Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magányos hétköznapok fórum

Magányos hétköznapok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Magányos hétköznapok

1 2
40. Virágka77 (válaszként erre: 39. - F6afe63a24)
2013. febr. 28. 15:42
Szerintem en is fogok venni egy esernyore csukhato babakocsit. Somogy megye es te?
39. f6afe63a24 (válaszként erre: 37. - Virágka77)
2013. febr. 25. 12:39
Én kénytelen voltam venni egy könnyen összecsukható babakocsit, mert sokat kell buszoznom.Úgyhogy a nagy babakocsit nem tom használni.
2013. febr. 25. 12:38
Melyik megyében laksz?
37. Virágka77 (válaszként erre: 36. - F6afe63a24)
2013. febr. 22. 18:53
3 eve lakom egy kis faluban es meg mindig egyedul erzem magam, nincsenek itt barataim. Menni sehova nem tudok, bolt legalabb van, oda mindennap lemegyek, aztan ennyi. Kisfiam 10 honapos, tomegkozlekedes a kozeli kisvarosba korulmenyes, par km, de babakocsival nem ferek fel a buszra, jaratok ritkak. Szoval nem konnyu.
36. f6afe63a24 (válaszként erre: 35. - F0d623b3f2)
2013. febr. 11. 12:10

Ugyenez a helyzet itt kisfalun is, itt még barátkozóbbak az idősek ,de a fiatalok nemigazán. már több mint fél éve költöztünk ide, de még senkivel nem sikerült összebarátkozni.Igaz még bolt sincs,meg semmi ahol egyáltalán találkozhatnék valakivel.:(

Csak a buszmegálló.

2013. jan. 31. 21:07

Budapesten született gyermekem elso pár hónapjában én is hasonló magányos voltam mint az író ... Nekem sem sikerült barátkozni pedig nekem tényleg nem ment eddig nehezen.

Azért zavart nagyon, mert nem ilyen közegben nőttem fel (szocializalodtam) - otthon ha csak kiteszem a lábam a kapun már biztos rám köszönnek vagy megkérdezik mi van velünk. Nem is tudtam megszokni. Mostanra sincs igazi baráti kapcsolatom senkivel. Mindenki el van foglalva saját magával és a problémáival. :(

Azért meg bízom!

2012. nov. 5. 13:43

Sziasztok!

Bár még új vagyok a fórumon, de nagyon érdekel a téma amiről beszélgettek, és teljesen egyetértek abban,hogy sajnos manapság az ember a régi jó ismerőseiben is csalódhat, vagy bizalmatlanná válhat irányukba, hát még ha valakivel először találkozol az utcán. Arra nem gondoltál, hogy eljárnál baba-mama klubokba? Én is gyakran érzem magam magányosnak, olyankor mindig keresek magamnak, általában a neten, valami jó elfoglaltságot, tanfolyamot, kreatív dolgot, ami lefoglal,és értéket képvisel. Utoljára elkezdtem jógázni, és ezt mindenkinek csak ajánlani tudom. Gyerekem ugyan nekem sincsen, de a keresztgyerekeimet is el tudtam vinni, mert addig vigyáztak rájuk, illetve nekik is voltak programok. Én a 2. kerületben lakom és a Mammut közelében voltam ilyen foglalkozáson, ami neked nincs közel, de biztosan találhatsz valami hasonlót a környéketeken is.

33. Bugs02
2012. okt. 19. 14:34

nekem nincs gyerekem, de nem Budapesten éltem mindig, így kevés a barátom...persze vannak ismerőseim, de amolyan igazi csajos barátságaim itt még nem alakultak.

én meg azt látom, hogy a játszóterek tele vannak anyukákkal, gondolom ott sokan összehaverkodnak.

de mivel nekem gyerekem még nincs, így elég hülyén nézne ki ha én játszótérre járnék:)

Igaz én nem érzem magam magányosnak, de mivel szeretek beszélgetni barátkoznék kisgyermekes anyukákkal is akár...de a mai világban, nagyon nehéz megbízható emberekre lelni.

jelenleg nem dolgozok, így kicsit nekem sem jó, a jövőben szeretnék babát...mert egy gyerek,azért ad a nőn életének értelmet, sőt...és elfoglaltságot is.

32. Kangaroo Island (válaszként erre: 29. - Böbe071)
2012. okt. 18. 18:39
És a Városliget? Ott azért elég sok a játszási lehetőség.
31. tarcalibetty (válaszként erre: 25. - Madárka81)
2012. okt. 18. 14:35

szia!

EZ IGAZÁN KEDVES TŐLED:)Ha van kedved tényleg tervezhetünk közös programot.te a 3. kerületben merre laksz?

2012. okt. 18. 14:34

sziasztok

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.

Azóta mi is békásmegyerre járunk játszótérre.Bár gyalog nincs olyan közel, de legalább vannak rajtunk kívül mások is:)

Engem már ez is boldoggá tesz:)Igaz komoly barátságokat még nem sikerült kialakítani, hiszen általában így is a gyerekeimmel játszom, ülök mellettük a homokozóban stb...de legalább a nagyobb fiam is oda oda tud menni más gyerekekhez is és olyankor egy-két szót tudok váltani más anyukákkal:)

2012. okt. 18. 10:32
Hősök terénél itt a követség sok)
28. Kangaroo Island (válaszként erre: 27. - Böbe071)
2012. okt. 18. 10:11
Hát pedig a belvárosban elég sok anyuka van, de Bp belső kerületeiben szerintem az összes játszótéren találni anyukákat. A hivatalos Belvárosról van szó, vagy amit csak úgy hívnak, hogy belváros, de hivatalosan nem Belváros?
2012. okt. 18. 09:34
Na ez látom nem csak az én "problémám" Bp? vki? belváros?
2012. okt. 17. 17:53
Ezt mintha rólam írtad volna, annyi különbséggel hogy egy évvel idősebb vagyok, és máshol élek. :(
2012. okt. 17. 17:15

Szia Betty, nagyon tetszett a cikked, én is mostanában költöztem a 3. kerületbe, és senkit sem ismerek itt. Sajnos gyermekeim még nincsenek, de már 31 éves vagyok, és nagyon tervezzük. Van 1 ismerősünk a környéken, neki 2 kislánya van és néha én vigyázok rájuk ha valami program van a szülőknek, na akkor végre én is babázhatok:) Egyébként úgy tekintek a jövőre, hogy ha gyerekem lesz, sokkal izgalmasabb lesz az életem, mint így egyedül, persze amikor ezt gondolom, tudom hogy valszeg tévedek, de nem baj:)

Szóval csak azt akartam írni, hogy szívesen megyek veletek a játszóra, vagy sétálni, vagy kitalálhatunk bármilyen programot, bár a kisbabám még egyenlőre nem érkezett meg, de én is a III. kerületben unatkozom.

24. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Tarcalibetty)
2012. okt. 17. 14:48

Megértelek.


Javaslom a Békási játszótereket. A lakótelepi élet eleve magával hozza, hogy többet vannak kint. Én azt az oldalát ismerem jobban, ami a hévtől a hegy felé van. Mi is a hegyről szoktunk néha lemenni oda a gyerekekkel. Három játszótér is van elég közel egymáshoz, van ott egy máltais játszótér is, ami kifejezetten jó. Ha gyülekezetbe jársz, pláne lehet, hogy mélyebb ismeretségek is alakulhatnak ott, de persze mindenféle ember jár oda is...


Viszont azokat üresen sohase láttam még..


Nekem főleg a szellemi kihívás hiányzott, imádom, hogy mostmár eljárok dolgozni. Nem 8 órába, sokat vagyok a gyerekeimmel, de kell ez az egyensúlyhoz.. Vagy legalább az, hogy a szintednek megfelelő emberekkel három összefüggő, bővített mondatot mondjál valami elvontabb témában..


Ne add fel!

23. miracska1979 (válaszként erre: 22. - Miracska1979)
2012. okt. 17. 14:07

Szóval:

nem kell arra várni, hogy majd valaki más....

Amúgy átérzem a problémádat, én is két kicsivel vagyok itthon. Persze játszótérre a gyerek miatt megyünk, nem pedig beszélgetni, de azért jól esik olykor pár perc felnőtt társaság.

22. miracska1979 (válaszként erre: 1. - Tarcalibetty)
2012. okt. 17. 14:03
Nálunk működik egy baba-mama klub, két hetente találkozunk a művelődési házban. Kérnek tőlünk egy minimális terembérleti díjat, amit összedobunk. Ez a klub önkéntes alapon szerveződött, egy kisbabás anyuka szervezte meg annak idején. Szóval ha van közösségi ház/művelődési ház a közeletekben, akár Te is szervezhetsz ilyen klubot. Én amikor az első babám született szerveztem ugyanebbe a műv. házba baba-mama tornát, mert szerettem volna tornázni. Kerestem oktatót, és segítettem egyeztetni a terembérleti díjat. A torna még a mai napig működik, bár én már nem járok, mert azóta ismét bővült a család és nincs időm rá. Csak azt akartam mondani, hogy nyugodtan vedd kezedbe az irányítást, kell arra várni, hogy majd valaki más....
2012. okt. 17. 13:26
ja...mégvalami :-D mi a játszótól kb.2 percre lakunk, de leviszem az uzsiját, azzal elvan még 3 órát.
2012. okt. 17. 13:25
egyébként témára visszatérve...én se a társaságért megyek a játszóra, én is leülök a homokba vele, hintáztatom, csúszdázunk, stb...időm sincs nagyon beszélgetni
19. Kangaroo Island (válaszként erre: 10. - B74f6e5cdd)
2012. okt. 17. 13:24
Nekem nincs semmi bajom az idősebb anyukákkal, olyat se írtam, hogy egy nő nem nő 30 felett, én is leszek 30 felett, de nekik se legyen gondjuk velem csak azért, mert fiatalabb vagyok náluk és ez látszik is, annyit azért csak megérdemlek, hogy köszönjenek és nem levegőnek néznek csak azért, mert a gyerekem baby sitterének vagy nővérének nézek ki...sajnos ez a tapasztalatom, hogy hülyének néznek, csak mert fiatal vagyok, pedig nem vagyok hülye, de ha hülye is vagyok, én legalább tudok köszönni. :-D
18. 74f8c12b8e (válaszként erre: 4. - Megi04)
2012. okt. 17. 12:31

Én is ezt tenném,amit megi írt,hogy szendvics,és buszozás,hetente 1-2 szer.Ha kaszásdűlőn laktál ott vannak régi ismerősök biztosan.

Vagy keresd meg a védőnőt,és kérdezd meg,hogy nem szervez-e baba-mama klubot csillaghegyen,vagy tornát,vagy bármit,mert te mennél.

2012. okt. 17. 12:20

sziasztok, 28éves vagyok 2gyermek Édesanyja

szintén egyedűl velük egész nap, és szintén társaság nélkül...de én nem is igénylem, nem is hiányzik...

van 2barátnőm az egyik ausztriába él de 2hetente hazajönnek, ilyenkor találkozunk ha szerencsénk van, van hogy nincs...

a másik meg kint dolgozik de itt él, szintén sokat utazik vele is kb 2hetente találkozunk,

a szüleim angliába...nagyszüleim nem élnek, illetve a Papám canadába él...

van 2öcsém az egyik a szüleinkkel a másik szintén estig dolgozik, alig látom...

nekem mégse hiányzik ennél több társaság, tökéletesen el vagyok a gyerekeimmel...

2012. okt. 17. 12:09
Egyébként a korosztályos gondot én sem értem. Most akikkel beszélgetni szoktam néha, azok anyukámkorabeli hölgyek a lépcsőházból, és ugyanúgy megtalálom velük a hangot, mint a 20 évesekkel.
15. Tücsibogár (válaszként erre: 6. - 448698db9c)
2012. okt. 17. 12:06

Én nagyon szívesen találkoznék Veletek. Az én babám koraszülött baba volt, és le van maradva mozgásfejlődésben(normális, csak lassú..) így érthető okokból a versenyezzünk, kinek járt hamarabb, kinek mit beszél már a gyereke, milyen szépen fut, motorozik versenyekben rendre alul maradunk, nem is járok ki vele játszótérre épp emiatt... Nekem a városban ráadásul még korábbról maradt barátságaim sincsenek, ugyanis 6 hónapja költöztünk ide. A családom 170 km-re lakik.

Ti merrefelé laktok Miskolcon?

Amúgy én még éppen 28 éves vagyok, a kisfiam 21 hónapos.

14. Virágka77 (válaszként erre: 8. - F6afe63a24)
2012. okt. 17. 11:57
Hú, de ismerős. Én kisvárosban laktam, majd mikor párommal összeköltöztünk, falura kerültem. Most itthon vagyok a kisfiammal, nem ismerek itt senkit, gyakorlatilag egész nap egyedül vagyok a babával. Párom sokat dolgozik, estére már fáradt, hétvégén is meló, akkor is itthon vagyunk. :(
13. verem (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 17. 11:38

Hasonlóan éltem és élem most is meg a gyerekekkel való itthonlétet. Hetente egyszer beszélünk telefonon a barátnőmmel, aki ugyancsak messze lakik, de nincsen hiányérzetem.

Tanácsolni én is azt tudnám a cikk írójának, hogy legyen kezdeményezőbb és ne kifejezetten felnőtt társaság miatt menjen a játszóra.

Nagyon rossz lehet ez az érzés a számára, remélem hamarosan javulni fog a helyzet.

2012. okt. 17. 11:08

Lehet egyedi eset vagyok, de sosem éreztem magam magányosnak a gyerekeim közelében, sőt életem legszebb évei voltak amikor CSAK VELÜK lehettem.

A játszóra sosem úgy mentem, hogy találjak magamnak valakit akivel barátságot köthetek, hanem a gyerekeimmel játszani mentem, leültem a homokozóba, és játszottunk, egyből ott termett sok gyerek, majd követték az anyukák,apukák, nagyszülők stb. Nekem az életben nem voltak korosztályos gondjaim, mint itt írták, valahogy sikerült egyenrangú partnerként kezelni egymást.

Kedves cikk író, próbálj kezdeményezni,lépj oda egy számosra szimpatikus emberhez, mosolyogva kérdezz rá, mennyi idős a kisgyerek..és már el is kezdtetek beszélgetni. Próbáld úgy megélni ezeket az éveket, hogy ezek a legszebbek és megismételhetetlenek, amiket a gyermekeiddel tölthetsz.

2012. okt. 17. 10:51
Én is hasonló helyzetben vagyok, legszívesebben írnák, hogy találkozzunk-barátkozzunk...-de én még messzebb lakom, mint Kaszásdűlő:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook