Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Biológia szóbeli érettségi mennyire nehéz?Nagyon sokat kell rá tanulni? fórum

Biológia szóbeli érettségi mennyire nehéz?Nagyon sokat kell rá tanulni? (tudásbázis kérdés)

2011. ápr. 17. 11:21

Sziasztok!

Nem tudna nekem valaki küldeni biológiából egy projectmunkát?

11. b2076ec79b (válaszként erre: 10. - 282baceb1f)
2010. márc. 25. 14:21
nekem nincs, de beraktam egy pár linket ahol kidolgozott tételek vannak, nézd át mi az, amit használni tudsz :)
10. 282baceb1f (válaszként erre: 4. - B2076ec79b)
2010. márc. 25. 13:54

Megvan a tételsor csak még nincs kidolgozva.

Esetleg neked meg van?

2010. márc. 23. 20:44

Öcsém tavaly érettségizett biológiából.

Ha neki meglett (hármassal vagy négyessel, már nem tudom), akkor nem lehet olyan nehéz :)

8. b2076ec79b (válaszként erre: 6. - Agis)
2010. márc. 23. 11:18

Ugyanazt tudom mondani, mint MelisUK.

Én se most érettségiztem, nagyon be is voltam parázva miatta, de az egyetemen én is rádöbbentem, hogy mennyivel jobb lenne inkább mégegyszer érettségizni, mint ez :)) 20, max 25 tétel, nem is olyan nagyon a követelmények, szemben mondjuk egy 90 tételes tárgynál, ahol szavakon lovagolnak. De ezt biztos te is tudod ha már van egy diplomád :)


A linkeken amiket beszúrtam meg tudod nézni a követelményeket, de azt hiszem ha már egy diplomát megszereztél, nem lesz olyan nagy ollé egy biológia érettségi :)))


Mit fogsz tanulni?

2010. márc. 23. 10:59

Ha másoddiplomát szeretnél szerezni, akkor már van egy, ergo tudod, hogy az érettségi milyen "kismiska" egy szigorlathoz vagy vizsgához képest.


Egyébként mindenkinek egyéni, hogy mennyit kell rá tanulnia. Van, akinek elég, ha egyszer elolvassa, van, akinek 2x kell, van akinek többször, van akinek vissza is kell mondania, van akinek magolni kell. Neked kell tudni, hogy melyik csoportba tartozol.


Ha úgy állsz hozzá a dologhoz, hogy ez téged érdekel, akkor elég egyszer is elolvasni, meg fog maradni a fejedben addig, míg le nem vizsgázol, majd pedig a nagyja ürülni fog, de a vizsgát jelesre le tudod tenni.

6. agis (válaszként erre: 3. - B2076ec79b)
2010. márc. 23. 10:21

Háháh, én 10 éve érettésgiztem. Csak éppen nem biológiából. Most szeretném másoddiplomát szerezni és oda kérika biológia érettségit.


Egyébként én már letettem a vizsgáimat, a 4 kötelezőből, azn felül még németből, angolból és földrajzból. A biológia lesz a 7.érettségi tárgyam:))))

2010. márc. 23. 09:54

[link]


Itt az összes követelményt megtalálod :)

2010. márc. 23. 09:46

[link]


itt egy csomó kidolgozott tétel. Meg van már a tételsor?

2010. márc. 23. 09:44

Az attól függ, hogy az előző 4 évben mennyire tanultad :) Én kb semennyire ezért nem is választottam be érettségi tárgynak, nekem nagyon nehéz lett volna, meg nem is érdekel...

A párom szerette, 5-re érettségizett minimál tanulással, mert értette az egészet.

Szerintem teljesen egyénfüggő kinek mennyit kell tanulnia egy tárgyra. Nekem pl. az alkotmányjog simán ment, mások meg ki tudja hányszor újra vizsgáztak belőle :)

2. agis
2010. márc. 23. 09:28

Ez a téma engem is érdekel...:)


Ha jól tudom, van egy hivatalos tematika, mit várnak normáls szinten és mit várnak emelt szinten. Ha jól emlékszem, köbö 20 nyomtatott oldal (ritkán van írva azért ilyen sok)

2010. márc. 23. 09:26
Biológia szóbeli érettségi mennyire nehéz?Nagyon sokat kell rá tanulni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook