Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angol szóbeli érettségi, aki segíteni akar (és tud) írjon! fórum

Angol szóbeli érettségi, aki segíteni akar (és tud) írjon! (beszélgetős fórum)


2013. jún. 21. 11:04

Sziasztok! Hát leérettségiztem, az angol 3-as lett, de a szóbeli nehéz volt, nekem ez volt volt a legnehezebb. Mondjuk nem is nagyon tanultam rá. Amúgy pont ezt a Nyugatist húztam, semmit nem tudtam belőle :D Csak annyit tudtam elmondani, hogy válassza a 12-es buszt ami az xy utcában van.

Hát párszor megnevetettem a tanárokat, például a szituációs feladat végén elköszönt a tanár, erre én felálltam és ki akartam menni :D pedig még volt feladat

2013. jún. 16. 21:48
Tavaly érettségiztem 4-es lett az angolom, és a szóbeli a legkönnyebb belőle. Az a lényeg, hogy nem szabad csöndben lenni, elég egy yes vagy no, de a lényeg, hogy értsd meg amit kérdez a tanár. Nekünk nehezebb is volt, mert estire jártam és alig volt tanóra, heti 2 angol édes kevés. Sok sikert és no para :)
18. pantuf
2013. jún. 16. 21:19

Excuse me. I am from England, visiting Budapest and I would like to know the quickest way to the "Nyugati" Station. Could you help me, please?

No problem. You can take the 12 number bus or any trams that run in this street to that direction. But I recommend the underground because the "Nyugati" Station is just around the corner. You can buy tickets at the kiosk over there or at the underground. You need to validate them on the bus or tram or at the entrance to the underground. Otherwise you might get a fine.


Egy jó ötlet. Használd a kérdésben található szavakat, kifejezéseket.

2013. jún. 11. 20:56
Senki?
2013. jún. 9. 19:13

Köszönöm :) :) !

Ez a 3.

You are in Budapest. A stranger asks you about the quickest way to the "Nyugati" Station. Tell him that he can choose either a number 12 bus, or any trams that run in the same street where you are standing. Recommend him the undergrand, saying that the station it just round the corner. Inform him where to buy tickets and how to use them.

15. pantuf (válaszként erre: 10. - 45b4ec3330)
2013. máj. 19. 21:54
Good afternoon officer! I have a big problem. My car has been stolen. This morning I went to hairdresser to the centre of the city. I parked my car in a little street not far from the hairdresser. But when I was finished I couldn’t find my car anymore. It must have been stolen! It is a 6 year old white Opel Corsa. The license plate number is PGY-568. It has no special features.
14. pantuf (válaszként erre: 5. - Pantuf)
2013. máj. 19. 21:44

Kimaradt a know:

Could you please examine my legs and let me "know" what I should do to have the pain disappear?

13. pantuf (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2013. máj. 19. 21:43
Szerintem, ha valaki nem beszéli a nyelvet nem fog tudni improvizálni. Jobb betanulni biszonyos helyzeteket, legalább így úgy érzi az ember, hogy van valami a kezében és nem fog annyira izgulni. Én is így készültem a nyelvvizsgámra.
2013. máj. 19. 17:09
Persze, de azért ha valaki épp unatkozik és van kedve segíteni nyugodtan írhat mert a teniszesből is minden szót megértettem az accidentally-n kívül.
11. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. máj. 19. 16:19
Olyan válaszokat válassz, amiknek tudod az angol szókészletét! Hiába írunk itt Neked variációkat, nem fogod úgysem megjegyezni, ha azokat a szavakat nem igazán ismered! Bemagolni meg a legrosszabb, mert azt csak elfelejted!
2013. máj. 18. 23:02

*What colour and make is your car?

*Where did it happen?

*Where did you park is?

*How old is it?

*Does it have any special features?

2013. máj. 18. 22:58

A 2. ez: Your car has benn stolen. Go to the police station and tell the officer about the details:

*

2013. máj. 18. 22:08
A teniszes tetszik, lehet az lesz :)
2013. máj. 18. 22:07
Én is ilyesmikre gondoltam, de ha kimegy a bokám stb. akkor nem mindkét lában fáj :-O
2013. máj. 18. 22:01

Pont, h nem a magyart kell lefordítani angolra, hanem azt kell elmondani angolul, amit tudsz. Tök mindegy, ha nem igaz, de nyelvtanilag legyen helyes.

A labad sok minden miatt fájhat:

- sportoltál vmit, és elestél (és itt úgy mondd, h fociztál, kosaraztál, futottál - ami közel áll hozzád)

- futottál a busz után, elestél

- belerúgtál az asztallábába

- kibicsaklott a bokád

- verekedtél

- leestél egy lóról

- elestél biciklivel

- elütött egy autó

stb. :)

2013. máj. 18. 21:59

Remélem ez segít.

Last week when I was playing tennis with my friend I accidentally stepped on one of the tennis balls. Since then I have pain in my legs. It's the worst when I wake up. I also have a lot of pain when I have to go upstairs. I took a lot of pain killers but it won't get better. Could you please examine my legs and let me what I should do to have the pain disappear?

2013. máj. 18. 21:57

Oké, de ahogy én megfogalmazom nem valószínű hogy helyes...

(What seems to be the problem?)

Well, I have pain in my legs for about four days.

Így jó? Mit fűzzek még hozzá?

2013. máj. 18. 21:46

magyarul válaszolj rá és fordítsd le angolra :D

nem kötözködni akarok, de a nyelvekkel ez a helyzet, nem lehet erre mit írni...

2013. máj. 18. 21:40
Ötlet kellene, hogy miért fáj, hol stb. Persze angolul
2013. máj. 18. 21:33

Kicsit félek az angol szóbelitől... Az első tételben az van, hogy fáj a lábam és beszélgetnem kell a doktorral. You go to the doctor's because you have pain in your legs. Tell the doctor:

*when it started

*it is the worst when you wake up

*you can't go upstairs without pain

*you tried some medicine but it didn't help

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook