Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas kockázatú kombinált teszt eredmény fórum

Magas kockázatú kombinált teszt eredmény (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jan. 6. 15:02
Sziasztok! Ma reggel beszéltem a dokimmal, mert tegnap este volt pár csepp barnás váladékom. Behívott uh-ra, hogy megnyugtasson. Minden rendben volt. Azt mondta szépen fejlődik a baba, nem lát semmi rendelleneset és mozog is. A tarkóredőm sem vastagodott a múlt hetihez képest. Igaz papírt az uh-ról nem kaptam, de én is láttam a képernyőn, megmutatta. Az orrcsontot kérdeztem, de azt mondta, hogy ilyen idősen az még nem kivehetó, de a fejszerkezete normális és látszik, hogy fejlődik az agya. Most már én is kezdek megnyugodni, és beletörődni a dolgokba és bízok, hogy nem lesz semmi probléma a babával. Köszönöm a biztatásotokat, legkésőbb genetikai vizsgálat után jelentkezem.
7. Judy5 (válaszként erre: 1. - Karszilvi)
2012. jan. 5. 18:15
38 éves vagyok. 4.gyermekemnél 1:70 kombinált teszt eredmény jött ki. 2,2 volt a nyaki redő, orrcsont látható volt.Persze paráztam ezerrel és elmentem magzatvíz vizygálatra. Győrben csinálták a Petz Aladárban, nagyon profik voltak. Az eredmény negatív lett és egészséges babám született.Szóval ne aggódj, ez a teszt csak egy kockázati tényezőt mutat amit befolyásol a kor, a testsúly, előző gyermekek száma és még sok minden más.Az amniótól ha kelleni fog, ne félj. Nem fáj, persze nem kellemes, de nem olyan vészes mint ahogy kinéz. Amúgy az afp-m meg tökéletes lett.:)
6. Azurit (válaszként erre: 1. - Karszilvi)
2012. jan. 5. 17:26

Szia!


35 éves voltam amikor babát vártam,nekem az az eredmény jött ki,hogy 1:200,hogy Down kóros.Elmentem egy másik nődokihoz (egyéb okok miatt),ő azt mondta,hogy "hülyeség" ez a kombinált teszt,de biztos ami biztos csináltassam meg az amniocentézist,mert csak ez ad biztos eredményt,ami végül jó lett.Mondjuk nem mondom,hogy nem álmodtam óriási tűkkel a beavatkozás előtt,de nagyon profi volt a doki aki csinálta,tudta mikor kell kérdezni... :)

Az 1.sz.Női Klinikán elég jók az orvosok.

5. karszilvi (válaszként erre: 4. - R75)
2012. jan. 5. 15:57
Azt sajnos nem ajánlotta fel, egyből a genetikai vizsgálatot javasolta, pedig már ez az én fejemben is megfordult.
4. R75 (válaszként erre: 3. - Karszilvi)
2012. jan. 5. 13:36
Nem tudsz visszamenni a dokidhoz még egy UH-ra?
2012. jan. 5. 13:24

Azt sajnos nem mondta, hogy van orrcsontja és azt nem is mutatta. Azt mondta, minden rendben.

Megmutatta a szívét, hogy dobog, a végtagjait és a kis húgyhólyagot.

2012. jan. 5. 10:27
Ha látható volt az orrcsontja a babának akkor nem Down kóros... a 12 hetes UH-on kellett azt is nézniük...
2012. jan. 5. 10:18
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. 30 éves vagyok, első kisbabánkat várjuk a férjemmel. Úgy gondoltuk megcsináltatjuk a kombinált tesztet. A 12. heti UH-n a baba tarkóredője 1,93 mm-es volt. Azt mondta a doki, hogy minden rendben. Tegnap megjött a kombinált teszt eredményem, mely 1:110 -es aránnyal magas kockázatba sorolt Down -kór előfordulására. Jövő héten kel mennem genetikai vizsgálatra. Azt mondják ne idegeskedjek, mert ez még nem jelent semmit, de nem értem, ha az UH-n is minden rendben volt, miért lett ilyen magas a kockázatom. A magzatvízmintavételtől pedig félek, nehogy vetéléshez vezessen. Érdeklődnék járt - e már valaki hasonlóképpen és mi lett utánna? Segítségeteket köszönöm!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook