Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magyar vizslások ide! fórum

Magyar vizslások ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
3035. Miszti3 (válaszként erre: 3034. - Ata06)
2014. febr. 23. 07:19

Nem tudtuk, hogy ilyen komoly a baj. A párommal azt mondogattuk egymásnak, hogy "ez a kutya szenvedélybeteg", tudja, hogy rosszat csinál, megszidjuk érte, és mégis minden egyes alkalommal valamit(ket) szétrág, mire hazaérünk. Ha csak fél órára megyünk el hazulról, akkor is. Amit talál, konyharuha, toll, papirzsebkendő csomag, műanyag ételtartó doboz, könyv, vagy bármi... Úgy védekeztünk ellene, hogy igyekeztünk mindent elpakolni, -persze ezt nem lehet- a szobánkból kizártuk, csak a lányom szobájába, az étkezőbe és az előszobába tudott bemenni. Mostanában már a fürdőszoba ajtót és a WC ajtót is csuktuk, mielőtt elmentünk. De mindez kevésnek bizonyult, nem tudjuk a mai napig sem leszoktatni a rágásról. Az a baj, hogy minden pillanatban azt érzi, hogy neki "kell" valamit csinálnia, és ez a kényszercselekvésének az indítéka.

Amikor otthon vagyunk, akkor nem rághat, ekkor kezdtük el észrevenni, - kb. 1 hónapja -, hogy egy-egy pontra fókuszál, percekig, és akár folyamatosan, nem hagyja abba.


A lányom mondta, - aki már nem lakik itthon, de gyakran hazajön - hogy ez teljesen abnormális, hogy cselekedni kell. Ő régebben olvasta ezt a könyvet, amit én most, meg tanulta is a kutyasuliban, hogy létezik ez a megszállottsági betegség, felismerte. Azután beszélt a kutyaiskolás oktatóval, most pénteken vittük Mesikét iskolába, decemberben és januárban szünetelt a suli. Kielemezték a problémát, és nagyjából azt, hogy mit tehetünk. Konzultált az Ő állatorvos tanáraival is, kikérte a véleményüket.


Itt tartunk most.


További kérdéseidre:

Mesike rövidesen 3 éves lesz.

Nem soroltam fel az összes megszállottsági viselkedési problémát, csak példákat írtam. A farokkergetést is ide sorolják, meg a bepörgést, az egyes testrészük folytonos nyalogatását is.


A boxba fokozatosan kell majd - nagy körültekintéssel - beszoktatni, és csak abban tudjuk majd elérni, hogy aludjon, és ne "szemezzen". Persze, fog kicsit sírni, de érte van minden, és előtérbe kell helyezni a gyógyulását.


Egyenlőre nem visszük külön neurológushoz, hiszen akikkel konzultál Gyöngyöm - a lányom - azok egyetemi tanárok. Ők még egyenlőre nem beszélnek gyógyszerezésről, ha nem tudjuk megakadályozni az epilepszia kialakulását, akkor természetesen gyógyszerekkel is kezelni kell majd.


Most a legfontosabb a pihenésére koncentrálni, mert az a kiváltó ok, hogy nem pihen, nem kapcsolódik ki, az agya le van teljesen terhelve.

3034. Ata06 (válaszként erre: 3031. - Miszti3)
2014. febr. 22. 20:57

Ez honnan jött?

Már beszéltél róla, vagy erre most jöttél rá?

Ata is szokott ilyeneket produkálni, de eddig én még nem is hallottam erről a dologról.

Én játéknak fogtam fel az egészet és úgy próbálom megszüntetni, hogy kizökkentem a cselekvésből és elveszem a játékait.

Atának a szívével van már gond. Hogy ez a fajtára jellemző dolog, most akkor nem is tudom ezek hallattán. Ájulásai is szoktak lenni, szerencsére ritkán, amiről nem tudjuk, hogy kezdődő epilepszia okozza vagy a szíve, ami által kevesebb vér jut az agyba.

A múltkor volt egy műsor a tévében, ott a kutyus kergette a farkát, de csak időközönként.

Ezenkivül felsoroltak jó pár hasonló tünetet, ezek is köztük voltak ,amiket írtál.

Rájöttek az orvosok, hogyha olyan pszichátriai gyógyszerrel kezelik a kutyákat ,mint az embereket ,akkor teljesen szinten lehet tartani és nem rosszabodik a betegség. Ilyen a depresszióra adható gyógyszerek csoportja.

Szegényemet egy boxba bezárni...? :(

Nem is biztos, hogy így aludni fog. Lehet, hogy sír majd, hogy engedjed ki.

Mesi mennyi idős? És végül is ki mondta neked, hogy ez a baja?

Nem lehetne neurológushoz elvinni. Kutyáknak is van és úgy tudom. Ha kezelve van, akkor nem fog tudni rosszabodni a betegség.

3033. katykóca
2014. febr. 22. 20:51
Holnap kifejtem...most nem akarok rögtön reagálni az olvasottakra..de ..mindegy holnap:D jobb ha holnap...
3032. Ata06 (válaszként erre: 3028. - Moncsicsa)
2014. febr. 22. 20:43

Na Ti szegények! Hát nem unatkoztok! :/

Megmondom őszintén én nem hiszek a homeopátiában, de ez nem jelenti azt, hogy nem használhat.

Bár nekem több ismerősösm is volt ,aki használta és a tapasztalatok alapján egyelőre nem változott a véleményem. Pedig nyitott vagyok minden új felé, de ez eddig nem győzőtt meg.

Ha nálatok használ, akkor örülni fogok és elgondolkodok én is egy -egy próbán. :P ;)

3031. Miszti3
2014. febr. 22. 20:35

A betegsége neve: megszállottság.

Ez azt jelenti, amikor egy kutya annyira bele van ragadva egy mentális állapotba, hogy csak arra képes fókuszálni. A megszállott viselkedésnek számos formája lehet: pl. árnyékok, fények, tükröződések kergetése, gyüjtögetés, Mesi esetében az egy pontra fókuszálás és mellette súlyos rágási kényszer.


Oka: Tudjátok, hogy Mesike kicsi kora óta hiperaktív, ennek az egyik következménye, hogy a túl sok felhalmozódott energiától nem képes megszabadulni. Addig végzi a megszállottsági tevékenységét, amíg teljesen lemerül agyilag. Folyamatosan éber üzemmódban van, amely fölös energiát termel, a fölös energia pedig a megszállott viselkedést táplálja. Nem képes aludni, és pihenni. (csak éjszaka alszik, akkor is kevesebbet, mint kellene.) Első súlyos következmény visszafordíthatatlan epilepszia kialakulása, egyre sűrűsödő ájulásokkal. Szív- és agyműködési zavarok, és rövidre szabott életkilátás. (6-8- év.)


Erre kössetek csomót...

Én már elolvastam egy szakkönyvet erről a betegségről, (Cesar Millan elemezte könyvében) és kezelési módozatairól, hát nagyon kétségbe ejtő. Rohadt nehezen lehet változtatni rajta, sziszifuszi módon, és előrehaladottsági állapottól függően akár visszafordíthatatlan is lehet a betegség.

Az oktatók legalább segítettek felismerni a problémát a tünetei alapján, már ez nagy segítség, de sok tanáccsal is elláttak, hogy mit tehetünk. És figyelemmel fogják kísérni a betegség alakulását.

Legelső tanács, hogy egy alvóboxot kell neki venni, ahova majd be kell szoktatni - majd segítenek abban, hogy hogyan - és oda időnként besötétítve bezárni. Tehát a nappali pihenését, alvást kell legelőször előmozdítani, ráerőltetni. Közben folyamatosan ki kell zökkenteni a megszállott viselkedés kezdődő pillanatában. Pl. ahogy elkezd szemezni valamivel, azonnal el kell a fejét fordítani, elterelni a figyelmét. Hát ez állandó elfoglaltság, mert szünet nélkül figyelni kell rá.


Szóval hosszú az egész probléma, és nagyon nehéz. És mellette nagyon félünk, hogy hogy alakul, meg tudjuk-e állítani valahogy ezt a szőrnyű folyamatot...

3030. Moncsicsa (válaszként erre: 3029. - Miszti3)
2014. febr. 22. 17:30
Jézusom, nagyon megijesztesz!!!!!!!!! Mi a baj??????? Írj minél hamarabb róla, mert most meg ezen fogok agyalni!!!!!
3029. Miszti3 (válaszként erre: 3028. - Moncsicsa)
2014. febr. 22. 15:47

A biotron lámpát és a homeopátiai kezelést is kiváló módszernek tartom!!!


Ismerem én is a homeopátia működési elvét, és csodaszámba menő hatékonyságát, mellékhatások nincsenek, természetes gyógyulás viszont annál inkább. :-))) A biotron lámpáról is ugyanilyen jó véleménnyel vagyok, a környezetemben tapasztaltak messzemenőkig alátámasztják gyógyhatását.


Várhatóan 4-6 hét alatt számíthatsz arra, hogy az új szőrzete beindul. Mesike műtét utáni szőr visszanövekedésére visszagondolva, így emlékszem.


Mesikének egy nagyon komoly, - súlyos következményekkel járó - betegség van kialakulóban, nagyon kétségbe vagyunk esve. Egyenlőre konzultálunk az oktatóival, illetve állatorvossal is, hogy mit tehetünk. Majd írok róla.

3028. Moncsicsa (válaszként erre: 3026. - Miszti3)
2014. febr. 22. 10:46

Helló Lányok! Nincs semmi baja a bőrének, ahol kihullott a szőr, de még akkor sem volt, mikor kezdődött ez a nyavalya. Érdekesnek is találtam, hogy tök egészséges a bőrkéje, csak kopik ki a szőr. Hm...

Egyelőre várunk, ezt mondta a doki, mert elégnek kell hogy legyen a baktériumra ez a 8 napos antibiotikum kúra.

Ha rosszabbodik, vagy úgy látom hogy kezdődik megint a dolog, azonnal viszem.


DE... hogy ne unatkozzatok mellettünk, a Muffin jobb füle kezd begyulladni. Tegnap előtt észrevettem, hogy rázza a fejét. Kitakarítottam a fülét, tegnapra megint fekete szutyi volt benne. Még nem vészes a mennyiség. Elkezdtem tegnap Bioptron lámpázni, ma meg megpróbálok beszerezni két homeopátiás bogyót, az egyik már megvan, apa most rohangál Veszprémbe a másikért, és elkezdem azzal kezelni, hátha megússzuk gyógyszer nélkül. Naponta 3-4 alkalom lámpázás, és a két fajta homeopátia.

Még a jó múltkor vettem egy könyvet "Homeopátia és a kutya", talán írtam is, és abban van mindenféle kutyabajra megoldás. Megpróbáljuk, és bízunk ezerrel. :)


Ugye, hogy milyen jó hogy vagyunk Nektek, és mindig tudunk Titeket foglalkoztatni, aggódtatni valamivel? :D

3027. katykóca
2014. febr. 21. 19:56
Örülök:D Remélem kinő a kis bunda is!!
3026. Miszti3 (válaszként erre: 3025. - Moncsicsa)
2014. febr. 21. 19:36

Ez egyenlőre valóban jó hír, és bizakodásra ad okot, hogy megállt a szőrhullás. Egyébként ahol kihullott, ott csupasz bőr van, (rózsaszínű) nincs semmilyen elszíneződés? Pl. fehéres foltosodás?


Nem lenne indokolt egymás után 2 kúrát adni ugyanebből az antibiotikumból, ami láthatóan javulást eredményezett?

Prézli orvosa javasolta, hogy biztosan ne jöjjön vissza a fülgyulladása, adhatunk neki még egy 10 db-os kúrát, de én azt feleslegesnek éreztem. Azóta is rendben van a füle, immár 2 hete, tehát így utólag is látom, hogy felesleges lett volna.

3025. Moncsicsa (válaszként erre: 3024. - Katykóca)
2014. febr. 21. 12:17

Szia! Hát egyelőre úgy látom, hogy megállt a szőrhullás. Tegnapelőtt beszedte az utolsó antibogyót, és abban maradtunk a dokival, hogy most várunk. Várjuk, hogy elkezd-e nőni a szőröcske pár héten belül, ha romlani kezd az állapot, vagy nincs javulás, akkor visszamegyünk, és biopszia. Reménykedem, hogy erre nem kerül sor. :)


Nálatok mi a helyzet a narancssárga világító kaksival? :D

3024. katykóca
2014. febr. 21. 10:33
Moncsa! Van valami javulás??
3023. Ata06
2014. febr. 21. 09:55
3022. Moncsicsa (válaszként erre: 3018. - Szonja27)
2014. febr. 20. 17:22

Szia! Addig nem lehet kivinni őt az utcára, amíg az összes kötelező oltása meg nem lesz, és ki nem alakul a védettség.

Mikor az enyéim törpék voltak, csak a kertbe mehettek ki, de emlékszem, hogy az állatorvos még arra is rákérdezett, hogy macskánk nincs-e, illetve nem-e jár a kertbe idegen macska, mert azzal sem találkozhatnak.

Érdemes ezt a rövid időszakot kihúzni biztonságban, nehogy valamit összeszedjen a tökmag, mert sokkal nehezebb kezelni, mint megelőzni a bajt.

Van már választott orvos, akihez majd fogod hordani? Az első találkozás előtt érdemes lenne összeírni a kérdéseidet, hogy ne felejts el semmit. :)


Mikor is érkezik a picur? Választottál már nevet? És végül hogy döntöttél a kinti-benti létet illetően? :)

3021. Moncsicsa
2014. febr. 20. 09:50

Honnan ismerhető meg a jó tenyésztő?


- Törzskönyv

- Chip

- Adásvételi szerződés

- Hiteles oltási könyv

- Minőségi kutyák

- Előzetes megismerkedés

- Előjegyzés

- Kulturált, tiszta, családias környezet, élőhely

- Szülők: a tenyésztők büszkeségei

- Elválasztás: 8 hetes kortól



Honnan ismerhető meg a szaporító?


- Papírok nincsenek

- Chip nincs

- Szerződés nincs

- Hamis oltási könyv

- Mennyiség a minőség rovására

- Nem kíváncsi a leendő környezetre

- Túl széles választék

- Embertelen tartási körülmények

- Szülők nem tekinthetők meg

- Már 3-6 hetesen megszabadul a kölyköktől

3020. Miszti3 (válaszként erre: 3018. - Szonja27)
2014. febr. 18. 19:15

Az utcára nem ajánlják kivinni, amíg nem kapja meg az oltásokat. A kertbe ki lehet vinni.


A nővérem kiskutyája 3 hónaposan parvo-s lett, hogy azt hol kapta el, ki tudja? Több, mint 100ezer volt a számla, és vagy 2 hónapba telt, de meggyógyították. Nagyon lelkiismeretes orvos volt, sokáig a rendelőjében látta el, éjjel, nappal.


Nahh, ezt csak azért írtam le, mert ki tudja, hol és mit szed össze, szerencse kérdése is.

3019. Ata06
2014. febr. 17. 22:01

Én nem vagyok mérvadó, mert hozzám 4 hónaposan került a kutyám és még csak egy oltása volt akkor. :/ Úgyhogy nem voltam könnyű helyzetben, főleg ,mert bérházban lakok.

Szerintem a dokid majd megmondja, csak nézz utána, hogy hova is járnál vele orvoshoz. Próbálj meg gazdikkal beszélni, hogy kit ajánlanak. Ha lehet olyanhoz menj ,ahol minden felszereltség adott és nem olyan, mint egy háziorvosi rendelő.

Tehát legyen RTG, EKG, Ultrahang, műtétre lehetőség stb... Fontos az is, hogy legyen emberileg és szakmailag is jó.

Sajnos sok rosszat hallok mostanság.:(

3018. Szonja27
2014. febr. 17. 21:31
Mennyi ideig nem vihetted ki?mert ahol most vannak a tenyésztőnél ott is kint vannak napkozben az udvaron.meg nekem mikor regen spánielem volt simán lehordtam sétálni,akkor meg bérházban laktam.
3017. Ata06 (válaszként erre: 3016. - Szonja27)
2014. febr. 17. 21:00

Én egyáltalán nem vihettem ki! Nem volt könnyű!

Kérdezd meg a dokidat, hogy az udvarra lehet-e.

A többieknek van kertje, talán ők ez ügyben többet tudnak mondani.

3016. Szonja27
2014. febr. 17. 20:03
Azt h nem lehet kivinni azt h erted?mar mint h setalni vagy egyaltalan nem lehet kivinni az udvarra?
3015. Ata06 (válaszként erre: 3014. - Szonja27)
2014. febr. 17. 19:06

Etetőtál és itatótál, póráz ,nyakörv, fekvőhely. Érdeklődd meg milyen tápot kap és abból szerezz be egy kicsit míg átszoktatod lyanra, amilyet Te szeretnél majd a jővőben adni neki.

Ha hirtelen váltasz, akkor hasmenése lesz.

Játék is jó lenne. Olyat amit nem tud szétrágni és lenyelni pl. a KONG játékok.

Nem tudom honnan jön, de ha kintről, akkor sampon, ami kutyuknak lett kifejlesztve és spot-on se ártana, nehogy bolhás legyen , vagy kullancsot szedjen össze a kertben.

Nem tudom a többiek hogy csinálták ,nekem nem lehetett kivinnem, amíg az összes oltást meg nem kapta.

A többieknek majd még biztos eszükbe jutnak beszerezni valók.


Nevek: Alma, Flóra, Liza, Mia, Panka, Sonja

Csak lányneveket írtam, mert mintha említetted volna, hogy kislányt szeretnél.

Úgy érzem, ezek olyan vizsla hölgyeknek való nevek. :P :D

3014. Szonja27
2014. febr. 17. 16:55
Szisztok.ti mint kutya tulajdonosok.a kis jövevény fogadásához milyen felszereltség szükséges ?mi az amit nagy hirtelen be kell szereznem?elore is köszonom.
3013. Szonja27
2014. febr. 17. 14:50
Hat igen ez a baj h sokat dob ki :-) mert nehéz a választás...
3012. Miszti3
2014. febr. 17. 13:10
rumli, lutri, mazsola, ropi, lujzi, lizi, szotyi, bíborka, éberke. Kb. ezek jutottak hirtelen eszembe, de ha beírod a googlebe azt, hogy kutyanevek, sok 100-at kidob...
3011. Szonja27
2014. febr. 17. 12:49
Sziasztok.igen nem lesz szívem kitenni,ugy h valoszinu betesszuk az előszobaba de csak ideiglenesen.segítsetek légyszi nekem név választásban.ötleteket kérnék.előre is koszonom.
3010. Miszti3
2014. febr. 15. 20:39
Szerintem Szonjának sem lesz szíve egy puha-pihe pici kutyát, amelyik még az anyja és testvérkéi meleg testéhez bújna, kirakni egy hideg-rideg kenelbe, egyedül... Végig fogja sírni, nyüszíteni szegényke az egész éjszakát. :-(
3009. Ata06
2014. febr. 15. 18:54

Ha érdekel Titeket, itt meg tudjátok nézni a tápok besorolását.

[link]

3008. Moncsicsa (válaszként erre: 3007. - Ata06)
2014. febr. 14. 14:52

Erről már beszéltünk az állatorvossal, de itt a környékbe abszolút nem jellemző ez a fajta betegség, így a doki sem szorgalmazta annyira.

Nagy kutyás közösségekbe meg nem igazán járunk, hogy el lehetne kapni.

Én megmondom őszintén, hogy már csak azt adom nekik, amit nagyon muszáj, főleg a Muffinnak.

3007. Ata06 (válaszként erre: 3005. - Moncsicsa)
2014. febr. 14. 14:27

Még egy oltást ajánlanék nektek- a pneumodogot.

[link]

3006. Ata06 (válaszként erre: 3003. - Moncsicsa)
2014. febr. 14. 14:17

Ügyi vagy! ;)


Az antibiotikum okozhat ilyet.

Attól még végig kéne adni neki , nehogy rezisztensek legyenek rá a bacik. Legfeljebb kéne egy kis probiotikum is mellé, de ne egyidőben add be vele. Dokinál lehet kapni kimondottan nagyobb kutyáknak valót is, ami nem túl drága.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook