Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magányos kismama... :( fórum

Magányos kismama... :( (beszélgetős fórum)


1 2
2008. jan. 26. 18:24
Sőt, az iwiwen megismerkedtem a környékben élő magyar anyukékkal is, akikkel folyamatosan tartjuk a kapcsolatot. Előtte soha eszembe se jutott volna az interneten ismerkedni. De mivel ők is hasonló csónakban eveznek, nagyon örültek, hogy valakivel beszélgethetnek egy kicsit, senkitől nem kaptam elutasítást.
2008. jan. 26. 18:21

Aztán elmondtam a problémámat a védőnőnek, aki adott egy füzetet, amiben mindenféle programok voltak, játszócsoportok, szoptatós csoportok, stb.

Lassacskán a vezetéshez is megjött a bátorságom, így elkezdtem látogatni a fent említett csoportokat. Mára ott tartunk, hogy minden délelőtt berakom a gyerekeket a kocsiba, és gyerünk! Rengeteg barátot szereztem, és a legkevésbé sem érzem magam magányosnak!

2008. jan. 26. 18:18

Sziasztok!

Pontosan megértem, hogy miről írtok! A fiam 8 hónapos volt, amikor Angliába költöztünk, és akkor már terhes voltam a másodikkal. A nyelvet szerencsére beszélem, azzal nem volt gond, de egy vadasparkba költöztünk, ahonnét a legközelebbi település fél óra autóval. Jogsim volt, de vezetni soha nem vezettem. Főleg nem a bal oldalon!

34. diagonalt (válaszként erre: 33. - Petrikek)
2008. jan. 26. 12:41
Hát nem tudom,de elég nyomasztó a hangulat.Próbáltam megindítani valamivel beszélgetést,de valah mindig egy-két szóval vége lett.Nem baj,még egy hét és szorgalmi időszak,nem nagyon leszek magányos,sőt örülök,ha hazaérek.
33. petrikek (válaszként erre: 32. - Diagonalt)
2008. jan. 26. 07:45
Lehet, hogy csak "rossz" társaságot fogtál ki. Vagy mindenki a másikra vár...
32. diagonalt (válaszként erre: 31. - Petrikek)
2008. jan. 25. 19:34

Ha dokihoz megyek ott tényleg hamar feloldódik a légkör,és hamar beszédbeelegyedünk,de szerencsére nem sokat kell járnom ilyen helyekre:)A védőnőnél eddig egy kismamával sem találkoztam a váróban.A szülésre felkészítő tanfolyamon,meg olyan csendben van mindenki,pedig pont azért mentem oda,hogy megismerjem a kismamákat,és kicsit jobban együtt legyünk,de mindenki olyan zárkózott volt,és fapofával gépiesen ült ott.

Bár ez lehet nem csak a kismamáknál van meg.

2008. jan. 25. 18:59

Olvasgatom az írásaitokat, de nem értem nagyon. Ugyan engem a téma már nem érint mert a gyerkőc iskolás, de bárhová mész pocakkal, babával ott a közös téma, a gyerek, a pocak, az örömök, a gondok. A védőnőnél, az orvosnál, az ultrahangon, a játszótéren, a játszóházban mind, mind olyan emberek vannak, akiknek a gondjai, örömei hasonlóak kell, hogy legyenek a tieiteknél.

Én pl. soha nem ismertem a gyerekem osztálytársainak a szüleit, de az első perctől kezdve volt közös témánk, és azóta is jót tudunk dumálni (már másról is, nemcsak a gyerekekről, suliról), ha bárhol összefutunk.

És ez így volt a kórházban, a babakocsi tologatás közben, az oviban stb.

Szóval akkor hol itt a probléma?

2008. jan. 25. 18:50

Csatlakozom én is amagányosan itthon kuksoló kismamákhoz.Szerencsére azért én még elég sokat jövök megyek,meg dolgozgatok mellette,meg lassan megibdul a suli,de a barátnőmet kirúgták,a barátom becsajozott,és most már nem is nagyon lehet beszélni vele,a másikbarátnőm olyan nagyon üzletet vezet,hogy leszarja a fejem.

Járok szülésre felkészítő tanfolyamra,de alig találkozunk,és a kismamák is olyan zárkózottak.Senki nem mert megszólalni.

2007. nov. 16. 15:58
én nem is tudom mi lenne, ha nem lenne netünk itthon... asszem begolyóznék:)
28. emese27 (válaszként erre: 1. - 7934d1ac97)
2007. nov. 16. 12:27
Sziasztok Erdelybol irok ,hat sajnos en is igy vagyok egyedul vagyis a kisfiammal egesz nap.A ferjem reggeltol estig dolgozik . Mi is mas lakohelyet valtoztattunk itt az emberek olyan masok nem szeretnek baratkozni a baratnoim is tavol laknak csak telefonon szoktunk beszelgetni akkor is keveset.
27. Hoxa (válaszként erre: 24. - 7934d1ac97)
2007. okt. 31. 20:40
Szerintem erre mindenképp a helyi ismerkedés a megoldás. Kisgyerekkel sétálva még az utcán is lehet ismerkedni, ugyanez a védőnőnél, játszótéren is lehetséges, de az interneten is lehet keresgélni olyan anyukát, aki a közelben lakik. Kis bátorság és nyitottság kell hozzá, de vesztenivaló úgy sincs.
2007. okt. 31. 18:34

Szió Krucifix.

Megkaptam a prividet.

Sok boldogságot,nektek.

és sok türelmet.



ha dumcsizni szeretnél írj nyugodtan általában fönt vagyok a neten,és naponta többször felugrok a hoxára.

Üdv:Melinda

25. hetessycintia (válaszként erre: 24. - 7934d1ac97)
2007. okt. 30. 18:57

Azért vigyázz magadra.A babád mennyi idős?

És a mostani kisfiú,vagy kislány lessz?

2007. okt. 30. 14:58

Szívsen olvasnék még másokról is hogy kivel mi a helyzet. Van-e erre a problémára megoldás, ki hogy próbál ebből kilábalni!!


Köszönöm! :O)

23. 7934d1ac97 (válaszként erre: 20. - Hetessycintia)
2007. okt. 30. 14:46
Sajnálom nagyon hogy nálatok se jobb a helyzet. Köszönöm, hogy írtál és a többieknek is hogy írtok, azért így könnyebb hogy az ember tudja nincs egyeül ezzel a problémával!! :O)
2007. okt. 30. 14:36
Mi egy zenés, mondókázós foglalkozásra járunk hetente 1X, Tücsökzenére. Ott is nagyon jó a társaság és imádja a kislányom a foglalkozást. Nyitottabb lett, szereti s zenét és rengeteg mondókát tud kívülről. Szerintem nagyon jó dolog, már sok városban van. Vagy ha nem pont ez, ehhez hasonló foglalkozások.
21. Hisztikirálynő (válaszként erre: 19. - 7934d1ac97)
2007. okt. 30. 14:31

Bizony, hogy jó. :)

Sajnos nálunk nem szerveznek ilyen klubot csak egy évben vagy kétszer-háromszor. Sajnálom, mert igazán jól éreztem magam, és persze a kislányom is, hiszen korabeliek társaságában lehetett. Akkor láttam csak meg igazán, hogy milyen kis talpraesett, hogy idegenek között is feloldódott ügyesen. :)

2007. okt. 30. 14:28

Kedves krucifix.

Azthiszem hasonló cipőben járunk,annyi kivétellel,hogy nekünk már 13-hónapos a kistesó.

A férjem a régi munkahelyén reggeltől estig melózott,a szüleink olyanok,mintha nem is léteznénk nekik.Egyikünk sem a család kedvence.

Nekem sem volt kihez fordulni,amikor terhes voltam,sem amikor megszületett a pici.Pedig voltak problémáink.Volt hogy a nagy kalicivírusos volt,aztán bárányhimlős,aztán fordítva,és 7-hétig votak egyhuzamban betegek,és amikor felhívtam az anyukámat,hogy legalább segítsen nekem bevásárolni,azt a választ kaptam,hgy még az utcába sem teszi be a lábát,nem jön ebbe a fertőbe.A férjemmel egymásra vagyunk utalva.

De van amikor elutazik egy pár napra vidékre,és akkor elég nehéz.Dehát ki kell bírni.azt hittem hogy ezzel csak én vagyok így.Az hogy magányos vagyok,és totál zárkozott,már észre sem veszem.

Az én barátnőim is elfordultak,amikor megszületett a lányom,és azóta sem nagyon van,csak egy aki szokott néha segíteni.

19. 7934d1ac97 (válaszként erre: 17. - Hisztikirálynő)
2007. okt. 30. 14:14
Igen ez igaz, de több a semminél. És olyan jó érzés hogy örülnek az anyukák amikor megérkezünk és minenki mosolyog és hogy vagytok, és aztán ők is mesélnek. Azért ez olyan jó!! :O)
18. b59d693a46 (válaszként erre: 17. - Hisztikirálynő)
2007. okt. 30. 14:10
Ez így van. Nekem sincs sok segítségem, a szüleimmel sajnos nem lakunk egy városban, pedig ők rengeteget segítenének, nagyon rendesek. Az anyósom csak ha muszáj...így nem szívesen kérjük meg.
2007. okt. 30. 14:06

Baba-mama klubba mi is jártunk, nagyon jó volt, csak ugye ott is az a helyzet, hogy egyik szemed a gyereken, úgyhogy nehéz igazából kikapcsolódni.

Szerencse, ha rá tudja bízni az ember valakire a gyerkőcöt, amíg kicsit kimozdul.

16. 7934d1ac97 (válaszként erre: 13. - B59d693a46)
2007. okt. 30. 14:01
Egy héten egyszer csinálnak a védőnők baba-mama klubbot oda már tavaly is jártunk és idén is megyünk, ha van. Az jó is nagyon. Játszótérre meg most nem tudok már menni, mert messze van tőlünk, és ott nagyon kell figyeljek a picurra, emelgetni, hajuldozni, nagy súllyal és pocaklakóval nagyon nehéz, főleg hogy sokszot keményedik is hasim, és nem akarom hogy korábban jöjjön. Aztán meg még haza is kell jönni. Úgyhogy sajna ez most egy ideig ki esik. Oda sztem már csak a tavasszal fogunk tudni menni.
15. 7934d1ac97 (válaszként erre: 12. - Erikpipi)
2007. okt. 30. 13:59
Igen ezért jó ha valakinek ilyen az anyja mert legalább már azt tudom, hogy ha majd!!! úton lesz az unokám én nem fogok így viselkedni a gyerekemmel és annak párjával. Szóval nézhetjük a dolgok + oldalát is! :P
14. 7934d1ac97 (válaszként erre: 11. - Eva7)
2007. okt. 30. 13:57
Nincs anyósom, korábban meghalt mint ahogy megismertem a férjem. Ezt pedig nagyon sajnálom, mert aki mesélt róla 100%osan csak jó dolgokat tudott mondani, hogy mennyire odáig volt a családjáért. Biztos sokat tanulhattam volna tőle sok minden téren. :( Főzés, kert, család stb. Szóval nagyon sajnálom hogy nem ismerhettem meg.
2007. okt. 30. 13:57
Én is új városba költöztem, dolgozni kezdtem, de nem nagyon volt igazi társaságom. Aztán megszülett a kislányom és akkor még inkább egyedül maradtam. A férjem hajnalban megy, este jön haza. Aztán nagyobb lett a kislányom és játszótérre kezdtünk járni, játszóházba és egy jópár aranyos anyukával sikerült megismerkedni, jó kapcsolatba kerülni. Jó egy kicsit társaságban lenni, még akkor is, ha a gyerekek ott szaladgálnak körölöttünk, nem lehet nyugodtan beszélgetni. Nem próbáltatok kisgyerekesekkel ismerkedni? Bár tapasztalatból tudom, van, akivel semmi másról nem lehet beszélgetni, csak a gyerekről. Oké, hogy mindenki életében ő a legfontosabb - az ennyémben is persze -, de nem baj, ha sikerül néha másról is dumcsizni kicsit. :-)
12. erikpipi (válaszként erre: 4. - 7934d1ac97)
2007. okt. 30. 13:55

"anyut meg ha hívom állandóan fintorog, hogy már megint jönnie kell. Így legszívesebben nem is kérem már meg semmire se ha nagyon nem muszály."

Remélem én ilyen mondatokat, nem fogok hallani a a menyeimtől.Már előre megbeszéltem a férjemmel, hogy másképp csináljuk, mint ahogy mi is látjuk.

11. eva7 (válaszként erre: 10. - 7934d1ac97)
2007. okt. 30. 13:54
Hát sajnálom....Fel a fejjel!Anyósod nem segitene?
2007. okt. 30. 13:52

Igen nálunk is én szorulnék több segítségre a tesóm gyerekei már nagyok, lehet őket már egyedül is otthon hagyni, akkorák már.

Nálunk ugye van egy 2 éves, meg nem soká szülök, a férjem meg elmegy kb. 3-4 hónapra vidékezni csak hétvégén lesz itthon, szóval tökre egyértelmű hogy nálunk több segítségre lenne szükség.

De mit csináljak ha ilyen anyám van, hogy neki a nővérem, az új pasija annak családja fontosabb mint mi. És én kiskoromtól fogva kakaukk tojás voltam neki, a tesómnak más az apja azt a férfit jobban szerette anyu mint az apámat. Szóval bonyolult az ügy. Csak hát akkor is az anyám.

9. eva7 (válaszként erre: 8. - 7934d1ac97)
2007. okt. 30. 13:46
Nálunk,meg én szorulok segitségre nem a nővérem,ezért többnyire nekem segit...Ezt nálatok is igy kellene...
2007. okt. 30. 13:37

Ja anyám egy fura gondolkudású ember... nem is érdemes róla beszélni, mert csak kibukok tőle..

Amúgy nálunk mindig is a tesóm volt a kedvenc. Hm, ez van.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook