torteneszkent, de meg kell probalni oneletrajzokat kuldozgetni
5209. vicaboszi
2014. dec. 14. 15:06

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hátha van valakinek ilyen tapasztalata. A lányom történész és jól beszél németül. El tudna helyezkedni Németországban? Előre is küszönöm a választ.

5208. Zsizsi47
2014. nov. 14. 19:40

Sziasztok!

Férjemmel 2 éve Frankfurt mellett élünk egy kisvárosban. Szívesen ismerkednék a környéken élő korombéli /40-50 között/ hölgyekkel. Hiányzik a magyar társaság, jóízű beszélgetések egy kávé mellett...ha valaki itt él a közelemben és szeret beszélgetni, barátkozni írjon, várom szeretettel! Mindenkinek vidám napokat kívánok!

5207. Bucóka20
2014. szept. 26. 18:28

Sziasztok!


Párom 3 honapja van kint németországban (Thüringen) tartományba - Benshausen városába és ha minden jól megy akkor jövőre én is mennék utána.

A kérdésem az lenne,hogy mennyire nehéz ezen a részen albérletet találni (ill. van 2 közepes testű kutyánk) akiket szeretnénk magunkkal vinni.

Ez mennyire nehezítheti meg a dolgunkat?


Jelenleg barátom egy munkatársával van 1 lakásban,egy kis garzonban,amit a cég fizet.

Gondolom , h ide nem lehet majd vinni a kutyákat.


Köszönöm a válaszokat.

5206. Krilion (válaszként erre: 5202. - D68b49c072)
2014. szept. 19. 23:57
A legfontosabb tudnivaló szerintem, hogy ha közvetítő által bérel valaki lakást, akkor provisiót kell fizetni, általában a hirdetésben meg van határozva hogy mennyit, és ez elég jelentős összeg lehet, mert átlagosan a bérleti díj 3-4 szeresét kérik. Aztán fontos még, hogy kautiót is le kell tenni a bérléskor, ez is változó, de 2-3 havi bérleti díj szokott lenni. Aztán ki kell fizetni az aktuális havi lakbért is, illetve a rezsit. Lényeges tudni a hirdetéseknél, hogy a KALTMIETE az a rezsi nélküli összeget jelenti, a WARMMIETE pedig rezsivel. De ez sem egyértelmű, mert változó lehet, hogy mit számítanak bele a rezsibe, mert például valahol az áramot, meg a fűtést külön kell fizetni még a warmmietén felül. Tehát ezekből is látszik, hogy az első hónapban elég sok pénz szükséges. Viszont jó hír, hogy közvetítő nélkül is lehetséges lakást bérelni, és akkor nem kell provisiót (közvetítői díjat) fizetni, ehhez azonban nem árt a helyszínen lenni, hogy közvetlenül tudj beszélni a tulajdonossal, hiszen jóformán szimpátia alapján dönti el, hogy kiadja-e neked. Buktatói lehetnek, például nem árt bérléskor tisztázni, hogy ki mit fizet, ha mondjuk javítani kell valamit, illetve a lakás átvételekor felírni minden óraállást, és a lakásban már eleve meglevő esetleges hibákat, nehogy később veled fizettesse ki. Sok apróság van, amire figyel az ember, ha lakást bérel, szerintem, ha ott lesztek, magatoktól is eszetekbe jut pár dolog. Sok sikert! :)
5205. k_nm (válaszként erre: 5204. - Salabakter)
2014. szept. 17. 18:52
184 am az a 200, es kulonben is, kell ahhoz egy nemet lakcim...
5204. salabakter (válaszként erre: 5191. - Gjkh)
2014. szept. 17. 08:08
Fontos!N.o-ban az itthon maradt gyerekre 200 euró családi pótlék jár!
5203. Napra_forgó (válaszként erre: 5202. - D68b49c072)
2014. szept. 16. 08:08

Szia!


Németországon belül hol?


Árakat pl. az immobilienscout.de oldalon tudsz nézni...

De érdemes lehet itt a fórumon is visszaolvasni...

2014. szept. 15. 18:17

Sziasztok!

A pàrom kint dolgozzik Nèmetorszàgban. Szeretnèk majd idővel utànna menni. Albèrletet szeretnènk majd kivenni ,esetleg valaki megtudnà mondani,hogy kb mennyi pènz kell hozzà?ès vannak e buktatói? Ès mindent amit csak tudni kell :-) :-) köszii

5201. farefelice (válaszként erre: 5199. - K_nm)
2014. aug. 4. 14:54

Köszi szépen. :)

Mi is Frankfurttól kb 20 km-re lakunk. :) És kb. még 20 km-rel szeretnénk kintebb menni. Infrastruktúrával nincs gond. A közlekedés is szerintem elég jó, vonat, és busz is van még onnan.

Én inkább a nagy nyugalomtól félek...tudom, ez most hülyén hangzik, de így van. A városhoz, a nyüzsgéshez vagyok szokva. Bár minél idősebb vagyok, annál többet gondolok arra, hogy talán jobb lenne a nyugi. :)

5200. k_nm (válaszként erre: 5198. - Gjkh)
2014. júl. 31. 08:50
Kenyer 1.50, tej 0.70, vaj 1.00, felvagott 0.90-2.50, asvanyviz 0.50, daralthus vegyes fel kg 2.50, sertesgulyas 1.80 (szinten fel kg), salata 0.30 egy fej, banan 1.30 1 kg...ezek nagyon kb arak, aldi-lidl arfolyamon szamolva...
5199. k_nm (válaszként erre: 5197. - Farefelice)
2014. júl. 31. 08:43

Attol fugg, milyen az infrastruktura. Gondolok itt fokent a kozlekedesre, hogy hogyan jutsz be a varosba, vagy onnan haza. Mi peldaul 20 kmre lakunk Frankfurttol, de busszal tolunk kb 2 ora, mire beerek, minimum 3 atszallassal. Vasarnap sehogy, nem jar busz. Vonat is tan 2 jon felenk...

Amugy persze, van elonye is, csendesebb, tisztabb a levego...

5198. gjkh
2014. júl. 28. 16:35
Sziasztok!Egy főre kb. mennyi a kaja egy hónapban Németországban?Nem nagy étkű embernél.Nem luxuskajákra gondolok.Aldi,Lidl áruházakban vásárolva.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook