Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyarok Németországban fórum

Magyarok Németországban (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5257. 2a2d69a8c3 (válaszként erre: 5256. - Porcica)
2017. máj. 12. 16:01

Szuper...

Honnan írsz?

5256. Porcica (válaszként erre: 5255. - 2a2d69a8c3)
2017. máj. 10. 21:42
Én most néztem be...
2017. máj. 9. 18:49
Van itt valaki? Próbálkozom, mert már rég nem írt ide senki, de hátha... :)
5254. huszka
2016. aug. 30. 01:51
Internetről is lehet rendelni :)
5253. Krilion (válaszként erre: 5252. - MonikaH)
2016. aug. 26. 23:52
Mi 10 euroért vettük, amiből először tán 7.50 - lehetett lebeszélni, majd az első feltöltés utàn pedig a maradék 2,5-öt jóváírták. Szóval tul.képp ingyen volt.
5252. MonikaH
2016. aug. 25. 13:28

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Lebaras sim kártyát Németországban mennyiért lehet venni. (Valahol azt olvastam,hogy a Lebara logóval ellátott üzletekben ingyen lehet kérni,csak a feltöltést kell fizetned stb.)

Választ előre is köszönöm.

5251. Krilion (válaszként erre: 5250. - Tothnegabi)
2016. aug. 2. 15:02
Az az igazság, hogy elég rossz ötlet ùgy jelentkezni egy munkahelyre,hogy eleve nem mondassz igazat. Ha valamilyért kirùghatnak,akkor az a hazugság. Ha tudod végezni a munkád mellette, akkor miért titkolod? Illetve az a 6 ezer valahány Ft. magyarországi tb nem fog földhöz vágni, illetve lehet olcsón repjegyet is venni,úgyhogy én meghagynàm.
2016. júl. 26. 14:22
Jó napot! Nekem olyan gondom lenne, hogy augusztusban fogok Németországba menni munkavégzés céljából. Nekem csak az a gondom, hogy regisztrált Chron beteg vagyok és fél évente kell itt Magyarországon kontrollra jelentkeznem. Ilyenkor mi a teendő, hogy ne kelljen több 10000-et kifizetnem az orvosnak és a gyógyszerekre? Mivel két helyen nem fizethetem a TB-t. Ja, és nem szeretném, hogy a munkáltatóm megtudja, hogy milyen betegségem van, nehogy ebből a későbbiekben gond legyen, Pl. emiatt kirúgnak.
2016. máj. 4. 15:26

Sziasztok!

Valaki Bretzfeld/Öhringen/Neckarsulm/Heilbronn környékéröl?

5248. NagyZotya
2016. márc. 18. 22:18
Sziasztok! Zotya vagyok, 33 éves tiszta, rendes, igényes, becsületes fiatalember... Vállalkozóként dolgozok kint Németországban. Áprilistól keresek egy kiadó szobát, esetleg egy kisebb kiadó lakást Siegburg, Troisdorf vagy ezeknek a közelében... Előre is köszönöm ha valaki tud infoval szolgálni...:) Szép napokat Mindenkinek!
5247. bowie
2016. febr. 6. 06:38

sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni?

Németországi árvaellátás ügyében.

Én itt vagyok Magyarországon, a gyermekem német árvaellátásra jogosult. Apukája kint élt és meghalt.

Milyen hivatalhoz kell fordulnom?

5246. Napra_forgó (válaszként erre: 5245. - Pmeli)
2016. jan. 21. 12:51

Ha jól tudom, fél évig maradhat hivatalosan a magyar rendszám, addig mindent otthon fizetsz...

Ha átjelented, kapsz német rendszámot, fizeted az éves adót, biztosítást stb... Az átjelentésért kell fizetni (nem tudom mennyi, mi csak országon belül jelentettünk át, az nem vészes), meg a rendszámot meg kell csináltatni. Ha akarsz választhatsz magadnak, az kb 10 euró.

5245. pmeli
2016. jan. 18. 13:28
Sziasztok!Valaki tudna segíteni az ügyben,hogy magyar rendszámu autóval maradhatok kint,ha nem kérek német rendszámot,csak a súlyadot fizetem ott?hol kell ezt intézni?köszi
2016. jan. 5. 23:10
mennyire érezhető kint a menekülthelyzet?
5243. nissan2013 (válaszként erre: 5242. - Gabeszg)
2016. jan. 5. 19:22
Szia Gabesz,kicsit hovebben is kefejthetned,mert szerintembigy sokan nem ertjuk,hogy helyiseget sxeretnel venni,vagy fem targyakat?En 8 eve itt elek,igaz,a te temad nekem ismeretlen,de ha tudom konkretabban,esetleg utana kerdexek itt nemetektol.Ha tudok,sxivesen segitek.
5242. gabeszg
2016. jan. 5. 13:40
Kedves Németországban élő Magyarok! Szeretném a segítségeteket kérni, vállalkozásom bővítésében. Fémkereskedelmi tevékenységet szeretném kibővíteni Németországban is (vételi szándék) aki az ottani helyzettel egy picit is tisztában van az kérem írjon a gabeszg1987@gmail.com ra és későbbiek folyamán amennyiben tudunk közösen elérni valamit honorálnám.
5241. k_nm
2015. okt. 7. 09:42

Wow, ilyenrol meg nem is hallottam, hogy van :-) mindig tanul ujat az ember. Otlet: korhazakban szoktak csinalni olyan eloadast, ahol a finanzialis kerdeseket boncolgatjak, merthat ugye nem valami egyszeru, ellenben marha bonyolukt ez az elterngeld, kindergeld, erstaustattung kerdes. Este szokott lenni, menjetek el mindenkepp, ha lehetosegetek van ra es a kornyeketeken is van ilyen.

Nalunk apas szules volt, bar ferj meg a szules napjan is azt mondta, nem tudja, benn akar-e lenni, en meg azt mondtam, majd eldonti. Nekem mindegy volt, ez abszolut az o dontese volt. Vagyis annak indult, de egy vizsgalat soran elpukkant a magzatburok, aztan mar kezdodott is a tanc, nem menekulhetett, mivel a hebamme volt benn egyedul, es ferjnek segitenie kellett a labamat tartani, mig a doktorno be nem robogott. Aztan mar kivancsibb volt, mint felos, ugyhogy maradt. Azt mondta, fenykepez, ha kibujt, akar egy fenykepet, ahogy kibujik...hat annyira nem a fenykepezogeppel volt elkeveredve, hogy nem sokkal azelott jutott eszebe, hogy mar az osztalyra vittek minket, Kira mar vagy 2 oras volt, mikor nagyot csapott a homlokara, hogy huuu, fenykepek :-D

A szulesfelkesziton nem csak a vajudasi poziciok meg legzesgyakorlatok vannak (na en errol pont le is maradtam, mert beteg voltam), otleteket adnak szoptatashoz, egyensulygyakorlatok, hogy ne kacsazva menj az utolso idokben, es ami nekem kulon nagyon tetszett, a mi felkeszitonkon volt egy resz, hogy a PDAt hogy nyomjak a gerincbe es hat a dinnyevel ott elol nem egyszeru domboritani a hatat es technikakat mutattak hozza. Volt egy kis fizikumerosito is, hogy kibirja az ember a szulest, mert az nagy torna, meg a csaszar utan hogy kell felkelni, ilyenek. Szoval azert en megneznem, hatha arrafele is ilyen jok a szulesfelkeszitok :-)

5240. 9829024220 (válaszként erre: 5239. - K_nm)
2015. okt. 7. 06:39

Koszi,aranyos vagy.

Midijob,nem mini,750 brutto,ezzel mar biztositva leszek.

Hebammet azt kell keresnem,tudom,a korhazban mar voltam sajnos,szujlesfgelkeszitore nem megyek,programozott csaszar lesz es a parom nelkujl,en nem tartyom jo otletnek az apas szulest,szerencsere o is ugyanigy gondolja.

Tervben van hamartosan egy ilyen kor,hogy mit es hol es hogyan igenyelhetek,koszonom a segitseget meg egyszer:;)

5239. k_nm (válaszként erre: 5237. - 9829024220)
2015. okt. 6. 09:14
Minijobnal nem vagy biztositva :-/ akkor atkerulsz a ferjed biztositojaba. De igy azert tobb penzt kapsz, az teny (de ha kiiratnad magad tappenzre, meg tobb penzt kapnal...es hat a vendeglatas nem az a tipikus bababarat munkahely, allni, menni, cipekedni nem is nagyon szabad). De persze te tudod, csak nagyon nezz korbe a lehetosegeidben, mert nagyon sok penztol eleshetsz. Az elterngeld.de-n eleg jol ossze vannak szedve a kerdesek, valaszok az elternzeittal kapcsolatban, illetve a caritas is eleg jo otleteket tud adni (sot, ha ugy alltok anyagilag, azt hiszem, toluk tudsz kerni erstaustattungsgeldet is, segitseg a kezdeshez). Amit meg jo, ha tudsz, hogy a szulesfelkeszito neked ingyenes, apanak fizetni kell, de biztositotol fuggoen valamennyit, ha nem az egeszet visszafizetik. A masik jotanacs es itt be is fejeztem: mindent kezdj el idoben, mert hamar elmegy. Hebammet keress mar most, a szulesfelkeszitore is jo, ha idoben jelentkezel, keresd ki a korhazat, erdeklodj korbe.
5238. 9829024220 (válaszként erre: 5236. - Szaszi2)
2015. okt. 5. 19:30
En Bayern-Schliersee,az messze van.
5237. 9829024220 (válaszként erre: 5234. - 9829024220)
2015. okt. 5. 19:29
Vegul maradhatok egeszen februariga jelenlegi helyen,igaz csak midijob lesz ha vege a szezonnak,de biztositva leszek,az a lenyeg.
5236. szaszi2
2015. okt. 5. 06:25
Sziasztok :) Van esetleg valaki Ludwigsburg környékén ?
5235. k_nm (válaszként erre: 5234. - 9829024220)
2015. szept. 30. 15:22
Hat ez igy nem megy....ha a munkaltatod tudja, hogy terhes vagy, valoban nem rughat ki, viszont akkor a nogyogyaszodnak kell irni egy igazolast arrol, hogy nem tudod ellatni a munkakorodben foglaltakat, igy tappenzen otthonmaradhatsz, azt pedig a munkaltatod es a biztositod kozosen fizetik, 100%ot meghozza. Aztan a szules elotti masfel es a szules utani 2 honap teljes fizetesedet is meg kell kapd, ezt szinten ketten fizetik, de mar mas aranyban. Ugyhogy nagyon jo lenne utana nezni, milyen a szerzodesed, ha van egyatalan, mert nagyon sok penzrol van szo, arrol nem is beszelve, hogy nem mindegy, hogy fel ev utan, vagy egy ev utan kapod az elterngeldet
5234. 9829024220 (válaszként erre: 5233. - K_nm)
2015. szept. 30. 11:57

Vendeglatasban dolgozom,itt oktoberben vege a szezonnak,majd ha leesik a ho,akkor kezdodik megint a siszezon.

Oda en mar nem megyek vissza,mert heti 70 orat nem tudok es nem is akarok terhesen dolgozni.

Hogy oszinte legyek,fogalmam nincsen,hogy milyen a szerzodesem,ugyanis en olyat meg nem lattam,sem a munkaballasnal,sem kesobb.Biztosan be vagyunk jelentve,mert biztositasunk van,meg kapunk berszamfejtest is ho vegen.

Ha unbefristet,akkor nem mondhat fel a terhesseg miatt,csak alkalmazni igy sem tud,mert nincs hol dolgozni.Szoval homaly van nalam.

Legjobb volna bemenni az aok-hoz,vagy a Landratsamt-ba megkerdezni,hogy mire szamithatok.

Koszonom,hogy segiteni probaltal:)

5233. k_nm
2015. szept. 30. 11:52
Kicsit utanaastam, azt talaltam, hogy a munkaviszony megszunese utani honapokat fizetes nelkuli honapoknak szamoljak, tehat ha jol ertem, a fel ev utan meg kaphatsz elterngeldet, es ha addig el tudsz menni minijobba, vagy reszmunkaidore valahova, az is beleszamit a vegosszegbe. A kerdes, hogy ugye a munkaviszonyod azert jar le, mert befristete arbeitsvertragod van, es nem azert, mert kirugnak, vagy valami?
2015. szept. 30. 09:44

Sziasztok,segitseget szeretnek kerni.

Bayern-ben elunk a parommal es a kislanyommal,jelenleg 13 hetes kismama vagyok.Oktober vegen meg fog szunni a munkaviszonyom,utana minden bizonnyal csak minijob amit vallani tudok es persze ahol alkalmaznak.

Nem vagyunk hazasok,de mar elinditottuk a folyamatot,amint minden papir megvan,osszehazasodunk,itt sokkal egyszerubb ha hazassagban el a par.

A parom biztositasaban elvileg en is biztositott leszek,kerdesem az,hogy igy,hogy a baba szuletese elott csak fel ev vollzeit munkam volt,fogok e Elterngeldet kapni,illetve hol tudnam ezt itt megerdeklodni pontosan?

Probaltam forumokon is,de nem sokkal lettem okosabb,illetve megiscsak jobb volna az anyanyelvemen magyarazna el valaki:)

Koszonom,aki tud segiteni

5231. Napra_forgó (válaszként erre: 5230. - Betti0012)
2015. aug. 10. 22:01

Amíg nem tudsz németül, addig tuti nehéz beilleszkedni...

De vannak mindenféle nyelvtanfolyamok, remekül meglehet tanulni németül. ;)

A gyerek miatt aggódj legkevésbé, ő tuti hamar megtanulja a nyelvet és megtalálja a hangot a társaival.

Neked nehezebb dolgod lesz.

Igyekezz minél előbb megtanulni németül és akkor nem lesz szükséged magyar orvosokra... ;)

5230. betti0012
2015. aug. 4. 22:15

2015-08-04 22:09

Sziasztok! Én csak érdeklődni szeretnék, hogy nehéz e kint beilleszkedni egy olyan anyukának aki nem tud németül? Van egy 1 éves kisfiam és most mennénk a párom után ludwigsburgba. Félek hogy milyen lesz ha megyek az oviba és nem értek semmit, vagy ha beteg lesz van ott vajon magyar orvos. szeretnék kimenni vele de annyi félelmem van hogy jó lesz-e neki. lehet, hogy már csak én reagálom nagyon túl :-)

2015. aug. 4. 10:35

Sziasztok,inditottam egy külön fórumot de ide is ki irom hátha szerencsém lesz :) a kérd´sem csupán annyi hogy lakik valaki NRW-tartományban...Dortmund-Köln-Düsseldorf-Hagen?

Nem ismerek itt senkit és örülnék neki ha végre lenne valaki akivel lehetne kicsit beszélgetni :) még a körmét is elkésziteném ingyen :DDDDDDDD (mükörmös vagyok)

5228. nissan2013 (válaszként erre: 5227. - Kenzol)
2015. jún. 2. 15:28
Szia Kenzol!Az nagyon jo hogy a gyerek már évek ota tanul németül,vele nem lesz gond,nyugi,ő könnyen fog tudni itt épiteni rà!A te szakmadban skkor lesz esélyed,ha jol megy a német,másképp nem.Főleg bolti eladonak,ez egyértelmű.De addig legfeljebb vállalsz más munkàt😀Sok sikert nektek,és ne parázz,a gyerek hamar bele fog rázodni!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook