Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyar érettségi (szóbeli) - Kikhez kell memoritert tanulni? fórum

Magyar érettségi (szóbeli) - Kikhez kell memoritert tanulni? (tudásbázis kérdés)

19. Safirah (válaszként erre: 18. - 94e6ec2939)
2008. jún. 4. 15:40

Köszi a bíztatást!:D

Remélem igazad lesz és nem lesz túl nehéz a szóbeli! Azért már nagyon szeretném magam mögött tudni!:D Tanulok, tanulok, de az biztos, hogy kell egy nagyon nagy adag szerencse is! Hiába tud valaki csak egyetlen tételt, ha épp azt húzza vagy hiába tud mindent egy kivétellel és épp az jut nek, amit nem tud.... Jó lenne, ha mellém állna Fortuna is, ha már én is megpróbálom odatenni a magamét! Mondjuk mostanra én már nagyon bele vagyok fáradva a tanulásba, megmondom őszintén!:(((

2008. jún. 4. 14:43

Meglatjatok utolag milyen konnyunek fog tunni az erettsegi. Szerintem csak arra jo, hogy meg tudjuk fejteni a keresztrejtvenyt...

Persze ezt akkor en is mashogy gondoltam.

Sok sikert!

2008. jún. 4. 13:21

Én is hamarosan magyar tanár leszek és nekem jobban imponálna, ha egy tételnél nem csak egy hosszú Csokonai verset mond el pl a diákom, hanem a "kisebbek"től is esetleg néhány sort vagy egy- egy mondatot idéz...De lehet, a Te tanárod másképp gondolkodik:)

Sok sikert!

16. Safirah (válaszként erre: 15. - 8ef78160df)
2008. jún. 4. 12:07

Látom, nagy terveid vannak a jövődet illetően!:D Kívánom, hogy minden úgy sikerüljön, ahogy szeretnéd!:D

Anyukádra nagyon büszke lehetsz! Volt kitől ellesned a jó példát a tanulást illetően!:D

Na, megyek én is birkózom még pár órát a töri tételekkel!:(((

15. 8ef78160df (válaszként erre: 14. - Safirah)
2008. jún. 4. 10:32

Mi 11-én nézhetjük meg az írásbeli eredményeit, hiába faggatjuk a tanárokat nem mondanak semmit.

Egyelőre én is egy tanfolyamra megyek a sulimban, ami a szolnoki főiskolának egy kihelyezett képzése. Közgáz, most is azon a szakon vagyok. Utána fogorvosira szeretnék menni vagy gyógyszerészre.

Én biztatlak hogy mennyél még tanulni (bár nem ismerlek), főleg ha az akarat is megvan, sose tudhatod mikor lesz rá szükséged. Anyukám is mindig vissza-vissza ül az iskolapadba, pedig ő már 50-hez közel van, és csodálom, hogy milyen akarata van a tanuláshoz, mindent próbál maxra megcsinálni, és bele van betegedve, ha elveszít egy-két pontot, nem túlzok.

Sok sikert a továbbiakban!

14. Safirah (válaszként erre: 13. - 8ef78160df)
2008. jún. 4. 07:54

Azt még nem tudom, hogy pontosan mit, de szeretnék még tanulni valamit. Ha nem is fősuli, de valami fölsőfokú tanfolyam.... Tudod, én már 34 éves vagyok és nem 18, úgyhogy talán kevesebb a lehetőségem is, bár semmi nem lehetetlen!:D

Mi tegnap nézhettük meg az írásbelik javítását és jobban sikerültek nekem, mint gondoltam, úgyhogy már csak ezért is jól akarok szerepelni a szóbeliken, hogy ne egy gyenge bizonyítványt kapjak a végén! Ez most - a jó eredmények - , megint adtak egy kis lökést és kedvet ahhoz, hogy tanuljak! Az elkövetkezendő 2 hét szinte csak erről szól! Az akarat meg van bennem!:D

Te hová mész tovább?

13. 8ef78160df (válaszként erre: 12. - Safirah)
2008. jún. 3. 21:30

nálunk a nyelv alapján van szétosztva, a mi osztályunkban négy nyelvtanár van, ezért nem tudom hogy melyik napon kerülök sorra.

elégg sokat tanulok, sokat tanultam. Szerencsére nem tűnik minden tétel újnak :) (csak a válaszott tantárgyból vannak új dolgok, mert abból eddig nem tanultunk elméletet-info) csak eléggé maximalista vagyok, ezért van az hogy soha nem érzem azt hogy 100%-osan tudom?

Mész tovább tanulni? hova szeretnél menni?

12. Safirah (válaszként erre: 11. - 8ef78160df)
2008. jún. 3. 17:38

Elvileg nálunk is úgy van, hogy 16 - 18 a szóbelik ideje, de mivel névsorba vagyunk szétosztva - napi 10 ember-, így én tudom, hogy 17-én kerülök sorra!

Te sok időt töltesz tanulással? Van valami spéci módszered? Én már nagyon régen tanultam, így eléggé nyögve nyelős, de azért haladok!

Jó tanulást!

11. 8ef78160df (válaszként erre: 10. - Safirah)
2008. jún. 3. 15:25

Köszi, akkor jól gondoltam!


nekem 23-25, 23-án mondják meg hogy melyik nap kell szóbeliznem. Már én is kavagyok, mi lesz velünk az egyetemen?

2008. jún. 3. 12:30

A szóbelin életműves:


- Petőfi

- Arany

- Ady

- Babits

- Kosztolányi

- József Attila


Kinek mikor lesz a szóbeli? Nekem 17-én és úgy érzem, hiába tanulok, szita az agyam!:(((

Nagyon várom már, hogy túl legyek rajta!

9. 8ef78160df (válaszként erre: 7. - Venes)
2008. jún. 3. 10:58
igen
8. lufo
2008. jún. 3. 10:58
Az első hatot életúttal kell kezdeni.
7. Venes (válaszként erre: 2. - 8ef78160df)
2008. jún. 3. 10:54
Az eső hat költő az életművesek?
2008. jún. 3. 10:51

Ha memoriterről van szó, ami ma már nem divat, nem is tudom, kérhető-e, akkor középszint esetében a tanárod köteles megmondani, hogy mit kérdezhet kívülről.

Emelt szinten meg szerintem van anyni eszük, hogy nem kérdeznek ilyet, de a tanárod erről is kell, hogy tudjon tájékoztatni.

2008. jún. 3. 10:34
sajnos nem tudjuk és a tanárok sem túl segítőkészek...
2008. jún. 3. 10:31
Kérdezd meg a magyar tanárodat.
3. cskata (válaszként erre: 2. - 8ef78160df)
2008. jún. 3. 10:29
szerintem ezt leginkább az osztálytársaid fogják tudni megmondani..
2008. jún. 3. 10:25
Kikhez kell memoritert tanulni? csak az első hat költőhöz vagy többhöz is?
2008. jún. 3. 10:25
Magyar érettségi (szóbeli)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook