Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas a pulzusom fórum

Magas a pulzusom (beszélgetős fórum)


22. Hedi13 (válaszként erre: 21. - 89Szabina)
2012. ápr. 5. 13:46
Reméljük, hogy a gyógyszerek segítenek! Jobbulást!
2012. ápr. 4. 13:57
Sziaasztok! Voltam orvosnál. A kardin ekg tökéletes volt, csak nagyon magas volt a pulzusom(112). Aztán onnan átküldtek a belgyógyra, ott kaptam pulzus csökkentőt. A vérvételem jó volt, de ezt írtam, még az elején:) Voltam pszihiátrián, ott kaptam gyógyszert, pánikbeteg vagyok és enyhefokú depresszió. Anxiront kell szednem, + még Flavent, de azt még nem kezdtem el.,
2012. márc. 12. 18:01

Pajzsmirigy betegség okozhat magas pulzusszámot.

Nekem pl alulműködéstől volt ülő helyzetben 155,na akkor bementem a kardiológiára.Hortert tettek rám 24 órásmegfigyeléssel,majd félrekezeltek pánikbetegséggel,és utána derült ki egy vérvételből hogy pm beteg vagyok.

19. 5e1b581a2e (válaszként erre: 13. - Várhegyi Márton)
2012. márc. 11. 14:55

Sajnos egyre gyakoribb,inkább ez a helyzet...

De nem igen várható más egy olyan világban,ahol agrármérnök candidiasist kezel...

18. e28c748947 (válaszként erre: 1. - 89Szabina)
2012. márc. 10. 23:31

Igen, valszeg pánik okozta dologról van szó.Nálam ua.Egy hete haláleset történt a családban és a hír után rosszullettem.Mindenem fájt.Megmértem a vérnyomásom.160/110.pulzus 114!!!!

Nekem gyerekkorombam volt utoljára magas pulzusom.....Szóval a férjem bevitt a sürgősségire és kivizsgáltak.Ekg szuper, minden jó volt végülis.Kaptam gyógyszert és pár napja már csak 80-85 a pulzusom.Concor-t kell szednem.Nekem bevált.

17. Hedi13 (válaszként erre: 15. - Várhegyi Márton)
2012. márc. 10. 17:14
Legyen igazad, nekem teljesen mindegy. A fórumindító meg eldönti mit csináljon.
2012. márc. 10. 15:26
Annak idején nekem is magas volt.Nyugalmi állapotban 110 volt.Elküldtek EKG-ra,de semmi nem volt.Elég sokáig,hónapokig volt kicsi szívritmuszavarom.Orvosi tanács:ne kávézzon,ne dohányozzon,írt fel blokkolót és nyugtatót.A blokkolót szedtem pár hónapig,aztán abba hagytam,mert nem használt.A nyugtatót alapból nem szedtem.Aztán környezetváltozás lett,megnyugodtam,csendes lett az élet és abba maradt magától.
15. Várhegyi Márton (válaszként erre: 14. - Hedi13)
2012. márc. 10. 15:14

Árnyékbokszolsz:

Nem azt írtam, hogy baj a segíteni akarás, az ötletek, tanácsok adása. A baj az, ha minimális orvosi, ill. a konkrét esetről való ismerettel olyat írsz, hogy:

"Mindenképp menj el kardiológiára és ragaszkodj a szív uh-hoz."

14. Hedi13 (válaszként erre: 13. - Várhegyi Márton)
2012. márc. 10. 15:05
Szerintem ha valaki feldob itt egy hasonló témát, bárki laikus, aki hozzászól csak segíteni szeretne. Nyilván nem fogjuk tudni mi a baja és max csak ötletek adunk. Utána az illető eldönti mit is csináljon. Miért baj ez? Nyilván ő is tudja, hogy nem orvosok ülnek itt, akik látatlanban gyógyítanak és diagnosztizálnak.
13. Várhegyi Márton (válaszként erre: 12. - Hedi13)
2012. márc. 10. 14:59

Számomra hihetetlen, mennyire határozottam tudják megmondani az emberek, mit kellene az orvosnak tennie, milyen vizsgálatokat kellene elvégeznie, természetesen anélkül, hogy valaha is látták, megvizsgálták és kikérdezték volna az illetőt (beteg/betegséggyanús személyt), csináltak volna róla egy EKG-t stb.

Kicsit erősnek érzem ezt, és sajnos nemritkán találkozom ilyenekkel.

12. Hedi13
2012. márc. 10. 14:43

Szia! Mindenképp menj el kardiológiára és ragaszkodj a szív uh-hoz. Jobb félni, mint megijedni.

Szülés után nekem is magasabb volt a pulzusom hetente többször-csak úgy. Minden értékem rendben volt és mégis. Kaptam rá gyógyszert, de attól rosszul voltam. Elhagytam egy hónap múlva és semmi bajom nincs azóta. A pulzusom csak ritkán megy fel, akkor meg bekapok egy fél bogyót.... de ilyen ritkán van.

Ha kizárták a szervi okot, akkor lehet a stressztől, elfojtott érzésektől, szóval lelki okai vannak.

2012. márc. 10. 11:31
már egy kicsit jobban vagyok:) elterelem a figyelmem:) nemsoká megyünk ki a szőlőbe, ültetünk, tegnap is voltunk és nem volt bajom:) Estére meg beveszem a bogyóm.
10. b486c9cf7d (válaszként erre: 9. - 89Szabina)
2012. márc. 10. 10:05

Ha benned van egy allando feszultseg, felelem, az okozhatja.

Estenkent menj el setalni, gyorsitott tempoban akar, utana valoszinuleg jobb lesz, vagy egy ido utan.

Panik lehet. Teves riasztas.

Olvass Szendi Gabortol a Panikrol.

9. 89Szabina (válaszként erre: 7. - B486c9cf7d)
2012. márc. 10. 09:49
A TSH 1.91, és 0.27-4.20ig normális, úgyhogy azzal nincs gond. Amúgy már régebb óta észrevettem, mondjuk úgy fél éve, de eddig nem foglalkoztam vele, csak mivel kedden este rosszul lettem, nagyon így elmentem a dokihoz. Kardin nem nem voltam, de lehet hogy pénteken elmegyek. A belgyógyra 2 hét múlva kell vissza mennem, addigra lekéne szokni a cigiről.
2012. márc. 10. 09:44
a cigi biztos sokat szmit hidd el. Ha kibirnád hogy 2-3 napig egyáltalán ne gyujts rá akkor ki derülne hogy csaka cigitöl van vagy valami más az oka.
2012. márc. 10. 09:43

A pajzsmirigyed megnezhetnek, a tulmukodes okozhat magas pulzusszamot.

Egyebkent allandoan magas, vagy akkor megy fel, amikor mered?

Onmagaban a hiperkinetikus keringes nem roviditi meg az eletet.

Kardiologiara nem kuldtek el?

2012. márc. 10. 09:43
Szerintem már azért is sok mert most mindig ezzen rágodsz. Sokaknak pl azért magas a vérnyomása mert ideges lesz amikor méri a doki. otthon meg teljesen normlis a vérnyomása. Szoval ha méred épp és azon idegeskedsz hogy juj mennyi lesz most vajon akkor tuti magasabb is lesz rögtön.
2012. márc. 10. 09:38
Szia! Igen cigizem, de próbálok leszokni, ma csak 2-3 slukkot szívtam, de azt érzetem, hogy elkezd jobban verni a szívem.
2012. márc. 10. 09:38

milyen gyógyszert kaptál?

valami sportolsz?

2012. márc. 10. 09:37
Cigizel? Csak mert amig én cigiztem mindig 100 körül volt a pulzusom. Voltam voltam sziv uh-on. Mondték minden ok és kérdezték cigizek-e. Mondom igen. azt mondták akkor attol van szokjak le. Persze nem törödtem vele. rá kb 2 évre leszoktam csak ugy hirtelen. 3 nappal késöbb eszembe jutott és megmértem és rögötön 70 körül volt a pulzusom. Azota is tejesen normális. Szoval egy két nap elég volt és helyre is állt és a cigitöl volt magasabb.
2012. márc. 10. 09:36

Az nem árt ha kivizsgálgatod!

Nekem is szokott magas lenni a terhességek alatt nem 1x 130 is volt,de semmit nem mondtak.

A vérnyomásom születésem óta a padlón van 90/60felett még sosem volt még szülések alatt sem,de inkább 80/50 szokott lenni ehhez a pulzus olyan 90-100között van.

2012. márc. 10. 09:33
Ezer éves topicot találtam így nyitottam egy újat. Sajnos magas a pulzusom, 122. Voltam vérvételen ott minden eredményem jó, kivéve a triglicerid, az 2.12 volt, és 1.70ig normális. Attól lehet magas a pulzusom? A doki szerint csak ideges vagyok, kaptam rá pulzuscsökkentőt, igaz még csak tegnap kezdtem el szedni, de egyenlőre nem érzek sok különmbséget. A fejem kicsit húz, nem fáj csak olyan tompa. Nagyon félek hogy vmi komolyabb bajom van, csak nem foglalkozik vele az orvos. Nem küldött el szívuh-ra sem, pedig kértem oda is beutalót. Sztk-ban dolgozom, tehát várnom nem kellene. Gondoltam még esetleg pánikbetegségre, szerintem hajlamos vagyok rá. Észre vettem magamon, hogy most is ha rosszabb dolgora gondolok, akkor rosszul leszek. Bezsibbbad a baloldalon a fejem és bever a szívem, ha elhessegetem a gondolatokat, akkor kicsit jobb. Sokszor elsírom magam, néha csak néz a férjem hogy mi a bajom. 23 éves vagyok, és nem akarok meghalni...:( ;( Mondjatok vmi okosat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook